WujekWaa

Zetor 12145 - pneumatyka

Polecane posty

WujekWaa    12

Witam, mam problem z 12-stką, otóż chciałem spróbować przyczepę, która kupilem czy działają hamulce, itp, itd. ale znalazłem problem w moim Zetorze. Na zegarze od ciśnienia powietrza w układzie widzę że nabiło już 4atm. A w przyczepie nie podało nic, nawet jak przyciskałem ten zawór z tyłu co się podłącza do niego wąż od przyczepy palcem to powietrze nie szło, a powinno. I troche mnie to zdziwiło bo w żniwa normalnie śmigał i hamulce działały... Czy problemem może być ten zawór wyżej wymieniony, czy może to coś innego ?

Jeśli ktoś miał podobny problem to prosiłbym o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

trochę głupia teoria ale może masz wodę w przewodzie i ona zamarzła ja tak miałem kiedyś no w sumie teraz niema mrozów :/


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

A zawór w przyczepie jak masz ustawiony? Jeśli na 0 to na zegarze będziesz miał ciśnienie a przyczepa i tak nie zahamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

W pryzczepie zawór dawałem na różne sposoby i nic, może faktycznie coś trzeba będzie poczyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z tego co piszesz to tyłu ciągnika nie masz masz powietrza na szybko złączu. Czyli zawór pod kabiną, między zbiornikiem powietrza z skrzynią nie puszcza. Tam musisz szukać przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

No tak, tam właśnie nie ma pwoietrza. Okej, to trzeba będzie poszukać przyczyny koło tego zaworu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol259
      Witam,
      Po remoncie ciągnika zamontowałem i odpowietrzyłem hamulce i pojawił się problem.
      Kiedy hamuję jedną stroną, na pedale jest opór. Kiedy wcisnę hamulec drugiej strony, po pierwszym wciśnięciu wpada na maxa, za drugim wciśnięciem łapie opór, a za trzecim jest należyty opór. Kiedy wcisnę po raz kolejny pierwszy hamulec, ten wpada na maxa i potem dopiero łapie opór.
      Czy to jest normalne czy należy coś z tym zrobić?
      Pozdrawiam 
    • Przez Giegor
      Witam
      Mam problem z hamulcami w Proximie cały czas się zapowietrzają, pochodzą 2-3dni i znowu trzeba odpowietrzać.
      Gdzie szukać przyczyny czy w wyrównywaczu czy w zaworze za zbirnikiem paliwa?
      Bardzo proszę o pomoc
       
       
    • Przez PawelK198719
      Witam,
      posiadam ciągnik ZTS 10245 który fabrycznie nie posiada układu  pneumatycznego jak również hamulców hydraulicznych, w miejscu sprężarki była zamontowana sprężarka od klimatyzacji. Hamulce do przyczep są mi potrzebne w tym ciągniku i pytanie  czy ktoś montował taki układ do ciągników ZTS? Będę wdzięczy za pomoc.
    • Przez MarcinZetor8011
      Witam, zetora mam 8011 i od jakiegoś czasu zacinają mi się hamulce, blokują, i nie mogę ruszyć ani do przodu ani do tyłu, co sie dzieje? Jak to naprawić? Proszę o pomoc. : unsure:
    • Przez Zetix
      Cześć!

      W moim zetorze 12011 którego mam (Od teraz) do transportu brakuje instalacji pnemuatycznej. Tzn mam sprężarkę i jest ona sprawna, ale brak butli zaworów itp - jakiś przewód z prawej strony zaślepiony też jest. Zegar od pneumatyki stanął na 1atm czyli kiedyś pewnie było

      Panowie pytanie teraz, dużo zabawy z przywróceniem układu, czy nie zawracać sobie gitary? Zetor ma dobre hamulce, ale przy dwóch przyczepach pszenicy niestety hamowanie to śmierć w oczach
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj