jaro606

Oleje w t-25.

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Dlatego iż gdy byłem u znajomego w jego sklepie i poprosiłem o dobry olej do rusłana zapytał jaki więc powiedziałem że o T25 Wladimirca w tym katalogu nie było lecz był Belarus 250 czyli to samo i tam był podany taki olej do tego silnika. Bynajmniej taki olej rekomenduje Statoil. A ja kupiłem troche tańszy odpowiednik niemieckiego producenta. Z tego co mi wiadomo ten olej ma właściwości chłodzące. Z tego co wiem to Deutz Fahr rekomenduje ten olej do swoich ciagników chłodzonych powietrzem

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ogólnie każdy olej silnikowy oprócz smarowania i ograniczania tarcia ma za zadanie chłodzić elementy wewnętrzne silnika, zwłaszcza te narażone na największe temperatury.

Silniki Deutz mają przydomek chłodzonych olejem, maja sporą jego ilość w misce. Przynajmniej te które widziałem.

Każdy silnik powinien zasługiwać na najlepszy olej, ale silniki chłodzone powietrzem szczególnie.

 

Może Statoil ma w tym interes. :P

Tylko pytanie na jaki klimat przewidują taki olej. Bo jak na Polskę to jesli już półsyntetyk to 10W40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według instrukcji obsługi do pompy wtryskowej ma wejść 100 ml oleju wlewałem olej do pompy do momentu gdy zaczął się przelewać przez tą śrubę kontrolną z boku pompy i spuściłem go z dołu co się okazało że weszło jakieś 50 ml i teraz tak lać 100 ml tak jak piszę w instrukcji ? czy lać aż do momentu gdy będzie się przelewał przez tą śrubę z boku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

U nas już 28 lat leje się do momentu aż zacznie wylatywać śrubką kontrolną.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jak zacznie wylatywać wlewem ropa, u mnie +/50mth


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A ja swoja pompe nieswiadomie wyleczylem z przelewania, spuscilem czarny juz syf, praktycznie rope i wlalem Turdusa i przestala przelewac. Troche wzrasta poziom, ale nie wylatuje. W instrukcji nie podano terminu wymiany tego oleju?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

W instrukcji pisze że po 60mtg powinno się wymieniać.Tam powinno się lać taki sam olej jak w silniku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hacki    0

W instrukcji pisze że po 60mtg powinno się wymieniać.Tam powinno się lać taki sam olej jak w silniku jest.

 

dla mnie to z 5 lat będzie jeżdżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja na początku nie wiedziałem, że trzeba.

 

dla mnie to z 5 lat będzie jeżdżenia

 

U mnie to pół roku ;) W belach w zimie sobie napyrka tych godzinek...

I nie robi sam na gospodarce, 3p prawie 200h robi (ale to poza tematem)

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Nie posiadam oryginalnej miarki poziomu oleju silnika i ciągle mam obawy czy aby nie jest za mało. Jaki jest odległość od kołnierza do pierwszej kreski i między kreskami przy oryginalnej miarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeżeli przy mocnym przechyle ciągnika w lewo jadać po nierównościach wskazówka nie opada w stronę zera to niema obawy że jest mało oleju nadomiast kiedy opada i skacze to znaczy że pompa łapie powietrze bo jest za mało oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Poczytajcie sobie nt klasyfikacji olejow, glownie do diesli.

motobajery.pl/klasyfikacja-olejow-inf-30.html


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w skrzyni biegów mam jeszcze oryginalny i kiedyś sprawdzałem i jak odkręciłem korek włożyłem palec to olej jest dostatecznie i jeszcze widać że nie zużyty bo lekko przezroczysty 

i teraz mam pytanie czy wymieniać czy nie ? 

Władek ma 2960 mtg . 


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zlej go i zobacz jak wyglada caly olej, na gorze przy korku olej jest ladny, ale na dnie bedzie troche czarnego osadu. Ale jesli trzyma wlasciwosci, to wlej na powrot tylko osad zostaw wiadrze, pewiem mechanik z mojej okolicy mowil, ze dopuki w ruskim jest olej oryginalny to skrzynia nie bedzie leciec.

Sprobuj poszukac oryginalnego oleju na dolewke.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wedle katalogu olejów do ciągników ze statoilu do silnika polecają MultiWay 10w30 ja wlałem po kapitalce bo kolega ze sklepu mi polecił i zadowolony byłem tylko cos nie tak poszło z remontem bo ciśnienie i tak gubi, zalałem turdusem też to samo pewnie to wina tego luźnego koła pośredniego rozrządu. po odpaleniu jest 3,5 a troche pochodzi i na wolnych zero

Do skrzyni przekładniowy 80w90 jest gęsty i zauważyłem że biegi lepiej wchodzą, to samo zwolnice i inne przekładnie a hydraulika HL-46    


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Wymieniales pompe olejowa?

Mam to samo, a robilem silnik wtedy kiedy Ty. Obecnie 200mth od remontu :)

Ja wymienilem pompe i dorabiali mi tulejke kola posredniego ale troche niedokladnie.

Cisnienie na wolnych na czerwonym polu, nie slyszalem zeby po zgaszeniu krecil sie filtr oleju.

Olej Turdus.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

2 pompy zakładałem i nic trzeba ramą odjechać otworzyć rozrząd i wymienić czop i koło zębate z tulejką komplet to może potrzyma. Filtra też nie słysze ale zdjąłem kopulke i kręci się dość długo bo w MTZ to słychać go w kabinie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

witam mam pytanie   czy mieszacie oleje  w ciągnikach czyli podnosicie przyczepe starym ursusem a później np. nowym john deerem   ?  i czy się cos dzieje ???? , bo mam problem mam nowego deutza   i chce zalac starego ursusa 1224  olejem do skrzyni taki jaki ma ten deutz  czyli nadwyraz nowoczesnym olejem sdf utto 10 -30 do starego klunkra ursus 1224  (nie mam pojęcia czy w tym ursusie  wytrzyma skrzynia     czy pompa będzie chodzic na takim czyms . Pytanie takie czy macie pozalewane stare ciągniki   jakims nowymi olejami  ????  z nowych traktorów i jak się to sprawuje ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelT25    8

U mojego szefa było tak że w rusku chodzi mu na oleju hydraulicznym a jego teścia w 3p chodzi na superolu i podłączyliśmy widlaka w lesie to w ogóle podnieść nie chciala i z powrotem do ruska żeśmy założyli i wtedy szło jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile oleju wchodzi do podnośnika? Jestem po remoncie hydrauliki i mam sucho nie wiem ile zaplanować. Podejrzewam, że dyszka mi starczy.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj