Skocz do zawartości
RycerzNocy

Czy pamiętacie ile kosztował wasz mtz-ety

Polecane posty

statek    137

jak juz porownujecie ceny z tamtych lat to przeliczcie ile ton nawozow mozna bylo kupic za taka cene jak mocznik kosztowal 400zł a nie 1400zl

Wiadomość z agroFakt.pl

Panek    0

W 2008 belarsus 952.2 na krzyżaku i monobloku kosztował mnie 60 tys zł. Był rok używany 380 godzin na liczniku.

zbigi123    4

Nowy Mtz-82 lipiec 96r wraz z pługiem (jakiś agromet czy coś) nieco ponad 30tys.

Edytowano przez zbigi123

kitowiak    321

Ja za swojego 82.1... sprowadzonego z Rosji w 98r. wyniósł mnie 31.900 zł... Ale jest bardziej wytrzymały niż polscy jego rówieśnicy :P

sim12    2

MTZ 80 BX (wersja eksportowa) , rok 1990 , szeroka kabina, kupiony w 2009 kosztował mnie 15.500 PLN

Henryk11    0

Mtz 80 z 1992r w styczniu 2013 dalismy 16 000 zł

Edytowano przez Henryk11

Scrooge    1

MTZ 82 kupiony 2.10.1994r. kosztował 205mln starych złotych (a 2 miesiące wcześniej był 30 mln tańszy).

henes    11

mtz 80 kupiony w sierpniu 1990 roku w agromie w Kielcach kosztował 36 mln zł :)

Mój MTZ82 w 1990r. kosztował 40 mln starych złotych,a

MTZ80 kosztował wtedy własnie 36mln zł.Agroma Lipki k.Czarnej Białostockiej.

gelo707    20

mtz 820 Belarus most krzyżakowy najszersze opony w styczniu 2007 kosztował 70000 tyś.

Coś chyba przesadziłeś:)

johenek    3

Belarus 820 2008 wyposażony w przedni most krzyżakowy i szerokimi kołami zapłaciłem 76 000zł brutto

Edytowano przez johenek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bekba
      Witam, belarus 1025, 2010r, rozdzielacz wschodni po sprawdzeniu we firmie zajmującej sie regeneracją rozdzielaczy został uznany za sprawny(wymieniłem też profilaktycznie zawór przelewowy) , pompa założona nowa, filtr w zbiorniku na olej hydrauliczny nowy, filtr siatkowy na dole ciągnika wyczyszczony, wirnik oleju ze skrzyni tez wyczyszczony. Stan oleju pełny. Sytuacja wygląda tak że ciśnienie na zegarze podłączonym pod obojętnie które złącze przy dużym gazowaniu wzrasta do 80 bar i spada mimo że ciśnienie jest cały czas podawane. Podnośnik też bardzo słaby. Prosił bym o dokładne wskazówki jak podnieść ciśnienie w tym rozdzielaczu bo chyba nie mam takiej klapki na dwie śruby jak jest w starszych wersjach. Pozdrawiam  

• Przez Peron
      Witam

Czy ktoś z Was wymieniał fotel w swoim MTZ 82 na bardziej komfortowy? Nie chcę kombinować z samochodowymi, chciałbym kupić coś dedykowane do ciągników. Najlepszy to byłby oczywiście jakiś Grammer pneumatyczny, no ale jakiś dobry mechaniczny też może być. 

Zastanawiam się nad czymś takim:

http://allegro.pl/agro-mar-fotel-siedzenie-komfortowe-mtz-pronar-mf-i6574126281.html

http://allegro.pl/agro-mar-siedzenie-fotel-mtz-ursus-mf-pronar-i6574129397.html

Jeśli ktoś ma, to byłbym wdzięczny za opinie.
    • Przez dzony9203
      Mam problem. Od niedawna nie mogę załączyć przedniego napędu w belarusie 920. Przedni napęd na krzyżakach, załączany dźwignią.
      Dźwigienka jest w jednej pozycji, jakby zablokowana i nie można jej przestawić. 
      Co może być przyczyną?
      Pozdrawiam.
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez marka
      Kilka wieczorów poświęciłem na przejrzenie forum dotyczące MTZ i Belarusa i stwierdziłem że każdy ciągnik jest z innej bajki więc postanowiłem otworzyć własny temat na którym będę opisywał własne kłopoty z belarusem 820.3 rocznik 2008 i rozwiązania problemów, zwłaszcza że dzięki forum rozwiązałem już dwie "awarie"patrz problem z WOM w MTZ - Agrofoto.pl Forum - strona 2 i mtz nie odpala - Agrofoto.pl Forum
      A na dzisiaj nowy problem czyli niedziałający wentylator nagrzewnicy oraz prawdopodobnie świeca żarowa .studiując schemat doszedłem do wniosku że za wentylator odpowiada przekaźnik pierwszy licząc od strony kierowcy i na kostce powinno być napięcie idące od bezpiecznika .Czy z tą awarią mogą mieć związek bezpieczniki zabezpieczające ładowanie i gdzie one są fizycznie w ciągniku ?