pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15354

Jak mają wyjechać nowymi traktorami na protest by pokazać paradę bogactwa, to lepiej niech w chałupie siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

@rolnik1973 to jest warsztat pracy.... biura posłowie mogą miec a rolnik ciągnika nie??? gdzie tu logika nikt nie powinien miec nic do tego że rolnicy mają takie sprzęty a nie inne... w niemczech nikogo to nie obchodddzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

To trzeba wyjechać starymi c330, c360 i jakieś tam poniemieckie dymiące rzęchy z transparentem *sory że dymi, ale nie stać na remont*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

najdziwniejsze jest to, że rząd podnosi wiek emerytalny, tymczasem największym problemem nie jest to, że ludzie idą w wieku 60-65 na emeryturę ale armia 40 letnich emerytów którzy mają często kilka tysi na rękę a jeszcze pracują legalnie lub na czarno zabierając pracę innym

 

co do wolnego rynku, to zobaczcie sobie co się działo końcem roku na GPW... jak państwo grało na osłabienie złotego, albo jest wolny albo nie...

 

strajki w mundurówce będą, bo ekipa Donka wsadziła kij w mrowisko dając jednym a innym nie, zasada dziel i rządź może się czasem nie sprawdzić

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Jeżeli ktoś nam zafunduje paliwo :blink: , to nawet możemy jechać na Warszawe... Zapewne na Bydgoszcz też niedługo będzie najazd ;)

Prawdopodobnie podrożeć ma cena mleka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5
Nigdzie nie jest łatwo... . Jeżeli chodzi o rolnictwo to od wieków w każdym kraju było ono na szarym końcu... . Chłopi bardzo często nie mieli żadnych praw... . Dzisiaj - no cóż, każdy może ocenić sam. Dociska się śrubę, od czasu do czasu pozwalając złapać oddech. Niedawno płakano, że ceny świń takie niskie, tak samo jak ceny mleka. Dzisiaj wszyscy odbudowują stada - faza oddechu :) . Za chwilę będzie faza wyzysku. Pokazuje się marchewkę a następnie pogania batem.

I tu własnie kojarzy mi sie choroba Aujaszkiego ktora byla tylko przykrywka do wykupienia swin od rolnikow za nizsza stawke ... Takowe ''chore'' tuczniki trafiały do sklepow jak normalny towar a maciory i prosieta z tego co sie dowiedzialem brala na odchowania firma MRÓZ. Jeszcze jedna ciekawa rzecza jest ze u mnie w okolicy wykrywalnosc byla w wiekszych stadach powyzej 20 loch. a ci mali wypierdkowie ktorzy maja po 2,3 loszki byli wolni od tej choroby :blink: .Pewien z moich sasiadow ma dosc pokazne stado, jeden z jego znajomych przyjezdzal do niego do knura na pokrycie swojej lochy. Knur byl podobno dobry i rok robil u niego kazda loche. Kiedy przyszlo do badania moj sasiad mial wykrytego aujaszkiego w tym wlasnie knurze a ten czlowiek co dopuszczal u niego nie mial wogole ani w tuczniku ani juz w mlodej loszcze ktora byla wlasnie po tym knurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Hydrant, +Lepper by Ci dużo pomógł, dopchał się do koryta tak jak inni przekręciaże i szuje z tej partii i też by gadali że "my chcemy a oni nam nie dają" (czyt koalicjant).

Poza tym już dawno powinni wprowadzić podatek, normalne składki ubezpieczenia ażeby miastowym pokazać jak jest. Masz dochody płacisz nie masz nie płacisz i gitara ale jesteś traktowany jak każdy.

Czy rządzą czarni, czerwoni, zieloni czy innej maści kombinatorzy nie zmienią zasady działania grabii które działają od wieków tak samo, CIĄGNĄ DO SIEBIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio    1

Jak mają wyjechać nowymi traktorami na protest by pokazać paradę bogactwa, to lepiej niech w chałupie siedzą.

[/quote niech by tylko sprobowali uzyc tych nowych sprzetow kupionych za unijne pieniadze to zaraz arimr by znalazla na nich przepis i by bylo kasa plus odpowiednie odsetki do zwrotu Musza robic i siedziec cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Jak mają wyjechać nowymi traktorami na protest by pokazać paradę bogactwa, to lepiej niech w chałupie siedzą.

 

Dokładnie , co to za strajk , pokazać jakie "fury" mają z dotacji, a mieszczuch zobaczy i widzi że nówka folia.. wink.gif bez sensu.

Kiedyś widziałem gdzies post @Deer mądrze napisał.. coś na temat że strajk to nie powinien być pokaz ciągników tylko rolnicy powinni się złączyć i zaradzić niskim cenom, świń czy mleka, bydła.

dwa trzy tygodnie nikt nie oddawał by świń, (wiadomo że 100% nie bedzie zawsze jakis sie znajdzie co odda) ale poczuli by że strajkujemy i nie oddajemy po takiej cenie,

Mleko troche gorzej przetrzymać..

Ale taki strajk jak ta przejażdżka nowymi ciągnikami, to sobie od razu darujcie. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Spora cześć rolników jest idiotami więc wszystko jasne. A teraz kombinujcie dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Dokładnie , co to za strajk , pokazać jakie "fury" mają z dotacji, a mieszczuch zobaczy i widzi że nówka folia.. wink.gif bez sensu.

Kiedyś widziałem gdzies post @Deer mądrze napisał.. coś na temat że strajk to nie powinien być pokaz ciągników tylko rolnicy powinni się złączyć i zaradzić niskim cenom, świń czy mleka, bydła.

dwa trzy tygodnie nikt nie oddawał by świń, (wiadomo że 100% nie bedzie zawsze jakis sie znajdzie co odda) ale poczuli by że strajkujemy i nie oddajemy po takiej cenie,

Mleko troche gorzej przetrzymać..

Ale taki strajk jak ta przejażdżka nowymi ciągnikami, to sobie od razu darujcie. wink.gif

z mlekiem to można tak jak w belgii http://www.youtube.com/watch?v=pDAjMcDWDZ0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Kiedyś widziałem gdzies post @Deer mądrze napisał.. coś na temat że strajk to nie powinien być pokaz ciągników tylko rolnicy powinni się złączyć i zaradzić niskim cenom, świń czy mleka, bydła....
A może mieliśmy też tzw "złą prasę", media to zinterpretowały na nasza niekorzyść bo większość tych nowoczesnych zabawek/ciągników wzięta była na kredyt pod SPO czy PROW/MGR. Jakoś o tym media nie mówiły.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

hi hi obejrzałem niedawno jedyny słuszny program informacyjny czyli "fakty" i poczułem się jak w młodych latach słuchając urbana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Któryś tu narzekał na Leppera ,a zwroty akcyzy bierzecie? .Poparcia ze wsi za dużo nie miał bo jak chłopy usłyszeli w propagandowym TVP że Lepper ma kredyty to już im żyła się zacisła "co, on ma się dorobić!jeszcze czego" .Celowo uwikłany w sex- afery i inne aby go wykluczyć. Nie ma się co dziwić że rząd ma chłopa głęboko w -wiadomo gdzie .Teraz za***przać i nie narzekać

bo drugiego Leppera nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Stasiek.Jak Ci się tak nie podobają rolnicy - to co robisz na tym forum? Rolnikiem nie jesteś (to już sobie wyjaśniliśmy jakiś czas temu) Czyje interesy reprezentujesz?

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

stasiek ma za zadanie wprowadzanie fermentu na forach. na wszystkim się zna i wszystko wie najlepiej.

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kiedyś widziałem gdzies post @Deer mądrze napisał.. coś na temat że strajk to nie powinien być pokaz ciągników tylko rolnicy powinni się złączyć i zaradzić niskim cenom, świń czy mleka, bydła.

dwa trzy tygodnie nikt nie oddawał by świń, (wiadomo że 100% nie bedzie zawsze jakis sie znajdzie co odda) ale poczuli by że strajkujemy i nie oddajemy po takiej cenie,

Mleko troche gorzej przetrzymać..

Ale taki strajk jak ta przejażdżka nowymi ciągnikami, to sobie od razu darujcie. wink.gif

 

 

Kolego fakt trzodę łatwo przetrzymać, tylko rodzi się pytanie gdzie je pomieścić jak kolejne czekają na swoje miejsce, a po drugie przetrzymując tucznika przybywa wagi nie mieści się w pułapie wagowym i dostajemy 75 % ceny.

 

Wszystko łatwo pisać/mówić gorzej to rozwiązać logistycznie.

 

Rolnik z rolnikiem się nie dogada i to jest problem tak więc strajków szybko nie będzie.

 

Ile razy ja to powtarzam przy temacie grup producenckich i nie tylko (każdy myśli tylko o sobie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a o kim ma myslec? gnebili go przez tyle czasu, to kazdy chcialby troche odzyc.

 

dajmy sobie odrobine wiecej czasu, a wszystko powoli sie ulozy. rolnicy z europy zachodniej mieli 50 lat wiecej, zeby zabezpieczac swoje interesy, nie nadrobimy tego czasu w 20.

 

takze spokojnie :D :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

No temat ciekawy.

Moim zdaniem to strajk by się przydał ale oczywiście nie nowymi maszynami najlepiej by było starymi ursusami.Bo wyjdzie taki urzędnik i powie takie maszyny macie to nie narzekacz.Jest tylko jeden kłopot niema przywódcy.

Rząd powinien dbać o rolnictwo bo jak rolnictwo padnie to się wszystko rozpierdzieli,a nie ch-j wie czym się zajmować w tym rządzie.takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

hi hi obejrzałem niedawno jedyny słuszny program informacyjny czyli "fakty" i poczułem się jak w młodych latach słuchając urbana.

Posłuchaj "Aktualności dnia"po 13 w radiu Maryja pranie mózgów jak w Korei Płn. A co do protestu to jak on miał by wyglądać -durne chodzenie po pasach,oflagowanie gospodarstw i pól , przystawianie na zwierzakach pieczątek CENA DO DECYZJI MINISTRA ROLNICTWA :lol: ,czy wyjazd starymi Ursusami do miast wojewódzkich >połowa nie dojedzie lub straci dowody rejestracyjne za stan techniczny.Poza tym potrzebny jest przywódca -wiracha na miarę Leppera czy tego gościa z Francji[nie pamiętam nazwiska] a nie ciepłe kluchy jak nasi rolni związkowcy. Temat w ogóle spózniony o rok wtedy były jakieś protesty producentów trzody i były powody żeby w tej branży ostro walczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Dziwny tytuł tematu. Dlaczego mamy protestować ? Co dzieje się takiego strasznego w rolnictwie. To że koszty produkcji rosną a przychody rosną wolniej lub wcale nie wiadomo od dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Posłuchaj "Aktualności dnia"po 13 w radiu Maryja pranie mózgów jak w Korei Płn. A co do protestu to jak on miał by wyglądać -durne chodzenie po pasach,oflagowanie gospodarstw i pól , przystawianie na zwierzakach pieczątek CENA DO DECYZJI MINISTRA ROLNICTWA :lol: ,czy wyjazd starymi Ursusami do miast wojewódzkich >połowa nie dojedzie lub straci dowody rejestracyjne za stan techniczny.Poza tym potrzebny jest przywódca -wiracha na miarę Leppera czy tego gościa z Francji[nie pamiętam nazwiska] a nie ciepłe kluchy jak nasi rolni związkowcy. Temat w ogóle spózniony o rok wtedy były jakieś protesty producentów trzody i były powody żeby w tej branży ostro walczyć o swoje.

no niestety nie słucham tego radia a co do protestów to najlepszy czas jeszcze przed nami. proponuje czerwiec i blokadę dróg podczas euro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj