SzaX

Pług do 82KM

Polecane posty

Ursusc385    1565

resor ? śruba ? hydraulika ? ilość korpusów ? cena ? używany ? nowy ? polski ? zagraniczny ? zero konkretów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Wystarczy poszukać na forum. Takich tematów jest mnóstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

No właśnie chodzi mi o to jaki polecacie bo nie wiem czy radzi 3 czy 4 w obrotówce. Zabezpieczenie musi być przed kamieniami jakieś bo mamy dużo kamieni . Ziemia ciężka , miejscami bardzo ciężka. Coś z używanych. Cena najlepiej do 10 tysięcy . Max do 15 .

 

Z tego wynika że jak obrotowy to 3 skiby ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas1992    7

witam jaki plug byście proponowali do zetora 7745 turbo 81 km klasa ziemi III i IV czarnoziem miejscami ił cena do 7 tys najlepiej jakieś zachodnie zagonowe lub
obrotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Co sądzicie o takich pługach do ciągnika MTZ 82? Rabewerk 700kg, Huard 900kg

 

https://www.olx.pl/oferta/plug-rabe-werk-3-skibowy-non-stop-obrotowy-kverneland-krone-kuhn-CID757-IDmSPsa.html#5b67d65851   RABEWERK

https://www.olx.pl/oferta/plug-huard-CID757-ID64Fe3.html#7078b15f52   HUARD

 

Szerokość orki w RABEWERK to 35/38cm na skibe czyli 114cm. Nie za mały do MTZ?

Szerokość orki w HUARD to 40/45cm na skibe. W Huard brak koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ostatnio rozglądam się za pługiem zagonowym który zastąpiłby stary UG. W okolicy jest na sprzedanie używana unia tur w dobrym stanie, czy ktoś z bardziej zorientowanych wie ile warto dać za taki pług jak z ogłoszenia. Niby odkładnice są te nowsze mx ale zabezpieczenie tylko kołkowe. Po rozmowie z człowiekiem myślę że na 6 by zszedł, warto?

https://www.olx.pl/oferta/plug-zagonowy-unia-grudziadz-40-CID757-IDvy6Xh.html#762fbc33f2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W tej cenie spokojnie znajdziesz kvernelanda na sprężynie lub resorze - raczej byś nie żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu12    1

Znalazłem taki plug do mtz 82 z napędem  i pytanie mam takie czy radę go ciągnąć waga pługa 1050 kg szerokość lemieszy 40cm klasa ziemi 2,3 teren troszeczkę  górzysty   

Screenshot_20190607-093556.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Mam Zetora Proximę 85. Szukam do niego używanego pługa(taniego używanego)-na jakiś czas. Ziemie mam gliniaste, ciężkie, teren lekko pagórkowaty. Do uprawy pożniwnej będzie talerzówka (pewnie 2,5m). Zazwyczaj orzę na max głębokość 28 cm. Jakiego pługa szukać? 4x30? 4x35? 3x40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

przykryje ale  to zależy od gliny jej wilgotności ,jak potrzeba orac sucha to lipa masz racje 

a gdy warunki pozwalaja to co by na niej nie rosło schowasz pod odkładnicą

10 godzin temu, michal009 napisał:

A na gliniastej ziemi 3x40 będzie ładnie kryć?

to zależy tez od odkładnicy ,ustawienia przedpłużków  czy scinaczy

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

do proxy85  to jakiś 3x50 lub 4x40 , żeby to juz szerokość traktora zabierało, bo potem tylko problem żeby od miedzy odorywać.

najlepiej 3x50 bo krótszy , ale ciężko coś fajnego ,taniego znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Dzięki za podpowiedzi. Raczej będę szukał 4x40. Najwyżej się odkręci korpus. A, 4x35 nie zakryje koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

mi w rusku zostawia z 5cm   na szerokich gumach , ale jaki rostaw jest to nie powiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

nie zakryje, ale od miedzy odorasz. Poprosru  ostatnie kółko skręcisz pług na odciągach i da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dlatego jest w dobrych pieniądzach. Przyczyna jest wiadoma, pękło mocowanie siłownika, skoro raz pękło może pękać cały czas lub służyć na lata, nikt tego nie wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie mi co mam kupić do swojego u 914 mam teraz tego nieszczęsnego zagona Euromasz i wiem teraz że to jest porażka. Na lżejszej ziemi orze się dobrze ale jak teraz orzemy ciężką glinę to jest mordęga. Pług zakleja się cały czas i na każdym uwrociu trzeba odrywać glinę z odkładnic. Szukałem jakiegoś używanego pługa z odkładnicami ażurowymi ale nic dobrego nie ma a jak jest to za milion $$$. Co myślicie o nowych pługach Agromasz lub Unia jedno belkowych z odkładnicami ażurowymi? Pisałem do producenta ale on nie dał znać czy jest możliwość testu na polu. Macie jakieś doświadczenia z takimi pługami? A może Kverneland ze zwykłymi odkładnicami nie będzie się zaklejał?

Edytowano przez damiandg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Bedzie się zaklejał, ja mam nemyera 

Odkładnie jak lustro a w tym roku lepi się ziemia że 2 razy w koło i skrobanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Rysiu nawyk po polskim radle został i skrobiesz? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

ja mam nemyera 

Weź zamilcz ! Jak możesz tak napisać ? Ta Twoja ziemia pewno krwawi jak ją tym germańcem kroisz i przecinasz niczym faszysta Polaków . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj