pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Kristaps    9

Wracając do tego że na strajk jadą same nowe ciągniki a nie np. 20 letnie ursusy, myślę że to nie ma nic do rzeczy nawet jak by końmi przyjechali to i tak byłoby źle, rolnik musi godnie pracować coś się należy za ciężką pracę. Francuzi na strajk nie przyjechali starymi renault i jakoś nikomu nic nie przeszkadzało, ale w Polsce jest inaczej.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

No to jeszcze se pozwole przycytowac fragment z: http://janekpradera....-tylko-od-zlota

 

"wy, którzyście powinni podźwignąć i zbawić ziemię, domagacie się od ziemi, żeby ona was podźwignęła i zbawiła. Nie mówcie, że ludy was opuszczają; to wy je opuściliście; one was szukają na posterunku waszym i tam was nie znajdują; one chcą się podźwignąć, a wy je w dół spychacie. (...)" - pozwoliłem sobie podkreślić pewne znaczące znaczenia.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Przykro mi kolego @kartofelz nie zgodzę się z Tobą. Kilkanaście osób z mojej wsi przyblokawało sprzedaż ziemi własnie Agencyjnej. Moim zdaniem jest to umiejętność zapukania w odpowiednie dzrzwi i umiejętność rozmowy.

Dużo pisania koledzy :)

Kolego @farmer dlaczego Ty taki nerwowy jesteś- Współczuje Twoim pracowniką. Pewnie się Ciągle wyzywacie. Albo chodzą zastraszeni. Oczywiście żartuję.

Z tego co wiem produkują Ursusa(Warfama) oczywiście mało ma to wspólnego z Polskim Ursusem po za tym kolego pracowałem w serwisie Class, Deutz Fahr i naprawiałem także Polskie ciągniki ale nie w tym serwisie.

Szczerze krew mnie zelawała w tym serwisie-starsznie długo naprawialiśmy jak była poważniejsza awaria. Moim zdaniem nowe to tylko by serwisowali a jak była poważniejsza awaria to potrafił stać 2-3 m-c jak móje auto. Po za tym warsztat był na 40 ciągników. Hala była ogromna i zimna. Brak było suwnicy. A tam gdzie polskie naprawialiśmy miałem cieplutko, ogrzewanie, miałem suwnice do dyspozycji, nie jakieś smieszne wózki i nad soba głównego mechanika który zawsze podpowiedział jak robić jak nie wiedziałem. Całkiem inny system pracy.

Mam nadziję że nie masz Deutz FahrA??? :)

A jeśli chodzi o protest to popieram Wszystkich co protestują nie tylko rolników. Zle się dzieję w naszym kraju a myslę że bedzie jeszcze gorzej i nie ważne kto ma jaki Ciągnik, samochód czy wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

@szymon17 no i prawidłowo - nie musimy się zgadzać, ważne abyśmy się rozumieli ;)

 

No to jeszcze przycytuje: Angora (no tu pewnie co niektórzy to szału dostaną) - Peryskop nr 11 (18 III 2012)

str. 75, tytuł - "Wariat w strefie śmierci" (chodzi hmm, o rolnika, który pozostał w strefach po Fukushimie):

"Tomioka jest dla mnie najpiękniejszym miejscem na świecie (...). Nigdy nie zostawię ziemi, na której moja rodzina żyje od pięciu pokoleń."

 

Tak powiedział 52-letni Naoto Matsumura - rolnik.

Tomioka - jakaś wioska w Japonii w okolicach tej Fukushimy.

 

Pzdr.

 

No i jak zwykle dodam:

http://pl.wikipedia....ia_Wiernikowska - pamiętam tą Panią z powodzi 1997r.

ale co najważniejsze - cytat: "Zrezygnowała z pracy w TVP, tłumacząc to upartyjnieniem telewizji publicznej (chodziło m.in. o zakaz emisji jej reportażu dotyczącego sprawy Klewek). Od 2007 do 2009 ponownie współpracowała z TVP. Była autorką cyklu reportaży Telewizja objazdowa nadawanych w TVP Info."

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Przykro mi kolego @kartofelz nie zgodzę się z Tobą. Kilkanaście osób z mojej wsi przyblokawało sprzedaż ziemi własnie Agencyjnej. Moim zdaniem jest to umiejętność zapukania w odpowiednie dzrzwi i umiejętność rozmowy.

Dużo pisania koledzy :)

Kolego @farmer dlaczego Ty taki nerwowy jesteś- Współczuje Twoim pracowniką. Pewnie się Ciągle wyzywacie. Albo chodzą zastraszeni. Oczywiście żartuję.

Z tego co wiem produkują Ursusa(Warfama) oczywiście mało ma to wspólnego z Polskim Ursusem po za tym kolego pracowałem w serwisie Class, Deutz Fahr i naprawiałem także Polskie ciągniki ale nie w tym serwisie.

Szczerze krew mnie zelawała w tym serwisie-starsznie długo naprawialiśmy jak była poważniejsza awaria. Moim zdaniem nowe to tylko by serwisowali a jak była poważniejsza awaria to potrafił stać 2-3 m-c jak móje auto. Po za tym warsztat był na 40 ciągników. Hala była ogromna i zimna. Brak było suwnicy. A tam gdzie polskie naprawialiśmy miałem cieplutko, ogrzewanie, miałem suwnice do dyspozycji, nie jakieś smieszne wózki i nad soba głównego mechanika który zawsze podpowiedział jak robić jak nie wiedziałem. Całkiem inny system pracy.

Mam nadziję że nie masz Deutz FahrA??? :)

A jeśli chodzi o protest to popieram Wszystkich co protestują nie tylko rolników. Zle się dzieję w naszym kraju a myslę że bedzie jeszcze gorzej i nie ważne kto ma jaki Ciągnik, samochód czy wykształcenie.

No co ty.Wcale nie jestem nerwowy. :D Nie mam pracowników. Gospodarstwo rodzinne prowadzę.

Kolega w pierwszych postach zaczepia innych to musiałem zwrócić mu uwagę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

uwage to zwrócic mozesz swojej krowie jak ci nadepnie na noge nerwusie idz pstrykać fotki zebys miał sie czym chwalic z dzieciarnia na AF a nie za polityke i protesty sie bierzesz

 

dostajesz 10% za prowokowanie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

@spokoko - Twój ostatni post świadczy o bardzo niskim poziomie inteligencji, nie mówiąc o kulturze słowa.

Jednym słowem dzieciak jesteś w dodatku........i.

 

Po co JA Cie uspokojałem kolega Farmer- Też bym huknął temu dzieciakowi.

 

@kartofelz popieram najważniejsze jest to żeby się rozumieć :)

Pozdrawiam

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja se Szymon od puszcze, nie mój poziom człowieka bym musiał z nim polemizować. Wracając do meritum, strajk jest zawsze słuszny i ile jest poparty Konkretnymi argumentami które dotyczą wiekszości rolników , a nie garstki. Że wladza się wypina na grupę rolników ptotestujących w jednym mieście to normalne, ale jakby przyblokować kazdy powiat to by cos to mogło dać. Jeden i podstawowy problem to taki Panowie ze nie ma kto nami pokierować i zmobilizować. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

@farmerfm: "podstawowy problem to taki Panowie ze nie ma kto nami pokierować i zmobilizować. :o".

 

Zacznij lokalnie - klnij ku...ów. A co Ty marionetka, że mamy Tobą sterować. Dobry żołnierz sam wie, że trza mobilizacji.

 

Pozwolę sobie jeszcze dodać:

Z żadnym PO, PSL, PiS, SP (chyba solidarna Polska) i inne, nie mam doczynienia.

K.... pozostawiam przy drodze np. na A2 hehe..

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Przeczytalem ostatnie trzy strony i odpuscilem, bo w pyskowkach udzialu brac nie chce. Nie jestem za likwidacja KRUS, bo specyfika pracy rolnika powinna byc rekompensowana. Tak jest w na zachodzie i nie bez powodu. Jestem za reforma KRUS, ale nie polegajaca na dodatkowych oplatach, za ktore nie ma nic w zamian. Jestem za KRUS dla rolnikow, a nie dla calej rzeszy posiadaczy 1 ha! To jest powod do protestu. To jak jestesmy traktowani przez ARiMR ( jednostronne zmiany w programach, na ktore mozna sie nie zodzic pod warunkiem zwrotu dotychczasowych doplat ), to tez jest powod.Jednak protestu w stylu Leppera ( blokowanie drog, w ktorych stoja setki NIEWINNYCH ludzi ), nigdy nie popre. Nie wezme L4, bo nie pokaze go bydlu, a tylko po to by skroic KRUS - wole pozostac uczciwy. Mam 80 ha i bez doplat nie bylbym w stanie wyzyc, a doplaty to kaganiec ( na lakach zakaz jakichkolwiek zabiegow agrotechnicznych po 01 kwietnia, az do 30 wrzesnia ). Ktos w Brukseli, czy w Warszawie wie lepiej. Ale glownym problemem jest swiadomosc spoleczenstwa. Kto tak na prawde moze sobie wyobrazic prace przez 365 dni w roku? Kto wie ile kosztuje ciagnik? Popytajcie miastach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Likwidacja KRUS nie oznacza zlikwidowania tych ubezpieczeń a jedynie włączenie rolników do ZUS z ich składkami itd. Chodzi o to, aby pognać całą bandę dyrektorów, prezesów itd. Teraz gdy są te 2 instytucje wszystkie stołki się dublują. Jednak widzę, że rolnicy są tu często wprowadzani w błąd przez ludzi któzy na tych stołkach siedzą. Wywalanie z KRUS ludzi z jednym ha i działalnością też nie jest politycznie opłacalne dla PSL podobnie jak to wyżej.

Farmer ma racje musi być organizacja. Na własną rękę to se można pokrzyczeć pojeździć i wszystko. U nas jest tylko jeden problem. Strajkujący rządają odrazu nie wiadomo czego. Bo nam się należy i już. A kierujący tymi strajkami przeważnie mają to wszystko gdzieś. Liczy się rozgłos i pokazanie, że się coś robi. Ostatni przykład to Solidarność i reforma emerytalna. Byle by głośno było efekt nie ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

he he no faktycznie wysoki poziom prezentujecie nawet za wysoki dla reszty społeczenstwa, krus powinien juz byc dawno zlikwidowany a podatek dochodowy razem z wejsciem do unii powinien już obowiazywac byscie sie chociaż nauczyli gospodarować a nie brac co popadnie a potem strajkować szymon jeszcze dużo lat minie zanim dojrzejesz i spoważniejesz smieszny narazie jestes,ecopiotr w pyskówkach nie chcesz brac udziału i pewnie w madrym gospodarowaniu też udziału nie bierzesz skoro nie możesz wyzyc z 80ha bez dopłat, z sp.A.Lepperem tez nikt polemizowac nie chciał bo nie ten poziom a on poprostu jak to sie mówi był swój chłop wiec nie zadzieraj tak wysoko głowy

Edytowano przez spokokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

"Przeczytalem ostatnie trzy strony i odpuscilem, bo w pyskowkach udzialu brac nie chce. Nie jestem za likwidacja KRUS, bo specyfika pracy rolnika powinna byc rekompensowana"

 

Masz rację. Wczoraj jak byłem w banku - do kasjerki mówię:

- "Ten monitor to nie w tym miejscu stoi" (kasjerka patrzy jak w Boga)

- "Ja wiem. Ale to nikogo nie obchodzi. Dostanę rekompensatę (rentę) za trudne warunki pracy"

-"Renta dobra, ale zdrowie lepsze" - ot taka wczorajsza rozmowa. A i jeszcze dodałem, że ten monitor to (jak bym był na miejscu kasjerki) - sam bym go spi..... ze dwa piętra niżej.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Zlikwidować KRUS i ZUS i problem z głowy :)


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

he he no faktycznie wysoki poziom prezentujecie nawet za wysoki dla reszty społeczenstwa, krus powinien juz byc dawno zlikwidowany a podatek dochodowy razem z wejsciem do unii powinien już obowiazywac byscie sie chociaż nauczyli gospodarować a nie brac co popadnie a potem strajkować szymon jeszcze dużo lat minie zanim dojrzejesz i spoważniejesz smieszny narazie jestes,ecopiotr w pyskówkach nie chcesz brac udziału i pewnie w madrym gospodarowaniu też udziału nie bierzesz skoro nie możesz wyzyc z 80ha bez dopłat, z sp.A.Lepperem tez nikt polemizowac nie chciał bo nie ten poziom a on poprostu jak to sie mówi był swój chłop wiec nie zadzieraj tak wysoko głowy

Synku, jakbys był ze wsi to bys wiedział, ze podatek dochodowy to żaden strach i my na niego czekamy. Mieszkając w blokowisku dużym to można sie nasłuchać różnych historii o rolnikach, i o tych miliardowych dopłatach no nie? Boli co? :o

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja się @farmerowi nie dziwię a nawet popieram tą Jego "kłótnię"-wiele złego dzieje się na tym świecie właśnie z powodu tego że ci "dobrzy" odpuszczają i dają spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

he he no faktycznie wysoki poziom prezentujecie nawet za wysoki dla reszty społeczenstwa, krus powinien juz byc dawno zlikwidowany a podatek dochodowy razem z wejsciem do unii powinien już obowiazywac byscie sie chociaż nauczyli gospodarować a nie brac co popadnie a potem strajkować szymon jeszcze dużo lat minie zanim dojrzejesz i spoważniejesz smieszny narazie jestes,ecopiotr w pyskówkach nie chcesz brac udziału i pewnie w madrym gospodarowaniu też udziału nie bierzesz skoro nie możesz wyzyc z 80ha bez dopłat, z sp.A.Lepperem tez nikt polemizowac nie chciał bo nie ten poziom a on poprostu jak to sie mówi był swój chłop wiec nie zadzieraj tak wysoko głowy

 

No po Tobie rzeczywiscie widać dojrzałośc. Rejestrujesz się 18 czerwca, domniemam że jestes zalozyles drugie konto żeby nie rzucać się w oczy i nie stracić reputacji - prawdziwy przykład braku odwagi.

Drugie primo. Piszesz o dojrzałości? Ile masz lat? proste pytanie...prosta odpowiedz.

Ja mysle ze swoje wywody które bezsensownie piszesz na forum uslyszales od tatusia, bo argumentacji konkretnej Ci brak.

 

A teraz do wszystkich.... za przeproszeniem na ch*j Wam te strajki? Źle się Wam żyje? Na chleb nie starcza? Związek Socjalistycznych Republik Uni europejskiej daje kase za darmo, przekupuje Was jak tylko może. Zwraca polowę kosztów poniesionych na sprzet rolniczy, 1000zł do hektara daje a Wam ciągle mało ??? Wstydzic sie powinniscie....pazernosc zgubi kazdego.

Może kogos urażę ale mi sie wydaje że Ci co protestują to gówno a nie rolnicy.

 

Prosty przykład. Kury 4zł/kg, świnie 5,2zł/kg rzepak ponad 2000zł pszenica ponad 900zł zyto ponad 800zl...... Kiedy było lepiej?

I proszę darujcie sobie błache argumenty że nawozy, chemia i paliwo drogie bo to już staje się śmieszne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko dwa lata temu był rzepak po 1300 zł i sypał po 4 t a rok temu był rzepak po 2000 zł i sypał 1.5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko dwa lata temu był rzepak po 1300 zł i sypał po 4 t a rok temu był rzepak po 2000 zł i sypał 1.5t

 

No i co?? Strajkowac bedziesz bo pogoda nie dopisała?? To ryzyko wpisane w ten zawód.... nie siej rzepaku jak Ci tyle sypie tylko zajmij sie czyms innym, bardziej stabilnym np. ziółkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Nie straszta mnie pogodą, bo wokoło się błyska - idzie burza, dach zdjęty, siano is OK.

 

No i h.... i pada.Tylko, że tera to na dach - siano we stodole.

 

Pzdr.

 

@HubertOjdana

"A teraz do wszystkich.... za przeproszeniem na ch*j Wam te strajki?"

 

http://pl.wikiquote....oleon_Bonaparte

cytat z odnośnika:

"Kiedy ludzie przestają narzekać (strajkować - przyp. @kartofelz), przestaję myśleć."

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zgadzam się z Hubertem. To co widzę na polu jakoś mnie do strajków nie nakłania. Oby tylko zebrać szczęśliwie się udało. Takiego roku przynajmniej u mnie na podlasiu dawno nie było. Jak ktos chce to niech strajkuje. Mnie zawsze uczono, ,że za darmo nikt nic mi nie da. Bez urazy ale jak widzę te pomysły strajków, rządania argumentacje. To tak jak by ludzie mówili daj bo mi się należy i już. I takie też są szanse, że dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj