Skocz do zawartości
jaro606

Oleje w t-25.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Oleje
UrsusCzesio    304

Dlatego iż gdy byłem u znajomego w jego sklepie i poprosiłem o dobry olej do rusłana zapytał jaki więc powiedziałem że o T25 Wladimirca w tym katalogu nie było lecz był Belarus 250 czyli to samo i tam był podany taki olej do tego silnika. Bynajmniej taki olej rekomenduje Statoil. A ja kupiłem troche tańszy odpowiednik niemieckiego producenta. Z tego co mi wiadomo ten olej ma właściwości chłodzące. Z tego co wiem to Deutz Fahr rekomenduje ten olej do swoich ciagników chłodzonych powietrzem

Edytowano przez UrsusCzesio

mtracz    71

Ogólnie każdy olej silnikowy oprócz smarowania i ograniczania tarcia ma za zadanie chłodzić elementy wewnętrzne silnika, zwłaszcza te narażone na największe temperatury.

Silniki Deutz mają przydomek chłodzonych olejem, maja sporą jego ilość w misce. Przynajmniej te które widziałem.

Każdy silnik powinien zasługiwać na najlepszy olej, ale silniki chłodzone powietrzem szczególnie.

Może Statoil ma w tym interes. :P

Tylko pytanie na jaki klimat przewidują taki olej. Bo jak na Polskę to jesli już półsyntetyk to 10W40.

według instrukcji obsługi do pompy wtryskowej ma wejść 100 ml oleju wlewałem olej do pompy do momentu gdy zaczął się przelewać przez tą śrubę kontrolną z boku pompy i spuściłem go z dołu co się okazało że weszło jakieś 50 ml i teraz tak lać 100 ml tak jak piszę w instrukcji ? czy lać aż do momentu gdy będzie się przelewał przez tą śrubę z boku ?

Wiadomość z agroFakt.pl

zbyszekbrzuze    111

A ja swoja pompe nieswiadomie wyleczylem z przelewania, spuscilem czarny juz syf, praktycznie rope i wlalem Turdusa i przestala przelewac. Troche wzrasta poziom, ale nie wylatuje. W instrukcji nie podano terminu wymiany tego oleju?

Piotruniu25    1059

W instrukcji pisze że po 60mtg powinno się wymieniać.Tam powinno się lać taki sam olej jak w silniku jest.

hacki    0

W instrukcji pisze że po 60mtg powinno się wymieniać.Tam powinno się lać taki sam olej jak w silniku jest.

dla mnie to z 5 lat będzie jeżdżenia

zbyszekbrzuze    111

Ja na początku nie wiedziałem, że trzeba.

dla mnie to z 5 lat będzie jeżdżenia

U mnie to pół roku ;) W belach w zimie sobie napyrka tych godzinek...

I nie robi sam na gospodarce, 3p prawie 200h robi (ale to poza tematem)

Edytowano przez zbyszekbrzuze

fza    2

Nie posiadam oryginalnej miarki poziomu oleju silnika i ciągle mam obawy czy aby nie jest za mało. Jaki jest odległość od kołnierza do pierwszej kreski i między kreskami przy oryginalnej miarce.

GoRAL1    63

Jeżeli przy mocnym przechyle ciągnika w lewo jadać po nierównościach wskazówka nie opada w stronę zera to niema obawy że jest mało oleju nadomiast kiedy opada i skacze to znaczy że pompa łapie powietrze bo jest za mało oleju

Ja w skrzyni biegów mam jeszcze oryginalny i kiedyś sprawdzałem i jak odkręciłem korek włożyłem palec to olej jest dostatecznie i jeszcze widać że nie zużyty bo lekko przezroczysty 

i teraz mam pytanie czy wymieniać czy nie ? 

Władek ma 2960 mtg . 

zbyszekbrzuze    111

Zlej go i zobacz jak wyglada caly olej, na gorze przy korku olej jest ladny, ale na dnie bedzie troche czarnego osadu. Ale jesli trzyma wlasciwosci, to wlej na powrot tylko osad zostaw wiadrze, pewiem mechanik z mojej okolicy mowil, ze dopuki w ruskim jest olej oryginalny to skrzynia nie bedzie leciec.

Sprobuj poszukac oryginalnego oleju na dolewke.

UrsusCzesio    304

Wedle katalogu olejów do ciągników ze statoilu do silnika polecają MultiWay 10w30 ja wlałem po kapitalce bo kolega ze sklepu mi polecił i zadowolony byłem tylko cos nie tak poszło z remontem bo ciśnienie i tak gubi, zalałem turdusem też to samo pewnie to wina tego luźnego koła pośredniego rozrządu. po odpaleniu jest 3,5 a troche pochodzi i na wolnych zero

Do skrzyni przekładniowy 80w90 jest gęsty i zauważyłem że biegi lepiej wchodzą, to samo zwolnice i inne przekładnie a hydraulika HL-46    

zbyszekbrzuze    111

Wymieniales pompe olejowa?

Mam to samo, a robilem silnik wtedy kiedy Ty. Obecnie 200mth od remontu :)

Ja wymienilem pompe i dorabiali mi tulejke kola posredniego ale troche niedokladnie.

Cisnienie na wolnych na czerwonym polu, nie slyszalem zeby po zgaszeniu krecil sie filtr oleju.

Olej Turdus.

UrsusCzesio    304

2 pompy zakładałem i nic trzeba ramą odjechać otworzyć rozrząd i wymienić czop i koło zębate z tulejką komplet to może potrzyma. Filtra też nie słysze ale zdjąłem kopulke i kręci się dość długo bo w MTZ to słychać go w kabinie

pronto1984    0

witam mam pytanie   czy mieszacie oleje  w ciągnikach czyli podnosicie przyczepe starym ursusem a później np. nowym john deerem   ?  i czy się cos dzieje ???? , bo mam problem mam nowego deutza   i chce zalac starego ursusa 1224  olejem do skrzyni taki jaki ma ten deutz  czyli nadwyraz nowoczesnym olejem sdf utto 10 -30 do starego klunkra ursus 1224  (nie mam pojęcia czy w tym ursusie  wytrzyma skrzynia     czy pompa będzie chodzic na takim czyms . Pytanie takie czy macie pozalewane stare ciągniki   jakims nowymi olejami  ????  z nowych traktorów i jak się to sprawuje ????

pawelT25    8

U mojego szefa było tak że w rusku chodzi mu na oleju hydraulicznym a jego teścia w 3p chodzi na superolu i podłączyliśmy widlaka w lesie to w ogóle podnieść nie chciala i z powrotem do ruska żeśmy założyli i wtedy szło jakoś

Panowie ile oleju wchodzi do podnośnika? Jestem po remoncie hydrauliki i mam sucho nie wiem ile zaplanować. Podejrzewam, że dyszka mi starczy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...