pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzeju207    12

Wolałbym bradziej określenie pracującemu nie dzieje się krzywda. Tak wogóle to powiedz mi jedną rzecz daniel pracować aby pracować to nie ma sensu przecież nie po to żyje człowiek aby tylko pracować i życ ale też spełniać ambicje, plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Dlaczego państwo ma utrzymywać nieudaczników z miasta? No odpowiedz mi Stasiu. Skąd cały ten kryzys?

Skąd kryzys? A przez demokrację. Bo czy można wygrać wybory nic nie obiecując? Czy jeśli konkurencyjne partie podbiją stawkę należy nie być gorszymi i także podbić. Tylko że politycy nie grają swoimi pieniędzmi tylko swoich wyborców. Pieniądze wyborców się kończą ale nikt nie chce przestać grać dalej.

A nieudaczników z miasta powinno traktować się tak samo jak nieudaczników ze wsi. Tylko co dla ciebie jest definicją nieudacznika z miasta? Bo dla mnie są to niepotrzebni urzędnicy i wieczni bezrobotni którzy szukają całe życie pracy.

 

Jak widzę przed sobą dwóch podobnie wykształconych specjalistów, jak myślisz kogo przyjmuję do pracy? Właśnie człowieka ze wsi.

Życzę powodzenia w szukanie specjalisty ze wsi.

 

Stasiek-a skąd wiesz że to Ty utrzymujesz tego jak to nazywasz rolnika-nieudacznika ?-równie dobrze może on wpłacać do budżetu tyle VAT-u że swoje śmieszne podatki możesz wsadzić w...a sam sobie wymyśl :D .

A skąd wiesz ile płacę podatku? I dlaczego rolnicy wytwarzają tylko ok. 4% PKB? Skoro robią tak duże inwestycje i płacą o wiele więcej podatków niż ci z miasta to udział w w PKB powinien być większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A skąd wiesz jak to naprawdę jest z tym PKB ?Też całe życie słyszałem jaki to rolnicy mają mały udział w PKB a potem słyszę że tyle to a tyle wyeksportowaliśmy żywności.Zaręczysz mi że obliczając ten udział nie brano pod uwagę tylko i wyłącznie podatku rolnego ? :D Rolnictwo to nie tylko owe hektary ale cały system naczyń połączonych-zakłady przetwórcze,redystrybucja, przemysł maszyn i urzadzeń rolniczych-całe małe miasteczka żyjące z i dla rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@jaro proszę bardzo jednak tak super nie jest...

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/prow-zatrudnienie-wzrosnie-wiecej-niz-zakladano,34212.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A co ma ten artykuł wspólnego z tym o czym powyżej pisałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt faktem, że demokracja to jeden z najgłubszych ustrojów...niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

to ja tak od siebie powiem , że w ubiegłym roku zapłaciłem podatku rolnego i vatu mniej więcej około 170tyś zł. Paru miastowych co tylko pracują u kogoś to by trzeba było do kupy zebrać by na taką kwotę podatków zapłacić. :o Pozdrawiam tych co nie są rolnikami i najwięcej biadolą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@farmermf to strasznie dużo proponuję być na ryczałcie i szczycić się tym, że oddałeś jeszcze więcej... :) No właśnie co pracują u kogoś nie zapłacą tyle co ty a ty jakbyś pracował u kogoś nie prowadząc gospodarstwa wydałbyś 170 tys. na podatek...? Porównuj do siebie przedsiębiorców co maja sklepy, hurtownie wtedy zobacz czy oddajesz tyle samo podatków co oni... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A dla czego mam się równać do przedsiębiorców? Z punktu widzenia prawa jestem osobą fizyczną, a nie firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Bo dzisiejsze gospodarstwo rolne funkcjonuje jak przedsiębiorstwo... Z punktu prawa w Polsce też można uprawiać seks po skończeniu 15 lat ale oglądać dopiero od 18 lat... Dobrze wiesz jakie jest prawo u nas w kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

farmer@ rozpisz sobie gosp. na 2.. Jedno na VAT drugi na ryczałt. Kupuj na VAT sprzedawaj na ryczałt...

Oczywiscie w granicach rozsadku zeby US sie nei przypierd***ił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

StasiekS mimo, że zazwyczaj mam odmienne zdanie niż Ty, lecz z niektórymi Twoimi opiniami się zgadzam. Mam mimo to prośbę, weż się określ ! Napisz nam jaką masz sytuację, czym się zajmujesz, jeśli masz gospodarstwo to jakie.... wiem wymyślisz, że takich danych nie możesz podawać, ale po prostu najwygodniej jest Tobie pisać sobie od tak, jak Ci pasuje. Raz masz gospodarstwo, raz nie masz. Jesli masz odmienną opinię to ok, ale napisz nam czy jesteś rolnikiem czy nie, bo takie pisanie i ukrywanie swojej sytuacji świadczy tylko o tym, że komuś zazdrościsz popełniając w przeszłości wiele błędów. Jeśli nie mam racji to proszę popraw mnie, od tego jest forum, ale napisz proszę konkretnie, a nie kolejne przytaczanie przykładu korzystnego dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

farmer@ rozpisz sobie gosp. na 2.. Jedno na VAT drugi na ryczałt. Kupuj na VAT sprzedawaj na ryczałt...

Oczywiscie w granicach rozsadku zeby US sie nei przypierd***ił

Za małe Hubert gospodarstwo by tak kombinować, na zonę się nie da(bez rozwodu :D ),a i potomstwo jeszcze za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ponad 100ha i zamałe?? Chyba sobie żartujesz...w dzisiejszych czasach Rząd żłopie kase gdzie się da, w tym nawet od rolników. Rolnik musi im pokazać że też umie żłopać kasę od nich :) Napewno ktoś w miarę rozsądny, wart zaufania znalazłby się w Twojej rodzinie na kogo mógłbyś zrobić VAT/ryczałt

Usiądz z kartką,długopisem i kalkulatorem, poświeć z 30min i oblicz ile to korzyści może Ci przynieśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3
Napisano (edytowany)

Przy planowanej legalizacji podatku liniowego VAT, raczej proponowałbym się powstrzymać z wieszaniem wyżej wymienionego "sznura".

 

Dorzuce nowe hasło:

""Wy" na salonach

my na ulicy".

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Witam!

Rolnicy w Polsce powinni zastrajkować jedną parą.

Tak jak bodajże to we Francji:

 

(Jeżeli ktoś zna dokładne zasady bycia na VAT to proszę o kontakt, gdyż potrzebuję paru szczegółów.)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Biorąc pod uwagę etymologię słowa "salon", "saluun", wydaje się być zasadnym stwierdzenie, iż, abyż rolnicy ze Francji protestowali pod hasłem:

"Wy na salonach

my na ulicy".

Czyżby rolnicy chcieli legalizacji burdelu na ulicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

StasiekS mimo, że zazwyczaj mam odmienne zdanie niż Ty, lecz z niektórymi Twoimi opiniami się zgadzam. Mam mimo to prośbę, weż się określ ! Napisz nam jaką masz sytuację, czym się zajmujesz, jeśli masz gospodarstwo to jakie.... wiem wymyślisz, że takich danych nie możesz podawać, ale po prostu najwygodniej jest Tobie pisać sobie od tak, jak Ci pasuje. Raz masz gospodarstwo, raz nie masz. Jesli masz odmienną opinię to ok, ale napisz nam czy jesteś rolnikiem czy nie, bo takie pisanie i ukrywanie swojej sytuacji świadczy tylko o tym, że komuś zazdrościsz popełniając w przeszłości wiele błędów. Jeśli nie mam racji to proszę popraw mnie, od tego jest forum, ale napisz proszę konkretnie, a nie kolejne przytaczanie przykładu korzystnego dla Ciebie.

 

 

A gdzie wspominałem, że nie mam gospodarstwa? Rolnikiem nie jestem bo nie mam ani takiego wykształcenia ani gospodarstwo nie jest moim głównym dochodem. To jest taka dodatkowa działalność a może kiedyś główna. Dlatego wiem jak to działa i dziwię się osobom, które cały czas narzekają jakie to nieopłacalne, że lepiej jest pracować w mieście itd. a w innym temacie pytają się czy warto dopłacić kilkadziesiąt tys. złotych do wersji Premium ciągnika.

 

A dla czego mam się równać do przedsiębiorców? Z punktu widzenia prawa jestem osobą fizyczną, a nie firmą.

Jeśli chcesz takie same prawa jak przedsiębiorcy(podatek dochodowy) to także i obowiązki(czyli bankructwo jak nie umiesz liczyć).

 

A skąd wiesz jak to naprawdę jest z tym PKB ?Też całe życie słyszałem jaki to rolnicy mają mały udział w PKB a potem słyszę że tyle to a tyle wyeksportowaliśmy żywności.Zaręczysz mi że obliczając ten udział nie brano pod uwagę tylko i wyłącznie podatku rolnego ? :D Rolnictwo to nie tylko owe hektary ale cały system naczyń połączonych-zakłady przetwórcze,redystrybucja, przemysł maszyn i urzadzeń rolniczych-całe małe miasteczka żyjące z i dla rolników.

 

W tym roku wyślemy za granicę jedzenie warte 14,5 mld euro, a potencjał mamy o wiele większy - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".

PKN Orlen w 2010 roku miał ponad 21 mld euro przychodu czyli jedna firma ma większy przychód niż cała polska rolnicza branża wyeksportowała żywności. Więc czy rolnictwo jest aż tak poważną branżą? Jest jedną z wielu branż ale nie najważniejszą. Powinno być uprzywilejowane bo w końcu zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe ale nie za wszelką cenę. Bo dzisiaj ogromne pieniądze idą do kieszeni rolników ale są w większości przejadane i marnotrawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Stasiu, kiedyś pisałeś coś innego.... To nie ma zupełnie znaczenia, dopóki nie podszywasz się pod kogoś kim nie jesteś. A i to w zasadzie też nie ma znaczenia - ale może drażni i obraża tych, z którymi rozmawiasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"

 

W tym roku wyślemy za granicę jedzenie warte 14,5 mld euro, a potencjał mamy o wiele większy - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".

PKN Orlen w 2010 roku miał ponad 21 mld euro przychodu czyli jedna firma ma większy przychód niż cała polska rolnicza branża wyeksportowała żywności. Więc czy rolnictwo jest aż tak poważną branżą?"-bodajże w którymś z "Bondów" dla głównego schwarccharakteru w roli napitku na pustynię sprezentowano trochę ropy naftowej-chyba nie był zachwycony :D -to a'propos "niepoważnej" branży .Dalej-skąd wiesz jakim odsetkiem całej żywności wyprodukowanej w Polsce była ta wyeksportowana ?No i ile przychodu miał Orlen z samych rolników ?

No i na koniec-to co pisałem powyżej-rolnictwo to nie tylko żywność a Orlen to (prawie ) tylko ropa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@Maniek33, co niektórzy to już przywykli że kolega jest bezpłciowy. Jęczy raz na jedną, raz na drugą stronę barykady. Ja to osobiście sądze że przerypał swą gospodarkę poszedł do miasta, pogonili go z roboty i siedzi teraz i patrzy jak jego koledzy ze wsi co drugi BMW jeździ . Jego posty to żenada, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Osobom, którym teraz ciężko się wiedzie proponuję:

Jest okres wizyt w UG w związku ze zwrotem akcyzy więc, proszę zapakować do reklamówki gnoju z "głębokiej ściółki" (bo ten akurat "lepiej perfumuje"), udać się z tą torbą do UG, złożyć właściwy wniosek i niefortunnie zostawić torbę. Snajperzy będą mieli pełne ręce roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Twój adres gdzieś tam mam-więc jakbyś reflektował...

PS.Wolisz DHL-em czy pocztą za pobraniem ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj