pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

StasiekS    73
Trzeba władze przycisnąć bo jak narazie to ich mamy utrzymywać-ten rząd a szczególnie Minister Rolnictwa to porażka dla rolnictwa-[moim zdaniem]

Nie zapominaj, że do krusu dopłaca rząd więc na ich utrzymanie idzie ze wszystkich kieszeni w kraju. Do Zusu tak samo. Tylko teraz pytanie który system jest tańszy.

 

Jak cena trzody nie pójdzie do góry to nadal będzie zanikanie w Polsce trzody chlewnej a to jest przerażające a cena w sklepach nie spadła mięsa wieprzowego

Moich dwóch znajomych cały czas powiększa stada a niektórzy ponownie wrócili do hodowli. Czyli coś tu nie gra. Może są Żydami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Tylko jak u nas w kraju będzie znikoma hodowla świnek to cena zbóż poleci na dół.A i część hodowców z świnek przerzuci się na hodowle gęsi i tu cena też poleci na dół bo będzie nadmiar.U nas nie ma żadnej kontroli nad rynkiem a Państwu naszemu powinno zależeć bo rolnictwo podstawą Państwa jest tak jak i budownictwo ale jak widzę to najważniejsze jest utrzymywanie armii urzędników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Glon, tak mowisz , jezeli przecietnie poseł zarabia około 15 tys miesiecznie to podany przeze mnie przyklad hodowcy gesi jest dobrym przykladem bo zarabia porównywalnie . jak to moj kolega mowi lepiej pracowac ze zwierzetami bo jak sie najedza to jest z nimi spokoj a jak masz stycznosc z ludzmi to wiecznie sie z nimi użerasz a u przykladowego posla to codziennosc. takze roznie mozna na to patrzec. co do ceny zboza to tak nie jest jak mowisz. sam wiesz ze zboze mozna sprowadzic jak jest zagranica tansze albo wywieźć z kraju jezeli gdzie indziej jest na nie zapotrzebowanie. ceny zboz sa mniej wiecej ujednolicone. jak pszenica kosztuje 200 euro to u nas kosztowała by 900 zł a kosztuje obecnie 850 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Państwo to niech trzyma rączki z daleka od rynku. Co najwyżej może pilnować czy nikt nie próbuje wprowadzać swoich zasad.

Widzę Glon, że masz jeszcze syndrom parobka czyli państwo jako hrabia, dziedzic ma Ci wszystko zapewnić i "zaopiekować" się Tobą a ty jako zwykły parobek nadajesz się tylko do pługa lub obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

wolny rynek wlasnie na tym polega zeby ingerencja panstwa byla jak najmniejsza... czasy socjalizmu były zgubne i w dzisiejszych czasach nie ma tak ze panstwo ma komus cos dac. kazdy to na co sobie zapracuje ma w prywatnych rekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

StasiekS -Państwo nie ma ustalać cen tylko wspierać swoich tak jak np.Niemcy.Jak tak dalej będzie to będziemy musieli w wielkich ilościach ściągać mięso z zachodu po odpowiedniej cenie i dopiero ceny w sklepach pójdą to góry!!Zachodnie Państwa potrafią dbać o swoich i jak mamy z nimi konkurować bo ja nie wiem.Same chodziarz biogazownie ile stoi przy gospodarstwach w Niemczech?!Dla nich świnia to powoli produkt uboczny która produkuje gnojowice.A cena zboża teraz się wyrównała z zachodem a cofnijmy się w wstecz to u nas było tańsze

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Teraz świnie sprowadza się z Litwy bo z Europy Zachodniej za drogo.

 

Zachodnie Państwa potrafią dbać o swoich i jak mamy z nimi konkurować bo ja nie wiem.

Ceną. A jak to weź przykład od zachodnich rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Glon, rozmawialem ostatnio z gosciem co hoduje gesi zeby dowiedziec sie jak wyglada cała produkcja. cene w kontrakcie maja ustalona wedlug kosztów , głownie brana pod uwage jest cena zboza. około 10 zł zostaje na sztuce . jak gosciu hoduje 20 tys gesi to ma 200 tys rocznie do swojej kieszeni. jestem w stanie w to uwierzyc tym bardziej ze widze jak dynamicznie rozwija hodowle , kupuje maszyny , jezdzi coraz lepszymi autami. u nas trzody jest coraz mniej , ludzie hoduja albo bydło albo gesi. jak sprzedaje zboze gesiarzom to wiem ze kasa bedzie placona do reki obojetnie czy zawioze przyczepe czy 4 przyczepy. zaczał jeden a potem reszta sie uczyla od niego:)

Albo tobie on naściemniał, albo ty nie masz pojęcia o gęsiach. Jakby mu tylko 10zł na sztuce zostawało to by musiał powoli ogłaszać upadłość. Jakbym 20tyś gęsi rocznie opychał to bym niue wiedział co z kasy robić. Poczytaj fora gęsiarzy , a zwłaszcza jak się cieszą z cen ubiegłorocznych. Większość pasz dla gęsi to trawa i owies, co wcale strasznie nie podrożało.Ceny skupu gęsi zawsze były dobre i opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Co do świń to rolnicy są sami sobie winni ! http://www.agrofoto.pl/fakty/unia-europejska/chetnie-kupowalismy-dunskie-warchlaki,33656.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

farmermf-o tych gęsiach napisał tomaszpa1o .ja napisałem że na howie gęsi się nie znam

 

StasiekS-nawozu od fabryk nie kupisz tak samo jak węgiel itp Skiba cały czas wysyła samochody do Niemiec po tucznika.A z Litwy ściągajmy i pomór przywieziemy do siebie.A ogólnie trzeba ściągać bo jesteśmy już dawno niewystarczalni

 

martini89-mamy pogłowie świń z lat 60-tych i spada. Podstawą chodowi są maciory a nie tysiące warchlaków z Dani a właśnie Niemcy mniej kupują prosiaka bo stawiają u siebie produkcje prosiąt

Edytowano przez Glon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

farmermf, tylko ciekawe jak ty liczysz koszty? , on liczyl wszystko , pasza , koncentraty , energia , utrzymanie budynków , iles sztuk na rok zawsze zdechnie , samo piskle kosztuje 9 zł, własna prace nad nimi tez trzeba liczyc, zakup słomy. co Ty piszesz za głupoty ze trawa i owies to głowne zrodlo paszy dla gesi. jakby oni mieli tak zywic gesi to by mu rosły pol roku. ładuje w nie jeczmien, pszenice , pszenzyto , mieszanke , oraz kapuste. widac ze nie masz nic wspolnego z gesina . jezeli cena była 8,6 zł a gesi srednio miały niecałe 6 kg to wychodzi 51 zł sztuka. 10 zł moze troche wiecej jak zostanie na gęsi to mało?

geś zje około 25 kg zboza i 5 kg paszy gotowej = 25 kg x 7 zł = 17,5 zł , pasza gotowa 5kg x 15zł = 7,5 zł

energia , woda zakup słomy itp 5 zł /szt

piskle 9zł / szł

praca własna 3 zł /szt

wyszło 42 zł na sztuke koszty a sprzedaz 51 zł wiec mamy 9 zł dochodu

a gdzie amortyzacja i utrzymanie budynków itp? Chyba nigdy nie liczyles kosztów to ty nie masz pojecia o gęsiach , kiedys był w top agrarze taki temat ,,,nisze rynkowe'' i było o gesiach i oni wyliczyli dochody na poziomie 4 zł na sztuce :D , wszystkie koszty oczywiscie były wyszczegolnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kumpel jest w grupie producenckiej, jest to zdecydowanie wieksza sila przebicia, w tym roku dostali za gesi 12 zl/kg, mowi, ze jeszcze nigdy na ptakach tyle nie zarobil.

 

jak sprzedawali sami, to max 8 zl dostali.

 

niestety albo stety trzeba sie zrzeszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

brzozak2, ale 12 zł to cena netto czy brutto? ten facet mi powiedzial ze niektorzy zrobili tak ze czesc kontraktowali a czesc na wolny rynek i mozna bylo dostac po 11 zł . ale jest ryzyko bo nigdy nie wiadomo ile tego wolnorynkowego towaru sprzedasz . a niech ci zostanie przykladowo z 2 tys gesi i sie martw komu to sprzedac. takze cos za cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@tomaszpa1 od 8 lat pomagam ładować gęsi i wiem doskonale, że Niemiec kupuje te gęsi od zakładów między innymi dla tego że jest to gęś owsiana. Trawa i owies to podstawa karmienia tych ptaków.Już nie pamiętam ile tam przed sprzedażą czasu jedzie się na samym owsie. Wiem , że zakłady nawet płaciły więcej jak w kontrakcie za ubiegły rok. Ja ci mówię, że masz złe wyliczenia, od pewnego wieku daję się co dziennie zielonkę świeżą, niektórzy nawet kukurydzę obok kurników sieją i potem wypuszczają w nią gęsi, zapycha się ogólnie gęś zieleniną by ciąć koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ten moj znajomy hodowca pakuje pszenice i pszenzyto czyli zboza twarde aby waga była jak najlepsza tydzien przed sprzedazą . zielonki prawie nie daje ale karmi je za to młoda kapusta a gęsi to traktuja jak przysmak i cała chmara leci na wybieg jak tylko zobacza ze z przyczepy kipowane jest to warzywo.czemu złe wylczenia ? poczekaj zrobie foto tabelki z top agrar i ci pokaze jak oni to policzyli. zielonka tez jest tam uzwgledniona. to moze mi powiesz ze gesi zje 10 kg zboza, reszta zielonka i bedzie miała 6 kg zywej wagi ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

-a tu każdemu chyba zależy KRUS-ostatnio wyczytałem w regionalnej gazecie że [w Kujawsko-Pomorskim na prawie 90tys. osób ubezpieczonych w KRUS,gospodarstwa do sześciu hektarów przeliczeniowych prowadzi ok.40procent z nich]!

To dlaczego my ok. 60procent rolników musimy ich utrzymywać z składki zdrowotnej?!Trzeba coś zrobić z tymi niby rolnikami co ma hektar ziemi a jest np.NAUCZYCIELEM itp.Jakby faktycznie prawdziwi rolnicy płacili Krus to by nie było problemu z funkcjonowaniem KRUSU.Trzeba władze przycisnąć bo jak narazie to ich mamy utrzymywać-ten rząd a szczególnie Minister Rolnictwa to porażka dla rolnictwa-[moim zdaniem]

Dzisiaj jak ładnie protestują służby mundurowe potrafią o swoje walczyć

ROLNICY WSTYD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

farmermf, boisz sie ze chce Ci udowodnic ze nie masz racji? hehe zaraz mi napiszesz ze hodowca ktory trzyma przykladowo 30 tys rocznie chowa do kieszeni pół banki rocznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kool    0

farmerfm jak zostanie 10zł na gęsi to jest nieźle, a gęś na trawie i owsie na pewno nie będzie miała zadowalających przyrostów, cenę 12 zł można było było otrzymać na wolnym rynku na kontraktacje około 8 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kool    0

tak dokładnie te same strony, mam kilku znajomych co się zajmują hodowlą gęsi, farmerfm ile twoim zdaniem idzie zarobić na gęsi. Znajomy trzyma też kaczki i zadowolony jest jak zostanie 2-4 zł na kaczce więc wiele więcej niż 10zł na gęsi nie zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kool, tez uniejów ? . no bo farmerfm liczy nieswoja kae , nie ma nic gorszego jak liczenie czyjś pieniedzy bo to jest zgubne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj