JaskoDeere

Fendt 828 Vario

Polecane posty

atomik    148

Mam na myśli, to, że my jako konsumenci jesteśmy bardzo podatni na to, co pisze się w różnego rodzaju folderach.

 

 

nie wspominając o magii dilera i jego czarodziejskiej róźdżce, która daje mu prowizję od znalezienia zbłąkanej owieczki. Jak to powiedział kiedyś mój znajomy dobry handlarz wciśnie łysemu grzebień


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakie naukowe tezy, to tylko wnioski po setkach godzin spedzonych na polu i patrzeniu w wir w baku.

 

hmm czyli bez tms da sie taniej :lol: :lol: , dobre musze to powiedziec glupim sprzedawcom :) .

 

Jak trafisz na mądrego Głupiego Sprzedawce to sam Ci to powie. Hmmm...a moze lepiej serwisantów popytaj,albo uzytkowników:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

@JaskoDeere a ty gdzieś pisałeś ze zamiast twojego kombajnu chcesz kupić Tucano 450. Czym to jest spowodowane?

 

Wiem że nie ten temat, ale pytam z ciekawości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Huber ma rację kiedyś też to próbowałem i idzie trochę jeszcze zejśc ze średnim spalaniem.

 

Robert jakie kroki poczyniłeś ? może w strone ciemniejszego odcieniu zieleni ?

Edytowano przez Rolnik85

Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Rolnik wniosek złożyłem na Fendta, nie na JD.

 

@kamil 5 l /h przy pracy ładowaczem? No problem, w 6 litrach mieściłem się przy sianiu kukurydzy na obrotach 1500 i prędkości 7,5 km/h

Wiesz ile maks czy to JD czy Fendt o mocy nominalnej 110 KM spali przy 100 % obciążeniu na obrotach 1500?

 

Jak powiadają: moc jest w baku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

5r spokojnie schodzi w ładowaczu poniżej 5 litrów także ameryka to nie jest wszytsko zalezy od serii i modelu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

5720-3 l/h przy pracy z ładowaczem chwytakowym (kopanie i pogłebianie rowów melioracyjnych)-upraszam o niedrażnienie :D -spalanie w tej pracy wielokrotnie sprawdzane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaskoDeere    2

Haha, rozbawiliscie mnie stwierdzeniem ze zmieniam ciagniki jak rekawiczki.

 

Jakbyś widział JD6910 na dłuższą metę we Flieglu ?

Widziałbyś NH 170km w Horschu Terrano 4m ?

JD 6910 ledwo co szedł w 4 skibach, po kukurydzy orka była męczarnią dla ciągnika a co dopiero w 5 skibach ? Miałem 6600 zapiąć ?

Agregat upr-siewny Amazone- niby 3 metry, ale musiałem siać 7930

Kupiłem Johna z myślą o tych maszynach, zeby chodził z nimi jak przecinak, po montażu wału DD ciagnik dawał radę lecz był za lekki.

392litry dla Twojej świadomości.

Przed kim miałbym szpanować ? Przed wami ? Przed kolegami z klasy ?

Kupuje ciągnik po to aby pracowało się lżej nie dla szpanu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba jak podejmuję się kupna to biorę wszystkie możliwości pod uwagę, więc nie rób sobie jaj że kupiłeś JD i zmieniasz bo za lekki :lol: :lol: :lol: i że za dużo palił, taką kwotę przeznaczyłeś na sprzęt a na paliwie nie wyrabiasz, to to proszę cię, tzn. jak już to Ojciec Twój sobie kupił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tym bardziej nie rozumiem Cię człowieku ze stwierdzeniem że sprzedałeś bo dużo palił w tej pracy co opisałeś skoro hipotetycznie wyjdzie 15 litrów na ha ale ok. Napisz wnioski jak już będziesz miał nową maszynę


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

JaskoDeere ja swojego nh widze przy horschu terrano 4fx na 25 cm by poszedl z 15

chyba dawno nie lales...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ależ tu się toczy ambitna rozmowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Na moich terenach da rade. Znajomy ciagal horscha tigera 3as na glebokosci ok 20cm z predkoscia 15km/h w optymalnych warunkach. AC darade z 4 fx ale pozniej dokladnie napisze jesli kogos to zainteresuje


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja mogę tylko porównać JD 6630 claasic bo takiego ma sąsiad i Fendta 716. Przykładowo siew w agregacie uprawowo siewnym JD+ u.s Famarol 3m ziemie średnie, spalanie ok 13- 15l/ha. Ja siejąc polę obok Fendtem 716 + u.s lemken zirkon i amazone D7S2 spalanie w granicach 9-11l/ha. W Jd bak 210l w pługu ledwo co starczy na dzień, a ja jeszcze nie spaliłem więcej jak 140l także za cały dzień.

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem czy sie smiać czy płakać...

 

próbuje wam na wszelkie sposoby wyoślic wam powody dla których sprzedałem 7930 ale jak widac nie da sie. Fakt to był super ciagnik, który sprzedałem dlatego ze sasiad kupił sobie JD i nie moge miec takiej marki na placu jak on. Lepiej ? :lol:

 

Proszę o wypowiedzi TYLKO Użytkowinków maki FENDT !!!

 

To ja juz Ci odpowiedziąłem. Wiesz juz wszystko popros o zamkniece tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjiomek    0

przeczytałem cały temat i najbardziej raziły mnie 2 sprawy, 1 to Dziedzio92 pisze że Fendt awaryjny, więc pytam kto ci nagadał takich głupot kolega kolegi ? owszem nic nie jest nie awaryjne ale człowieku zastanów sie zanim napiszesz coś pod wpływem emocji.

50 litrów na godzine, może i spali ale w ekstremalnie ciężkich warunkach, natomiast jeszcze nigdy nie spotkałem sie aby tyle spalił.

Fendty głównie chodzi mi o 820 duża wada to lekki przód, i do pracy Fendtem jeśli miałby jeździć pracownik porządnie go przeszkolić, pokazać co i jak bo inaczej sie pogubi oczywiście jechać do przodu to każdy potrafi, ale chodzi tu o prawidłowe korzystanie ze sprzętu, i powiedzieć aby nie hamował skrzynią pod obciążeniem w transporcie ;),

Odnosząc się do tematu jakbym miał wybierać to wziąłbym 927, źle zrobiłeś z tym terrano, lepszy byłby ciągany, nie dziwie sie ze przód podnosi, na 340ha 1 ciągnik wystarczyłby spokojnie ewentualnie coś małego do pomocy,

Weź jeszcze inne marki pod uwage np. Deutz Fahr, MF,

odniose sie jeszcze do spalania, robiąc ciężkim sprzętem na ciężkiej ziemi oczekując efektywnej pracy no niestety spalić swoje musi, ale w transporcie to Fendt ma naprawde dobre wyniki, szkoda że jeszcze nie miałem okazji robić na John Deere wtedy miałbym punkt odniesienia, do tej pory robiłem Fendtem, MF i Ursusem

 

Dziedzio92 terrano 4 170km ciągnik 2,5 tony z przodu na obciążnik, płytko i małą prędkością co za tym idzie nie rozmiesza tak dobrze resztek, chyba ze na 5 klasie ziemi i równym polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ClaasDominator
      Witam serdecznie mam taki problem Fendt 818 Vario w czasie pracy odcina czasmi TMS .Zaczelo sie od tego ze przyciskiem na pulpicie nie załaczalo TMSa  ale ale tym przyciskiem z pedalu jazdy bylo ok . teraz w czasie pracy calkowiecie odcieło tmsa . wyskoczył bład i taka wajcha narysowana. Prosze o jakies podpowiedzi .Uprzejmie z góry dziekuje i pozdrawiam
    • Przez stanrol
      Witam. Mam problem z ciągnikiem. Zapala się błąd 4.1.45 który mówi że jest uszkodzony czujnik obrotów zębnika stożkowego. Czujnik wymieniony na nowy tzn sam środek, obudowa została stara bo trzeba olej spuszczać. Niestety błąd dalej się wyświetla,  od razu po przekręceniu zapłonu wchodzi w tryb awaryjny i wyświetla błąd. Bezpieczniki przejrzane nawet te w środkowym słupku, wtyczka od czujnika rozebrana,kable przejrzane na tyle ile się dało.  Co może być przyczyną.
    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      niedawno zakupiłem ciągnik Fendt Com 2 i mam problem. Nie mogę zaprogramować przycisków Go i End.
      Próbuję i próbuje ale nic mi nie wychodzi.
      Dlatego proszę Was o pomoc. Co i jak muszę zrobić żeby w końcu udało mi się je zaprogramować.
       
      Z góry dziękuję za każdą pomoc.
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Marcinppppp
      Witam chodzi mi o wyliczenie podkładek pomp i teraz tak .np.120.3-127+0.34=-6.36
      Numer EP, wysokość pompy i odchyłka...ale za duży wynik nie ma takiego w tabeli podkładki


    • Przez Marcinppppp
      Witam czy ktoś wie co może być Fendt 818 Vario tms 2006 144kw . Fendt nie ma stałej prędkości na Vario no nie miał a teraz się dusi jak się jeździ na Vario tms (rozpędza się i zaraz zwalnia) a ciśnienia skrzyni jest nie stabilne .i czasami szarpie przy zmianie kierunku jazdy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj