pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

jaro    166

Rozumiem że masz na myśli Grecję czyli to nie zachód :P Reszty nie skomentuje, przyzwyczaiłem że lubisz przyczepić się paru słów zamiast zrozumieć ogół :D

@darolee następny który nic nie rozumie. Gdzie ja pisałem o dopłatach to nie wiem wcale.

@Glon, żebyś wiedział bawię się świetnie, nie użalaj się nad sobą.

Niesamowita jest głębia Twojej pewności siebie jeżeli o zrozumienie chodzi :D -wszyscy inni nic nie rozumieją-no ale jest taki jeden...

I nie mam na myśli Grecji bynajmniej-nigdy tam nie byłem .Wszędzie u naszych sąsiadów pracuje się "spokojniej"-tylko w Polsce na "urra".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jeśli chodzi o protesty, jakie postulaty będą na strajku wysuwane? Bo z wszystkich postów osób które pisały w ostatnim czasie tylko West napisał, aby zawalczyć o całkowity zwrot akcyzy na paliwo.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

milanreal1-pewien potencjał mamy co widzę porównaniu z Tobą i wiem co piszę.Przez taką mentalność jak Twoja to się nie dziwie że nas rolników mają gdzieś i nie pisz że nie mam racji bo ​też w naszej wiosce większość rolników myśli jak ty a tera zdziwienie że podatek rolny wysoki.

 

Darekpol-Już prędzej pisałem jakie postulaty możemy dać naszemu rządowi :

 

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:33

Ja się przyłączam po strajkować.Tylko znać życie to małe zainteresowanie będzie.Tak jak w Bydgoszczy był w lutym to z naszych wiosek pojechało 7traktorów a jak w maju to tylko 3 traktory.A kilka powodów jest ażeby wyjechać:

-reforma KRUS

-cena paliwa[akcyza]

-cena nawozów

-cena trzody chlewnej

-cena mleka

żeby wjechać traktorami to miasta[jeździć po ulicach zakazami poruszania się traktorów ] trzeba mieć pozwolenia[itp] ale przejechać się po głównych trasach to nie ale nie blokować tylko powoli jechać.Idzie to wszystko zrobić ale muszą być chętni

Tak słyszałem że średnio koszt utrzymania urzędnika w POlsce to 100tys.zł.

 

Napisany 13 styczeń 2012 - 17:16

Liczymy koszty świnek od1993roku i wiem jaki {złoty} biznes jest na świnkach.

tomaszpa1 -nasz minister nie potrafi rządzić tak jak ten cały rząd!!!Przykłady nieudolności ministra,rządu:

-brak wyrównania dopłat od hektara!

-w styczniu 2011r. brak zakazu przywożenia mięsa z dioksynami za pół ceny do naszego Kraju!

-reforma KRUS-co to za reforma że nadal ci którzy nie mają gospodarstw i normalnie pracują ale kupił hektar ziemi i więcej i jest na KRUSIE.Za tych trzeba się najpierw wsiąść rozliczyć.Trzeba utworzyć nową definicje rolnika a nie że od hektara

-brak sensownej ustawy o biopaliwach

-ułatwienie budowy biogazowni przy gospodarstwach tak jak w np.Niemczech

-itp. w każdej dziecinie można się ładnie rozpisać.

Niestety większość rolników jest ślepa co się dzieje za ich bramą a potem obudzimy się rękom w nocniku!Wtedy jakby nie Lepper to u nas by nie było trzody chlewnej tylko by były wielkie korporacje które by hodowały ale niestety teraz mają furtkę otwartą .Nie mogę pojąć dlaczego nie potrafimy o swoje walczyć.

Edytowano przez Glon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

wszyscy tu piszą o armi a ja się pytam po jakiegi grzyba nam ta armia jak to same koszta tylko są ogromne w dodatku a żadnych korzyśći i nie piszcie mi tu o wojnie czy powodziach bo i tak w wypadku takich zagrożeń wojsko nic nie zdziała a ktoś za ich pensje czy emerytury po paru latach pracy musi zapłaćić to samo z urzednikami po co nam ich tyle jak rozpatrywanie jakiś wniosków np w arimr trwa ok roku średnio to po co ich tam tylu siedzi jak to tylko niepotrzebne koszta i wydawanie kasy z budżetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
-reforma KRUS

 

Napisz szczegóły bo odnoszę wrażenie, że rolnicy pragną tylko reformy która ma polegać na wyrzuceniu pseudorolników z KRUS ( jestem również za tym)... Pragną większej emerytury natomiast nie koniecznie wszyscy chcą płacić większą składkę... Nie chcemy tworzyć przywilejów a sami chcemy być uprzywilejowani...

 

-cena paliwa[akcyza]

 

Słuszny postulat wraz z zwrotem opłaty paliwowej... Co do zwiększenia ilości z 86 l/ha do 126 l/ha mija się z celem i spowoduje to ze jedni spożytkują to słusznie ale taka ilość na V klasę ziemi mija się z celem...

 

-cena nawozów

-cena trzody chlewnej

-cena mleka

 

Ważną rzeczą jest tutaj czy chcemy takich cen jakie są i obniżeniu kosztów produkcji czy zachowaniu kosztów i wzrost cen produktów... Ten drugi wariant jest trochę gorszy bo trzeba liczyć na to czy mieszczuchy kupią taka samą ilość droższych produktów...

 

Oczekujesz ceny trzody chlewnej na poziomie 6-7 zł za kg rozumiem, cena zboża jest wysoka i innych środków produkcji ale co wtedy kiedy cena zboża spadnie o 50 % cena trzody wtedy też musi spaść bo jakby nie patrząc rolnik rolnika będzie wykańczał...

 

Cena nawozów mogłaby być niższa i jest to możliwe bo w końcu większość zakładów azotowych jest państwowa, ale kto na tym zyska nikt to błędne koło...

 

Cena mleka jest wysoka bo jest koniunktura... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Problem w dochodowości rolnictwa polega na tym, że jest nadprodukcja.

Każdy chce, żeby z pola zbierać 10 ton pszenicy (której wogóle nie jem) / 10 ton rzepaku (olej z rzepaku to do samochodu) / 50 ton ziemniaków (którymi powinno się w piecu palić). A jak usłyszę oskarżenia, że ludzie głodują... to mnie krew zalewa.

Ile w Polsce jest dzieci/ludzi niedożywionych? Afryki może nie wyżywimy, ale Murzyny mogą przyjechać kartofle sortować, itp..

Jakbym miał protestować, to za "Rozpi..... systemu". Ostatnio czytałem ujednolicony tekst ustawy VAT - tego k.... nie da się czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z ta nadprodukcja to prawda stale jest presja żeby więcej produkować. Nasi dziadkowie produkowali 1/3 tego co my i głodni spać nie chodzili. A teraz z roku na rok coraz więcej się przerzuca a kasy więcej nie zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No tak po reformie krus płace ile płace nikt do mnie nie dokłada tylko czemu emery nie zróżnicowane? Co do paliwa to akcyzę więcej podnieśli jak jej zwrot, a poza tym to zwrot z paliwa powinniśmy mieć wiekszy. W paliwo jest wliczony podatek drogowy - a ile ja tym traktorem i kombejnem po drodze jeżdzę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

-Reforma KRUS.Składki na emerytuję podnieśli a czemu nie tak samo emerytury,-dublowanie hektarów przy współwłasności

-Wiek emerytalny do 67lat-całe społeczeństwo ma powód wyjść na ulice

-składka zdrowotna czemu jest tak naliczana i więksi przedsiębiorcy płacą 36zł a nie więcej

-zwrot akcyzy na pali.Zwiększenie limitu hektarów i zwrotu[ogólne dla wszystkich rolników]nie można się rozbijać o klasy ziemi bo każde gospodarstwo trzeba było rozpatrzyć indywidualnie a to tworzy następną armie urzędników

-zmiana ustawy w sprawie sprzedawanej ziemi skarbu państwa[np.sprzedawany były PGR rozbicie hektarów na mniejsze działki aby mogli okoliczni rolnicy skorzystać i blokada sprzedaży obcokrajowcom i firmą spółką po za rolnikami

-ceny nawozów.żeby móc kupić prosto z fabryki a nie przez pośredników

-i jeszcze inne sprawy

 

Tutaj na tym forum powinno być gorąco od wpisywania postulatów[problemów]

 

Tu nadprodukcja to ściema pośredników,giełd,rządów.Na całym świecie jest zapotrzebowanie na rolnicze produkty ale dobra ściema i zbijanie cen na dół

 

Cena mleka wysoka.Śmieszne policz sobie dzisiejsze koszty to zysków i swój czas jak robisz przy krowach jak niewolnik pod względem zysku-imponujące

 

Cena zboża nie jest wysoka,jest realna pod względem kosztów

 

Cena trzody chlewnej-faktycznie majątek idzie zbić na świniakach

Nie potrawie zrozumieć rolników-dlaczego nie walczą o swoje leprze życie!!Jak walczyliśmy o podatek rolny to na sesje z naszej wioski byłem Ja z Tatą na 20rolników a teraz stękają że taki wysoki.Nie dziwie się całej władzy naszej że mają nas gdzieś.Jak nie potrafimy o swoje walczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
-Reforma KRUS.Składki na emerytuję podnieśli a czemu nie tak samo emerytury,

 

A skąd w ogóle wiesz jaka będziesz miał emeryturę... Każdy dostaje tyle na ile sobie zapracował a nie kto ile na niego płaci...

 

-Wiek emerytalny do 67lat-całe społeczeństwo ma powód wyjść na ulice

 

Ja mam 22 lata i będę szczęśliwy jak dożyję do 67 lat, ludzie k**wa myślą co będzie za 20-30-40 lat a jutro ich już może nie być na tym świecie...

 

-składka zdrowotna czemu jest tak naliczana i więksi przedsiębiorcy płacą 36zł a nie więcej

 

Bo o to w tym chodziło aby ci więksi mieli chęci przechodzić na podatek dochodowy, tzn będzie podatek będzie 36 złotych...

 

-zwrot akcyzy na pali.Zwiększenie limitu hektarów i zwrotu[ogólne dla wszystkich rolników]nie można się rozbijać o klasy ziemi bo każde gospodarstwo trzeba było rozpatrzyć indywidualnie a to tworzy następną armie urzędników

 

Dobra zwracamy całą akcyzę i opłatę paliwową... Co do ilości jestem aby tego nie robiono bo nikt nie spali 126 litrów na V czy VI klasie więc zyskają ci co mają takie gleby będą mogły jeździć sobie samochodem na tanim ON a ci co znowu będzie jeden rolnik lepszy od drugiego... W dodatku kto spala 126 litrów ON na hektar łąki...

 

-ceny nawozów.żeby móc kupić prosto z fabryki a nie przez pośredników

 

A kto da pracę tym pośrednikom? Przejdą na zasiłek więc państwo musi mieć na to pieniądze więc tą nadwyżkę wyciągnie z nawozów więc cena ta sama w dodatku taki pośrednik dostanie mniej pieniędzy z zasiłku niż zarobi więc jednocześnie wyda mniej na mleko, mięso, pieczywo, wyda również mniej na inne rzeczy więc da jednocześnie zarobić innym mniej a oni ponownie dadzą mniej zarobić rolnikowi, itd...

 

Cena mleka wysoka.Śmieszne policz sobie dzisiejsze koszty to zysków i swój czas jak robisz przy krowach jak niewolnik pod względem zysku-imponujące

 

Więc tak mleczarnia w której teść zdaje mleko miała przychód na poziomie niecałe 95 mln złotych ich zysk netto wynosi 1,9 mln złotych czy to jest dużo ja byłem przerażony z tak niskiej kwoty... 65% z kwoty 95 mln trafiło do rolników... Ich czysty zysk wynosi 2,1 % myślę, rolnicy mają jednak większy...

 

Wolę dostawać taką cenę jak jest teraz ale wiem, że mleczarnia trzyma się dobrze a co mi poza tym, że moga dać 2 zł/litr jak za kilka miesięcy nie będę miał gdzie mleka zdawać... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Daniel-co Ty znowu z tym zużyciem paliwa na słabszych glebach ?Myślę że na tej 5 klasie łąki spalę tyle samo ile ktoś na pierwszej-już tłumaczę-koszę powiedzmy trzy razy,przewracam 6 razy,zgrabiam trzy razy,beluję 3 razy, bele też trzeba zwieźć,wałuję dwa razy,nawozy sieję 2-3 razy-nie koniec na tym !-ja te łąki melioruję-paliwko też idzie-i co Ty na to ?

PS.A nawożenie gnojowicą to pies ? :P

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@jaro z nawożeniem się zgodzę z gnojowicą też :) A wytłumacz mi jakim cudem osiągasz taki plon trawy na V klasie jak osoba na I czy II klasie :rolleyes: bo nie rozumiem po co tyle razy kosić, przewracać, zgrabiać i belować, chyba że lubisz jeździć ciągnikiem bez celu ale to i tak robisz sobie koszty, ekonomiczności tutaj nie widzę... :D

 

Sprawa druga co z tymi co maja programy rolnośrodowiskowe koszą, i zbierają raz w roku i często tylko 50% powierzchni im też należy się 126 l/ha... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Daniel-czy Ty aby wiesz na pewno o czym piszesz ?Gdzie ja napisałem że mam taki plon na owej 5 klasie ?A co do owego jeżdżenia itd. to jakoś tak jest że trawy kosi się parę razy do roku :D -przecież to nie zboże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Danield28 nie zachowuj się jak pies ogrodnika który sam nie weźmie a drugiemu nie da!

Na początek wartoby było zawalczyć o pełny zwrot akcyzy i opłaty paliwowej zwiększenie limitu nie jest aż tak potrzebne bo naprawdę niewiele osób wykorzystuje te 86l w całości.

Jeśli chodzi o postulaty ewentualnych protestów to uważam że im mniej tym lepiej jak zaczniecie mówić o wszystkim naraz to nikt was nie potraktuje poważnie. Dlatego powinien być jeden główny który dotyczy wszystkich i na załtwieniu którego skorzystają wszyscy bez względu na profil produkcji.

A tak na poważnie to bezsensu jest organizowanie czegokolwiek przez ten portal więc szkoda strzępić język i ten temat powinien być zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Gdzie ja napisałem że mam taki plon na owej 5 klasie ?

 

Więc jak nie masz (uprzedzę twoje post "gdzie ja napisałem, że mam niski plon") to zrobisz szybciej bele więc już spalisz mniej... :P Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak-tyle że trzy razy do roku-no i łąki na 1 klasie ?Ja tu porównywałem orną i łąki a nie łąki na 1 i 5 klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Czemu rolnicy nie protestuja? Bo nie mają jaj!!! heheheh A tak na poważnie to w Polsce nie ma silnych związków zawodowych, nie ma komu zorganizować takich protestów. Ostatnie protesty rolników były organizowwane przez Samoobronę. Odkąd Lepper ze związkowca zrobił sie politykiem skończyły się protesty. Poza tym można zaobserwować "wojnę klas" podsycaną przez media(poszczególne grupy zawodowe są napuszczane na siebię).

Protesty w sprawie ACTA pokzały, że ten rząd może się przestraszyć tysięcy zorganizowanych obywateli. Dlatego uważam, że dopuki się nie zorganizujemy i nie utworzymy silnego związku zawodowego(nie mylić z partią polityczną) to nikt się nie będzie z nami liczył....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hehe też racja, wcześniejsie szefowie znaszych rożnych związków już 2 kadencje w sejmie siedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

A minister rolnictwa? Sawicki? Szczerze mówiąc to on ma nas w du@#*, i robi tylko z siebie pajaca! Jak kiedyś widziałem w TVR rolników proszących o pomoc, w sprawie tej afery zakładów tłuszczowych, to im odpowiedział "a po co tam to sprzedawaliście". <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

Mamy kilkaset hektarów własnych już dawno wykupionych.Życzę rolnikom kolegą jeszcze gorszych czasów.Jak czytam tu i tam jak się rozpisują jak im się powodzi na tych swoich hektarach przy tam jakieś hodowli to śmiać mi się chce.Czy wy tego nie widzicie że zasuwacie jak takie woły i nic z tego nie macie!!!!!A przepraszam dorobiliście się garba i ładnych traktorków na które są kredyty.-hahaha

Macie wielki optymizm.Ziemie za 20tysięcy to jest absurd ale dać za hektar 40!?Trzeba być nie myślącym.Życzę upadłości i co niektórzy przeciągną to zmądrzeją że trzeba należeć to związków zawodowych i je czynnie popierać [udzielać się]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

łatwo tak mówić jak się jest jedynym gospodarzem we wsi a może i w gminie. Tylko pomyśl że nie każdy jest w tak komfortowej sytuacji jak ty. Pochwal się po ile kupowałeś swoje hektary. Masz pewnie sama produkcję roślinną i pomyśl gdzie byś to sprzedał jakby każdy zlikwidował hodowlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mamy kilkaset hektarów własnych już dawno wykupionych.Życzę rolnikom kolegą jeszcze gorszych czasów.Jak czytam tu i tam jak się rozpisują jak im się powodzi na tych swoich hektarach przy tam jakieś hodowli to śmiać mi się chce.Czy wy tego nie widzicie że zasuwacie jak takie woły i nic z tego nie macie!!!!!A przepraszam dorobiliście się garba i ładnych traktorków na które są kredyty.-hahaha

Macie wielki optymizm.Ziemie za 20tysięcy to jest absurd ale dać za hektar 40!?Trzeba być nie myślącym.Życzę upadłości i co niektórzy przeciągną to zmądrzeją że trzeba należeć to związków zawodowych i je czynnie popierać [udzielać się]

Tatuś kupił hektary to se można cwaniakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

Hodowle mamy.To wy wszyscy cwaniakójecie.Kupiłem traktor i się podniecacie jak dzieci z zabawek-haha.Waszym tokiem daleko nasze rolnictwo nie zajedzie.Udzielałem się tam i ówdzie ale teraz mam to gdzieś. Co ja mam się martwić o resztę rolników jak sami nie dbają o swoje interesy.Co myślicie że jesteście panami świata?-haha.Tam u góry dobrze myślą jak was ładnie zadłużyć a potem przejąć.Polski rolnik aż brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Może to co napisał @jan122412 jest tutaj niepopularne ale niestety facet ma rację. Dzisiaj wielu rolników zadłuża sie po uszy tylko po to żeby mieć lepszy traktor niż sąsiad(najlepsze, że dla wielu najważniejszym wyposażeniem ciągnika jest klima i radio...) Mam kolegę który kupuje nowy traktor i maszyny na 10ha... Zresztą nawet tutaj na forum jest koleś Pronarek który ma 16ha kupił nowy kombajn i przekonywuje, że go spłaci w 2 lata bo ma ponad 100tys dochodu rocznie.... U mnie w okolicy jest kilku dużych gospodarzy którzy do spólki z miastowymi wywindowali ceny ziemi do 20-30tys/ha. Oczywiście wszyscy poskładali wnioski na PROW i bez kija do nich nie podchodź... W ostatniej kampani buraczanej aż żal było patrzeć jak Ci wielcy i zamożni rolnicy mało się nie pozabijali żeby oddać buraki do 15 listopada bo cukrownia ma 30-dniowy termin płatności a na 15 grudnia są kredyty do płacenia....

Dzisiaj z powodu niepewnej sytuacji w gospodarce firmy i samorządy wycofują się z inwestycji z unijnym dofinansowaniem(też im zwracają 50% kosztów) a rolnicy na odwrót, dają to trzeba brać do oporu.... Zadłużają się na kilkanaście lat a tak naprawę nie wiedzą co będzie za rok... Będą dalej reformować KRUS, zmienią się zasady opodatkowania rolników i znając życie powstanie jeszcze nie jeden taki bubel jak teraz mamy ze składką zdrowotną...

Ziemia to łakomy kąsek dla banków, zwłaszcza, że niedługo będą mogli ją nabywać obcokrajowcy.... Także banki dają kasę, rolnicy ją biorą i się cieszą, że mają najlepszy traktor we wsi albo przelicytowali sąsiada i nabyli kawałek piachu pod lasem za kilkadziesiąt tysięcy....

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli się nie zorganizujemy i nie utworzymy silnego związku zawodowego to w krótkim czasie tak dostaniemy po d*pach, że będziemy się śmiać ale niestety baranim głosem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj