pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

danield28    35
Dopłaty-Niemcy,Francja mają większe a koszty te same co my.

 

Wszyscy patrzą w stronę zachodu a co z Estonią czy Łotwą oni też mają zapewne takie same koszty i co mają mniejsze dopłaty więc nie jesteśmy w najgorszej sytuacji... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Wtrącę się w temat i chociaż od wielu z Was mam co najmniej 2 x więcej lat to widzę , że wpojono porównywalnie do nowoczesnej technologii jak np. turbo-disell ,młodym rolnikom -ideologię myślenia że zwiększanie wydajności produkcyjnej przy ( trzeba przyznać stworzeniu nierównych szans startowych ,nawet w tej samej kategorii wiekowej)wykorzystaniu nowoczesnych technologii jest tak oczywiste ,jak 2+2 .Pewnie to ,że jestem starej daty ,ale na tyle nowoczesny (porównywalnie do ciągników z lat 80-90 4x4 z mech.obsługą ),że na 10 ha gospodarstwie i 30 szt. bydła (20 krów mlecz.)nie zatracę do końca własnej godności.I tak jak ze wspomnianą motoryzacją jedna dygresja :starsze modele są trudniejsze do zajechania i dało się je wyremontować ,natomiast nowym po zużyciu pozostaje tylko szrot.A wracając do tematu ,jeśli poprzez brak ustalenia wspólnych priorytetów w niejako : jednej wspólnej największej rolniczej rodzinie ,jesteśmy z rozmysłem skazani na samounicestwienie ,więc wniosek dlaczego nie ...,jest oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsa    0

Za jednym zamachem przebrnołem przez 18 stron tego tematu. Reasumując pojawiały się tu różne tezy ale cała zagadka zauważyłem że rozbija się o bardzo różne wymagania różnych grup rolników dlatego nikt nie protestuje. Hodowcy trzody nie protestują bo jest ich za mało, Rolnicy średni nie protestuja bo nie jest im żle, a zupełnie mali nie są rolnikami i jeszcze reszta będzie płaciła za nich KRUS.

Wielu płacze że jest im źle nie dobrze i rząd ich dyma a sami się nie chcą ogarnąć albo nie mogą dla tych trzeba powiedzieć (jak to zaznaczył ktoś wcześniej) Komuna się skończyła chcieliście wolny rynek to go macie. Co do wyrównania dopłat nie mamy jeszcze odpowiedniej skali produkcji żeby dostawać wyższe dopłaty ( głownie przez małe gospodarstwa żyjące z socjala w postaci dopłat). A co do ewentualnych postulatów:

- ograniczenie obrotu ziemi dla nie rolników (troche socjalistyczny postulat dla StasikaS ale tak trzeba bierzmy przykład z lepszych/większych Francja, Niemcy)

- wprowadzenie równego krusu dla tych poniżej 6 ha (chociaż tutaj ciężko porównywać 6ha ziemi ornej pod zboża V klasy z ważywami na tej powieszchni) dla ograniczenia socjalnych dopłat)

- spowodować żeby dopłaty wpływały do rolników a nie do innych (z tym że to jest ciężkie do uzyskania bez wprowadzenia dodatkowej biurokracji i dodatkowych ludzi do kontroli)

Powtórzyłem postulaty poprzednie ale te chyba są najważniejsze dobrze że inni też tak myślą może jak będzie kiedyś trzeba to po protestujemy razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Nie tak szybko.Nie mamy żadnego związku który by pociągną nas a my jego.Teraz co mamy związki to są skłócone między sobą a kółka rolnicze bronią interesu Sawickiego-rządu.Mam nadzieje że My rolnicy zrozumiemy to i może w końcu od dołu się dogadamy i wyjdziemy.Tu gładzie brak prawdziwego Związku Rolników.O nasze interesy prawie nie ma nikogo żeby mógł walczyć.Prawdziwy związek w który wchodziły wszystkie działy produkcji rolniczej,uiszczać składki i wtedy by taki związek by miał swoich adwokatów,ludzi którzy na bieżąco przykładał się co ustala rząd i w razie potrzeby organizacja żeby zastrajkować tak jak np.Francji. Tylko niestety jak się przyglądam sąsiadom,znajomym to cienko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Za jednym zamachem przebrnołem przez 18 stron tego tematu. Reasumując pojawiały się tu różne tezy ale cała zagadka zauważyłem że rozbija się o bardzo różne wymagania różnych grup rolników dlatego nikt nie protestuje. Hodowcy trzody nie protestują bo jest ich za mało, Rolnicy średni nie protestuja bo nie jest im żle, a zupełnie mali nie są rolnikami i jeszcze reszta będzie płaciła za nich KRUS.

Wielu płacze że jest im źle nie dobrze i rząd ich dyma a sami się nie chcą ogarnąć albo nie mogą dla tych trzeba powiedzieć (jak to zaznaczył ktoś wcześniej) Komuna się skończyła chcieliście wolny rynek to go macie. Co do wyrównania dopłat nie mamy jeszcze odpowiedniej skali produkcji żeby dostawać wyższe dopłaty ( głownie przez małe gospodarstwa żyjące z socjala w postaci dopłat). A co do ewentualnych postulatów:

- ograniczenie obrotu ziemi dla nie rolników (troche socjalistyczny postulat dla StasikaS ale tak trzeba bierzmy przykład z lepszych/większych Francja, Niemcy)

- wprowadzenie równego krusu dla tych poniżej 6 ha (chociaż tutaj ciężko porównywać 6ha ziemi ornej pod zboża V klasy z ważywami na tej powieszchni) dla ograniczenia socjalnych dopłat)

- spowodować żeby dopłaty wpływały do rolników a nie do innych (z tym że to jest ciężkie do uzyskania bez wprowadzenia dodatkowej biurokracji i dodatkowych ludzi do kontroli)

Powtórzyłem postulaty poprzednie ale te chyba są najważniejsze dobrze że inni też tak myślą może jak będzie kiedyś trzeba to po protestujemy razem ;)

 

A ja chciałem paliwa rolniczego pomniejszonego o tez zwrot akcyzy.

Mój największy i najważniejszy postulat pominąłeś więc dlaczego mam ruszyć mój tyłek aby poprzeć innych? Nawet jakby teraz ktoś go popierał to czy przy rozmowach z rządem nie zostanie on pominięty?

 

Ograniczenie obrotu ziemią?

Załóżmy że chcę zacząć gospodarzyć, szkołę mam ale przy pomysłach ograniczenia zakupu ziemi nie miałbym szans na to.

 

KRUS - podatek dochodowy załatwi wszystko choć będzie bolesny, osobiście zmieniłbym definicję rolnika z 1ha na 3ha i mamy połowę cwaniaków odsianą na 5-10lat, po 10 latach zwiększył do 5ha powierzchnię i już.

 

Z tymi dopłatami to masz sporo racji.

 

Jeżeli chcecie ograniczyć cwaniakostwo które niszczy polskie/nasze rolnictwo to przyjrzyjcie się rolnikom którzy jako rodzina mają 10 ha, rozpisane jest to na 5 osób, rodzice biorą dopłaty, zapomoga jest, są VATowcami a wniosek o dopłaty składają tylko rodzice choć ziemia jest na dziecko które ma 18 lat ale studiuje.

Gdyby instytucje sprawdzały czy dane odnośnie wielkości naszego gospodarstwa podane w KRUS, ARiMR, U.Gminy są zgodne/spójne oraz miały do tego wgląd inne instytucje w których o coś się ubiegamy (GOPS, Urząd Skarbowy) byłoby ciekawie.

IMHO łatwiej byłoby pozbyć się ludzi którzy uciekli do KRUS przed ZUSem.

Skończyło by się psioczenie że za rolnika trzeba płacić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

danield28 -trzeba patrzeć na przód na lepszych a nie się cofać w rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsa    0

A przepraszam Nikita oczywiście jestem za wprowadzeniem paliwa rolniczego po prostu podczas pisania mi umkneło. A skoro byś miał szkołe rolniczą to ziemie rolną jak najbarsziej w takim wypadku masz prawo kupić.

Edytowano przez bsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

BSA = Bisnes Software Aliance?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsa    0

he he w sumie urodziłem się wcześniej niż oni powstali. A skrót to tylko rozwinięcie inicjałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

danield28 -trzeba patrzeć na przód na lepszych a nie się cofać w rozwoju

Lepszych?? Francja i Niemcy sa lepsi od nas? Wszystkie swinstwa typu choroby,infekcje przychodzą wlasnie z zachodu wiec nie uwazam ze jestesmy od nich gorsi. . Państwa Wschodu maja swoja dume i tradycje o ktorej nam powoli zaczyna brakowac. Włazimy w du.e calej Unii a ona wlasnie tam nas ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

"Urzędasy rządzące Polska przejadają coraz więcej z PKB. Ich pazerność powoduje, że coraz mniej Polaków pracuje i płaci podatki a coraz więcej polaków jest zatrudniana przez rząd i otrzymuje z podatków pensje! Taki rozwój niekorzystnych proporcji pomiędzy liczbą podatników i liczbą osób utrzymywanych z podatków prowadzi do coraz większych problemów i do groźnego podziału społeczeństwa na kastę uprzywilejowanych pracowników budżetowych i na wyzyskiwanych pracowników sektora prywatnego. Od 3 lat średnia płaca w całej sferze budżetowej a więc między innymi w urzędach, w wojsku, sądach, prokuraturach, policji, oświacie, itp. jest wyższa niż w sferze przedsiębiorstw a to jest złodziejstwo hamujące rozwój sił wytwórczych narodu polskiego. Więcej osób zajmuje się administrowaniem drogami niż budową i remontowaniem dróg. Więcej mamy 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn i 59 letnich kobiet. Wyjątki i przywileje mają więcej beneficjentów i rzesze uprzywilejowanych są liczniejsze od pracujących na zasadach ogólnych. Według danych GUS za 2010 rok cały 38 milionowy naród Polski jest utrzymywany z pracy zaledwie 5,5 miliona Polaków pracujących tam gdzie się wytwarza PKB. Aż 7 milionów ludzi zatrudnionych jest w urzędach i zakładach budżetowych oraz w bankowości, finansach i ubezpieczeniach które nie wypracowują żadnych nowych wartości a tylko są utrzymywane z podziału tego, co wytworzyło zaledwie 5,5 miliona polaków swoją pracą samofinansujących siebie, utrzymujących swoje przedsiębiorstwa i dostarczających wszystkie realne dochody do budżetu. "

 

Listę najbogatszych ministrów otwiera Jan Rostowski. Lektura jego oświadczenia majątkowego potwierdza, że szef resortu finansów wie, co robić z pieniędzmi i nie narzeka na ich brak. Rostowski jest bowiem posiadaczem aż ośmiu nieruchomości. Trzech domów o powierzchni od 120 do 255 mkw. oraz pięciu mieszkań od 80 do prawie 100 mkw. Większość z nich znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii.

Ponadto w różnych walutach oraz w funduszach inwestycyjnych zgromadził ponad pół miliona złotych!

 

Więcej

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/sikorski-zyska-822-000-zotych_138407.html

Sikorski jest tuż za nim

http://sklave.manifo.com/smieszne-zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Dla mnie największą porażką są ceny ropy!

Przy dzisiejszej cenie zwrot akcyzy to prawie nic!

Typowy Kowalski mieszkający w mieście może jeździć do pracy samochodem, ale jak go na ropę nie stać to zawsze może przerzucić na komunikacje miejską i dojeżdżać do pracy autobusem, bez ropy czy benzyny przeżyje. A taki rolnik? Co może zrobić bez ropy? Co zrobi gdy nadejdzie czas prac polowych? Musi kupić paliwo! Zwrot akcyzy powinien wynosić chociaż 50% ceny kupna.

Druga rzecz to dofinansowanie z unii. Nie każdy je bierze bo trzeba spełnić określone wymogi. Najbardziej wkurzają mnie mieszczuch którzy mówią "E, rolnik to ma dobrze. Zaorze, zasieje i przez resztę roku siedzi i odpoczywa. I oni narzekają?" Jak wczoraj to słyszałem to myślałem że mnie to wyprowadzi z równowagi. A przez dopłaty właśnie ceny maszyn drożeją, o tą cenę właśnie dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsa    0

szczewko spokojnie nie chodzi mi że lepsi w sposób jaki ty myślisz (chociaż tego też nie wiem ale wygląda że się zdenerwowałeś) chodzi mi głównie o wyższą wydajność i lepiej zmechanizowane zorganizowane rolnictwo. Zobacz kto jest właścicielem KWS w polsce takie coś jest nie do pomyślenie bo się nie da się i już.

 

Ukasz nie wiem z kąd masz te dane ale od 3 lat podwyżki w administracji są zamrożone i tylko chyba w sejmie trzepią takie kokosy bo szeregowy pracownik w budżetówce aż tak dużo nie zarabia.

 

matti cen ropy nie ustala rząd a 50% zwrot akcyzy która stanowi 25% to musi się jakoś inaczej nazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

szczewko-zgadzam się że choroby itp. przyszły z zachodu ale czemu te ich plusy nie mogą przyjść[dopłaty większe ,ich państwa dbają o swoje rolnictwo-obywateli] .Zachód ma chrapkę na nas i Nas powoli wykańczają przejmują ale to za Naszą zgodą bo w ogóle nie walczymy o swoje i oni to dobrze wykorzystują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
- ograniczenie obrotu ziemi dla nie rolników (troche socjalistyczny postulat dla StasikaS ale tak trzeba bierzmy przykład z lepszych/większych Francja, Niemcy)

Zamiast ograniczenia w zakupie ziemi lepszy byłby limit ile można kupić ziemi na jednym przetargu ANR czyli jedna osoba może kupić 30ha max. To może ograniczyć tych co wykupują ile się da ale za to każdy będzie mógł przystąpić do przetargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas średnia powierzchnia gospodarstwa w gminie wynosi około 30ha i na takie działki chcą dzieli i sprzedawać, ale jaki rolnik to kupi, w ostatnim przetargu było 10 działek po około 30 ha i to wykupiło 3 osoby. Zaden rolnik tego nie kupił nie za taka kase. Powinny być działki po max 15ha i jeden moze kupić jedna dziłke albo 2, a jak tego niesprzedarzą to wtedy można wiecej nabyć. ANR była jest i bedzie zawsze przeciwko rolniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Zamiast ograniczenia w zakupie ziemi lepszy byłby limit ile można kupić ziemi na jednym przetargu ANR czyli jedna osoba może kupić 30ha max. To może ograniczyć tych co wykupują ile się da ale za to każdy będzie mógł przystąpić do przetargu.

co za problem z zoną pojechać, bratem, ojcem. Teraz też cyrki robią z przemeldowywaniem itp. U nas już w sumie nie ma problemu bo wszystko sprzedali powyżej2-3ha, i nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Kowalski zarabia 1600 zł i musi za to utrzumać rodzine. A poseł 11 tyś i do tego dostaje 3 tyś miesięcznie na paliwo <_< ;[ gdzie tu jest sprawiedliwość pytam się. tak dłużej nie może być.

 

Nawet mam pomysł na strajk: można by zablokować wszystkie autostrady na Euro. A teraz można zablokować drogi do polskich rafinerii.

Ale by się DANALD wkurzył :D

 

Co Wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Kowalski zarabia 1600 zł i musi za to utrzumać rodzine. A poseł 11 tyś i do tego dostaje 3 tyś miesięcznie na paliwo <_< ;[ gdzie tu jest sprawiedliwość pytam się. tak dłużej nie może być.

No i? Możesz próbować sił w polityce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Typowy Kowalski mieszkający w mieście może jeździć do pracy samochodem, ale jak go na ropę nie stać to zawsze może przerzucić na komunikacje miejską i dojeżdżać do pracy autobusem, bez ropy czy benzyny przeżyje. A taki rolnik? Co może zrobić bez ropy? Co zrobi gdy nadejdzie czas prac polowych? Musi kupić paliwo! Zwrot akcyzy powinien wynosić chociaż 50% ceny kupna.

 

Przeciętny kowalki nie ma działalności gospodarczej tylko u kogoś pracuje... Jest sporo firm, które potrzebują paliwa tak jak ty i co mogą ewentualnie VAT sobie wliczyć w koszta...

 

Kowalski zarabia 1600 zł i musi za to utrzumać rodzine. A poseł 11 tyś i do tego dostaje 3 tyś miesięcznie na paliwo gdzie tu jest sprawiedliwość pytam się. tak dłużej nie może być.

 

Posłowie nie mają rodziny...?Polityków jest tylko 460 sztuk i 11 tys. nie jest zaraz dużą kwotą... Zobacz na tych co mają firmy i zgarniają na rok po kilka mln a pracownikom płacą 1500 zł brutto, to jest dopiero wyzysk... Jak napisał kolega @StasiekS każdy z nas może być politykiem, skończysz 21 lat możesz być posłem, 30 lat senatorem a 35 możesz kandydować na prezydenta... Problem w tym, ze teraz jest ciężko zostać politykiem bo na początek trzeba odpierdalać wolontariat i sobie zasłużyć na uznanie u ludzi ale teraz każdy materialista i za darmo nić nie zrobi...

 

Mój postulat dotyczący ON:

 

Większa ilość paliwa do zwrotu akcyzy zależna od klasy gleby (im lepsza tym większa ilość paliwa), od zwięzłości gleby (im cięższa tym większa ilość paliwa), od rozłogu pól (im dalej od siedliska tym większa ilość paliwa)... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to nie jest zaden wyzysk jesli prezes prywatnej firmy zarabia ile zarabia, to on mial banke na karku i stworzyl dana firme (przy Sp. z O.o nie mozna tak sobie pobierac pieniedzy, tylko prezes sam sobie musi ustalac wyplate). co innego spolki skarbu panstwa i wszelkie posady, ktore sa przyznawane poprzez znajomosci i nie wymuszaly od danego pacjenta poswiecenia wszelkich srodkow i podjecia ogromnego ryzyka do stworzenia firm - wtedy nie rozumiem dlaczego ktos zarabia 100 tys na miesiac, powinien miec 20 i wystarczy, i to jak jest dobry w tym co robi.

 

poslom ja bym dal 2 razy tyle, zeby tylko cos z tego bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

 

Mój postulat dotyczący ON:

 

Większa ilość paliwa do zwrotu akcyzy zależna od klasy gleby (im lepsza tym większa ilość paliwa), od zwięzłości gleby (im cięższa tym większa ilość paliwa), od rozłogu pól (im dalej od siedliska tym większa ilość paliwa)... Pozdrawiam

 

Jaja sobie robisz?

I co może do każdego gospodarstwa przyjedzie komisja wyposażona w ciągnik z pługiem wyposażonym w rejestrator przeciążeń?

Rozłóg gospodarstwa? a jak to chcesz pomierzyć? My np mamy 50 działek na jednych robie coś częściej na innych rzadziej jedne są bliżej inne znacznie dalej.

 

Nikt tego nie policzy w jakiś tam prosty sposób bo akurat jednemu chłopu taki sposób może odpowiadać.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

janusz normalnie, budżet zatrudni tysiące urzędników za kwotę 800mln zł by ci wyliczyli ile ci się należy paliwa i wypłacą zwrot akcyzy w łącznej kwocie 500mln. :D

@danield28 to jeszcze trzeba by uwzględnić kto jaki ma ciągnik, bo np. dla użytkowników jd należałoby zwiększyć pule paliwa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dlatego uważam że dobre rozwiązania to proste rozwiązania, nie zawsze w 100% sprawiedliwe ale dość efektywne aby na tę niesprawiedliwość przymknąć oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj