pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

@farmermf-jak czytam to co napisałeś powyżej to dochodzę do wniosku że wszystko robiłeś tylko pod kątem uzyskania dofinansowania ?Jeżeli z kolei (jak piszesz) znasz zasady dobrostanu i "jesteś za" a jednocześnie dajesz do zrozumienia że jest to kapitałochłonne zaś przy okazji "życzysz" tego wszystkim hodowcom to czy ja nie mogę "życzyć" Tobie owego chaberku ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kolego jaro, czy było to kapitałochłonne? Nie koniecznie. Czasem wystarczy troche che checi. Taka głupia osłona na krajzegę, gasnica w ciagniku czy bosak na scianie nie jest kosztowne, a czasem może komus uratować ręke, ciągnik czy stodołe. Przestawiałem produkcje bardziej pod katem opłacalności, a z krowami to mi to wyszło na reke bo nie bardzo chciałem z nimi wiazac swej przyszłosci. Powiedzmy wyszło i przyjemnie i pozytecznie. :D

PS. Chabru to Ty u mnie nie znajdziesz. ;)

Szymon jakbym ja i Staś sie nie udzielał w tym temacie tobyście sie zanudzili na tym forum. Nie wiem czemu mnie tu kreujecie na obszarowca do którego mi jeszcze bardzo daleko. Jestem teraz na ,,urlopie'' to i mogę się poudzielać choc ostatnio tylko w jednym temacie. Jak zaczna się zniwa to jeszcze za mna tu zatęsknicie. :lol:

Na koniec Szymon powiem ci ze czasami zdarza mi sie popracować w mym ,,obszarowym gospodarstwie'', ale wiesz, jakby prezes wszystko robił sam to by nie był prezesem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

Stasiu, gadasz tak jak te pijaczki pod sklepem. Jak za dopłaty kupuja juz ostatnią butelke bełta zaczynają sypać na Unię. Jak nałożą to bedę płacił bo mnie dziś stać, a przed 15laty gówno z tej roboty tylko było. :o

może oni nie kupuja maszyn za połowe kosztów tak jak ty bo im unia nie dołozyła tyle co tobie widzie ze stac cie na podatki nieźle sie na unii nachapałes nie dośc ze podatków nie płacisz to jeszcze masz maszyny za połowe ps. poje... to chyba ciebie od tej kasy z unii ci sie w głowce przewróciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zobacz ile kosztowały maszyny przed unia a ile kosztują teraz. Nie zauważyłem żeby samochody komputery czy inne rzeczy tak podrożały a wręcz przeciwnie tanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milan a ty taki pro niemiecki jeste?odpowiedz bo zmieniasz temat rozmowy pisałes ze ja bzdury pisze to o niemcach jak to prawda taki z ciebie erika steinbach mentalnie ze to niemcy to ofiary

A gdzie jestem proniemiecki? Czepiasz się tego w czym akurat się z Tobą zgadzam chociaż nie do końca. Na ile wyceniasz cnotę dziewic? :D

I co się czepiasz @farmermf? Są fundusze to korzysta tak jak każdy powinien robić. Nie dostałeś to siedź cicho i wstydź eis że zmarnowałeś okazje. Zdecydowanie przemawia przez Ciebie zazdrość.

Za prowokacje dostajesz 10%, szacun dla @farmermf że nie daje się sprowokować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Ty to masz dobrze-Urlop-szkoda że z laptopem :rolleyes: i jeszcze łącze masz, a u mnie od dziś koszenie rzepaku 9,2%.

Dałbyś sobie nick z imieniem a nie "farmer". Samo określenie farmer kojarzyć się z obszarowcem i dlaczego MF(chyba że to początki imienia i nazwiska) powinno być NH :rolleyes: . No masz rację Ty, Stach i jaro ciekawie piszecie.

Czasami też bym popisał więcej ale myślę że to nie ma sensu bo w ten sposób się nic nie osiągnie (chociaż Ja jestem bardziej analityk niż polityk) a na brak czasu nie narzekam.

Powiedz mi kolego @farmer, zlikwidowałeś krowy to przeszedłeś z powrotem na świnie?

i czy nie jest tak że, jak weżniesz dofinansowanie to przez 5 lat musisz to utrzymać np.krowy.

Napisz mi swoje imię bo męczy mnie ten Twój nick :rolleyes: .

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Marek.

Co do koszenia to pewnie od jutra sie uda wjechać, choć na 9,2% to nie mam co liczyć jeszcze, ale 11 mnie zadowoli. Ten urlop to tak w cudzysłowiu, bo wszystko juz przygotowane do koszenia, budowy ukończone to kilka dni luzu. Miałem krowy od zawsze, potem 3-4lata swinki, teraz nic. Dofinansowanie było na maszyny polowe, także nie bylo problemu z likwidacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Na rolniku zarabiają pośrednicy a ludzie w miastach uważają że to rolnik śpi na pieniądzach

Zgadzam się, to kłamstwo. Na pieniądzach strasznie niewygodnie się śpi. Co najwyżej do podparcia łóżka albo stołu używają niektórzy.

 

Przy ziemniaku rolnik w tym roku zarobi(albo i nie) 10%wkładu, a posrednik marże zwinie na poziomie 100-300% bez ryzyka.

Co za problem samemu zostać pośrednikiem? Towar każdy rolnik ma, ryzyka przy tym nie ma jak wspomniałeś. Do tego może jeszcze marże sobie obniżyć i bez problemu będzie zbyt. Więc gdzie jest problem?

 

Stasiu, gadasz tak jak te pijaczki pod sklepem. Jak za dopłaty kupuja juz ostatnią butelke bełta zaczynają sypać na Unię. Jak nałożą to bedę płacił bo mnie dziś stać, a przed 15laty gówno z tej roboty tylko było. :o

Jeżeli 15 lat temu gówno Ci zostawało z tego interesu to nie dziwię się, dlaczego jesteś tak bardzo pro unijny. Gdyby nie UE to pewnie interes już byś zwinął.

 

zobacz ile kosztowały maszyny przed unia a ile kosztują teraz. Nie zauważyłem żeby samochody komputery czy inne rzeczy tak podrożały a wręcz przeciwnie tanieją.

Samochody także podrożały. Porównaj ceny modeli sprzed 2000 roku a obecnie. Co do elektroniki to już inna bajka, bo na rynku robi się coraz większa konkurencja, coraz tańsze metody produkcji i bardzo duże zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Stasiu, podejżewam , ze 15lat temu to Ciebie na świecie jeszcze nie było toteż nie wiesz jak było. Dla zobrazowania tematu powiem że 12lat temu za mleko miałem 1,06zł, dziś to jest ta sama cena, ale wówczas saletrę kupywałem po 380zł/t, dziś tez podobnie tylko jeszcze jedynka z przodu. :o

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Farmermf ekonomią nie da się wszystko wyjaśnić bo wynikało by z tego że 12 lat temu rolnicy byli milionerami a z tego co wiem to i tak narzekali, że im źle że na wsi jest bieda i do tego odbywały się strajki... Na pewno 12 lat temu było więcej gospodarstw niż teraz ale według tego co piszesz to przy dzisiejszych kosztach, które są kilkakrotnie większe nikt nie powinien trzymać bydła mlecznego a jednak ludzie mają bydło, budują obory, kupują maszyny i się mają dobrze... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jakbyś nie wiedział to wynika z cieżkiej pracy kolego, całymi rodzinami.... I nie po 8 godzinek tylko 16 i wiecej...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

Daniel, gdyby się zagłębić to napewno się da to wyjaśnić ekonomią, co do tego rozwoju i budowania obór to właśnie rolnicy po to, to robią aby zminimalizować te nasze koszty i pracę aby być konkurencyjnym i "coś" zostało, bo w moim przypadku gdy mam oborę ściółkową przy dzisiejszych cenach słomy byłem zmuszony albo do likwidacji stada albo budowy nowej obory. Cały ten rozwój napędzają w tej chwili dofinansowania, kredyty preferencyjne, ale to wszystko już się kończy i zaczniemy spłacać to wszystko niedługo poprzez podatki i zyska ten który z tego skorzystał bo będziemy się na to wszyscy zrzucać. Niestety jak widać nawet na tym forum, Polacy wolą wychodzić na zero i stać w miejscu niżeli miałby być drugiemu lepiej a nie zjednoczyć się tak jak to się robi na zachodzie i pokazać że jednak źle się dzieje w branży zwierzęcej

Edytowano przez adrianoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Farmermf ekonomią nie da się wszystko wyjaśnić bo wynikało by z tego że 12 lat temu rolnicy byli milionerami a z tego co wiem to i tak narzekali, że im źle że na wsi jest bieda i do tego odbywały się strajki... Na pewno 12 lat temu było więcej gospodarstw niż teraz ale według tego co piszesz to przy dzisiejszych kosztach, które są kilkakrotnie większe nikt nie powinien trzymać bydła mlecznego a jednak ludzie mają bydło, budują obory, kupują maszyny i się mają dobrze... Pozdrawiam

Daniel trochę pier**lisz, ze tak powiem. Spytaj tych co stawiaja te obory ile maja kredytu? A wiesz czemu stawiaja? Bo 15lat temu, ba 25 nawet jak pamietam to z 8 krów mozna było nieźle wyzyć(niższe koszta), a dziś by zarobić na czysto tyle co wtedy z 8 trzeba 50szt min. trzymać, a ziemia była wówczas po tyle ze za pół krowy 2 ha mozna było kupic, a teraz? Spytaj chłopaków po ile płaca.

Weż się ogarnij , kup butla, usiądź z teściem i niech ci opowie jak było 20lat wstecz i wtedy podejmiesz dyskusje. Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

farmer sam piepszysz jak stara baba nygusie weź sie za robote a nie farmazony tu opowiadasz

 

chyba przedobrzyłeś ze swoim "zainteresowaniem", +10%

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Farmer, to w końcu jak jest? Kiedyś było lepiej czy teraz?

 

Bo 15lat temu, ba 25 nawet jak pamietam to z 8 krów mozna było nieźle wyzyć(niższe koszta), a dziś by zarobić na czysto tyle co wtedy z 8 trzeba 50szt min. trzymać, a ziemia była wówczas po tyle ze za pół krowy 2 ha mozna było kupic, a teraz? Spytaj chłopaków po ile płaca.

Tu masz rację. Koszty produkcji rosną ale nie tylko w rolnictwie. Tylko rolnictwo ma tego pecha, że koszty wzrosły bo są dotacje. Im większe dotacje tym większe koszty, więc zrównanie dopłat z Zachodnią Europą nie spowoduje tego, że zostanie więcej w kieszeni ale wręcz odwrotnie. Ceny gruntów rolnych, dzierżaw zaraz pójdą do góry, zwiększy się także zainteresowanie rolnictwem ze strony osób, które nie mają pomysłu na życie. Więc po co to zwiększać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kiedy było lepiej? Sam nie wiem. Kiedyś pieniadze były, ale nie było przydziałów na maszyny. Dziś złomu jest wbród, ale kasy nie ma az takiej. Teraz jest lzej pracować bo mechanizacja sie troche zmieniła. Kiedys za wszystkim trzeba było w kolejkach stać, dzis wszystko da sie zamówić na telefon.

Nie pisałem że tylko w rolnictwie wzrosły koszta. Wzrosły wszystkim, ale to jest forum rolnicze więc omawiamy temat o rolnictwie.Że np. wzrosły koszta łapówek dla lekarzy to na tym forum poruszac nie bedziem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ile @farmermf dla przykładu przy cenie saletry 380zł/t sprzedawałeś pszenicę lub inne zboża w tamtym okresie ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aragornik    0

Aż musiałem się zarejestrować widząc takie głupoty, które ów użytkownik youtuba wypisuje. Patrząc na to zastanawiam się czy zaznał jakąkolwiek pracę czy tylko jest na garnuszku rodziców.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Oj, Marku. Gdzieś miałem numer telefonu do Pani z GUS :) bo nachalnie do mnie dzwoniła.

W roku 2000 saletra amonowa kosztowała 440zł/t

2005-760zł/t

2008-1080zł/t

2010-1012zł/t

Pszenica konsumpcyjna

2000-500zł/t

2005-360zł/t

2008-640zł/t

2010-590zł/t

źródło GUS (mam nadzieję że wiecie skąd GUs bierze te uśrednione ceny)

Myślę że resztę Wam "wytłumaczy" kolega Stach który uwielbia wskaźniki.

Marek mam do Ciebie kilka pytań w sprawie EW ale to w nd. i na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

O Szymon, odrobiłeś pracę domową.Ja to z pamięci. :D , ale coś to nie halo, bo ja w 2009r sprzedał 1000+vat, a w 2010 840netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ktoś się wybiera na ten kongres, zjazd rolników do Warszawy 25.01 na którym ma być podpisane porozumienie o strajku w całym kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj