SzaX

Pług do 82KM

Polecane posty

jonek98    2650

3x50 bierze 1,5 m a 4x40 bo większej 4 i tak nie da rady raptem 10 cm więcej hahha przepaść normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podziwiam was ze do 85km chcecie zapinac 4 obrotowa dla mnie 3 to max nie chodzi o pelne wykorzytanie mocy a za duzo jej nie ma a o jakosc tej orki bo z 3 moze popuscic glebiej oraz to ze mniej zabiera od 4 nadgania predkoscia z ta 3 oraz zawsze trzeba miec lekki zapas mocy bo jak sami dobrze wiemy pogoda potrafi splatać figle i trafi za mokra jesien i moze zapomnieć o wyjeździe w pole takie moje zdanie. Sam postadam ciagnik 95km + 3obrotowa i w zyciu do takiej mocy nie kupil bym 4 obrotowej a poza tym duza 3 mniej problemów z przykryciem resztek pozniwnych, poplonu itp. niz mała ciasna 4. Pozdrawiam i powodzenia w zakupie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheRadzio124    29

To też zależy czy nowe czy używane gdyż nowe to lepiej wziąść czwórki na ramie 3+1 bo gdy zmienisz ciagnik większy pług będzie potrzeby. Jeśli używany to raczej 3*50 myślę że będzie Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

podziwiam was ze do 85km chcecie zapinac 4 obrotowa dla mnie 3 to max nie chodzi o pelne wykorzytanie mocy a za duzo jej nie ma a o jakosc tej orki bo z 3 moze popuscic glebiej oraz to ze mniej zabiera od 4 nadgania predkoscia z ta 3 oraz zawsze trzeba miec lekki zapas mocy bo jak sami dobrze wiemy pogoda potrafi splatać figle i trafi za mokra jesien i moze zapomnieć o wyjeździe w pole takie moje zdanie. Sam postadam ciagnik 95km + 3obrotowa i w zyciu do takiej mocy nie kupil bym 4 obrotowej a poza tym duza 3 mniej problemów z przykryciem resztek pozniwnych, poplonu itp. niz mała ciasna 4. Pozdrawiam i powodzenia w zakupie :-)

Nie przesadzaj z tymi prędkościami bo to nie jest za dobry pomysł szerokość nadrabiać prędkością bo elementy robocze dużo szybciej się zużywają ;)

A jak będzie mokry rok to kto mu każe ciągać 4 skiby ? Odkręca ostatnie i jedzie na 3 ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciapek330
Nie słuchaj ludzi którzy polecają Ci 4 skiby do tej mocy ciagnika bo chyba się z głupim na rozum pomijali. Kup 3 skibowy z regulowaną szerokością orki do 50cm.i bedziesz zadowolony. A jeżeli byś kupował Nowy to dobrze radzi kolega TheRadzio,bierz 3+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Do 85km 3 obrót powinna być akurat. Sam ciągam akpila km80r ciągnikiem Mtz82 i jak już podejdzie trochę gliny to czuć, że ma ciężej. Odkładnie ma dość długie, więc nie ma problemu z przykrywaniem resztek nawet, jakbyś jechał 5km/h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

To zależy też od ukształtowania terenu i klasy ziemi ;) U jednego te 85km będzie stękać a np. u mnie ciągniki 70-75km ciągają pługi UG 4*35 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Tylko UG to zagon na małych korpusach, a kolega pyta o obrotówkę. Ruskiem też ciągam czwórkę zagon, a obrotówkę mam trójkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

U mnie na przykład 90km daje sobie spokojnie radę w 4 obrotowych możesz zobaczyć u mnie w galerii jest link do filmiku ty najlepiej będziesz wiedział co ci będzie najlepiej dopowiadało bo u jednych z taką mocą będzie można spokojnie latać a u innych tej mocy do 4 obrotówki będzie na styk lub trochę za mało,a obrót nie musisz się martwić bo nic się nie dzieje ciągnika nie przewróci i nie rozerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Polecam Lemkena 

[galleryimg=523449]?st=30#commentsStart


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Jak to ktoś powiedział dużo zależy od ukształtowania terenu klasy ziemi. Ja osobiście posiadam 3*44 plus przedpłużek na każdy korpus do ciągnika 110km! I powiem wam że dodatkowy korpus jak najbardziej by pociągnął po równym ale posiadam ok 80 % pól górzystych i przechyłych w 3-4klasie także stwierdziłem że kupię 3plus. Oczywiście można kombinować z szerokością ale pozostaje mankament masy pluga. Moja 3 wazy ponad tonę i wierzcie mi że na polach takich jak u nas jest to wyzwanie dla mojego ciągnika. Każdy oczywiście indywidualnie podchodzi do sprawy.

Edytowano przez karol19920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1996    0

jak dobrze pamiętam to gdzieś było powiedziane że na każdy KM przypada 1,5 cm szerokości roboczej w pługu obrotowym to dla ciągnika 85 KM daje 1,275 m szerokości roboczej czyli 3x42,5 lub 4x32 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Tylko UG to zagon na małych korpusach, a kolega pyta o obrotówkę. Ruskiem też ciągam czwórkę zagon, a obrotówkę mam trójkę :)

U was panuje jaka dziwna teoria :huh: Waszym zdaniem obrotowy idzie ciężej niż zagonowy ? :blink:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Trudno jednoznacznie mi to stwierdzić, który idzie lżej, a który ciężej. Warunki do orki jesienią 2016 nie były idealne, a pługiem obrotowym pierwszy raz orałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

 Nawet na zajeżdżonych ścieżkach na ziemi II kl . nie mam problemu z uciągiem pługa ,tym zestawem zamykam się w 8l na godzinę i słabe 11l na hektar oleju napędowego. Dostępność części przeogromna od zamienników po oryginały. 

[galleryimg=347813] 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Ciapek330

Nie słuchaj ludzi którzy polecają Ci 4 skiby do tej mocy ciagnika bo chyba się z głupim na rozum pomijali. Kup 3 skibowy z regulowaną szerokością orki do 50cm.i bedziesz zadowolony. A jeżeli byś kupował Nowy to dobrze radzi kolega TheRadzio,bierz 3+

 

Dobrze mówisz ,tylko nie wszyscy to rozumieją ,nie którzy wolą pług do wykańczania ciągnika ,a nie do orania!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wars1969    0

Bzdury piszesz ze 4-ry skiby mają wykończyć ciągnik , na AF była fotka jak MTZ spokojnie ciagnie 5-tke zagonową w rozstawie 2.20 m . Kupuj cztero skibowy z możliwościa regulacji .Taniej kupisz czwórkę niż dokupisz do trójki czwartą skibę ,lub zawsze można sprzedać czwartą skibę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek1977
Ale niektórym bez kija tego nie wytłumaczysz; )



Zagonowy a obrotowy na mój chłopski rozum dają takie same opory podczas orania,ale pozostaje kwestia wagi która daje w kość tym 85km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Najtrudniej doradzić osobie która nie wie czego oczekuje i nie przedstawiła dokładnie warunków pracy- to ona wie dokładnie czego oczekuje. Klasa gleby(było wspomniane), jakość terenu(było),kształt działek i liczba, zasobność w wodę(może tereny podmokłe), liczba hektarów, masa ciągnika, agrotechnika(głęboka orka czy również płytka), rośliny okrywowe jeśli stosuje i najważniejsze czy to inwestycja czy tylko środek zaradczy, budżet.

 

Proponuje 3+1 odkładnice ażurowe z możliwością regulacji szerokości orki- taki sprzęt będzie idealny do prawie każdych warunkach pracy i ma możliwość adaptacji do warunków pracy, minusem jest cena i materiały eksploatacyjne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Jeżeli odkładnice są tego samego typu to opory są takie same jednakże pozostaje kwestia masy pluga której nie zmienimy. Jeżeli kolega ma równe pola to 4 skibowy ok pod warunkiem dociążenia przodu. Natomiast na dużych przechyłach do takiego ciągnika nie ma się co palić z czwórką bo ciężko będzie nawet z obrotem nawet gdy będzie on z silownikiem do liniowania. Coś o tym wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Już było to opisywane; że ażur sprawdza się też na lekkich glebach i nie ma czegoś takiego jak przesypywanie się ziemi między listwami odkładnicy.

 Za to mega zaletą jest możliwość wymiany pojedynczych elementów, a nie całej odkładnicy.

Osobiście, jak bym miał kiedyś kupować pług, był by to ażurowy.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Wszystko się zgadza tylko ciągnik nie za mocny, a opory są większe niż przy pełnej odkładni, a sam myślałem odwrotnie jednak osoby użytkujące obie odkładnie wyprowadziły mnie z błędu. Także jeśli nie ma gleby do kruszenia, to nie widzę ażurowej odkładni. 

A czy wymiana pojedynczej listwy jest zaletą? Być może, ale te listwy są cholernie drogie, wiem bo wszystko studiowałem i jednak też postawiłem na ażura, ale ja mam gliny które się nie sypią bardzo często. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Ja powiem szczerze, że mój 90 konny ciągnik daje rade  z Ibisem LS 4skibową, fakt faktem, ma troche ciężko ale tylko pod górke na glinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj