LUKASZ82mtz

Mtz 82 ciężko pali

Polecane posty

LUKASZ82mtz    0

panowie a jak sprawdzic te swiece? jak to funkcjonuje? pomózcie

piszcie wszystko co mozecie bo jestem zielony

Edytowano przez LUKASZ82mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo65    0

witam wszzystkich moze ktoś mi pomóz kupilem niedawno mtz 82 z 84 roku ładnie sie w miare jeżdzi ale strasznie ciężko pali a na pociąg to od razu zapala czy jest jakiś sposób zeby to poprawić

jeśli masz rozrusznik starego typu czyli duży ten orginalny to były takie wersje że miały rozruszniki 24 volt i przy 12 akumulatorze będzie tak cieńko kręcił oczywiście jeśli silnik jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandazo    124

Witajcie mam ten sam problem z MTZ co kolega czyli jak jest nawet na dworze +30 stopni to trzeba nim kręcić z 5 minut żeby zapalił :(

Jedynie co mnie jeszcze ratuje to samostart bo szkoda nerwów i akumulatorów żeby tak kręcić

Jak jest ciepły to jakoś zapala.

Wiecie co może być przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiele rzeczy albo cały ich zbiór. Niedrożny układ zasilania w powietrze, zużyta, rozregulowana pompa wtryskowa , wtryskiwacze, regulacja zaworów, kąta wtrysku paliwa, same filtry paliwa, powietrze w układzie paliwowym, ogólne zużycie silnika. Eliminuj po mału ewentualne mozliwości zaczynając od najłatwiejszych, wymagających najmniejszego wkładu finansowego i zobaczysz co sie będzie działo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandazo    124

hm no dzięki :)

Sąsiad ma nowszego MTZ i podobnie mu pali jak i mi chyba ten typ tak ma :) żeby tak palił jak perkins w kombajnie jeden obrut i pali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

To samo miałem zrobiłem rozruch 24v rozrusznik 24v , dwie baterie 12 v 80Ah i teraz niema problemu :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dubzell    0

A czy mtz-y miały orginalnie rozruch na 24V czy to są jakieś przeróbki bo u mojego ojca wszystko sprawdzone i rozrusznik szybko obrotowy i nerwów brak przy odpalaniu a na zaciąg to w pół sekundy łapie :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

u mnie był rozrusznik oryginalny 12V, zdjęty założony nowy rozrusznik 24V, i przy tym mała przeróbka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek2    0

Jeśli z rozrusznika nie chce odpalić nawet jak dobże kręci a na zaciąg od strzału to tylko wina pompy paliwa i wtrysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu    0

Witam mam belarusa 952.4 i od jakiegoś czasu cos jest z silnikiem bo pod ciężarem słabnie i troszkę dymi. Czy ktoś może wie co to może być proszę o pomoc czy to wina filra powietrza czy paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saiyo    0

witam . mam problem z Mtz ponieważ nie chce palić . Został wymieniony klepak poniewaz byl zuzyty , jak go pale to tylko pyka a nie kreci , prad dochodzi do rozrusznika , na krótko niby pali . Rozrusznik na luzie jest sprawny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamMintaj    0

Witam mam problem z mtz bx90 kręci ale nie chce odpalic a z pociągu odpala od razu, co może być tego przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie nie ma iskry :)

A serio to na bank trzeba silnik przeregulować. Brak przerwy na zaworach czy zły kat wtrysku paliwa mogą być powodem. Sprawdzić szczelność układu paliwowego czy czasem się nie zapowietrza. Może też być i pompa wtryskowa czy wtryskiwacze. Trzeba szukać od tych rzeczy co nie wymagają wkładu finansowego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

To prawda najpierw najmniej kosztowne sprawy ,a jak wszystko z silnikiem będzie ok to wtedy zrobić rozruch na 24 i grzałka i mrozy mu niestraszne bedą :) najlepiej to zrobić jak siądą akumulatory wtedy wymienić na dwie 12 i przełącznik 100zł i trochę kabli ,rozrusznik może być ten sam ,jak będzie lekko palił to zaraz nawet 12 V rozrusznik się nie przepali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Witam wszystkich.

Będe miał okazje kupić mtz 80 w dużej kabinie od kolegi tylko jest jeden problem. Gdy postoi tak z dzień to nie da rady go odpalić z rozrusznika tylko trzeba na zaciąg a na zaciąg tylko go lekko szarpnie i odpali i normalnie pracuje. I tak się zastanawiam czy brać go czy nie?

 

 

Post przeniesiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

cześć :D mam w mtz 82 odpalanie na 24 na zwykłym rozruszniku, i jak przełanczam kluczykiem to przekaźnik przerzuca, elektromgnes przeskakuje (słychać że przy rozruszniku tam przeskakuje) i jak  zewre przewody  śrubokrętem, no to zaraz mi kręci podczas trzymania stacyjki bo tak   to jak zewre to kręci 12v wymienić elektromagnes czy to inna wina/./??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozbierz go, wyczyść styki, poskładaj i jakiś czas będzie spokój.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

Ja mam troszkę dziwny problem, rozruch 24, rozruszniki przekładałem różne i akumulatory też, masy wszystkie styki wyczyściłem ( z reszta podłączałem akumulatory na krótko) i wciąż silnik ledwo kreci, dodam że zapłon 20* przed gmp. U mnie przy tym samym rozruszniku i jednym aku mtz kreci jak trzeba a u brata niema szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

A ja mam taki problem że przy odpalaniu kluczykiem przekaźnik puszcza i nie kręci a jak ręką naduszę blaszkę w przekaźniku to kręci. A po odpaleniu nie gaśnie mi do końca kontrolka od ładowania(amperomierz nie pokazuje ładowania). Alternator jest dobry. A przy odpalaniu jeszcze przeskakuje iskra jak naduszę sprzęgło. A najlepsze jest to że wymieniłem przewód masy kabiny. Pomóżcie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj