pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

carlos03    3

I ja sie zgadzam z tym co piszą dwaj panowie powyżej.. Mam 27 lat, po studiach i od roku własne gospodarstwo, razem z bratem i ojcem (tworząc 3 w papierach) odrębne gospodarstwa mamy ponad 200 ha i 150 szt. bydła, 8 traktorów (w tym 5 z rocznika 2005-11) itd itp i co Wam powiem, dali Nam szanse sie rozwińąc, wprowadzić nowe technologie a teraz odbierają Nam ochotę do pracy... do wyborów cieszyłem sie ze mam coś swojego, ze jestem rolnikiem, to co sie dziej nie umiem wytłumacz, drasatyczne podwyżki cen środków wytwórczych niezbędne do produkcji, ostatnio byłem taknkowąc traktor 133 l, 790 zł, nie musze w zasadzie tego tu pisac bo każdy zna realia, ale ostatnio co zuważyłem jakąs przepaśc (granice) miedży Nami rolnikami, każdy zamyka sie w swoim podwórku i czeka aż sąsiadowi ... (no nie powiem co), jakąś dziwna zazdrość (przykład z moich obszernych terenów), ktoś wyżej powiedział ze jak ten co ma klase V, bedzie mu sie lepiej żyło od tego co ma lepsze klasy bo mniej zużyje paliwa, dla mnie to jest dziwne bo każdy jest rolnikiem, jesteśmy w jednej brańzy mamy podobne problemy wiec po co ta faworyzajca, a jeśli chodzi o tych z miast co mają rolnośrodowiskowe, to bynajmniej przykład z moich okolic jakieś 80 % nie pobiera akcyzy ponieważ nie bawie sie w to, dlaczego bo taki jaki ktoś jak ja, nie majać wystarczającego areału musi czymś wykarmić bydło i okasza takich ludzi..

 

Przeraża mnie myśl co bedzie za jakiś czas, jak te żniwa będą wyglądały i jesienne uprawy mówiac o kosztach, ale mam nadzieje ze wróci solidarność chłopska i jakos zdołamy to przyhamować, w dobie czasu gdy w tv słychać same propagandy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Podpisuję się pod postami Pana:lukejro i jan1222412. z małym pytaniem.

Gdzie te związki zawodowe, izby rolnicze, grupy producenckie itp?????

Bo jak protestować to trzeba to zgłosić i zrobić to legalnie???Czy mylę się????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Polecam bardzo dobry reportaż na Yu Tube "Druga Japonia 2011/Białoruś. Doskonały obraz tego co obecnie mamy!. I jak wiele utraciliśmy bezpowrotnie!! (nie umiem wkleić linku,jak się komuś spodoba proszę zrobić to za mnie) Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Tak,Kolego @gadek5228 o ten. Dzięki serdeczne! Koniecznie (klik) na drugą część " Na Białoruśi nikt nie kryttykuje krowy za to że się dobrze doi".

Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ciekawy film - szkoda tylko ze jak ktoś mówi o tym wprost to zaraz go od komuchów wyzywają


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

W każdej dziedzinie Rząd na łupi. Podam tylko przykład zarobków gdyż 80% Polaków z tego się utrzymuje. Niemiec zarobi 10Euro/h

Polak 10zł/h

Paliwo 1.50Euro - Niemcy

Paliwo 5,60zł - Polska

I jakbym miał tankować za 1,50zł litr ON to stać by mnie było jeżdzić po Polsce Europie gdzie zechce i stać każdego Polaka byłoby na nowy sprzęt nowe auto a wypominają że średnia wieku aut to 10 czy 12 lat. Niech się zastanowią dlaczego tak jest

Ale to ci broni otworzyć firmę i płacić ludziom 10 euro na godzine nie widze najmniejszego problemu


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Co wy tu za gó....e filmy wstawiacie :mellow: To "dzieło" zrobione jest przez ludzi finansowanych z KGB Białorusi .Ludziska trochę rozsądku ,no chyba że dorabiacie sobie u wujka Aleksandra :ph34r: .Dla otrzezwienia polecam; wykopki w kołchozie,pobyt w kolonii karnej.albo pałowanie omonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

rollo29 - propaganda ma to do siebie że działa w obie strony - to że łukaszenka jest nienormalny i gra nie fer ze swoją opozycją to nie oznacza że niektóre aspekty zycia na białorusi nie są lepsze niż w polsce - każdy kij ma dwa końce


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Trudno.. przyjąć film za prawdziwy. Na początek trzeba przezwyciężyć strach i otrząsnąć się ze skutków wieloletniej tresury! rządzących i (złodziejskich) dyrektyw UE!. A może nowy przepis:" strzelby dla nadgorliwych gospodaży" po to ażeby odstrzelić kilka krów zamiast doić i wylewaćmleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

Fakt jest taki że Białoruś nie pozwala do swojego kraju wpuszczać ekonomów z Uni a wtedy się tak wściekają.Jak człowiek pomyśli sobie co z naszym Krajem zrobili to płakać się chce i co najgorsze że większość społeczeństwa tego nie rozumie.Mamy przykład z kolegą Glonem.miał swoje zdanie to go zawiesili.Niestety u nas większość przebicia mają zdrajcy.W czasie wojny cicho ciemni zrobili z nimi porządek a teraz na topie sprzedawać kraj.

Nie mamy prawdziwego związku po pewne służby nad tym pracują.Serce mi się trzęsie jak o tym wszystkim myślę jakie nasze społeczeństwo jest głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A to już swoją drogą-zauważ jak "podwyższa" się nam poziom nauczania.W podstawówce do której uczęszczają moje dzieci dyrektorem jest mój kuzyn-gdy z nim rozmawiam to jest załamany zmianami w programie nauczania, tymi całymi gimnazjami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Myślę że Polska ,obudzi Śpiąch Rycerzy! za których nasi wielcy Przodkowie oddawali życie za Kraj. Przyjdzie kres złodziejom i biedzie Narodu. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja sie boje tego ze Polskie młyny zbożowe typu Stoisław zostana sprzedane w obce rece. Bo co nam po produkcji roślinnej jak nie będzie tego gdzie sprzedać. Mamy przyklad z co sie stalo z cukrowniami, a teraz czas na młyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Fajnie wujek Saszka wyprał mózgi nie tylko swoim obywatelom ,ale działa na was światłych rolników.Noż k.... m.. a pózniej mówią że chłop to ciemny jest :wacko: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Mamy przyklad z co sie stalo z cukrowniami, a teraz czas na młyny.

 

Przecież KSC idzie w ręce rolników i pracowników... Cukier zniszczyła UE ale chyba do niej nie masz pretensji... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

niech będzie, że lukaszenka z iwanem... ;)

www.youtube.com/watch?v=HOleWDEHBH4&feature=player_embedded - stary teledysk icon_e_sad.gif

i cytat:

"ile to ma trwać? bieda, nędza, bezrobocie, zamachy, morderstwa, zniszczone aż 8400 zakładów pracy, żadnego przemysłu, ani technologii, 4 mln ludzi wypędzonych na zmywak, 11 mln żyje w ubóstwie, zniszczona edukacja, służba zdrowia, wojsko, ludzie tyrają jak niewolnicy za 1500 zł, drożyzna, brak dróg, pociągi jeżdżą wolniej niż przed II wojną, pod względem poziomu życia zajmujemy dopiero 78 miejsce na świecie, w Europie 28, ale szabrownicy dalej grabią po 70 tys/mies- nigdzie na świecie nie ma takich dysproporcji, by jeden harował za miskę ryżu a inny grabił aż 100 razy więcej- czemu naród na to pozwala?? ludzie gdzie wasza duma i godność??? przecież zdeptano nasze człowieczeństwo, zrobiono z narodu bezrozumne sterowane małpy..." icon_rolleyes.gif ( tu wpływy duże ... ;) )

 

icon_idea.gif ...każde w efekcie tworzy odrębny świat, w którym można bez żadnych przeszkód wprowadzać w życie najbardziej niedorzeczne koncepcje. Rzeczywistość daje się odczuć wyłącznie w kwestiach dotyczących podstawowych potrzeb życiowych — takich jak zaspokojenie głodu i pragnienia, zapewnienie dachu nad głową, zaopatrzenie w odzież, a także zabezpieczenie się przed przypadkowym połknięciem trucizny lub wypadnięciem z okna wieżowca. Między życiem a śmiercią, przyjemnością a bólem wciąż znać różnicę, ale to wszystko. Odcięty od kontaktu ze światem zewnętrznym, a także z przeszłością, obywatel Oceanii przypomina człowieka zawieszonego w przestrzeni międzygwiezdnej; jak on nie potrafi stwierdzić, gdzie jest góra, a gdzie dół. Rządzący takim państwem mają władzę absolutną, o jakiej nawet nie marzyli faraonowie czy rzymscy cesarze. Muszą się troszczyć o to, aby nie zagłodzić na śmierć zbyt wielkiej rzeszy poddanych, gdyż mogłoby to mieć negatywne skutki dla kraju, muszą też utrzymywać swój arsenał na tak samo niskim poziomie technicznym jak rywale; lecz zadbawszy o to minimum, mogą wyczyniać z rzeczywistością, co im się żywnie podoba.

 

Tak więc obecna wojna, jeśli stosować do niej miarę dawnych wojen, jest zwyczajną fikcją. Przypomina walki toczone przez samce pewnych parzystokopytnych gatunków, których rogi wyrastają pod takim kątem, iż zwierzęta nie mogą wyrządzić sobie krzywdy. Ale chociaż jest fikcyjna, nie znaczy to, że nie odgrywa żadnej roli. Likwiduje nawis produkcyjny i pomaga utrzymać psychozę niezbędną do prawidłowego funkcjonowania systemu. Wojna, jak to wykażemy w dalszej części wywodu, obecnie stała się wyłącznie wewnętrzną sprawą państwa. W przeszłości grupy rządzące poszczególnych krajów wojowały ze sobą i zwycięzca zawsze łupił pokonanego, aczkolwiek świadomość wspólnoty interesów powstrzymywała go od nadmiernego szerzenia zniszczeń. W dzisiejszych czasach grupy te nie walczą ze sobą wcale. Teraz wojnę toczy rząd przeciwko obywatelom własnego państwa, a jej celem nie są korzyści terytorialne lub zapobieżenie grabieży, lecz zachowanie panującego ustroju w nie zmienionej formie. Sam termin „wojna” stał się więc mylący. Właściwie można rzec, nie mijając się z prawdą, iż z chwilą przeobrażenia się w ciągłą, wojna przestała istnieć. Nacisk, jaki jej groźba wywierała na społeczność ludzką pomiędzy neolitem a początkiem dwudziestego wieku, znikł; obecnie mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Skutek byłby identyczny, gdyby zamiast ze sobą walczyć, trzy mocarstwa zgodziły się zawrzeć wieczny pokój i zagwarantować sobie nienaruszalność granic. W tym wypadku każde z nich nadal byłoby zamkniętym światem, wolnym od jakiegokolwiek otrzeźwiającego zagrożenia z zewnątrz. Trwały pokój niczym by się nie różnił od ciągłej wojny. Taki właśnie — choć ogromna większość członków Partii uświadamia sobie tylko jego powierzchowne znaczenie — jest ukryty sens partyjnego hasła Wojna to Pokój.

 

- słowa napisane ponad 60 lat temu w futurystycznej książce... -

 

... ostateczny kształt świata, jaki wyłonił się z chaosu, nikogo nie zaskoczył. Podobnie i to, kto sięgnął po władzę. Nową arystokrację utworzyli w większości urzędnicy, naukowcy, technicy, etatowi pracownicy związków zawodowych, propagatorzy, socjologowie, nauczyciele, dziennikarze i zawodowi politycy. Ludzi tych, wywodzących się z inteligencji pracującej oraz górnych odłamów klasy robotniczej, ukształtował i zbliżył bezduszny świat zmonopolizowanego przemysłu i scentralizowany aparat rządowy. W porównaniu z poprzednikami nie cechowała ich wyjątkowa chciwość, mniej kusiły luksusy, ale za to w większym stopniu byli żądni władzy jako takiej, a przede wszystkim bardziej świadomi tego, co czynią, i bardziej bezwzględni w niszczeniu opozycji. Ta ostatnia różnica jest zasadnicza. W porównaniu z tyranią, jaka panuje obecnie, wszystkie poprzednie to zaledwie nieudolne, amatorskie przymiarki. Dawne grupy rządzące zawsze były w pewnej mierze skażone liberalizmem: unikały radykalnych rozwiązań i interweniowały tylko w wypadku jawnego buntu, natomiast treścią myśli poddanych nie interesowały się wcale. Nawet średniowieczny Kościół katolicki należy uznać, według obecnych norm, za instytucję tolerancyjną. Częściowo wynikało to stąd, że żaden z dawniejszych rządów nie miał możliwości prowadzenia ciągłej inwigilacji wszystkich obywateli. Wynalezienie druku ułatwiło jednak manipulację opinią publiczną, a film i radio przyspieszyły ten proces. Wraz z rozwojem telewizji i postępem technicznym, który umożliwił podwójną, nadawczo-odbiorczą rolę sprzętu telewizyjnego, skończyła się prywatność życia obywateli. Policja mogła — jeśli uznano to za pożądane — obserwować każdego obywatela dwadzieścia cztery godziny na dobę; cały czas bombardując ludzi oficjalną propagandą, odcinano ich jednocześnie od innych źródeł informacji. ....

 

- a gdzie nas trzech to cztery zdania i dochodzi jeszcze ścieranie się klas i wszystko w temacie


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Do "Roku 1984" dorzuć drugą książkę tego autora a będziesz miał jeszcze pełniejszy obraz sytuacji w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

dokładnie -

"....zwierzęta folwarczne z przerażeniem dostrzegają, że już nie można odróżnić, kto jest człowiekiem, a kto świnią."


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1
danield28-Jak ja czytam twoje komentarze to dosłownie mnie skręca.Przed Unią były sprzedawane cukrownie tylko kilka nie udało im się sprzedać dzięki Janowskiemu który wie że swoje trzeba trzymać nie dawać obcokrajowcom.A teraz który rolnik kupi cukrownie?!Jak Glon pisał tak jak jest na zachodzie Państwo kredytuje i rolnicy spłacają w iluś procentach od tony przez kilka lat.A u nas tak jak ziemia agencyjna czy Stoisław.Niby mogą rolnicy a to jest furtka otwarta dla obcokrajowców,kumpli,itp.ludzi.[Jedna wielka legalna mafia-moim zdaniem] dlatego jak mamy społeczeństwo troszkę myślące inaczej tak to wtedy wygląda Edytowano przez jan122412

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

hmmm. Ciekawe rzeczy piszecie koledzy - głównie opinię, oczywiście szanuję każde zdanie.

Jednak Ja wolę pytania i krótkie odpowiedzi.

Za co Były Rozbiory Polski??????

Co byście zrobili żeby było lepiej w rolnictwie (krótko i na temat) propozycję rozwiązań???

Kraj który nie ma długu publicznego????

 

A filmik o Białorusi podobał mi się (ostra krytyka polityków w Polsce) chociaż wolę druga cześć, nie przedstawia wszystkiego co jest w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

jak wam tu zle to wyjedzcie na bialorus albo do rosji-tanie nawozy,paliwo, gaz, ciagniki, kombajny, maszyny , kolchozow i sowchozow pelno, ziemi w brud . tam mozecie rozwinac szkrzydla. jak wam sie demokracja i wolny rynek nie podoba-droga wolna az po ocean spokojny. sa chetni :D :D :D .

ciekawe jak bedziecie plakac jak przyjda naprawde ciezkie czasy-niewielu z was pamieta jak wyglada prawdziwy kryzys.

zapowiadaja kryzys na rynku mleka-ilu sie wtedy zastanowi po co im byl robot udojowy albo ciagnik full wypas gdzie wiekszosci przyciskow to nawet nie dotykaja bo nie wiedza po co sa.

 

szymon lepiej to juz bylo akurat 17 lat temu jak pszenica, swinie byly w podobnych cenach a ropa po 1,3 zl, saletra po 40 zl, nowy pronar 25 tys kosztowal- ale te czasy juz nie wroca.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

hymm, cus w tym jest, ze ziomkowie z Twoich stron nie chcą wracac... http://pl.wikipedia.org/wiki/Wierszyna

ciekawa propozycja :D :D :D

wiec jak bedzie gorzej to niektorzy znowu sprobuja?

i zgodze sie, ze lepiej juz nie bedzie.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Ja nie chcę nigdzie wyjeżdżać, tym bardziej do Białorusi.

Porównajcie życie na wsi a Życie w mieście w Polsce. Wcale źle się nie żyję w dużych miastach ale musisz mieć własne mieszkanie. Jakby rolnik miał propozycję kupić 10h czy mieszkanie w Poznaniu czy w Krakowie co by wybrał????

No właśnie rolnictwo jest opłacalne kiedy np.cena saletry 1T równa się cenie 1T pszenicy.

Kolega jacus chyba wtedy w UE nie byliśmy kiedy były "lepsze czasy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Nie chcę tu cytować (bo mój pasek na dole coraz ciemniejszy) ale odniosę się do słowa demokracja- w Polsce , niewiele jej było a teraz to jest zupełnie POdemokracji!. A 18-lat temu... zgoda jeszcze jakiś majątek był w naszym kraju, nie jak teraz!.W ciężkich czasach zapracowany przez naszych Ojców. pan " Bolek" ułożył się ze starymi komuchami (okrągły stół) , a młodym pomiotom tak skrzydełka się rozwinęły!! Prawda-jak biernie będziemy przybijać tabiczki na drzwiach do obór i wychodków( może jeszcze),to będzie gorzej!!. Czy nie jest tak? to pytanie do służb (wiadomo jakich) bo czytają nasze wpisy namiętnie, wiecie chyba o tym że nastroje rolników też mają znaczenie dla naszych władz. Pozdrawiam serdecznie. Ps, Miło jest spotkać Prawdziwych Polaków ,na forum . Teraz idę pracować uczciwie aby móc zapłacić nieuczciwe ,niewolnicze podatki-w paliwie ,nawozach i sam nie wiem gdzie naliczane jeszcze!.

Edytowano przez krzysiek16m
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj