pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

korbi555    70

Według mnie nie zostaje 10 zł takie realne to 7- 8 zł zostanie na czysto + amortyzacja sprzetu, budynków....także szału nie ma :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

korbi555, no wlasnie ale farmerfm uwaza ze hodowla gesi to rzeka miodem płynąca :P , w kazdym badz razie wydaje mi sie ze hodowcy gesi tak czy siak nie maja powodów do niezadowolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Zależy jeśli ktoś dba i chodzi cały czas nad nimi to zostanie te pare groszy a jak ktoś weżmie i sobie przy nich bimba i na koniec średnia na poziomie 5.1 kg to już jest na zero :huh: I powoli coraz trudniej ze słoma ponieważ pełno sie narabiło tych brykietowni i widnuja wysokie ceny słomy a gęsi beż ściółki nie wychowasz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

opisałem gospodarstwo w którym od 8lat ładuję gęsi, znam dobrze jego realia. Słoma własna, zboże własne(trochę owsa czy mieszanki dokupi), traw wbród. Jak umie średnią zrobić ponad 6kg to zostaje bliżej 20zł na sztuce.

Ale nie wiem po co to się rozpisywać. Wyjaśnione, gęsiarze nie protestują i tyle. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

farmermf, no nie bedziemy sie sprzeczac ale napewno oplacalnosc tej hodowli jest dobra. a słomy ani zboza nie liczy sie ze jest własne tylko liczy sie cene rynkowa tak jakby w zamian to sprzedał i miał bez roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

szczerze, to ja jak bym miał 10 zł na sztuce to bym koło nich nie chodził. I nikomu nie zazdroszczę jakby co. Wróćcie do tematu.

I dla tego ludzie nie protestują bo każda gałąź produkcji jest ostatnio mniej lub więcej opłacalna, zarobić nie dadzą, umrzec tez nie, i tak rolnicy ciągną od wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

To jak mamy tak słodko to zacznij chować gęsi i trzep kase... :lol:

Słodko to było jak zboże było po 400zł teraz koszty paszy poszły do góry dwukrotnie a cena tylko trochę wzrosła. Sąsiad trzymał gęsi i wrócił teraz do świń w cyklu otwartym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Ano tak to właśnie jest jeden w danym roku zarobi a drugi straci i tak w koło macieju :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

i tu dochodzimy do sedna sprawy,że jak ktoś sie trzyma danej produkcji caly czas, to po pirwsze nie ma czasu na strajkowanie, po drugie jakoś tam ciagnie i stara sie nie narzekac, bo z perspektywy kilku lat wychodzi na swoje(raz gorzej raz lepiej)Zobaczcie jaki szum zrobil sie z kupnem prosiaka w grudniu gdy cena podskoczyla pod 6 zl/kg w rzezni, nagle u wszystkich znalazlo sie zboze i checi do tuczu,skomlenie ze nie ma gdzie prosiaka kupic lub ze dunski drogi.Rzadamy od rzadu aby w czyms nam pomagal,a sami nie potrafimy sie wyspecjalizowac.Sam mam ojca ktory ciagle biadoli i narzeka, niestety wychowal sie w troche innych czasach(gierek) i myslal zemu wszystko dadza i ze sie nalezy i moim skromnym zdaniem przespal pewien okres ktory ja teraz gonie,nadrabiam. I niestety tak jest u wielu z nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

pabloooo -nie masz czasu strajkować? nie rozumiem mentalności Polskiego rolnika!Nie mieć czasu żeby walczyć o swoje a np. Francuski rolnik ma czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Glon, po pierwsze u nas nie jest jeszcze tak tragicznie zeby strajkowac. rolnicy we francji jak strajkowali to głownie dlatego ze ich dochody spadły az o 30 % ! , i powiem Wam ze gdyby minister tylko mogł pomóc chłopom to by pomógł , w dosłownym znaczeniu to nie jest mozliwe. nie przepadam za premierem ale wpadł mi w ucho jego tekst gdy powiedział ,, podniesienie podatków to nie jest widzi mi sie premiera '' i to jest prawda premier nie podnosi sobie podatków od tak sobie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Tak minister szczególnie mocno pomógł plantatorom tytoniu... kiedy to zapomnieli złożyć stosownych dokumentów do UE aby polscy plantatorzy mogli otrzymywać dotacje tak jak inne kraje.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

pabloooo -nie masz czasu strajkować? nie rozumiem mentalności Polskiego rolnika!Nie mieć czasu żeby walczyć o swoje a np. Francuski rolnik ma czas

 

 

ten czas który bym tam stracił wole poświęcić na przyjemności,doszkolenie się itp itd.Po drugie ten rok był dla mnie dobry, wiec nie widze sensu zeby o cos krzyczec. Po trzecie z kim mialbym strajkowac,kto nas reprezentuje Serafin??,z tymi ktorzy swinia bylaby po 10 zlotych,to i tak by krzyczeli ze sie nie oplaca,bo ropa droga,bo to ceny z lat 90 za zywiec itp itd, a sami nie wiedza ile kosztuje wyprodukowanie u nich np kg zywca bo nic nie pisza i nic nie wiedza , tylko krzyczec umia ze jest zle.Halasem jeszcze nikt nic nie zalatwil w naszej branzy, bo nie jestesmy zorganizowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio    1

Glon, po pierwsze u nas nie jest jeszcze tak tragicznie zeby strajkowac. rolnicy we francji jak strajkowali to głownie dlatego ze ich dochody spadły az o 30 % ! , i powiem Wam ze gdyby minister tylko mogł pomóc chłopom to by pomógł , w dosłownym znaczeniu to nie jest mozliwe. nie przepadam za premierem ale wpadł mi w ucho jego tekst gdy powiedział ,, podniesienie podatków to nie jest widzi mi sie premiera '' i to jest prawda premier nie podnosi sobie podatków od tak sobie itp.

czy Ty piszac ten post pomyslales co piszesz za bzdury Gdzie byli wszyscy poslowie i senatorowie jak sprzedawano lub likwidowano[bo unia kazala]nasze najwieksze zaklady w ktorych ludzie mieli prace i kasa by splywala z podatkow ktore teraz musza podnosic Tylko niepisz ze za ta czy inna partie to robiono bo oni sie tylko wymieniaja stolkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Liczymy koszty świnek od1993roku i wiem jaki {złoty} biznes jest na świnkach.

tomaszpa1 -nasz minister nie potrafi rządzić tak jak ten cały rząd!!!Przykłady nieudolności ministra,rządu:

-brak wyrównania dopłat od hektara!

-w styczniu 2011r. brak zakazu przywożenia mięsa z dioksynami za pół ceny do naszego Kraju!

-reforma KRUS-co to za reforma że nadal ci którzy nie mają gospodarstw i normalnie pracują ale kupił hektar ziemi i więcej i jest na KRUSIE.Za tych trzeba się najpierw wsiąść rozliczyć.Trzeba utworzyć nową definicje rolnika a nie że od hektara

-brak sensownej ustawy o biopaliwach

-ułatwienie budowy biogazowni przy gospodarstwach tak jak w np.Niemczech

-itp. w każdej dziecinie można się ładnie rospisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Liczymy koszty świnek od1993roku i wiem jaki {złoty} biznes jest na świnkach.

A co powiesz na tych co nie narzekają na opłacalność świń?

brak wyrównania dopłat od hektara!

Masz rację, jesteśmy tak liczącym się graczem w UE, że wystarczy tylko jedno słowo i Niemcy czy Francuzi będą nas błagać o to żebyśmy wzięli ich pieniądze.

-w styczniu 2011r. brak zakazu przywożenia mięsa z dioksynami za pół ceny do naszego Kraju!

Coś takiego jest. Jeśli służby weterynaryjne znajdą w mięsie jakieś świństwo mogą zakazać jego sprowadzania.

 

brak sensownej ustawy o biopaliwach

Czyli czego dokładniej? Pewnie chodzi o to żeby przetwórcy musieli kupować od polskich rolników płody rolne.

 

-ułatwienie budowy biogazowni przy gospodarstwach tak jak w np.Niemczech

Parę postów wyżej narzekałeś, że rolnicy nie mają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na zakup młyna więc skąd wezmą kilka mln. złotych na wybudowanie biogazowni?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jakby jeszcze w tagach [ quote ] nie wycinał kogo cytuje byłoby super ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

ja wam powiem tak dawniej nei było ciągników wozów paszowych itd.ludzie w polach robili końmi a teraz to jest poprostu luksus każdy prawie jeździ ciagnikiem 4x4 z klimą co do cen paliw to można ponegocjowac 6 zł za litr ropy a mleko po 1.50 zł i jak tu gospodarzyć wolałem czasu za komuny kradli bo kradli ale i tobie dali ukraść a teraz w rządzie same świnnie i polskie rolnictwo chcą doprowadzić do upadku... <_<


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj