pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Alchemik    441

Z dnia 2012-06-14

 

14 czerwca rolnicy z Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego planowali przeprowadzić legalną demonstrację w Bydgoszczy. Dzień wcześniej policyjne radiowozy objeżdżały wsie w województwie kujawsko-pomorskim, legitymując i przepytując osoby, które chciały wziąć udział w proteście. – Czujemy się, jakby wróciła komuna i lata 80. – mówią nam zastraszani rolnicy.

 

- Przyjechał do mnie radiowóz, wylegitymowano mnie. Policjanci pytali o mnie, o mojego brata, jakim ciągnikiem zamierzam jechać do Bydgoszczy i dlaczego. Pytali nawet, do jakiej partii należę – mówi nam Krystian Różański, rolnik z gminy Mrocze koło Nakła.

 

To samo potwierdzają inni rolnicy z województwa kujawsko-pomorskiego. – Według naszych informacji policja była przynajmniej u kilkunastu osób. Mnie pytali, kto jedzie, ile osób wybiera się do Bydgoszczy, czy ciągnik, którym mam tam jechać, na pewno jest sprawny. Sugerowano mi, żebym nie brał udziału w proteście. Zostałem wylegitymowany jak bandyta. A przecież nasz protest został wcześniej zgłoszony, demonstracja jest legalna. Nie spodziewałem się, że w w demokratycznej Polsce władza będzie stosować takie metody jak w stanie wojennym – mówi jeden z oburzonych rolników.

 

Według informacji portalu Niezalezna.pl – kilka wystraszonych osób zrezygnowało po wizycie policji z udziału w demonstracji.

 

Rolnicy chcą zaprotestować przeciw fatalnej sytuacji na polskiej wsi. Do Bydgoszczy pod Urząd Wojewódzki przyjechać ma 14 czerwca kilkadziesiąt ciągników oraz maszyn rolniczych.

 

Autor: Grzegorz Wierzchołowski

Źródło: Niezależna.pl

Czas na zastraszanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

bandytyzm i tyle. Brakuje Leppera naprawde brakuje. Tylko z drugiej strony słaba organizacja strajku czemu w bardziej odległuch rejonach wojewodztwa nikt nie podał informacji? Przecież w bydzi zaloże się że oprocz rejestracji CBY CB i CNA to będą nieliczne tylko inne. CSE też istnieje!


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Dokładniej i ściślej to przeciw czemu chcą protestować? Po co jadą i czego się domagają? Napisanie o "fatalnej sytuacji na wsi" jest tylko sloganem, a nie konkretem.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie, do tego jak każdy jedzie ciągnikiem za 200tys to niech nie myśli że ktoś pomyśli że na wsi jest bieda...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Witajcie Bracia Rolnicy!

Dawno tutaj nie byłem....

Uczyłem się poprawnej polszczyzny:))

Z pewną miłą młodą korepetytorką... było fajnie, ale ortografii to ona mnie nie nauczyła.... wiele innych "rzeczy" -tak:))

Jak nastroje?...

Jest "fajnie" ?....

 

 

Pozdrawiam Was Serdecznie.

 

PS. Coś tak na portalu wyładniało? Ukłony dla Adminów:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Te Fendty i John Deery to wg mnie kłuja w oczy czy naprawde nie ma nikt z nich starego ursusa czy ruska? Albo chociaż stare Case czy inne Fendty ale stare a sprawne.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Stary i sprawny na tyle, żeby pojechać do miasta i nikt się nie przyczepił ?

Chyba ciężko byłoby znaleźć, prawdziwa rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

dwa zetorki stare widziałem reszta to bambry wielko obszarowe z jeszcze wiekszymi kredytami , teraz szukaja frajerów zeby ktos za nich je spłacił przeinwetowali kazdy rolnik wie jak jest z płodami rolnymi raz górka raz dołek to było do przewidzenia jasiu wedrowniczek na czele zdrajca leppera taraz chce ratowac wies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

agrouki, cy ty taki mądry jesteś czy taki durny, bo nie sposób odróżnić? :o Czy na tych ciągnikach innych jak stare zetory pisało ile każdy właściciel nowego jelenia ma długu. czy tez masz jakies zdolnosci telepatyczne? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

durnego to wiesz gdzie sobie szukaj ,oni nam tylko zaszkodzą tym strajkiem jak sie ludzie napatrzą na te fury i tych bambrów co zamienili suv-a na traktor na dzien protestu

Edytowano przez agrouki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Te Fendty i John Deery to wg mnie kłuja w oczy czy naprawde nie ma nikt z nich starego ursusa czy ruska? Albo chociaż stare Case czy inne Fendty ale stare a sprawne.

 

 

"Te Fendty i John Deery to wg mnie kłuja w oczy czy naprawde nie ma nikt z nich starego ursusa czy ruska?" - Ja mam starego Wladka, z lat ok '70~'80 ubiegłego wieku.

 

"Albo chociaż stare Case czy inne Fendty ale stare a sprawne." - tych ciągników ni mam, ale Wladimirec stary i sprawny. Tylko adzin haczyk - brak OC i dowodu rejestracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

durnego to wiesz gdzie sobie szukaj ,oni nam tylko zaszkodzą tym strajkiem jak sie ludzie napatrzą na te fury i tych bambrów co zamienili suv-a na traktor na dzien protestu

Chłopy mieli jaja i wyjechali na protest a ci kłuja w oczy nowe ciągniki. Niestety ursus nie produkuje już ciągników a rolnicy musza czyms pracowac, a po zatym definicja rolnika nie kończy się na ursusue i zetorze no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Panowie jeśli nie zaczniemy coś robić w swoim imieniu to ta banda złodziei zacznie nas ograbiać jeszcze bardziej.


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

przez takich jak ty to polskie rolnictwo upada jak konsumentom wmawiacie zeby kupywali pl bo dobre a sami nie wspieracie polskiego przemysłu watpie czy mieli jaja żeby jechac na protes raczej nie mieli rozumu jak sie zadłuzali i nie kłuja mnie w oczy ich ciagniki tylko przez tych bambrów prawdziwy rolnik dostanie po kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Wybacz, ale ja kupujac ciągniki o mocy 130, 180km nie bardzo miałem wybór w Krajowych produkcjach. Jesteś jakiś dziwny, co mnie obchodzą czyjeś kredyty? Pokaz mi Polski kombajn, Polskie auto? Ja takich nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

przez takich jak ty to polskie rolnictwo upada jak konsumentom wmawiacie zeby kupywali pl bo dobre a sami nie wspieracie polskiego przemysłu watpie czy mieli jaja żeby jechac na protes raczej nie mieli rozumu jak sie zadłuzali i nie kłuja mnie w oczy ich ciagniki tylko przez tych bambrów prawdziwy rolnik dostanie po kieszeni

 

 

"a sami nie wspieracie polskiego przemysłu" - bo zachodnia stonka kukurydziana lepsza ;) kartoflana już nie jest taka smaczna.

"a sami nie wspieracie polskiego przemysłu" - no bo jest "boża krówka" - Biedronka - hehe zupełnie jak w Indiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowie co by tu nie pisać. Czy ktoś ma kredyt czy nie. Nowy sprzęt niestety osłabia pr-owy efekt protestu. Poza tym odnosze wrażenie, że rolnicy skupiają się głównie na jeżdżeniu. Rzadko kiedy przedstawiane są jakieś realne postulaty. Moim zdaniem to jeśli ktos chce protestować, to z jakimiś mądrymi i realnymi żądaniami w autobusy i do Warszawy do ministra. A nie przejażdżki po okolicy, które rzadko kiedy w mediach się przebiją. Jak policzycie ceny wyjeżdżonego on to wyjazd do wawy wiele droższy nie będzie.

Edytowano przez danielhaker
ortografia
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Wybacz, ale ja kupujac ciągniki o mocy 130, 180km nie bardzo miałem wybór w Krajowych produkcjach. Jesteś jakiś dziwny, co mnie obchodzą czyjeś kredyty? Pokaz mi Polski kombajn, Polskie auto? Ja takich nie znam.

 

Bo fabryki zostały rozj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Panowie co by tu nie pisać. Czy ktoś ma kredyt czy nie. Nowy sprzęt niestety osłabia pr-owy efekt protestu. Pozatym odnosze wrażenie, że rolnicy skupiają się głównie na jeżdżeniu. Żadko kiedy przedstawiane są jakieś realne postulaty. Moim zdaniem to jeśli ktos chce protestować. To z jakimis mondrymi i realnymi rządaniami w autobusy i do warszawy do ministra. A nie przejażdżki po okolicy, które żadko kiedy w mediach się przebiją. Jak policzycie ceny wyjeżdżonego on to wyjazd do wawy wiele droższy nie będzie.

A kto do Ciebie w Warszawie wyjdzie gadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wszystko zależy od skali protestu. Jak jeden czy dwa autobusy pojadą to pewnie nikt. Dlatego piszę o racjonalnych argumentach. Problem musi byc naprawdę duży i dotknąć wielu rolników wtedy rządzący się nad nim pochylą także we własnym interesie. jak przyjedzie garstka to już gorzej. Nie możemy oczekiwać, że rząd jaki by nie był bedzie robił to co zechce każda grupka czy grupa. Gdzieś w galerii widziałem, że w szczecinie chcą protestować bo ziemia z arimr jest za droga. Dla mnie to zabawne i odrazu skazane na porażkę.

Co do polskiego przemysłu to niestety zaryzykowac można kupując jakieś proste maszyny, które można samemu łatwo naprawić nie licząc na gwarancje. I pod warunkiem, że ktoś ich bardzo intensywnie nie używa. Kumpel kupił Polmota. Rozkrqaczył się już kilka razy na gwarancji teraz się z nimi sądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

farmer chłopczyku idź sie chwalic ciagnikami anie sie udzielasz na poważne tematy , ursus miał ciagniki nawet do 180km , protestuje garsta bambrow a reszta po d*pie dostanie od reszty społeczenstwa wystarczy poczytac komentarze co ludzie o tym myslą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chłopaki wyluzujcie, a taka rozmowa do niczego pozytywnego nie prowadzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

farmer chłopczyku idź sie chwalic ciagnikami anie sie udzielasz na poważne tematy , ursus miał ciagniki nawet do 180km , protestuje garsta bambrow a reszta po d*pie dostanie od reszty społeczenstwa wystarczy poczytac komentarze co ludzie o tym myslą

koko chłopcze spoko :lol: . Gówniarz z 5 postami mi rad udzielać nie będzie. Protestują ci co maja jaja. Polska mysl technologiczna skończyła się na polonezie Ursus? Gdzie on jest? Posłużył tylko do dorobienia sie na nim do zachodnich maszyn które na prawdę pracują, a nie stoją w warsztacie..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

@hubertuss:

"Problem musi byc naprawdę duży i dotknąć wielu rolników wtedy rządzący się nad nim pochylą także we własnym interesie. jak przyjedzie garstka to już gorzej. Nie możemy oczekiwać, że rząd jaki by nie był bedzie robił to co zechce każda grupka czy grupa."

 

Cytat z odnośnika: http://1312eksa46.salon24.pl/

""Wychodząc (Janusz Kurtyka) przygnębiony z jakiegoś posiedzenia (KRRiT?) wyrzucił z siebie: ""Demontaż Państwa już się skończył, teraz zaczną znikać ludzie."" - to do jakiej grupy się zaliczasz, "samobójców" (którzy za dużo wiedzą a potem "znikają"), czy tzw. mysz pod miotłą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj