crashi4

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ

Polecane posty

crashi4    0

Witam wszystkich zainteresowanych wspólnym dobrem rolników..od niedawna w naszym rejonie ministerstwo środowiska rozsyła dokumenty, że rząd podpisał koncesję na poszukiwanie złóż węgla brunatnego. Nasz rejon pewnie kto już tam słyszał słynie z wielkiego pogłowia świn wielu ubojni zresztą też i dobrych ziem..a oni chcą nas przerobić na jedną wielką dziurę jak w Koninie zrobili..doradzcie jak z tym walczyć ..organizujemy się robimy zebrania i piszemy petycje za petycją do ministra środowiska, premiera itd...tak ratują psy i koty, a nas z własnej ziemi chcą wykurzyć jak szczury, jak my całe życie pokoleniami o nią dbamy...


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

a skad jestes <_< ?? nie przpadkiem okolice krobi?? slyszalem wlasnie ze maja tam robic kopalnie po prostu bark slów a na swiecie glod.... heh mi sie wydaje ze nie pojdzie walczyc po prostu powstanie...:/

Edytowano przez Vhalior2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukassz19    0

Nie ma co walczyć przeciwko kopalni tylko kazać się wypłacić w całości a za to co zapłacą kupisz dwa razy większe gospodarstwo niż twoje. A jak będziesz na środku pokładu to nawet więcej tylko trzeba negocjować. Wiem bo mieszkam przy kopalni odkrywkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

lukasz ja wiem o co chodzi przeciez za darmo nie przejmą... ylko szkoda bo to ojcowizna i cale zycie sie w tym robilo.. :unsure:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

no nie wiem czy tak zapłacą zobaczcie co robią a autostradami mi tez biorą na początku była mowa o 10x jaka cena ziemi wiec koło 20 zł za metr kw od lipca weszła ustawa i co 2 zł za mkw czyli 20tys za ha

Edytowano przez kubus1988s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Z okolic Miejskiej Górki...chcemy się zrzeszać gospodarstwami i będziemy robić większy protest bo nie pozwolimy na powstanie kopalni. Skoro inni chcieli wielkich pieniędzy i wpuścili kopalnię to niech teraz wdychają te pyły i chemikalia. My mamy tu swoje domy nowe obory i chlewnie, a ziemia plonuje praktycznie najlepiej w kraju. Oczywiście burmistrz i inne władze się wypinają na nas ale to sobie szkodzą. Stracili już swoich wyborców. Niedługo powstanie strona internetowa. Taka konkretna na temat kopalni. Jedna już jest : www.stopkopalni.pl.tl Polecam udział w ankiecie.

 

Z tym wykupem ziemi pod drogi to 'kubus' ma rację. U nas na S5 jak robili wykup to dawali po 10-30 zł za metr..niektórzy po 270tyś. za hektar dostali. Teraz budują obory itd. ale co z tego jak kopalnia zniszczy nam krajobraz i strukture ziemi. Obniży się poziom wód gruntowych i tyle nam urośnie. Ale teraz jest wykup w okolicy Sycowa to płacą max. 30 tyś za hektar bo zmienili coś tam...i gdzie tu polityka normalnych ludzi....dbamy o psy koty i kto wie co jeszcze a nas chcą wykurzyć jak szczury z własnej ziemi która od lat uprawiamy i kochamy.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

no crashi wiem o co chodzi... <_< bedzie porpostu przerabane....:/ ale wspolnie moze cos zdzialacie... a cala wina to rzednikow i tego burmistrza bo on ciagle za ta kopalnia... a u was przeciez super ziemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak by dali po powiedzmy 50tys/ha i dobrze wycenili budynki to nie ma co się za dużo kłócić tylko szukać nowego miejsca. Wiadomo że szkoda tego co się ma ale z nimi nie wygrarz. Są w kraju miejsca że kupisz dobra ziemię poniżej 20tys/ha a budynki dorzuca ci za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

najlepszy sposob to odetnijcie sobie prad wcalej okolicy,wtedy zuzycie spadnie, zamkna elektrownie i niepotrzeba bedzie budowac koplalni.

niestety taka jest cena cywilizacji,zuzycie pradu rosnie coraz bardziej a zasoby naturalne sie koncza. od was zalezy czy ta kopalnia bedzie blogoslawienstwem czy przeklenstwem i starajcie sie wyciagnac jaj najwiecej pieniedzy od firmy,przeciez hodowla swin i w ogole rolnictwo od wielu lat jest nieoplacalne wiec nad czym placzesz,jak dadza odszkodowanie to mozesz zmienic swoje zycie radykalnie,a od poszukiwania wegla do wydobycia to wiele czasu uplynie,u nas 30 lat temu wegla kamiennego szukali ale nie znalezli-nie wiem czy to zle czy dobrze.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

damian tylko ze w okolicach krobi-rawicza to ziemia normalnie chodzi kollo50tys za ha miedzy rolnikami... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Widze ze z wielkopolskimi rolnikami można jakoś na temat pogadać a co niektóry jak czytam to naprawdę niech to forum opuści...ostatnio po 45 tys za ha płaciłem i jeszcze ciezko było kupić..damy rade..twardzi jesteśmy...bez nas nie będzie nawet konsumentów tej energii heh...


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

damian tylko ze w okolicach krobi-rawicza to ziemia normalnie chodzi kollo50tys za ha miedzy rolnikami... ;)

U mnie cena już przekroczyła 30tys 3-5klasa i ciągle rośnie. Wcale mnie to nie cieszy bo bardzo ciężko się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

@jacus płaczą nad tym że za ziemie dostaną śmieszne pieniądze tyle co kot napłakał. A jak ktoś zauważył to w moich okolicach(rawicz) za ziemię płacą 50tyś/ha. A jak oni zaproponują te 20tyś. to tylko płakać bo dużo ludzi zainwestowało w to dużo kasy czasu by się rozwinąć a teraz oni za to zaoferują śmieszne pieniądze i ułóż se wszystko od nowa z daleka od tego co kochałeś. I zaczynaj teraz od początku.


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

A ja wam powiem że mam podobny problem z tym że w okolicach Złoczewa. <_<

I w tej sprawie mam takie pytanie do osób które mieszkają gdzieś blisko takiej odkrywki. Mianowicie co sądzicie o prowadzeniu gospodarstwa w sąsiedztwie takiej kopalni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No widzę, że nie tylko u mnie jest problem z kopaniom odkrywkową. W moje okolice też powoli to wkracza niestety. W moje rejony czyli gmina Kruszwica chce wkroczyć kopalnia węgla brunatnego Konin. Obecnie od 2010 mają nową odkrywkę na terenie miejscowości Tomisławice. Tam prawdopodobnie posiedzą z jakieś 20-25 lat i chcą przenieść się w okolice ww. gminy. Badania i próby są już porobione- pokłady węgla są. Od kilku lat trwają już protesty, aby jej nie wpuścić. Mamy duży argument (tak twierdzą bynajmniej tutejsi mieszkańcy) aby kopalnia nie powstała- Jezioro Gopło i Nadgoplański Park Tysiąclecia! Były protesty, że poziom wody w Gople się obniży i cała flora i fauna parku pójdzie na marne. Ale moim skromnym zdaniem nic to nie pomoże, jak mają wejść to i tak wejdą, bo prądu potrzeba coraz więcej. Jedynym słusznym rozwiązaniem aby zaprzestać kopania tych dziur byłaby elektrownia atomowa, na którą de facto Polski nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Prawda jest brutalna skądś ta energia musi być. Atomu luzie nie chcą węgla też. To co lampy naftowe. Czy ktos chce czy nie chce to tak jak z drogami wywłaszczą i tyle. co do wyborców rolnicy nie zagłosują to zagłosują ci co w tej kopalni pracę dostana i tak to się będzie kręcuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Jak by to było moje to osobiście sprzedał bym im to wszystko w huuu... Za te kase pojechał na długie wakacje. Po powrocie poszedł bym na kopalnie do pracy przerobił 25 l i popijał piwko w cieniu na emeryturze w wieku 45 l i czekał na sms-a z wiadomością o przelewie emerytury z ZUS-u tak jak ma to miejsce na Śląsku. Wiem jak to jest bo tu mieszkam:) i żałuję, że nie pracuję na kopalni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

A czy jesteś pewien, że Ci z kopalni odkrywkowych mają takie same świadczenia jak Ci na Śląsku co robią pod ziemią? A poza tym trzeba mieć jeszcze to szczęście, że Cię zatrudnią. Całej wioski co ją wyludnią na pewno nie zatrudnią. Znajomy już kilka podań złożył do Tomisławic i nie ma roboty, bo już mają pełne zatrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

do g2osc.....ty chłopie jestes tępy w swojej wypowiedzi..co robisz na agrofoto..to portal ludzi z umysłami więc proponuję idź pod sklep machnij piwko będziesz spełniony.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

No widzę, że nie tylko u mnie jest problem z kopaniom odkrywkową. W moje okolice też powoli to wkracza niestety. W moje rejony czyli gmina Kruszwica chce wkroczyć kopalnia węgla brunatnego Konin. Obecnie od 2010 mają nową odkrywkę na terenie miejscowości Tomisławice. Tam prawdopodobnie posiedzą z jakieś 20-25 lat i chcą przenieść się w okolice ww. gminy. Badania i próby są już porobione- pokłady węgla są. Od kilku lat trwają już protesty, aby jej nie wpuścić. Mamy duży argument (tak twierdzą bynajmniej tutejsi mieszkańcy) aby kopalnia nie powstała- Jezioro Gopło i Nadgoplański Park Tysiąclecia! Były protesty, że poziom wody w Gople się obniży i cała flora i fauna parku pójdzie na marne. Ale moim skromnym zdaniem nic to nie pomoże, jak mają wejść to i tak wejdą, bo prądu potrzeba coraz więcej. Jedynym słusznym rozwiązaniem aby zaprzestać kopania tych dziur byłaby elektrownia atomowa, na którą de facto Polski nie stać.

 

 

Jak macie jezioro i park to jest duża szansa że was ominą, wystarczy tylko dobrze sprawę nagłośnić i zrobić zrzutkę dla ekologów żeby staneli w waszej obronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Gadałem z gościem który pracował w Bełchatowie mają takie same świadczenia

 

do g2osc.....ty chłopie jestes tępy w swojej wypowiedzi..co robisz na agrofoto..to portal ludzi z umysłami więc proponuję idź pod sklep machnij piwko będziesz spełniony.

Drogi użytkowniku

Przypominam Ci, że ta wypowiedź kwalifikuje się pod art.212 KK. Radzę dobrze zastanów się zanim coś napiszesz o innych. Nie jesteś anonimowy tak jak myślisz. Widać, że "umysł" nie jest TWOJĄ najmocniejszą stroną. Bardzo ciekawi mnie jak jeden mały chłopek wygra z kopalnią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

@st220 sprawa jest już dość dobrze nakręcona. Były protesty, ekolodzy też trzymają rękę na pulsie i pilnują tematu. Było kilka spotkań z zarządem kopalni gdzie wszystko było relacjonowane w telewizji regionalnej. Gazeta też swego czasu dużo nagłaśniała temat. Na chwilę obecną jak otworzyli owe Tomisławice o których pisałem wcześniej i na razie do nas nie docierają (ale dotrą jak wyeksploatują Tomisławice) to temat przygasł. Czas pokaże...

PS. Panowie to nie temat do kłótni. Temat jak dla mnie bardzo ciekawy. Kto ma z tym do czynienia to proszę opisywać spostrzeżenia jak i doświadczenia a kopalniami odkrywkowymi. Niestety, ale nam rolnikom nie jest to na rękę i większość pewnie się ze mną zgodzi, że kochamy swoje wsie i miejscowości i za bardzo nie chcemy się przenosić. A tym bardziej jak ktoś poczynił niedawno konkretne inwestycje. W moim przypadku np nowo wybudowany dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Akurat mieszkam niedaleko. Bardziej wstronę Leszna. Może już lepiej żeby ten gaz łupkowy wydobywali niż kopalnie nam robili. Ja bardziej jestem za ekologicznymi elektrowniami. dlaczego nie lepiej wybudować biogazownie lub kotły na słomę, odpady drzewne. Niemam gospodarstwa tylko tata ma firmę, i sobie spalamy trociny w firmie by mieć ciepełko. Prąd też by szło zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj