crashi4

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ

Polecane posty

hubertuss    4652

Nikt w potęznych elektrowniach nie będzie spalał jakichś resztek czy słomy. Duże elektrownie potrzebują ciągłych dostaw węgla. Nistety innych perspektyw nie mamy. Atomu, czy gazu łupkowego tez nikt nie chce. A energia elektryczna wszystkim potrzebna. Macie poprostu pecha i wydaje mi się, że narazie małe szanse aby powstrzymac kopalnie. Gurnicy kopalni węgla kamiennego na śląsku i ci od brunatnego z odkrywek to to samo jeśli chodzi o przywileje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ciekawe czym ten węgiel pojedzie do elektrowni gdzie do konina jest ponad 100km? Dziwne bo akurat część moich trocin spalają w PAKu, bo sprzedaję firmie która do nich wozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Sprawa jest raczej przesądzona to są kolosalne pieniądze i grupa zwykłych śmiertelników nic nie w skóra u mnie było tak z autostradą A1 ludzie protestowali i nic. Gdy dostali wycenę nieruchomości to każdy chciał by ta droga biegła przez ich działki:). Wybudowali nowe domy i jeszcze im zostało a kliny których nie wykupiło państwo przeznaczone są pod tereny przemysłowe, stacje paliw czyli resztę infrastruktury. Tak więc jestem przekonany w 100%, że nikt nie będzie stratny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ciekawe czym ten węgiel pojedzie do elektrowni gdzie do konina jest ponad 100km?

Wiesz to raczej nie jest dla nich problemem, Tiry i jazda. To tak samo jak z ropą, kontenery płyną przez oceany aby ją dostarczyć.

No jak wycena na prawdę będzie konkretna to ok. Tylko aby nie było tak, że po 20 latach od budowy domu zrobią mi wycenę na jakąś połowę tego co włożyłem w ten dom, bo zasłonią się amortyzacją i wiekiem budowy. I co potem, w innym miejscu nie postawię takiego samego bo kasy za ten nie dostanę takiej jak to włożyłem w to na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@coolmann to by musiało jeździć pewnie ze sto samochodów na godzinę- strzelam nie wiem jaki mają zużycie. Dziwne ze w innych krajach odchodzą od węgla i jakoś idzie. Może zamiast pompować kasę w kopalnie odkrywkową, wykupy itd, przeznaczyć te pieniądze na dotacje na zalesienia, sadzenie roślin energetycznych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Gdy dostali wycenę nieruchomości to każdy chciał by ta droga biegła przez ich działki:). Wybudowali nowe domy i jeszcze im zostało a kliny których nie wykupiło państwo przeznaczone są pod tereny przemysłowe, stacje paliw czyli resztę infrastruktury. Tak więc jestem przekonany w 100%, że nikt nie będzie stratny.

 

Tak było kiedyś, a teraz jest :http://www.agrofoto.pl/prawo/nieruchomosci/kto-zyska-na-nowych-przepisach-dot-specustawy-drogowej,30454.html więc można zapomnieć o takich sumach jak były kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie STOP KOPALNI!!!! Jestem z zagrożonych terenów( moze i moją wioske oszczędzą ale wiadomo poziom wód gruntowych opadnie i d*pa ;/) w całej UE tyle sie debatuje nad ograniczeniem emisji CO2 a tu nową kopalnię. Elektrownia atomowa to jest przyszłosć wysokowydajnej elektrowni a nie elektrownia węglowa.

a prawda jest też taka ze włodarz gminy Miejska Górka sprzedałby nas swoich wyborców za "Czopke śliwek" Ludzie zjednoczmy sie przeciwko tej zagładzie. 24.01 będzie w tej sprawie zebranie w świetlicy w Sobiałkowie więc zapraszam wszystkich, którym los ojcowizny nie jest obojętny!!!

Edytowano przez Ursus355i912

Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Strona powstała bo sam ja stworzyłem i ulepszam ciągle..jest już druga..

 

http://stop-odkrywce.strefa.pl/

 

pracuję nad nimi w wolnym czasie więc nie są idealne ale są i chciałbym zeby ludzie stawili się na referendum w jak największej ilosci...w okolicy Lubina wygrali z kopalnią więc myślę ze też możemy..


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Witam problem opisany w temacie tyczy się niestety również mnie :( Wczoraj odbyło się spotkanie w tej sprawie http://elka.pl/content/view/54699/434/ , http://zycie-rawicza.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=3792:rolnicy-do-burmistrza-sorry-ale-tak-by-nie-moe&catid=6:gmina-miejska-gorka&Itemid=79 . Wynikiem spotkania ma być próba zatrzymania przez władze naszej gminy koncesji na odwierty które są aktualnie wykonywane z jakim rezultatem to się okaże miejmy nadzieje że odwierty zostaną wstrzymane a koncesja wygaśnie. Cały problem będzie przedstawiony w programie " O tym się mówi " w telewizji TVR 12 lutego 2012 serdecznie zapraszam do obejrzenia


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

WWW.STOPKOPALNI.PL.TL umieszczone filmy z prac kopalni...proszę o rozgłos tej strony aby ludzie byli jak najbardziej doinformowani. dziękuje


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

No widzę że o tej kopalni robi się coraz głośniej może coś to pomoże w sprawie wstrzymania wiecie może na kiedy planowana jest budowa tej kopalni ?


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ciekawe jak to z łupkami będzie, na moim terenie podobno jest ten gaz łupkowy.

Najrozsądniej niech wam wycenią odpowiednio gospodarstwa, dadzą parcele na innym terenie - państwo ma jeszcze ziemię, np miałeś 20ha dostaniesz 25. Co się da to przewieziecie, resztę trzeba będzie wybudować. Rozumiem przywiązanie do miejsca itp ale jeśli zastosują "dobrowolny przymus" to przynajmniej niech zapłacą wam za majątki i ułatwią przeniesienie na inne tereny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Dzisiaj w miejscowości Gogolewo Gimna Krobia o godzinie 19 na sali wiejskiej odbędzie sie kolejne zebrania w sprawie odwiertów i kopalni


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

powstanie wielkopolskie tuż tuż...


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

STOP KOPALNI


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

protest w lesznie


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

w mojej okolicy tez ku.wa planuja

http://oswiecim.nasz...enach,id,t.html

tylko ze wegla kamienego

 

 

To nic tylko się cieszyć. Tylko w tym wypadku akurat fedrują pod ziemią, więc nie ma takich szkód na powierzchni(domy można ankrować :D).

Faktycznie macie problem z tą odkrywkową, szkoda takich ziem. Co z tego że zapłacą, weź się przeprowadzaj i wszystko od nowa zaczynaj, albo skończyć z rolnictwem, ciężko się przestawić jak się lata robi i się kocha tą robotę.

A pracy na tej kopalni wszyscy i tak nie dostaną, z tego co tak widzę mają chyba mniejsze zapotrzebowanie ludzi niż na kopalni podziemnej.

 

Nic tylko walczyć z nimi, może wygracie, choć to ciężka sprawa, tam taka kasa idzie że głowa boli, każdy po kolei dostanie w łapę i się na wszystko zgodzą, a na ludzi nie będą patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Przymiarki do odkrywki tzw. rowu poznańskiego były podejmowane w latach 70\80 od strony Poznania, wtedy pomysł upadł. Porzucono pomysł między innymi dlatego że pozbawiono by wody Poznań. Teraz pomysł odżył tylko że z drugiej strony od Rawicza. Jeżeli dojdzie do odkrywki będę mieszkał w niedalekim sąsiedztwie tej dziury na 250m. głębokiej do tego 50m. osuszanej żeby na dnie mógł poruszać się ciężki sprzęt, powierzchnia to 56ha. Mieszkamy w rejonie gdzie opady deszczu są jedne z najniższych w kraju + kopalnia = kataklizm. Społeczeństwo jest podzielone mieszkańcy miast są omamieni wizją dobrze płatnej pracy, mieszkańcy wsi przerażeni utratą całego dobytku, włodarze gmin już mają przed oczyma gigantyczne wpływy z podatków. Nie chcę być złą wróżką, ale podobno wszystko wskazuje na to że ta kopalnia ruszy, po prostu w dzisiejszych czasach naszej władzy absolutnie nie zależy na rolnictwie, a szkoda bo rejon Krobi może poszczycić się rolnictwem na najwyższym poziomie w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Zamykaja dziesiatki uzytecznych kopalni wegla brunatnego, nie wspomnie juz o kamiennym na poludniu kraju, zostawiaja nieuzytki i zdewastowane tereny tylko po to zeby 300km dalej otworzyc nowa. Taka polityka moze miec miejsce tylko w naszym kraju. Nie ma sie co ludzic na latwa kase, bo taka zazwyczaj jest tylko zludzeniem. Gadki o tym, ze dostanie sie nie wiadomo zlotych ile za ha, siedlisko itp. a w zamian wysiedla Was jeszcze na nowe i piekne tereny tylko ladnie brzmi. Z czasem i tak powstanie jeszcze tysiace nowych problemow w tej sprawie, o ktorych teraz sie nie mysli nawet. Ja jestem za tym, aby bronic tych terenow i pokazac w koncu, ze rolnik w tym kraju tez ma cos do powiedzenia w wielu sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj