pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

kartofelz    3
Napisano (edytowany)

Dobre, dobre, ale już złożyłem wniosek i też kurcze gnoju nimam. :o

 

Hmm, wniosek korekty chyba nie przewiduje, więc przy następnej nadarzającej się sytuacji....

Jeśli chodzi o zawartość torebki to... można samemu narobić.

 

Nie używając nawet torebki, można przez nagawkę (oczywiście w trakcie obsługi wniosku, aby podnieść "siłę protestu")....

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro, w razie jakby doszło do poważniejszych protestów to już do reklamówek nie będziem się ograniczać , tylko znajdę gdzieś rozrzutnik na podwórku który to tylko utrzymuje w gotowości by w razie czego na pusto pod obiekt rządowy nie jechać. :D Jak co to poproszę dhl-em i na euro paletach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Napisano (edytowany)

No i na koniec-to co pisałem powyżej-rolnictwo to nie tylko żywność a Orlen to (prawie ) tylko ropa...

Taa... Jeśli Orlen to tylko ropa to rolnictwo to tylko ziemia. Każda branża ma powiązania z inną bo nie znam firmy która od podstaw stworzyła się sama nie korzystając z produktów innych. Więc nie wszystko kręci się wokół rolnictwa.

 

No i ile przychodu miał Orlen z samych rolników ?

Pewnie mniej niż z firm transportowych.

 

@Maniek33, co niektórzy to już przywykli że kolega jest bezpłciowy. Jęczy raz na jedną, raz na drugą stronę barykady. Ja to osobiście sądze że przerypał swą gospodarkę poszedł do miasta, pogonili go z roboty i siedzi teraz i patrzy jak jego koledzy ze wsi co drugi BMW jeździ . Jego posty to żenada, i tyle.

Skąd wiedziałeś? Nie myślałeś zmienić branży bo chyba marnujesz się przewracając tą ziemię? Dobrzy psychiatrzy czy psycholodzy zarabiają dobre pieniądze.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"

 

No i na koniec-to co pisałem powyżej-rolnictwo to nie tylko żywność a Orlen to (prawie ) tylko ropa...

 

Taa... Jeśli Orlen to tylko ropa to rolnictwo to tylko ziemia. Każda branża ma powiązania z inną bo nie znam firmy która od podstaw stworzyła się sama nie korzystając z produktów innych. Więc nie wszystko kręci się wokół rolnictwa."

Wokół rolnictwa nie wszystko-wokół żołądka-a i owszem :D.

 

"Cytuj

 

No i ile przychodu miał Orlen z samych rolników ?

Pewnie mniej niż z firm transportowych."

Jak lubisz takie gierki słowne to ok.-część firm transportowych woziła produkty różnej maści z i do gospodarstw rolnych.Te ileś tam miliardów z eksportu zostało też pewnie czymś przewiezione-a może teleportowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Myślisz? Przekonałeś mnie. Tylko teraz trzeba przekonać innych, że to dzięki rolnictwu świat może może korzystać z elektryczności a my dzisiaj z laptopów lub latać w kosmos.

 

A ile przychodu mieli rolnicy dzięki paliwu z Orlenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Naprawdę chcesz mnie w tak prymitywny sposób zagnać w kozi róg ?-ok. w takim razie -owszem dzięki rolnictwu a nie zbieractwu np. jako tako ten świat ustabilizował sie na tyle aby móc coś zacząć wymyślać-choćby owe laptopy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To chyba ty w prymitywny sposób chcesz mnie przekonać, że dzięki rolnictwu istnieje w ogóle gospodarka na świecie. Rolnictwo jest ważne i temu nie zaprzeczam ale twierdzenie, że tylko dzięki niemu nie jesteśmy sto lat za murzynami jest trochę niepoważne. Wszystko jest ze sobą powiązane i brak jednej z gałęzi gospodarki powoduje zacofanie w innych. Przez brak Orlenu i ropy dzisiaj orałbyś koniem a żywność co najwyżej mógłbyś eksportować do sąsiedniej wsi. Tak samo gdyby rolnictwo było kiepsko rozwinięte to Orlen miałby mniejsze przychody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-wkładasz w moje usta nigdy nie wypowiedziane kwestie (swoją drogą aż strach się bać tego młodego pokolenia co ono tam między wierszami potrafi znaleźć :D ).Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek słyszałeś o "spichlerzu Europy" i o tym że nasi przodkowie nie tylko nie używając ropy ale nawet jej nie znając eksportowali żywność...a może to byli Nasi a niekoniecznie Twoi przodkowie ? -może Twoi jedynie od owego eksportu kupony odcinali ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Eksport w XVII wielu towarów na zachód stanowił chyba ok. 3% obrotu zachodniego. A szlachta, która idąc za łatwym pieniądzem produkowała tylko zboże, zapomniała o innych dziedzinach gospodarki o czym świadczył dość spory import innych towarów, szczególnie przemysłowych. Więc czy wyszło to nam na dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

@Maniek33, co niektórzy to już przywykli że kolega jest bezpłciowy. Jęczy raz na jedną, raz na drugą stronę barykady. Ja to osobiście sądze że przerypał swą gospodarkę poszedł do miasta, pogonili go z roboty i siedzi teraz i patrzy jak jego koledzy ze wsi co drugi BMW jeździ . Jego posty to żenada, i tyle.

 

Prawie bingo :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Eksport w XVII wielu towarów na zachód stanowił chyba ok. 3% obrotu zachodniego. A szlachta, która idąc za łatwym pieniądzem produkowała tylko zboże, zapomniała o innych dziedzinach gospodarki o czym świadczył dość spory import innych towarów, szczególnie przemysłowych. Więc czy wyszło to nam na dobre?

Tak powiedział wujek Google ?-bo wiesz ja to tak z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro daj se spokój, nie godzien jesteś podejmować dyskusję, boś ty tylko rolnik jest i to parobek Orlenu. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz farmer-jak ktoś pisze coś takiego - "A szlachta, która idąc za łatwym pieniądzem produkowała tylko zboże, zapomniała o innych dziedzinach gospodarki o czym świadczył dość spory import innych towarów, szczególnie przemysłowych" to już w tym momencie wiem że ten ktoś KOMPLETNIE nie orientuje się w mentalności polskiego szlachcica z tamtej epoki-ba nie ma pojecia co szlachcicowi wypadało a czego nie wypadało robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3
Napisano (edytowany)

Protest pod tytułem: "Z "reklam" - ówką" - nie został wstrzymany.

Co do zawartości reklamówki/przy braku składników, pisałem, kilka "scroll-upow" wyzej.

Licze na kreatywnosc w podkladaniu "reklamowek".

Pzdr.

 

A jeszcze tak cichaczem powiem:

Dałem ciała, dzisiaj przy przeładunku kartofla zapomniałem o "reklamowce", ale h.. zgniłki poleciały ten sam efekt bedzie.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Francuskie rolnictwo potrafi o swoje walczyć a MY?!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wiesz farmer-jak ktoś pisze coś takiego - "A szlachta, która idąc za łatwym pieniądzem produkowała tylko zboże, zapomniała o innych dziedzinach gospodarki o czym świadczył dość spory import innych towarów, szczególnie przemysłowych" to już w tym momencie wiem że ten ktoś KOMPLETNIE nie orientuje się w mentalności polskiego szlachcica z tamtej epoki-ba nie ma pojecia co szlachcicowi wypadało a czego nie wypadało robić...

Szlachta nie mogła robić tego co mieszczanie czyli zajmować się handlem czy rzemiosłem(coś mi to dzisiaj przypomina) czyli zostaje ziemia i łupy wojenne. Musieli także stawiać się na pospolite ruszenie. Ale magnaterii nie przeszkadzało mieć w manufaktur czy produkcji rzemieślniczej w latyfundiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

A MY robiąc za "ciecia", sobie ripostujemy (StasiekS vs jaro (farmerfm - trener)).

 

No i woda sobie płynie i woda sobie płynie i woda sobie płynie....

No i h.. woda zamarzła

I wystrzeliła z wielkim hukiem

A wszyscy mówią HURAA HURAA HURAA

Ale h... jak wystrzelila to wkoncu opadnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Francuskie rolnictwo potrafi o swoje walczyć a MY?!!!!!

Przestań histeryzować ok? Źle Ci? Wiesz rusz głową jak zarobić, następnie rusz 4 litery( i nie myślę tu o oczach) i to realizuj, bo chyba już odleżyn dostałeś od tego siedzenia przed kompem i pisania spamu...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0
milanreal1-Chyba jeszcze żyjesz w czasach komuny!!!!!Nikt o nas się nie zatroszczy,sami musimy o swoje walczyć.Jak chcesz być z każdej strony skubany z swoich dochodów to proszę ale ja nie będę cicho siedział.Czy mamy pozwalać na nierówne warunki z innymi krajami,reformą KRUS, itp.!Dzięki takim jak TY nasze Państwo ma nas głęboko gdzieś.Czemu nasi rolnicy nie patrzą dalej,przyszłościowo,myśli że jak ciężko będzie pracował to będzie mu się opłacać.Trzeba liczyć!!!!! Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dlaczego myślisz ze żyje w czasach komunistycznych? Urodziłem się parę miesięcy po upadku. To prędzej Ty nadal się nie dostosowałeś do nowego systemu. Mówisz trzeba liczyć, popieram wiec się rusz a nie gadasz głupoty. Tak jak podkreślałem wiele razy w tym temacie, głosić jakieś postulaty. Gadanie że jest źle to wg mnie ta osoba pomyliła profesje zdecydowanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

To kto ma mówić w naszych sprawach?Nauczyciel,górnik?Fakt oni umieją wywalczyć swoje a my?Właśnie liczymy i co roku coraz ciężej.To jak to widzisz?Według Ciebie? Akurat gadam,piszę i czynach walczę o swoje tylko przykre jest to że większość rolników nie rozumie tego że żyjemy w czasach których trzeba być głośnym aby przetrwać!Widać że nie jesteś na bieżąco w tym temacie bo prędzej pisałem jakie problemy,co trzeba zmienić w naszym rolnictwie takie amatorskie postulaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czemu nikt się nie odzywa? Widocznie reszcie jest dobrze, a jeżeli tylko Ci jest źle to znaczy że sam w czymś zawaliłeś. Po 1 radze wziąć notes długopis i obliczyć jak wychodzisz(nie wiem co tam hodujesz). Bo gadanie ze jest źle chyba do nikogo nie przemawia. Polak zawsze dużo mówi, mało robi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Polak zawsze dużo mówi, mało robi"-widać że nie znasz innych nacji-powtarzasz to co w telewizji mówią ?Pojedź na Zachód to zobaczysz lenistwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Oj tak. Na zachodzie, to jest fajny luz blus. Jak wyjęzdzałem do rożnych krajów, to ogólnie zaobserwowałem, że u nich w robocie wszystko sie robi na "spokojnie". Nie wspomnę o słynnej Grecji :D Już z 20 lat temu słyszałem jaki to pracowity naród, bo ciotka z wujasem jeżnili tam dorabiać na arbuzy. Druga sprawa, że na szkoleniach już od niejednego wykładowcy akademickiego słyszałem, że unia nasz przyjeła nie po to byśmy dla nich produkowali, tylko ....

@milanreal1 jak Ci tak dobrze i taki świetny przedsiębiorca....nie składaj o dopłaty. Bądz honorowy na co Ci ta jałmużna, przecież sobie znakomicie radzisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Dlatego się nikt nie odzywa bo narazie te wszystkie zmiany dotykają większe gospodarstwa czyli niecałych 6%, więc wszyscy działkowicze i chłopki małorolne siedzą cicho a nawet dopingują bo dowalają tym dużym, ale spokojnie wam też się w końcu dobiorą do skóry.

Politycy cwanie zagrali na skłócenie rolników. Mam nadzieję że w końcu ktoś będzie miał odwagę i przeprowadzi prawdziwą reformę na wsi i zlikwiduje te wszystkie socjalne, patologiczne gospodarstwa w przedziale 1-20 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj