pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

szymon17    1

Czy dobrze rozumiem że nie wiecie czego domagali się rolnicy w Bydgoszczy

Postulaty:

podjęcia rozmów dotyczących składki zdrowotnej; .podniesienia wysokości emerytur rolnych do kwoty, która zabezpiecza godne życie;.konkretnej odpowiedzi dotyczącej KRUS, obniżenia akcyzy na paliwo rolne i zwiększenia dopłat do paliwa do wysokości zgodnych z dyrektywą UE; powołania Funduszu Gwarancyjnego - łącznie z monitorowaniem firm, które bezkarnie oszukują rolników nie płacąc za płody rolne, żywiec, owoce; podjęcia działań, dotyczących dopłat obszarowych takich, jak w krajach "stare Piętnastki", przejrzystych stawek podatku rolnego na podstawie stawek z trzech lat;.przywrócenia dopłat obszarowych, obniżonych ustawą o 10 procent; dopłat do kredytów rolniczych, w tym na zakup ziemi; ujednolicenia cen skupu, jakie funkcjonuje w UE; powołania komisji klęskowej i umożliwienie powtórnego zakupu materiału siewnego; zakazu importu i produkcji zbóż modyfikowanych genetycznie; kontroli przez NIK drastycznego wzrostu cen nawozów sztucznych,

 

Mam nadzieję kolego milanreal1

że tak była zrobiona analiza lub podobnie

http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm

 

Teraz mam do Was pytanie?

Od którego roku są ubezpieczenia KRUS?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Co z tą składką zdrowotną znowu nie tak. Przecież to i tak są małe kwoty. Kto podniesie emeryturę z KRUSu skoro składka jest mała. Co powiedzieli by ubezpieczeni w ZUS. Którzy dostają taką samą emeryture a płacą składkę kilka razy niższą. O zrównanie dopłat to chyba do brukseli trzeba jechac protestować. Rząd polski pewnie by chcial podnieść ale niestety nie może.

jakie jednolite ceny skupu panują w UE?

od kiedy NIK może kontrolować i czy powinien mechanizmy gospodarki rynkowej?

Jak dla mnie realny jest ten fundusz gwarancyjny. Komisje klęskowe zbierają się gdy zajdzie potrzeba. Nie widzę potrzeby utrzymywania bandy urzędników, gdy się nic nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
To było do mnie?

W pewnym sensie tak. Chciałem uprzedzić innych, którzy napisaliby podobne rzeczy czytając Twoje wyliczenia.

 

NIK może kontrolować prywatne firmy jeżeli korzystają z publicznych pieniędzy.

 

obniżenia akcyzy na paliwo rolne i zwiększenia dopłat do paliwa do wysokości zgodnych z dyrektywą UE;

Może ktoś zamieścić tą dyrektywę bo pierwsze słyszę żeby taka była.

 

powołania Funduszu Gwarancyjnego - łącznie z monitorowaniem firm, które bezkarnie oszukują rolników nie płacąc za płody rolne

Jakieś konkrety macie, projekty czy tylko puste hasło?

 

ujednolicenia cen skupu, jakie funkcjonuje w UE

Kolejne puste hasło wymyślne aby czymś zapełnić transparenty.

 

powołania komisji klęskowej i umożliwienie powtórnego zakupu materiału siewnego

Ktoś zabrania kupowania drugi raz materiału siewnego, że taki postulat?

 

kontroli przez NIK drastycznego wzrostu cen nawozów sztucznych,

To może bądźmy konsekwentni i niech NIK zbada powody drastycznego wzrostu cen wieprzowiny czy zbóż? Chociaż z drugiej strony NIK nie jest do tego uprawniony. Prędzej UOKiK do tego się nadaje.

 

Większość waszych pomysłów to zwykłe slogany spisane na kolanie tuż przed strajkiem aby nie było, że na pusto strajkujecie. Jeżeli chcecie być na brani na poważnie to bardziej się przyłóżcie do tego bo tak jak teraz to nikt was poważnie nie potraktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

StasiekS odpowiem tylko na jedno z Twoich pytań a resztę musisz sam poszukać, mam nadzieje że jesteś na tyle inteligenty że wiesz gdzie szukać:

 

Wszystkie państwa członkowskie, w tym „stare" obowiązują jednolite przepisy w zakresie stosowania pomocy do paliwa rolniczego. Na poziomie UE istnieje obowiązek stosowania minimalnego poziomu stawek od paliw, który jest określony w przepisach dyrektywy Rady 2003/96/WE z dnia 27 października 2003 r. w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej. W przypadku oleju napędowego minimalna stawka opodatkowania wynosi obecnie 330 euro/10001itrów i obowiązuje we wszystkich krajach członkowskich UE.

 

Jednocześnie przepis art. 8 ust. 2 ww. dyrektywy pozwala na stosowanie minimalnych poziomów opodatkowania mających zastosowanie do paliw silnikowych wykorzystywanych np. do celów związanych z pracami w rolnictwie, ogrodnictwie, hodowli ryb oraz w leśnictwie. Minimalne opodatkowanie oleju napędowego w tym przypadku nie może być jednak niższe od 21 euro/1000 1. Stawka to obowiązuje w całej UE (z UE15 włącznie). Kraje członkowskie mogą stosować na swoim obszarze celnym większe poziomy opodatkowania oleju napędowego. Określone powyżej wartości odnoszą się do stawek minimalnych oleju napędowego wymaganych w całej UE.

 

Przepisy dyrektywy nie zobowiązują do stosowania obniżonych stawek podatku od oleju napędowego, ale jedynie dopuszczają taką możliwość. Forma konkretnej realizacji przepisów dyrektywy dotyczących sposobu realizacji obniżonej stawki podatku jest dowolna. Historycznie ujmując zagadnienie, w Hiszpanii stosowane były np. czeki paliwowe dla rolników, we Francji Włoszech, Holandii i Wielkiej Brytanii — barwienie i znakowanie markerem, w Niemczech ulgi podatkowe w wymiarze podatków dochodowych. Stosowane systemy mogą oczywiście ulegać zmianom, ale nie mogą przekraczać granic wyznaczonych przepisami dyrektywy 2003/96/WE.

 

W Polsce obowiązuje system oparty na zwrocie części podatku akcyzowego, uregulowany ustawą z dnia l0 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, która wdraża przepisy powyższej dyrektywy. W celu zwiększenia tej pomocy w 2012 r. podwyższona została do 0,95 zł stawka zwrotu podatku akcyzowego od 1 litra oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, która jest ponad dwukrotnie wyższa niż ustalona w 2006 r. Ponadto w celu stworzenia większej dostępności producentom rolnym do pomocy do paliwa rolniczego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt nowelizacji ww. ustawy z dnia 10 marca 2006 r. przewidujący objęcie częściowym zwrotem podatku akcyzowego także biopaliw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Czyli obecne rozwiązanie ze zwrotem jest zgodne z dyrektywą UE. Więc albo źle sformułowanie "żądanie" albo chcecie nagiąć rzeczywistość aby Wasze było na wierzchu.

A co do szukania dyrektyw to za bardzo nie chce mi się szukać bo tego UE produkuje dość dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jak rozumiesz to po co sie pytasz ?odpowiedz widze ze z ciebie 8 cud swiata taki madry jestes, zglos sie do jakiegos teleturnieju 1 z 10 , wiekszosc zostaw w spokoju teraz rozmawiamy my

Masz super podejście do sprawy-rzucasz jakimś hasłem "poczytaj w wikipedi to sie dowiesz" (tak mniej więcej brzmiało to co napisałeś) ,czekasz na odpowiedź adwersarza a następnie w te pędy rzucasz się do klawiatury aby zedytowanym postem pognębić przeciwnika :D .Sorry ale przez takie zachowanie interlokutor (wikipedia się kłania :D ) to z Ciebie żaden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

No niestety, wikipedia ma to do siebie, ze nie wszystko co tam zostalo napisane, jest zgodne z prawda. Napoleon zmarl na wyspie Swieta Helena. na Elbie byl tylko na zeslaniu. Niestety sa ludzie, ktorzy gdzies cos uslysza i powtarzaja bez sprawdzania. Nieuki!

Uwielbiam ludzi, ktorzy nie majac zielonego pojecia o warunkach w jakich pracuje, oceniaja moje gospodarowanie.

Rozumiem, ze doplaty zazdrosnikow bola, ale to nie rolnicy je wymyslili.

To czego, bym chcial, to mozliwosc planowania. Przepisy i rozporzadzenia, zostaja wprowadzane bez ostrzezenia, co zwlaszcza w hodowli daje sie odczuc ( tzw. platnosci zwierzece wprowadzone z rokiem referencyjnym, prawie doprowadzily mnie do upadku, PROW to 5-letnie zobowiazanie, na ktore sie decyduje na okreslonych zasadach, te jednak sa zmieniane, bez pytan ). Oczywiscie mozna zrobic kalkulacje i na papierze bedzie to wygladac super, ale zycie ( lub Rzad ),czesto wprowadza korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

A czy to dużo? Powinny być jeszcze odszkodowania za wymarznięcia, susze powodzie. podpalenia czy zazdrosnych sąsiadów, którzy niszczą pola. Do tego dodaj minimalną cenę za mleko itp. i dopłaty do zakupu ziemi tak aby nie trafiła w ręce obcokrajowców. Oczywiście nie zapominajmy o podatkach czy systemie emerytalnym. Jak tu być rolnikiem skoro trzeba płacić tyle podatków lub tak wysoki KRUS? Do tego tak mało pieniędzy dają na modernizację. Przecież te ochłapy które daje UE to ledwo starcza na dobry ciągnik. A nie wiem jak ty, ale Zetorem nie mam zamiaru orać swoich 15ha. A gdzie kombajn, maszyny uprawowe?

Tak...i co jeszcze? Może paliwo za darmo, gwarantowana cena mleka 3zł/l, darmowe ubezpieczenia, itd.

Ten gnijący euro-socjalizm, tak zaćmił oczy i umysł niektórym, że jedyne co potrafią, to głosić "chcemy więcej". Żebractwo bez honoru i tyle.

Za ciężką pracę z maksymalnym wykorzystaniem mózgu trzeba się zabrać. Mieć strategię, każdego dnia planować, ryzykować, odważyć się, zrobić krok, działać, a przede wszystkim myśleć przy tym wszystkim.

Dzisiejsze gospodarstwa powinny działać jak firmy, jedni produkują samoloty, buty, farby, a my produkujemy mleko, zboża, żywiec itd.

 

Hubert ma całkowitą rację, połowę maszyny za darmo, dopłata 1000zł do hektara, zwrot akcyzy od paliwa i narzekają. Najlepiej zabrać Anglikowi i dać nieudolnemu Polakowi, który nie potrafi dobrze zarządzać i inwestować. Niby jakim prawem można zabrać jednemu i dać drugiemu? Nie czarujmy się, wszyscy nie mają i nie będą mieli dobrze. Złe gospodarstwa muszą bankrutować, tak samo jak złe firmy. Ludzie, którzy są niezdolni i leniwi muszą mieć źle. Jakoś w Indiach, Chinach czy Malezji, UE ani nikt inny niczego nie daje, a radzą sobie świetnie. Dobrobyt pochodzi z pracy i planowania, a nie z żebractwa. Wielu w obecnych czasach ponosi porażkę w planowaniu, co kończy się planowaniem porażki. Co za absurd, aby darmowe dotacje nazywać przedsiębiorczością. Przecież jak można nazwać przedsiębiorcę, który tylko czeka aż ktoś coś mu da za darmo. Zupełnie zaprzeczenie idei oraz definicji "przedsiębiorczość".

 

Wymarzło, szusza - trudno. Taki urok i ryzyko tego zawodu. Każda branża jest obarczona ryzykiem.

Podpalenia i niszczenia pól - dobrowolne ubezpieczenia i wymiar sprawiedliwości

Wysoki KRUS - Ośmieszasz się tylko. Powiedz, to ZUSowcom.

Mało pieniędzy dają na modernizację - Nie ma żadnego dawania za darmo. Nie można zabierać Kowalskiemu i dać Wiśniewskiemu, bo ten nie potrafi sobie na ciągnik zarobić. Paranoja!

Ochłapy z UE? - Patrz początek postu

Nie masz zamiaru obrabiać zetorem - Zarób i kup sobie Fendta, a nie czekasz aż ktoś Ci za darmo da. Jakim prawem? Ja też nie mam zamiaru jeździć Lanosem, ale nie domagam się od nikogo żeby mi dał coś na samochód. Zapracuję, zarobię i wtedy sobie kupię za własne, a nie cudze.

Jestem załamany po tym co przeczytałem. :(

Edytowano przez FOX2

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

O szok-w końcu widzę wypowiedzi inne niż "jak dają to brać" i nie traktujące wycierania podłóg w ARiMR jako cnoty najwyższej :D .

"Zapracuję, zarobię i wtedy sobie kupię za własne, a nie cudze."-dokładnie w ten sposób myślę bo nie ma dla mnie większej satysfakcji niż zapracowanie sobie samemu "temi oto ręcamy" :P na coś tam.Już kiedyś pisałem ale jeszcze raz powtórzę-kiedyś jak ktoś bogatszy (kiedyś pan teraz UE) dawał coś biedniejszemu (kiedyś żebrak teraz rolnik) za darmo to nazywało się to "jałmużna" i nie wypadało się tym chwalić w towarzystwie.Teraz za "wysępienie" jak największej ilości pieniążków daje się jeszcze nagrody...Nic w przyrodzie (a tym bardziej w finansach) nie ginie-gdzieś musiało być zabrane aby Kowalskiemu na nowy ciągnik miało być dane :D .

To co teraz mamy to pochwała cwaniactwa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro, jak wiesz , ja mam odmienne zdanie co do wycierania podłóg w ARiMR. :D, ale to juz kiedys se wyjaśniliśmy.Reszta postu wieczorem, tylko dużo nie piszcie bo straszne zaległości potem mam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@farmermf-dokładnie-jak to mówią daliśmy sobie po razie :D i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

jaro przepisz te swoje madrosci na papier bo zapomnisz, odwracasz kota ogonem bo sam juz sie pogubiłes i próbujesz wyjść z twarzą z tej sytuacji nikt nikomu nie zabrania edytowania postu

Edytowano przez spokokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A gdzie to niby się pogubiłem i odwracałem kota ogonem ?Motasz się bezsensownie ,co i rusz kogoś atakujesz a jak ktoś Ci odda to od razu lament pod niebiosa i czerpanie pełnymi garściami z Wikipedii.Swoją drogą-skąd wiesz że to nie ja coś tam naskrobałem ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

ceny rolnikom rosną koszty utrzymania są duże ale jak rolnictwo duże to i wychodzi na plus mali rolnicy np.5ha niemają juz szans sie utrzymac kiedyś dziadek hodował 10 krów i był najlepszym gospodarzem we wsi a teraz trzymamy 30 żeby sie utrzymywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas to samo dziadek trzymał 10szt bydła miał 7ha wybudował dom wszystkie budynki i kupił maszyny. Teraz trzyma się ponad 50szt ziemi ponad 30ha i trzeba się dobrze uwijac żeby 30tys na rok odłożyć na inwestycje. To chyba świadczy o tym że nie jest dobrze. Produkcja duża pracy dużo przepływy przez konto duże a nie zostaje prawie nic.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy to dużo? Powinny być jeszcze odszkodowania za wymarznięcia, susze powodzie. podpalenia czy zazdrosnych sąsiadów, którzy niszczą pola. Do tego dodaj minimalną cenę za mleko itp. i dopłaty do zakupu ziemi tak aby nie trafiła w ręce obcokrajowców. Oczywiście nie zapominajmy o podatkach czy systemie emerytalnym. Jak tu być rolnikiem skoro trzeba płacić tyle podatków lub tak wysoki KRUS? Do tego tak mało pieniędzy dają na modernizację. Przecież te ochłapy które daje UE to ledwo starcza na dobry ciągnik. A nie wiem jak ty, ale Zetorem nie mam zamiaru orać swoich 15ha. A gdzie kombajn, maszyny uprawowe?

 

To protestują rolnicy, którzy swoją głupotą chcą obarczyć resztę społeczeństwa. Bo chyba tak można nazwać osoby, które brak przedsiębiorczości chcą zrekompensować sobie różnego rodzaju dopłatami czy dotacjami z budżetu. Bo w końcu jak miastowy chce jeść szynkę to niech dokłada się do nowych traktorów.

 

Cofnijmy się 20 lat wstecz....Socjalizm (najgorszy ustrój) który pzryzwyczaja ludzi do brania,brania i jeszcze raz branai za darmo kasy dąrzy tylko do jednego...do bezradnosci. Tak tez staje się z niektóymi rolnikami...UNIA przyzwyczaila ludzi do etgo że da im cos za darmo to teraz pazerniacy domagają sie wiecej. I nie mówię tego bo mi sie dobrze zyje, ale jak popatrze na niektorych rolników ze wsi, z okolic któzy ciagle narzekaja ze mało mało kasy UE daje, a sami ch... wie co na polach mają. Na dobrych ziemiach sieją owsy - nie majac przy tym zadnej chodowli. Nawozu nic nie dają, z opryskami ograniczaja sie do zwalczenia chwastów, czy to w rzepaku czy pszenicy....jak taki ktoś kto nie umie gospodarzyć będzie miał kiedykolwiek dobrze? Nie mówie że tutaj na forum są tacy ludzie (co roku mozna zaobserwowac w roznych tematach jakie plony mają uzytkownicy, pszenica ponizej 8t nie schodzi, rzepak mniej niz 4t tez nie) ale jezdzac po Polsce takich ludzi jest mnóstwo!

 

 

Takie liczenie na papirze to można sobie w buty wsadzić lub głębiej. Wynik gospodarstwa roczny pokazuje dopiero właściwe dochody, a wówczas nie wygląda to już tak wesoło. Faktycznie przepływy pieniędzy są spore ale w kieszeni na utrzymanie rodziny i przyjemności zostaje niewiele.

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale wiele osob w swoich wyliczeniach pomija istotne fakty jak dojazdy na pola, swój czas poswiecony który tez kosztuje, amortyzacja, srubki, mlotki , klucze i inne pierdoly, oleje , przeglady, ubezpieczenia, ogumienie...to wsystko powinno sie wliczac w koszt produkcji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

A gdzie to niby się pogubiłem i odwracałem kota ogonem ?Motasz się bezsensownie ,co i rusz kogoś atakujesz a jak ktoś Ci odda to od razu lament pod niebiosa i czerpanie pełnymi garściami z Wikipedii.Swoją drogą-skąd wiesz że to nie ja coś tam naskrobałem ? :D

o czym ty człowieku w ogóle do mnie rozmawiasz ? a naskrobałes to sobie chyba rzepe z kolana .wikipedie zostaw w spokoju, ja kogos atakowałem? tylko pisałem ze ten protest był niepotrzeby a wy sie rzuciliscie na mnie wszyscy dopóki hubert nie powiedział na ch.. wam te protesty to zmieniliscie szybko zdanie i juz o protescie nic nie piszesz tylko szukasz dziury w całym i czepiasz sie słówek , Edytowano przez spokokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
u nas to samo dziadek trzymał 10szt bydła miał 7ha wybudował dom wszystkie budynki i kupił maszyny. Teraz trzyma się ponad 50szt ziemi ponad 30ha i trzeba się dobrze uwijac żeby 30tys na rok odłożyć na inwestycje. To chyba świadczy o tym że nie jest dobrze. Produkcja duża pracy dużo przepływy przez konto duże a nie zostaje prawie nic.

 

Pracujesz, kupujesz pasze, lekarstwa, opał, płacisz rachunki 1 tys. zł za wodę pewnie 2 tys. za prąd i co miesiąc jesteś jeszcze w stanie odłożyć 2 tys. złotych więc powiedz mi gdzie widzisz biedę...?

 

Idź do pracy w mieście załóż rodzinę płać rachunki za prąd, wodę i czynsz spłacaj kredyt, niech twoja żona też pracuje i odpowiedz sobie na pytanie czy odłożysz 2 tys. na miesiąc...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

o czym ty człowieku w ogóle do mnie rozmawiasz ? a naskrobałes to sobie chyba rzepe z kolana .wikipedie zostaw w spokoju, ja kogos atakowałem? tylko pisałem ze ten protest był niepotrzeby a wy sie rzuciliscie na mnie wszyscy dopóki hubert nie powiedział na ch.. wam te protesty to zmieniliscie szybko zdanie i juz o protescie nic nie piszesz tylko szukasz dziury w całym i czepiasz sie słówek ,

Chłopie-weź i się ogarnij-gdzie to ja się na Ciebie rzucałem i pisałem o proteście ?Mylisz mnie z kimś innym czy jak ?

Dalej piszesz-"ja kogoś atakowałem ?"-albo kręcisz albo na drugie dali ci Alzheimer :D -"he he no faktycznie wysoki poziom prezentujecie nawet za wysoki dla reszty społeczenstwa, krus powinien juz byc dawno zlikwidowany a podatek dochodowy razem z wejsciem do unii powinien już obowiazywac byscie sie chociaż nauczyli gospodarować a nie brac co popadnie a potem strajkować szymon jeszcze dużo lat minie zanim dojrzejesz i spoważniejesz smieszny narazie jestes,ecopiotr w pyskówkach nie chcesz brac udziału i pewnie w madrym gospodarowaniu też udziału nie bierzesz skoro nie możesz wyzyc z 80ha bez dopłat"-znaczy to nie ty pisałeś ???Normalnie drugi Przemek 321...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie rozumiesz o co mi chodzi. Jeżeli dochody będą spadały w tym tempie to za 10 lat żeby te 2tys odłożyć będzie trzeba 100szt bydła trzymać. To chyba chore nie uważasz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dochody spadają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

Chłopie-weź i się ogarnij-gdzie to ja się na Ciebie rzucałem i pisałem o proteście ?Mylisz mnie z kimś innym czy jak ?

Dalej piszesz-"ja kogoś atakowałem ?"-albo kręcisz albo na drugie dali ci Alzheimer :D -"he he no faktycznie wysoki poziom prezentujecie nawet za wysoki dla reszty społeczenstwa, krus powinien juz byc dawno zlikwidowany a podatek dochodowy razem z wejsciem do unii powinien już obowiazywac byscie sie chociaż nauczyli gospodarować a nie brac co popadnie a potem strajkować szymon jeszcze dużo lat minie zanim dojrzejesz i spoważniejesz smieszny narazie jestes,ecopiotr w pyskówkach nie chcesz brac udziału i pewnie w madrym gospodarowaniu też udziału nie bierzesz skoro nie możesz wyzyc z 80ha bez dopłat"-znaczy to nie ty pisałeś ???Normalnie drugi Przemek 321...

sam sie ogarnij uczepiłes sie mnie jak rozmawiałem z farmerem a teraz uwazasz ze ja wszystkich atakuje i wyrywasz moje słowe z dłuższej rozmowy zeby mnie pogrążyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pracujesz, kupujesz pasze, lekarstwa, opał, płacisz rachunki 1 tys. zł za wodę pewnie 2 tys. za prąd i co miesiąc jesteś jeszcze w stanie odłożyć 2 tys. złotych więc powiedz mi gdzie widzisz biedę...?

 

Idź do pracy w mieście załóż rodzinę płać rachunki za prąd, wodę i czynsz spłacaj kredyt, niech twoja żona też pracuje i odpowiedz sobie na pytanie czy odłożysz 2 tys. na miesiąc...?

Mam kuzyna w SG jego żona pracuje w ABW-miesięcznie wyciągają ponad 13 tys "na rękę"-po odliczeniu wydatków zostaje te parę groszy :D których NIE MUSZĄ wydawać na to na co MUSI wydać rolnik ,oni te pieniądze MOGĄ wydać-jest różnica ?Oczywiście zaraz powiesz że to ekstremum bo tak ludzie nie zarabiają

-ale nawet ci mniej zarabiający mogą z niektórych rzeczy zrezygnować aby poprawić bilans-Ty zrezygnuj np. z ciągnika a przynajmniej z ropki dla niego-powodzenia.Żeby nie było że się nie znam ,prawie połowę życia spędziłem w mieście.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

widac ze w miescie bo taki meczybuła z Ciebie, jesli nie wiesz co oznacza 'męczybuła ' wiesz gdzie szukać (wikipedia)

Edytowano przez spokokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj