pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

milanreal1    319

@spokokoko czytając Ciebie to się zastanawiam ile masz promili we krwi... Może zastanów się czasami co piszesz. Ostatnie 2 posty to w ogóle jakieś brednie. W latach 80 to olej z rzepaku był szkodliwy a nie zdrowy. A to co szkodliwe zawsze jest plenne :P Trzoda tez rośnie znacznie szybciej niż kiedyś ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a gdzie ja piszę że mnie to boli?biorę kasę i nie płaczę jak dają.

 

Do emerytury to mi jeszcze daleko kolego,...myslisz że dwadzieścia lat temu start był kolorowy?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nakradli jak nakradli-w samej Warszawie w latach 1939-45 zabalowali na jakieś 55 mld USD ale trzeba im uczciwie przyznać że są państwem poważnym.Jako poważne państwo podejmują poważne działania mające na celu rozmycie swojej odpowiedzialności za bałagan który sami wywołali.Jako ze są narodem skutecznym mniemam iż za jakieś 20-30 lat to my ,Polacy zaczniemy im płacić reparacje wojenne a najpóźniej za 50 oddamy im Stettin,Breslau i Ostpreussen -oczywiście wcześniej przeprosimy ich za pomówienia jakoby to oni służyli (jako przymusowa siła robocza) w polskich obozach koncentracyjnych... :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Na razie jest fajnie bo wszystko za pół darmo. Tylko już od następnego roku będziemy ten kredyt spłacać. Skąd na to Tusk weźmie pieniądze? Wątpię, że da ze swojej kieszeni. Jeżeli nałożą na rolników jakiś nowy podatek to będziesz spokojnie go płacił i mówił, że tak trzeba? Wątpię.

Stasiu, gadasz tak jak te pijaczki pod sklepem. Jak za dopłaty kupuja juz ostatnią butelke bełta zaczynają sypać na Unię. Jak nałożą to bedę płacił bo mnie dziś stać, a przed 15laty gówno z tej roboty tylko było. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Dokładnie dla każdej partii... tylko nie wiem czy wszyscy wychwalający ten Euro dobrobyt wiedzą, że to przez nią były zamykane cukrownie niby nie rentowne. Przez nią została zamknięta fabryka na Żeraniu. I gdzie tu logika? No ale wkońcu jesteśmy w europie! Tylko pytanie gdzie byliśmy dotychczas

 

Mój teść też protestował jak zamykali cukrownie bo jak tak można, teraz jak go się zapytasz czy było to dobre odpowie ci, że nie bo teraz nadal ma buraki a w dodatku firma mu wykopie a cukrownia przyjedzie i zabierze a kiedyś nie dosyć, że w mrozie musiał czasem sam kopać to jeszcze później musiał układać buraki na przyczepie aby jak najwięcej ich zawieść... Na eurokołchoz nie ma co narzekać bo często to nie wina europy tylko naszego kraju i polityki... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

@milan a co może niemcy nie okradli w czasie wojny okupowane przez nich panstwo? sam sie zastanów . i jak pisze jaro ze jeszcze my bedziemy przepraszac i płacic im za wojne wcale bym sie nie zdziwił jak mamy takich obywateli jak ty co twierdzi ze to bzdury co napisałem w poscie . kradli wszystko od dzieł sztuki po cnoty panien itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

wszyscy narzekaja na tą unie. ale rozejrzyjcie sie, jak sie zmieniło polskie rolnictwo przez te 8 lat członkostwa. przed wejsciem do unii za swinie płacili w rzezniach po 1,20zl i to nie chcieli ich brać. tak samo za bydło, za kilogram, jesli wogóle je chcieli kupic, to płacili po 2 zl. i tak wam było dobrze przed unią? fakt, wtedy nie trzeba było pilnować papierów, można powiedzieć ze była samowolka. ale co mi po tym, jak nie było za co chleba kupic? narzekacie ze teraz jest wam zle? a za co te nowe ciągniki kupione? za co nowe obory postawione? bez dotacji byśmy cokolwiek kupili lub zbudowali? fakt, jest teraz o wiele więcej restrykcji do przestrzegania, dobrostany zwierzat itd, ale coś za coś. w dzisiejszych czasach gospodarstwo to nie to co 20 lt temu, ze każdy mail 2 krywy, pare swinek i żył dobrze, bo państwo mu dawało. dziś gospodarstwo działa tak jak każde inne przedsiębiorstwo. albo produkujesz z zyskiem, albo bankrutujesz, bo nikt ci nic nie da za darmo. dziś opłaca sie myślenie, a nie tylko ciężka praca dla samej pracy.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Szczerze nie pamiętam kiedy była cena za żywiec wieprzowy na poziomie 1,2 zł. Moi rodzice w latach 2000+ najtaniej sprzedawali po 3,1 ale nie pamiętam w którym roku (na pewno jak byłem w liceum). Jeśli nie byłeś w stanie osiągnąć odpowiedniej jakości to może tak miałeś..Jak się zmieniło rolnictwo? Przed wejściem do Unii też kupowaliśmy ciągniki. Nie wzsyscy mieli po 2 krowy i 3 świnie 4 kaczki i 15 kur.. Już wtedy były gospodarstwa wyspecjalizowane w określonych kierunkach. Natomiast była zdecydowanie wyższa nadwyżka bezpośrednia z chyba wszystkich kierunków produkcji (a na pewno z tych, z których żyli moi rodzice).

Dodatkowo po wejściu do Unii nałożono znacznie większe wymagania dotyczące dobrostanów, higieny itp niż rolnicy w "starej"UE. Wcale tak wspaniale w tej naszej unii niestety nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dobrostan i higiena produkcji to chyba nic złego mi sie wydaje. Ja to potem kupuje w sklepie. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

@danield28 pokaż mi tą cukrownie gdzie przyjadą zabiorą i jeszcze zapłacą. Jak tak jest to się sam na to skuszę.

@masiew ja też nie pamiętam, żeby świnie były po 1.20zł chociaż może kiedyś pieniądz miał inną wartość niż dziś. Mojego ojca po sprzedaży świń (nie pamiętam jakiej ilości), buraków cukrowych i zboża było stać kupić ciągnik, potrzebne maszyny i wyremontować dom więc chyba nie było źle... ponadto te ciągniki, obory o których napisałeś są na kredyt wtedy pewnie też były na kredyt chociaż mój ojciec jak przestawiał produkcję na mleko z racji większych zarobków w 2001 wstawił zbiornik, a w 2003 kredyt na niego zaciągnięty spłacił. Na tamte czasy były to spore pieniądze, a przy obecnym stanie spłać kredyt w 2 lata.

@farmermf w dawnych czasach też dbano o higienę może nie tak jak teraz, ale spójrz jedliśmy to wcześniej i ty i ja i jakoś żyjemy i mamy się dobrze chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Andrzeju tak, ale kiedys nie badano mleka na jakies tam somatyczne, tylko na wodę, totez nie wiadomo jak to tam było z higiena, ale mniejsza z tym. Kiedys dbano za free, a teraz płaca nam za to ze dbamy totez nie widze problemu w dobrostanach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Płacą nam? a ja myślałem, że karzą dbać o higienę, a nie fakt mając oborę z atestem ma sie kilkanaście groszy więcej na litrze, ale jak tej higieny nie ma to wtedy nawet i porządną karę finansową potrafią doczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie spełniasz cross complajs, nie masz dopłat. Można wręcz powiedzieć, że za starania idące w kierunku spełniania wymogów higienicznych produkcji nas nagradzają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytając wasze wypowiedzi,mówicie że UE to takie cudowne miejsce,bo dają kase za free.A guzik prawda,bo jednak to my społeczeństwo placimy tym wszystkim biorącym dotację z UE! gdzie w normalnych czasach Ci ludzie musieli by wziąść kredyt,ryzyko wziąść na siebie,lub zrezygnowac z inwestycji.

Skąd UE miałaby brać pięniądze w pierwszej kolejności,by rozdawać je dookoła na te wszystkie dotacje?Wyczaruję je z kapelusza?

O tym ile dostajemy dotacji unijnych mówi się sporo(jak to w propagandzie).Ale o tym ile my wpłacamy rocznie do Unii ile dopłacamy do całego tego interesu to chyba zapomnieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

O właśnie to co napisała @ania25 nie cierpimy tylko my a całe społeczeństwo w połączeniu z byłymi agentami SB i UB u władzy jesteśmy okradani przez UE jak i przez własny rząd.Nie wiem czy wiecie, ale za okupacji hitlerowskiej ( do diabła z nią) płacono mniejsze podatki niż obecnie. Polecam obejrzeć film nocna zmiana to może niektórzy zrozumieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Andrzeju tak, ale kiedys nie badano mleka na jakies tam somatyczne, tylko na wodę, totez nie wiadomo jak to tam było z higiena, ale mniejsza z tym. Kiedys dbano za free, a teraz płaca nam za to ze dbamy totez nie widze problemu w dobrostanach itp.

Zapewne kolega nie hoduje zwierzątek ;) .W takim razie (jeżeli podejrzewam słusznie) to jestem za dobrostanem w uprawie roślin-np. dwie sztuki chabru na 1 ha i 10% dopłat w dół :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

@ania kobiety i ryby głosu nie maja a ja mówie tak na UE korzystaja głównie bambry typu farmermf a reszta to co dostaje to oddaje w wysokich kosztach produkcji przez to ze sie bambrów dotuje czyli prow i ich nowe deery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A Ty kolego tego zazdrościsz czy jak? Jak ktoś nie ma zwierząt to kosztów żadnych nie ponosi?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Czytając wasze wypowiedzi,mówicie że UE to takie cudowne miejsce,bo dają kase za free.A guzik prawda,bo jednak to my społeczeństwo placimy tym wszystkim biorącym dotację z UE! gdzie w normalnych czasach Ci ludzie musieli by wziąść kredyt,ryzyko wziąść na siebie,lub zrezygnowac z inwestycji.

Skąd UE miałaby brać pięniądze w pierwszej kolejności,by rozdawać je dookoła na te wszystkie dotacje?Wyczaruję je z kapelusza?

O tym ile dostajemy dotacji unijnych mówi się sporo(jak to w propagandzie).Ale o tym ile my wpłacamy rocznie do Unii ile dopłacamy do całego tego interesu to chyba zapomnieliśmy.

Nikt tu nie twierdzi że cudowne,ale faktem jest że kasę dają...jak na razie to płacimy mniej niż dostajemy więc nie bardzo dokładasz do wszystkich.

 

Dobrostan i higiena produkcji to chyba nic złego mi sie wydaje. Ja to potem kupuje w sklepie. :o

mało prawdopodobne abyś kupował nasze produkty w sklepie,byłem w NIEMCZECH na oborach i uwierz mi zdziwił byś się jak byś zobaczył to co ja (czym oni karmią świnie)...

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Zapewne kolega nie hoduje zwierzątek ;) .W takim razie (jeżeli podejrzewam słusznie) to jestem za dobrostanem w uprawie roślin-np. dwie sztuki chabru na 1 ha i 10% dopłat w dół :D.

 

Kolego ja już w Uni przeszłem wszystkie profile produkcji(prawie).Hodowałem krowy od 30lat(no może nie ja aż tak długo) i po wstapieniu do kołchozuue musiałem zlikwidowac produkcje bo obora mimo najlepszej we wsi była 17cm za waska by startować do SPO. tydzień i posprzatali mi bydło z podwórka.Świnie. Okna, oswietlenie, wentylacje, płyta gnojowa+szambo, mieszalnia pasz, wszystko spełnione by dostać PROW załamanie cen wieprza, ceny zbóż do góry-prosta decyzja, kasacja stada. Prosze więc mi nie mówic że nie znam standardów dobrostanu bo w czasie 8 lat musiałem je 3krotnie przerabiać.

Co do uznania mnie za ,,bambra'' to mi bardzo miło, ale jeszcze do tego nie dorosłem, i nie stety jeszcze nie wiem za ile lat bede mógł tak o sobie powiedzieć. Pewnie nigdy.

spokokoko-czy 100tyś rocznie na same nawozy to nie sa to duże koszta. Człowieku poje..ło cie juz do reszty. Jak czytam twe posty to na wymioty zrywa. Ogarnij się.

Pozdrawiam tych co tak narzekaja na kołchozue, ale po euro reke wyciagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

milan a ty taki pro niemiecki jeste?odpowiedz bo zmieniasz temat rozmowy pisałes ze ja bzdury pisze to o niemcach jak to prawda taki z ciebie erika steinbach mentalnie ze to niemcy to ofiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

wystarczy jechać na giełdę rolno -spożywczą i zobaczy po ile ludzie sprzedają efekty swojej pracy ziemniaki za worek po 3 zł i tak dalej a praca kosztuj i paliwo.trzeba spojrzeć na ceny w sklepach w super markiecie ziemniaki są po 1 zł kilo.Na rolniku zarabiają pośrednicy a ludzie w miastach uważają że to rolnik śpi na pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

cinek dokładnie tak jest niestety.Do póki rolnik nie wyeliminuje posrednika to niczego się nie dorobi a w mediach pokaza go jako /biorce unijnej dotacji za nic. Przy ziemniaku rolnik w tym roku zarobi(albo i nie) 10%wkładu, a posrednik marże zwinie na poziomie 100-300% bez ryzyka.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

hmmm. Kolego @spokoko ten cytat brzmi:" Dzieci i ryby głosu nie mają"

W mojej "rodzinie" To właśnie Ty do nich się zaliczasz. Trochę szacunku kolego dla innych.

Kolego @farmer czy Ty w ogóle pracujesz w tym rolnictwie a podobno jesteś "obszarowiec"???Może tylko dyspozycję wydajesz to zrobić, to zrobić.... a Jak nie to po pensji rodzinnie :)

Wydaję mi się że cały czas siedzisz przy kompie i udzielasz się na AF chociaż uważam że jesteś "swój chłop" jak coś to walisz prosto z mostu. Pozdrawiam gminę Orle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj