JaskoDeere

Fendt 828 Vario

Polecane posty

Dziedzio92    42

Widze ze nie znasz realiow , Nie musze kolegow sie pytac jak sprawuja sie ciagniki.Wlasciciela tego wg. niemozliwe awaryjnego ciangika znam wiec od niego mam info.Rowniez byl u mnie nie raz z oferta na fendta byly dealer korbanka ktory dalej sprzedaje fendty dla BayWa , Wady jakie byly w fentach byly ukrywane zeby wiecej ludzi kupowalo fendta bo niby jest niezawodny . Fendt ma wyglad fajny ale jak dla mnie na tym sie konczy bo nie odstaje duzo od innych marek awaryjnoscia. Jesli masz tak pisac ze fendt jest ok choc jest awaryjny to zastanow sie nad zakupem tak zeby pozniej do interesu nie dokladac bo o to nie chodzi, place wiecej za fendta i wymagam i nie ma dokladania bo padl na polu.

 

Zastanow sie co piszesz terrano nie wazy tyle co express wiec nie musi miec niewiadomo jakiej bomby zeby go podnosilo.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Dla Dziedzia najlepszy jest NH i tyle. Kolego dasz Woła do orki do pracownika to go zajedzie! Pracownicy nie szanują bo to nie ich. Oni są tak bystrzy że jak kiedyś wyciągali kombajn Fendta na samym początku to musiał wrócić już nie pamiętam czy do Korbanków czy do fabryki aby go naprostować. Pracownik nie płai za to więc nie szanuje a za tym idą awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam czytam temat śledzę już kilka dni ale na temat raczej nikt nie pisze . Ja powiem tak u mnie w okolicy rok temu znajomy kupił fendt 818 vario i 5 obrotowa gregoire besson orze na max byłem u niego w odwiedzinach obejrzeć sprzęt po połowie roku a roboty ma sporo i jest bardzo zadowolony spalanie niskie i w orce czy uprawie i już zamówił 2 fenda jest bardzo zadowolony wiec ja polecam fenda sam posiadam tylko starego dziadka ale spisuje się ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjiomek    0

Dziedzio kto tu mówi o wyglądzie i o nie awaryjności Fendta?

Terrano waży coś około 2,5 tony ? aż tak źle to może by nie było z przodem ale z efektywną uprawą to 170km ciągnikiem to ciężko by miał, ale przecież lepiej wiesz i nie będe ci wmawiał.

chciałbym sprawdzić w polu John Deere nie mam punktu odniesienia dlatego na temat tej marki nie będę sie wypowiadał.

Nie wiecie jak to jest z pokazami od JD wiem zależy od dealera, czy są jakies warunki, płacić czy jak.

Pod koniec sierpnia przyjechał do nas na "testy" Fendt 939 vario. Operator nerwowy, nie dał po testować, powód był chyba 1 Fendt nie miał TMS a on o tym nawet nie wspomniał, trwało to na polu max godzine, jakaś pomyłka ten pokaz był, nie chce mi sie pisać szczegółów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

globus prawda ale czasem znajdzie sie ten jeden pozadny i tam taki jest. Kolega Jasko bedzie sam robil nim,a takiego ciagnika bym pracownikowi nawet nie dal jak to robi Hubert nikt nie jezdzi fendtem tylko on :rolleyes: . Nie jestem tylko fanem NH ale CNH i JD :unsure:

 

4FX wazy 2t to jest nic , Bury wazy 1,8t i jezdze bez przeciw wagi :lol: w czasie uprawy scierni nawet pojdzie 18km/h a z przeciw waga 25km/h .

 

http://www.horsch2.com/de/produkte/bodenbearbeitung/grubber/terrano-fx/

wbijac

Bildern & fotos i nacisnac na logo z kamerka , jest filmik jak T7.xxx ciaga 4fx. Ciagnik mniejszy gabarytowo i mocowo od mojego . Wiec o czym tu gadamy

 

jesli ktos nie moze otwozyc filmik do pobrania B)

www.horsch2.com/fileadmin/fm-dam/Product-movies/Terr-FX-web.m4v


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjiomek    0

@brzozak nie jestem pewnien, chyba mogą być bez TMS, ale odpowiadając na pytanie czy lepiej jeździ mu sie bez TMS kiwnął głową nie uzasadniając,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek4011    1

Niewiem co za problemy macie...Jd moze pali więcej ale na pewno nie znacznie wiecej od innych marek.Gdyby palił by duzo wiecej niz inne marki to pewnie cieżko było by go zobaczyć na polskich polach. Dawniej w Pgr'ach ludzie robili cięzkimi Ursusami które do oszczędnych nie należały a i komfortu praktycznie zadnego...A po tych komentarzach co widze do wam się w d*pach (za przeproszeniem ) przewraca..za duzo kasy czy co??

Dwa:

Pojedźcie sobie do niemiec i tak posłuchajcie komentarzy o Fendach iJD praktycznie to samo (Jeden lepszy w tym a drugi w czym innym)

 

Co do dziedzi'a to ma 100% racje ze jego Nh dałby sobie spokojnie rade z tym Horshem

 

Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian992    13

Dla większości ludzi na AF np. efektywna orka zaczyna się od 10km/h... jak by szedł 6km/h to dobrze. Lepiej szerzej a wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bez przegrzewania się elementów ciernych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dla większości ludzi na AF np. efektywna orka zaczyna się od 10km/h... jak by szedł 6km/h to dobrze. Lepiej szerzej a wolniej.

Powiem wiecej od 10km/h i 30cm glebokosci. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

To ile ten Horsch waży?:huh: Ja zakładam siewnik do 6630 który wazy ok,2,7t z ziarnem i z obciąznikiem 900kg jakoś daje rade obsiać na dośc płaskich kawałkach. Zakładam wał 1t troche wysuniety dalej do przodu i moge jeżdzic po górach jak chce i mi nie poderwie przodu :D@ Jasko ma większy ciągnik wiekszy balast no i troche bardziej górzysty teren więc nie wiem jak ciagnik tej wielkosci może byc za lekki nawet przy wadze 3,5t :blink: A druga sprawa Wystarczy TUZ i sprawa dociążenia jest rozwiązana. Mozże sie wydawać ze 50cm do przodu nic nie daje. Daje i to bardzo dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian992    13

Też mnie dziwi, że takiego kloca jak waterloo podrywa taka waga, nawet jakby znaczną cześć masy była w tym wale na końcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Horsch waży troszkę mniej ale za to jego długość (zwłaszcza z ciężkim wałem na końcu)powoduje podrywanie przodu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat i nie podoba mi się w nim po 1 to że użytkownicy marki JD na siłę próbują bronić tej marki a moim zdaniem ona doskonale sama sie broni swoja pracą na polu. wiadomo że są tacy co jak u nas sie mówi " kupują ciągnik żeby sąsiadowi wątroba gniła:D" ale są i gosp o pow 500 h i więcej np kietrz p Dzida i wielu innych gdzie mozna spotkać wiele ciągników tej marki i jak by tak prze śledzić większość gosp wielkoobszarowych to przeważa tam marka JD wiadomo to o czymś świadczy. sam osobiści nie rozumie myślenia jaskodeere czy jego ojca bo kto najpierw kupuje ciagnik potem za duze do niego maszyny i znowu ma problem ze ma za mały ciagnik a z tego co śledzę to forum to te zakupy sa tak na przełomie 2 lat...a powierzchnia nie jest na tyle duża zeby ten JD nie dał se z tym rady ale to juz sprawa jaśka. Każda marka ma wady i zalety nie ma doskonałej marki. Problem jaki zauważam na tym forum jest taki że ktoś zakłada temat by dowiedzieć się czegoś na temat jakieś marki a 70% postów jest pt Jd najlepszy jak nie to się nie znasz. i przez to to forum traci na wartości. Takie moje zdanie wiem że każdy ma prawo do własnego zdania ale jest od tego potężny dział pt ciągniki JD. chłopak chciał założyc taki temat jego sprawa niech mu wytłumacza ci co maja tą marke i nia pracuja ze myslenie ze spali połowe mniej raczej nie ma sensu. Ja na tym forum mam konto po to żeby uzyskać potrzebne dla mnie informacje ale również po to żeby podzielic sie moja wiedzą w temacie który wydaje mi sie bliski i po to to forum powstało moim zdaniem. mozecie mnie zjechać że sie nie znam bo nie mam kilku set wpisów ale taka jest prawda moim zdnaniem.

Edytowano przez michael01989
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ale są i gosp o pow 500 h i więcej np kietrz p Dzida i wielu innych gdzie mozna spotkać wiele ciągników tej marki i jak by tak prze śledzić większość gosp wielkoobszarowych to przeważa tam marka JD wiadomo to o czymś świadczy

wersja ukraińska

są w kraju kołchozy posiadające kilka tyś ha ziemi na których pracują ciągniki cnh o czymś to świadczy

wersja niemiecka

są w kraju Landwirtschafty które posiadają kilkaset ha na których ziemiach pracują Fendty o czymś to świadczy

o czym? o lokalnej dobrej reklamie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

"John jakto John, nie było co narzekać na awaryjność i moc ale dzisiejsze ceny paliw zmusiły nas do zmiany parku maszynowego na oszczedniejszy, dealer zapewnia nas ze spali "

 

mniej od 7930 a jak jest w praktyce ? tas sie sklada ze mam przyjemnosc pracowac jd 7930 i fendtem 824 vario i jakos drastycnych roznic w spalaniu nie zaobserwowalem, drastycznych znaczy wiekszych niz 4 l/h w transporcie i 2 l/h w rozsiewaczu oraz opryskiwaczu, odnosnie prac ciezkich orka gruber, glebosz spalanie jest na korzysc jd, jakby malo bylo tego ze AdBlue trzeba kupowac. Odecnie jd mozna kupic nowego dobrze wyposazonego za nawet 380 tys netto, natomiast 824 profi plus przy euro 4,2 zl to koszt 480 tys!!!

a stiwerdzenie ze Fendt spali dwa razy mniej to totalny bezsens


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Niech Bóg ma Cię w opiece @bushmaster, w końcu znalazła się kompetenta osoba; w związku z powyższym postem jestem w stanie stwierdzić że znalazła się osoba która pogodziła wszystkich tu zainteresowanych dyskutujacych zbulwersowanych i zniesmaczonych, jak to się mówi kwintesencja - temat uważam za zamknięty ... no chyba, że ktoś chce coś dodać :) :lol:


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie o takich osobach jak @bushmaster pisałem że ten temat był własnie dla takich osób jak on:) dla mnie tez takie stwierdzenie ze spali o połowę mniej to bez sens. kolego @ janekjelonek w dalszej częsci mojego posta napisałem że uważam że nie ma idealnej marki i twój post tylko to udowadnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wersja ukraińska

są w kraju kołchozy posiadające kilka tyś ha ziemi na których pracują ciągniki cnh o czymś to świadczy

wersja niemiecka

są w kraju Landwirtschafty które posiadają kilkaset ha na których ziemiach pracują Fendty o czymś to świadczy

o czym? o lokalnej dobrej reklamie ;)

 

Albo sieci sprawnych serwisów. W niemczech jest tak, że jak jest blisko serwis JD to rolnicy dookoła mają JD, jak jest serwis Fendt'a to rolnicy śmigaja głównie Fendt'ami. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"John jakto John, nie było co narzekać na awaryjność i moc ale dzisiejsze ceny paliw zmusiły nas do zmiany parku maszynowego na oszczedniejszy, dealer zapewnia nas ze spali "

 

mniej od 7930 a jak jest w praktyce ? tas sie sklada ze mam przyjemnosc pracowac jd 7930 i fendtem 824 vario i jakos drastycnych roznic w spalaniu nie zaobserwowalem, drastycznych znaczy wiekszych niz 4 l/h w transporcie i 2 l/h w rozsiewaczu oraz opryskiwaczu, odnosnie prac ciezkich orka gruber, glebosz spalanie jest na korzysc jd, jakby malo bylo tego ze AdBlue trzeba kupowac. Odecnie jd mozna kupic nowego dobrze wyposazonego za nawet 380 tys netto, natomiast 824 profi plus przy euro 4,2 zl to koszt 480 tys!!!

a stiwerdzenie ze Fendt spali dwa razy mniej to totalny bezsens

 

480 tyś... To chyba u ciebie na wiosce...

 

 

co tobie w tej cenie nie pasuje? :blink: Nam na Grupę Producencką Korbanek za 824 vario z hamulcem silnika, zestawem ogrzewania oleju, pompa 150 parę l, radar, 1,2t i 2x0,6t balast za 475 tyś zł netto.

Czyżbyś się na fendta napalił i przepłaciłeś? ;)

 

kolego @ janekjelonek w dalszej częsci mojego posta napisałem że uważam że nie ma idealnej marki i twój post tylko to udowadnia:)

całkowicie się z Tobą zgadzam, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać od tego dodatku który napisałem. Tak dla humoru. Tylko i wyłącznie. W żadnym wypadku nie chciałem podważać twojej wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonofwood    1

Jeśli można wtrącić.

Pierwszego fendta kupiliśmy w 99roku. Byl to 926 Vario. Nic o spalaniu nie napisze bo po prostu nie mam danych. Co do awarii: Przednie zwolnice były robione 3 razy(z tego co pamietam). Ciągnik chodził z ciężkim agregatem + siewnik. Przednie koła uzbrojone w bliźniaki po prostu mordowały zwolnice. Co ciekawe ojciec bedac w fabryce Fendta pytal jakiegos szefa/prezesa(nie wiem dokladnie) o to dlaczego w ciagniku o takiej mocy, za takie pieniadze montowane sa tak slabe zwolnice. Pan prezio radosnie stwierdzil, ze dostaniemy znizke na nowego Fendta :)...

Oczywiści do tego awaria skrzyni biegów jedna robiona, przy drugiej oddaliśmy "do żyda".

Do tego pracowali na nim głównie pracownicy... 7lat przetrwał tak czy siak...

 

Teraz jest Fendt 930 z TMS z 2007 roku. Z awarii: przywiesil sie jakis zawor(ciagnik jezdzil tylko do tylu, do przodu tylko na awaryjnej obsludze skrzyni), rozrusznik wymieniony, przetarty przelew zbiornika paliwa i jakies tam pierdy.

Paliwo... Nie jezdze nim. Mam za to zapisane tankowania :).

srednio 28l/mtg przy plytkiej uprawie Horsch Terrano 6FX

srednio 42l/mtg przy glebokiej uprawie j.w. na mokro w glinie i piachu +góry

srednio 23l/mtg przy siewie Horsch Pronto 6DC

 

Pola mamy naprawdę mocno mozaikowe i pagórkowate... Wybralem 3 WYRYWKOWE ZAPISY tankowań z sierpnia 2011(uprawa pod rzepak) tak wiec dane raczej malo miarodajne zwlaszcza ze nie do konca wiem przy jakich predkosciach odbywala sie praca ale moze rzuca troche swiatla na temat paliwa ;)...

 

Fendt pracuje jako główny ciągnik. Robi całą uprawę i siew. Reszta sprzętu to Ursusy ;)

 

Ktoś tu też pisał o spalaniu JCB. JCB 530/70 z silnikiem Perkinsa(wedlug serwisantow jedyny sluszny silnik) palil w zniwa srednio 3,5 l/mtg.

Edytowano przez sonofwood

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      niedawno zakupiłem ciągnik Fendt Com 2 i mam problem. Nie mogę zaprogramować przycisków Go i End.
      Próbuję i próbuje ale nic mi nie wychodzi.
      Dlatego proszę Was o pomoc. Co i jak muszę zrobić żeby w końcu udało mi się je zaprogramować.
       
      Z góry dziękuję za każdą pomoc.
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Marcinppppp
      Witam chodzi mi o wyliczenie podkładek pomp i teraz tak .np.120.3-127+0.34=-6.36
      Numer EP, wysokość pompy i odchyłka...ale za duży wynik nie ma takiego w tabeli podkładki


    • Przez Marcinppppp
      Witam czy ktoś wie co może być Fendt 818 Vario tms 2006 144kw . Fendt nie ma stałej prędkości na Vario no nie miał a teraz się dusi jak się jeździ na Vario tms (rozpędza się i zaraz zwalnia) a ciśnienia skrzyni jest nie stabilne .i czasami szarpie przy zmianie kierunku jazdy.
    • Przez Kierownikzyzio
      Czy ktoś wie, czy obciążniki w nowym Fendcie przyjeżdżają zamontowane w ciągniku, czy oddzielnie na palecie?
    • Przez kosa1990
      Problem z licznikiem, brak wyświetlenia informacji na wyświetlaczach cyfrowych zaznaczonych kolorem czerwonym, górne kontrolki działają.... licznik był sprawdzany przez firmę specjalizującą się w naprawie liczników, został wgrany nowy soft ale brak rezultatu. Czy ktoś przerabiał taki temat ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj