pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

west    46

No właśnie o tym mówiłem zawsze znajdzie się jakiś maruda że to za daleko, że jak zatankuje 1 litr ON to mu się ciągnik zepsuje, a wogóle to za dużo strci z własnej kieszeni niech inni nadstawiają kark w jego intersie.

Daniel28 tu chodzi o całkowity zwrot tej akcyzy z paliwa przeznaczonego dla rolników nie o obniżenie jej dla wszystkich.

 

@HuberOjdana nas kilku nic nie znaczy ale przy wsparciu portalu i większej kampanii można by było coś sensownego wymyślić

 

Zresztą czego się spodziewałem pisząc to na forum gdzie 90% użytkowników to dzieci lub nastolatkowie którzy nawet nie mają prawa jazdy aby wyjechać na drogę publiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a co ten strajk zmieni jest kryzys i ktoś mósi za oszczędzać a kto jak nie ci najniżej

w grecji bankrotctwo z przekrętów i kto za to zaplaci m.in Polacy bo francja czy niemcy swoje nachapali to im dopomogą w końcu na/za darmo oczu nie przymykali

 

Ja to bym protestował za tym krusem jak zwykle płacic bedziemy nie od dochodu a od powierzchni czyli największy elektorat typu mam sklep czy firmę ale że mam z 5 ha to żem rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Jak bedzie tania ropa to nadgorliwe rolniki zaczna podsypywac N rozsiewaczem 2000l zapietym do nowego NH:

przed łobiadem

po łobiedzie

i po nocnym łobrządku.

 

Powstanie nadprodukcja i znowu zaczno narzekac, ze "łomatko znowu wszystko takie drogie, a łod rolnika takie tanie". Trzeba ich bronic przed samo unicestwieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Raczej od "zarania"

 

Tak masz racje ale już nie poprawię...

 

Daniel nie jesteś Ty aby urzędnikiem z "budżetówki" jednym z tych 75 tysięcy zatrudnionych ostatnimi czasy przez rząd Jego Fluorescencji Herr Tuska ?

 

No niestety nie jestem i moim cele nie było nim być, ale kto wie może kiedyś będę zresztą jestem w trakcie poszukiwania pracy... @jaro napisałeś, że 75 tys. dlaczego nie napisałeś że prawie 20 tys . zatrudniła ARiMR... Kwestia jest taka czy potrzebnie a jak potrzebnie to co wynika z tego, że sami rolnicy ich generują...?

 

Pytam ponieważ Twoje wypowiedzi jako żywo stoją w sprzeczności z żywotnymi interesami rolników a w zastanawiającej zgodzie z interesami "pierdzistołków".

 

Powyższym poście nie wspomniałem na temat opodatkowania rolników nic... Co do interesów staram się dbać o interesy wszystkich grup społecznych nie tylko rolników ale jak widać w tym kraju każda grupa dba tylko o swój a szkoda...

 

a od kiedy to ktoś ma obowiązek wystawić fakturę jeżli podatek wynosi mniej niż ileś tam złotych (6 z kawałkiem)? To tylko dobra wola sprzedawcy z tego co pamiętam a jak będziesz tankował po 1 litrze to raczej jego dobra wola szybko sie skończy

 

chciałem pomóc ale cóż nie miałem wiedzy na ten temat... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

WEST@ zbierz od siebie z 10 ciagników ja od siebie .... od nas 2 sie zacznie

 

Moze jeszce ktoś by coś zebrał i tak pojdzie plota w swait ze rolnicy strajkują.... pozniej np. za tydzien wieksze grono sie zbizerze i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

No właśnie o tym mówiłem zawsze znajdzie się jakiś maruda że to za daleko, że jak zatankuje 1 litr ON to mu się ciągnik zepsuje, a wogóle to za dużo strci z własnej kieszeni niech inni nadstawiają kark w jego intersie.

...

Zresztą czego się spodziewałem pisząc to na forum gdzie 90% użytkowników to dzieci lub nastolatkowie którzy nawet nie mają prawa jazdy aby wyjechać na drogę publiczną.

Wiem że pijesz do mnie ale ogólnie ja jestem antystrajkowy ze względu na stare strajki-zresztą pisałem o tymwcześniej. Po prostu wywalić 100PLN na wachę aby sobie postrajkować jako jedyny ze wsi to mi się nie uśmiecha szczególnie że jak coś te strajki wywalczą to dostaną to Ci ludzie z mojej wioski którzy nawet palcem nie kiwneli aby pojechać na strajk

 

 

Co do dzieci itp. Prawko grubo ponad 10 lat, psychotesty już drugie bo pierwsze skończyły ważność, doświadczenie związane z rolnicwem to 9 lat w pl (ziemia na mnie czyli rzekłbym na swoim), 1,5 w uk, poza tym jeszcze 6tyg praktyk w norwegii. Coś jeszcze mam udowodnić?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Daniel-nie da się dbać jednocześnie o każdą grupę społeczną.

Co do owych 20 tys nowozatrudnionych-kiedyś świetnie obywaliśmy się bez nich-mam nadzieję że za jakiś czas znów będziemy się bez nich obywali...i całej reszty sztucznie tworzonych bytów urzędniczych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Ja się przyłączam po strajkować.Tylko znać życie to małe zainteresowanie będzie.Tak jak w Bydgoszczy był w lutym to z naszych wiosek pojechało 7traktorów a jak w maju to tylko 3 traktory.A kilka powodów jest ażeby wyjechać:

-reforma KRUS

-cena paliwa[akcyza]

-cena nawozów

-cena trzody chlewnej

-cena mleka

żeby wjechać traktorami to miasta[jeździć po ulicach zakazami poruszania się traktorów ] trzeba mieć pozwolenia[itp] ale przejechać się po głównych trasach to nie ale nie blokować tylko powoli jechać.Idzie to wszystko zrobić ale muszą być chętni

Tak słyszałem że średnio koszt utrzymania urzędnika w POlsce to 100tys.zł.

Edytowano przez Glon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@danield28

Co do interesów staram się dbać o interesy wszystkich grup społecznych nie tylko rolników ale jak widać w tym kraju każda grupa dba tylko o swój a szkoda...

 

Ciekawe czy przyłączyłeś sie do protestu lekarzy, lub policjantów albo może trzymałeś sztamę z aptekarzami? Powiedz coś bliżej w jaki sposób wspierasz inne grupy społeczne w ich protestach.

No wiekszej bzdury nie słyszałem każda grupa walczy samodzielnie o swoje interesy i prawa, możesz spróbować poprosić ludzi z BCC lub Lewiatana aby wsparli nasze słuszne postulaty, albo przynajmniej namów Związek Pracodawców Polskich aby poparł walkę pracowników o podwyższenie płacy minimalnej lub zlikwidowanie umów śmieciowych, to jakbyś prosił karpie o poparcie postulatu przyspieszenia świąt Bożegonarodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Witam. Przeglądam ten temat od niedawna i widzę tylko kłotnie, kłotnie, kłotnie. Niestety czy my rolnicy czy też inni nie pójdziemy strajkować z jednej prostej przyczyny nikt nie zostawi pracy z której się utrzymuje. Kiedys w latach PRL człowiek (nie wszyscy zaznaczam) nie szedł na strajk bo a to biją a to strzelają strach o siebie i bliskich teraz rozwiązano to w inny sposób podnieśmy ceny paliw, wiek emerytalny, wprowadźmy "europejskie ceny towarów" przy polskich zarobkach nie podnosząc płac niech pracują więcej i nie mają czasu na nic a my twórzmy totalitaryzm bo przecież rządzimy i nam można wszystko. Przepraszam za określenie ale wszyscy jesteśmy jak psy siedzące cicho i bojące się ponieważ za każde warknięcie mogą nam zabrać miskę z jedzeniem (taka przenośnia). Jako naród potrafimy się zmobilizować tylko wtedy kiedy jest za późno taka prawda. Abyśmy mogli zorganizować strajk potrzebne są związki rolnicze, które są ale ich nie ma bo wszyscy grzeją ciepłe posady i wolą siedzieć cicho. To co się teraz dzieje : ACTA, podnoszenie cen, bankrutujące państwa można nazwać wojną tylko ,że przybrała ona inny kształt za broń robi pieniądz a to czego nie zrobił za II wojny światowej wermacht robią teraz niemieckie banki. Kryzys w erokołchozie zaczął się już dawno wtedy kiedy zaczęto przyjmować nowe państwa, a po co je przyjęto? Aby stworzyc nowe rynki zbytu dla starych krajów unii. Prosty przykład reforma cukru i zamykanie cukrowni np Łapy. Rozkradanie kraju zaczęło się od okrągłego stołu bo była to tylko zmiana warty nie ustroju. Mówią kryzys, ale on u nas był zawsze i zawze były cięcia w budżecie kosztem czyim ? Rolników. Bo on sobie poradzi. I nieważne kto z obecnych partii w sejmie przejmie władzę i tak nie będzie lepiej bo nie są po to by rządzic, ale żeby dopchać się do koryta. Zwykły człowiek zawsze był tu gnojony a tu niestety demokracji nie ma. Jest kopiowana na siłe z zachodu, ale po co? Tu jest Polska nie zachód. i zróbmy to po swojemu i napewno na tym źle nie wyjdziemy. To co się obecnie dzieje to jest skłocanie ludzi ze sobą widac to gołym okiem. Kibole, raporty dot. smoleńska itp. itd. to jest tylko odwracanie uwagi od ważnych spraw które się dzieją. My rolnicy dostaniemy najwięcej po głowie. Przecież to wszystko można rozwiązać utanowić ceny minimalne na produkty rolne, zwiększyć udział biopaliw. Napewno olej napędowy byłby o wiele tańszy nie tylko dla nas rolników, ale i dla innych. Tylko do wyborów daaaaleka droga. A za ten czas rozkradną nas z każdej strony, pójdą sobie i zgaszą światło. Z ludzi którzy mówią prawde robi się oszołomów, faszystów i innych debili za to, że mówia prawdę. Pewnie jestem skrajnym prawicowcem , ale nie pochwalam też ich niektórych poglądów. Czas skończyć z tą obłudą i złodziejstwem ale tak jak napisałem wyżej uziemili nas , a przez ACTA i inne pakty zabiorą wolność słowa. Jednak jedno jest pewne i pozwólcie, że zacytuje fragment pewnej piosenki "...bo kiedy braknie wilków to wilkami będą psy". Jestem jak najbardziej za strajkiem ,a kolega @Glon podał trafne powody za które trzeba walczyć. Troche długie ale mnie poniosło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Andrzeju, pozwole sobie na uspokojenie Andrzeja (cytujac kilka fragmentów):

 

"i widzę tylko kłotnie, kłotnie, kłotnie." - no o to chodzi, aby wypracowac wspolne stanowisko.

Nie rozpatruj tego w kategoriach klotni. To sa "wyzsze cele".

 

"jak psy siedzące cicho i bojące się ponieważ za każde warknięcie mogą nam zabrać miskę z jedzeniem" - ustawa o ochronie zwierzat nam zaczela sprzyjac (zakaz lancuchowy), wiec mozemy chodzic na polowanie.

 

"związki rolnicze, które są ale ich nie ma bo wszyscy grzeją ciepłe posady" - no coz, jakos to bylo z przyslowiem, ze ptaki wlasnego gniazda nie kalaja.

 

"robią teraz niemieckie banki" - a z kim na czele?

 

"Kryzys w erokołchozie" - wszyscy take madre, a nie umieja zrobic kryzysu zywnosciowego, ach....

 

No narazie starczy, bo to dlugie, a kwadratowy leb mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

My rolnicy jedziemy na jednym wózku!

 

Mamy przykład z Panem Janowski Garbiel.!-przykład człowieka który walczy o Polskę i co najgorsza prawie nikt mu nie chce pomagać tylko nasza władza potrafi kogoś gnębić co walczy o Polskość.

Nad nami pracują pewne służby które wiedzą jak skłócić nas rolników,społeczeństwo i trzeba przyznać że potrafią-moje zdanie[myśl]

 

Teraz jest dobra okazja zaprotestować.Ja się dziwie ogólnie że między sobą rolnicy wyśmiewają się ze sąsiada,oszukują się,prawdy nie mówią[np.jakie ma plony,itp],wszystkie mądrości ma zjedzone a że z każdej strony są [okradani] przez rzeźnie,pośredników to dobrze!-dziwna ta mentalność Polskiego rolnika

Edytowano przez Glon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Dlatego jak już dojdzie do jakichs protestow rolnikow, to wolalbym aby hasla brzmialy: "Nie damy się tak jak w Katyniu". Hasła typu drogie ONPK - to dla mnie g.... nic nie znaczace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Poczekajmy na nową perspektywę WPR po 2014 roku wtedy się okażę kto na prawdę jest rolnikiem...

 

Co do strajków był już w zeszłym roku temat ludzie byli bardziej gotowi do strajków niż teraz i co zrobili kilka zlotów pt. "pochwale się nowym ciągnikiem" zamiast udowadniać biedę to pokazali, ze źle się im wiedzie szczęście o tyle, że ludzie są na tyle ułomni w mieście na tematy wsi, że nie wiedzą, że za jeden ciągnik kupią mieszkanie i zostanie jeszcze na samochód...

 

Dlaczego jedni są za zmianą w KRUS a drudzy nie...? Składka zdrowotna jakie piękne zagranie ze strony rządu oczywiście, że ci więksi będą chcieli w tym momencie podatek dochodowy bo lepiej płacić 34 złote składki miesięcznie niż jak teraz 200 złotych bo mam 200 ha ziemi przeliczeniowej i co kolejny będzie podział rolników... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

@kartofelz twoja odwopiedź na mój post zalatuje trochę ironią ale może mi się tylko wydaje :) co do kłótni to lepiej kłocic się z nimi podczas strajku niż teraz tutaj między sobą. A co do banków to się rozejrzyj odpowiedz sobie z kim na czele.

@danield zgodze się z tobą bo idzie tylko do tego, żeby skłocić wszystkich między sobą. A co do ludzi w mieście nie bój się nie są tacy ułomni i dobrze o tym wiedzą, że za jeden ciągnik moga kupić dobre mieszkanie a ponadto myślą, że dopłaty są przeznaczone na różne "pierdoły" (przepraszam za wyrażenie)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwlkp    0

Jest ciężko, ale jak słyszę że jest kryzys (na dole) i gorzej to jakoś nie wierze. Byłem nie tak dawno w punkcie sprzedaży ciągników i jakoś tam nie widziałem żeby nie było ruchu. Proste ciągniki są do niczego, wszyscy chcą wypasione zachodnie. 15 lat temu można było na palcach policzyć nowe ciągniki na wsi, dziś nie starcza tych palcy. Wzrost cen maszyn? Jest takie stare prawo popytu i podaży - proponuję się wczytać co to jest i jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Teraz wszyscy chcecie się brać za strajkowanie? Jak rok temu w lutym mieliśmy się zebrać to kto strajkował?? Bydgoszcz, Chojnice i chyba Grudziądz.

Powody były wtedy teraz pojawiły się nowe i ja tylko wspomnę o kilku.

Co do świń i ich pogłowia:

Psioczycie tu na rząd, że to jego wina i np.: trzeba ogony zwozić bo my hodowcy musieliśmy likwidować stada. Tylko to jest również wina ZM - Jak sobie podpisali kontrakty wieloletnie z zagranicą to muszą teraz je realizować po cenie jaka jest tam(nawet z wysokim euro), no i straty poniesione tam kompensują sobie ceną lokalnego produktu.

Do tego mentalność ludzi "mieszkających" na wsi i sąsiedzkiej zawiści - sami chcieliśmy budować chlewnie, ale jak się zaczęły pisma, petycje, donosy, odwołania. Generalnie wszystko z palca wyssane, ale potrafi zniechęcić...

Paliwo podrożało, też problem - tylko co z ustawą biodeisla czy jak to zwą...? - dlaczego ludzie nie mają dostępu do tego tańszego paliwa? Wtedy mieliby wybór czy chcą normalnego diesla czy np: 50gr tańsze bio.

Kolejny problem biogazownie - hmm... tutaj niektórzy wychodzą chyba z założenia że dlaczego mamy ułatwiać rolnikom stawianie małych biogazowni, niech Niemcy nastawiają tego jeszcze więcej - przynajmniej będą mieli potrzebę importowania zbóż i rzepaku...

Przetargi na ziemię agencyjną, a raczej jej wykupy przez dzierżawców. Ustawa niby weszła ,ale z dostępnością dla zwykłego rolnika problemy.

Przy wykupach nie mało krętactwa i kombinowania. Jak już skończą kombinować to pewnie kredyty preferencyjne się skończą...

 

Strajkować - jak najbardziej, tylko z pomysłem i konkretnie.

Pojeździć na stację w 2 czy 3 to sobie możecie, raczej mało kto to zauważy - jedynie fajne ciągniki.

To powinien być konkretny strajk, tylko tutaj nie widać przekonania naprawdę potężnej ilości forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

@danield zgodze się z tobą bo idzie tylko do tego, żeby skłocić wszystkich między sobą. A co do ludzi w mieście nie bój się nie są tacy ułomni i dobrze o tym wiedzą, że za jeden ciągnik moga kupić dobre mieszkanie a ponadto myślą, że dopłaty są przeznaczone na różne "pierdoły" (przepraszam za wyrażenie)

Pozdrawiam

A nie są na pierdoły? Sąsiad mający komis samochodowy i to z autami nie tanimi ma najlepszą sprzedaż gdy wypłacane są dopłaty. Gdy w lato jest pusto to na jesień czy zimę ruch jak nigdy.

 

Tylko strajkując nie bierzcie przykładu z rolników francuskich bo tym bardziej utwierdzicie miastowych, że rolnicy to hołota której ciągle mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ale teraz jest najlepsza pora na zakup auta - widać wszystkie niedomagania przy takim mrozie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@StasiekS To już rolnik nie ma prawa kupić sobie auta? To ma w gumowcach na rowerze zapierniczać. Normalnie jak słyszę takie argumenty to szlag trafia. Jak kiedyś w programie w TV słyszałem że za dopłaty rolnicy kupują swoim żonom zmywarki czy futra, a co żony rolnika to są gorsze od żon prawników czy lekarzy. Za to że dostają dopłaty to mają za karę w worku jutowym chodzić i naczynia myć w rzece, a wychodek ma być za stodołą bo w domu to tylko miastowi mogą mieć.

Kupują za dopłaty na przełomie roku bo dopłaty to taki czysty zysk, zresztą w tym okresie jest wiele wyprzedaży i okazji cenowych więc się dobrze składa. Ja też za sprzedane w żniwa i na jesieni zboża kupuje najpierw nawozy i paliwo bo zawsze taniej resztę rezerwy trzymam na przednówe czyli przygotowanie do żniw sprzętu i zakup paliwa., a dopłaty to inwestycje i przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jakbym nie czytał to i tak wychodzi na to że to kol.west ma rację-dlaczego rolnik po tylu latach bycia obywatelem 2 kategorii (nie zaprzeczaj bo nawet takie podstawowe dobra cywilizacyjne jak prąd,telefon ba nawet drogi wymagały partycypowania w kosztach gdzie w miastach należały ci się z "automatu) nie miałby sobie kupić auta (sam zresztą piszesz że używanego-komis) za dopłatę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj