pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przykro mi Panowie, ale ja tu ostrzegałem, dłużej tego tolerować nie mogę, @kozulek2 i @danield28 po +10% za wyzwiska i obrażanie się nawzajem!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

fakt że lepszym klepaczem w klawiaturę od ciebie nie jestem,ale to tyle na twój temat .pozdrawiam i do zobaczenia (ostrzegałem a prosić się nie dam dwa razy)

sory MAT ,dzięki za %%(nie protestuję) :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Użyję Twoich słów -zgaduj dalej pal-----e bo nie zgadłeś

Nam jest po prostu dobrze ,bo umiemy dostosować się do warunków i korzystać z tego co jest ...nie to co d*pki w mieście .

To się poddaję, nie będę dalej zgadywał.

Dostosować się? Od kiedy złożenie raz do roku kilku stron dokumentów albo raz na jakiś czas zlecenie doradcy napisania wniosku o przyznanie kasy z MGR jest tak wielką umiejętnością i sprytem? Ilość rolników którzy korzystają lub skorzystali z tego, wskazuje, że tym sprytem może pochwalić się prawie każdy który zdążył na czas złożyć wypełniony wniosek. W takim razie bezrobotni także są sprytni i potrafią się dostosować bo robią podobnie.

Daj miastu taką samą szansę(czyli pieniądze) jak wsi to także to wykorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

To podlicz kasę jaką dostają samorządy itp(miasto dostaje więcej,więc nie rozumiem o co ci chodzi). i sam se odpowiedz czy tylko wieś korzysta?...bezrobotni -bingo potrafią doić...nie stawiaj na równi długoletniej harówki często kilko pokoleniowej z dorobkiem bezrobotnego(często i gęsto puste butelki).Nie będę wymieniał jakie normy i jakie związku z tym koszty ponosi się aby gospodarstwo dostosować do unijnych norm bo dobrze to znasz .Więc nie udawaj że to takie proste skoro sam wcześniej pisałeś jakie to absurdy UE powymyślała.Dla mnie osobiście wszystko jest do przejścia , jestem realistą i nastawiam się na to co jest i jakie mam możliwości tu i teraz....no i zwracają się inwestycje poczynione kilka lat temu ( w ziemię i modernizację budynków)....Tak więc sory ale nie kapuję czemu tak wszystko negujesz...Polska to piękny kraj ,a rolnictwo to piękny zawód (nie od razu nim zostałem ,kombinowałem to i tamto ,nawet 2 lata za***rdalałem na oborach u Niemca )....całą kasę wtopiłem w ziemię bo akurat kołchozy padły(sąsiedzi śmiali się , głupi i tyle).Teraz co niby mam nie brać dopłat,bo kogoś to boli ?...mamy to co nam większość narzuciła(nikt mnie nie pytał o zdanie) taka jest demokracja ,nic nie da bunt a ni sprzeciw mniejszości.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Stasiu, byłeś pełnoletni już jak było referendum w sprawie przystapienia do UE?Jesli nawet to jak głosowałes jak mozna wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipa123    3

Mam się ciebie bać debilu...? Widać po tobie, że nie potrafisz korzystać z internetu więc z niego nie korzystaj bo zrobisz sobie dużą krzywdę... Pozdrawiam cieciu ;)

właściwie to nie moja sprawa,ale patrząc na to co robisz z boku widać że tak czy siak doigrasz się kolo

są ludzie którzy potrafią zrobić krzywdę za nic ,za krzywe spojrzenie

myślę że robisz sobie krzywdę i swojej rodzinie zachowując się w ten sposób,folguj kolo bo przeginasz

nie za bystry jesteś skoro byle kto może cię namierzyć ,życzę ci żeby ktoś w końcu nauczył cię szacunku do ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jak nie twoja sprawa to po co się wypowiadasz w na ten temat...? Po za tym użytkownik kozulek2 sam chyba nie wiem co to oznacza kulturalna wypowiedź wobec drugiego człowieka... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipa123    3

widzę że kozak z ciebie , oczywiście za klawiaturą

patrząc na twoje zdjęcie podejrzewam że kolega słusznie stwierdził żeś d*pek

powiem ci że chłop z wioski a niebo cwańszy i mądrzejszy od ciebie co widać w ciętych postach

ośmieszasz się i tyle ,sam "nie potrafisz korzystać z internetu więc z niego nie korzystaj bo zrobisz sobie dużą krzywdę"

to tak po przyjacielsku tyle chłopaku,nie pomogłem trudno ,rób tak dalej ale zważ że ludzie cie ocenią .WSTYD mi za ciebie.

Edytowano przez pipa123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

A ja proponuję dać +20% MAT912 za błąd ortograficzny oraz za zbyt późną reakcję na durne zachowanie. Te same osoby zawsze się powtarzają w obrzucaniu błotem

 

Masz kolego coś do moderatora, to jest odpowiedni temat do tego, lub PW.

Sam piszesz post nie na temat, więc wytykanie, komu należy się ile %% jest chyba nie na miejscu.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
To podlicz kasę jaką dostają samorządy itp(miasto dostaje więcej,więc nie rozumiem o co ci chodzi). i sam se odpowiedz czy tylko wieś korzysta?

Ale co wspólnego ma kasa dla samorządów z kasą dla osób fizycznych?

 

Teraz co niby mam nie brać dopłat,bo kogoś to boli ?...mamy to co nam większość narzuciła(nikt mnie nie pytał o zdanie) taka jest demokracja ,nic nie da bunt a ni sprzeciw mniejszości.

Gdzie napisałem żebyś oddał wszystko co wziąłeś i dalej nie brał? Wydawało mi się, że prowadzimy zwykłą dyskusję akademicką, wyższość czegoś nad czymś itp. Wiem doskonale jaki panuje teraz ustrój, że ty i ja nie mamy w ogóle szans na zmianę tego i musimy przystosować się do tego albo nic nie robić, narzekając jak to jest źle. Mi np. nie podobają się jeszcze niektóre podatki. Ale muszę je płacić, bo inaczej to albo będzie mnie komornik ścigał, albo będę musiał żyć gdzieś na pustkowiu i z zbierac***.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Stasiu, byłeś pełnoletni już jak było referendum w sprawie przystapienia do UE?Jesli nawet to jak głosowałes jak mozna wiedzieć?

 

Stasiu bardzo skrupulatnie odpowiadasz na każde pytanie, to jednak jakoś umknęło twej uwadze, ciekawe czy celowo czy też nie. Więc przyłączam się do pytania i proszę o odpowiedz, tylko szczerą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Tylko przed reformą rynku cukru mieliśmy właśnie nadprodukcję cukru.....

Kolego Stach Pytanie do Ciebie.

Od roku 1993 do 2003 w Polsce produkowaliśmy około 2 mln cukru (oczywiście była nadwyżka ale nie narzekałem bo cukry w domu miałem full a kampanie buraczaną kończyłem 5 listopada b.r a 80%$. miałem przed końcem kampanii czyli jeszcze w starym roku) obecnie około 1,5mln co stanowi około 300 ton mniej niż wynosi spożycie krajowe stąd deficyt cukru na naszym rynku i wysoka cena( za granicą jest po około 2,6 zł).

Jednym z rozwiązań jest oczywiście zwiększenie areału buraka cukrowego w Polsce.

Oczywiście rolnicy są za tym. Tym bardziej że dużo wymarzło w tym roku i z miła chęcią by do kontraktowali.

Cukrownie się nie zgodziły. Oczywiście wiesz że co roku obcinają limity rolnikom i areały się zmniejszają.

Teraz spójrzmy na naszych sąsiadów- Niemców.

W roku 2010 wyprodukowali "białego surowca" około 4,4 mln ton. Jest to ilość o 1,5 mln większa produkcji cukru niż przysługują Niemcom. Według zasad UE nadwyżka nie może być sprzedawana na cele spożywcze bez specjalnych zezwoleń( znów mam Ci poszukać dyrektywę :) ). Więc Niemcy nadprodukcję przeznaczają na bioetanol.

Czemu w Polsce tak nie może być???? Czemu zamykamy są jedne z najlepszych(nie zadłużonych) cukrowni???

Ja zawsze mówię od nadwyżki głowa nie boli gorzej jak jest deficyt .

 

A mój dziadek już starszy wiekiem mówi tak cyt.

"Kiedyś Browarów było dużo ale piwa było brak. Teraz piwa od chole.y ale Browarów brak!"

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

MAT912 - już wyraziłem swoje zdanie, nie będę się powtarzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@szymon17 pytasz dlaczego tak w Polsce nie może być i zamykane sa najlepsze cukrownie?Odpowiedz bardzo prosta jak ktoś chcę coś zniszczyć to i tak to zniszczy,wystarczy dobra walizka pieniędzy i z najlepszej cukrowni pod względem produkcji staje się zupełnie nieopłacalną działalnością.Przecież Polak potrafi......zniszczyć sam siebie!Dobrym przykładem jest Cukrownia Ostrowy,co rok kampanię pełną parą,cukrownia na 2 miejscu pod względem przerobu,produkcji,I naglę zamknięcie po tylu latach,wystarczyło że przyjechał Pan pod krawatem i rzucił hasło :ZAMYKAM" bo się nie opłaci.Jemu się opłaciło,a reszta martw się człowieku.Nie oszukujmy się w u nas nic się nie opłaci nawet produkcja zapałek,bo już są made in china.Chcą zniszczyć wszystko to co polskie,i duzo im się tego nie zostało.Przecież zagranica musi mieć swój rynek zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

@szymon17: "W roku 2010 wyprodukowali "białego surowca" około 4,4 mln ton. Jest to ilość o 1,5 mln większa produkcji cukru niż przysługują Niemcom. Według zasad UE nadwyżka nie może być sprzedawana na cele spożywcze bez specjalnych zezwoleń( znów mam Ci poszukać dyrektywę :) ). Więc Niemcy nadprodukcję przeznaczają na bioetanol.

Czemu w Polsce tak nie może być????"

 

Bo Polska sra kartoflem, którego wszyscy mają żryć i broń was łaska boża w piecu nie palić. A Araby chodzą teraz w "bawełnie", hehe.

 

A tak woli ścisłości to Mr. Moderator, za co, i po co te 2 pkt. ostrzeżeń?

 

Ja w spółkach powiązanych ze Sky Club, Club & Travel (Śp. Jerzy Pronobis) - nie byłem "związany".

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy to cukier, czy wiele innych rzeczy tak się kończy ponieważ naszym krajem rządzą niekompetentni ludzie. To jest delikatne określenie. Do problemów z cukrem przyczynił się pan Jurgiel z PIS. Jako minister rolnictwa podpisał jakiś tam akt prawny czy umowę z unią o zmniejszeniu limitu cukru jaki Polska ma wyprodukować. Był na tyle nie rozgarnięty, że przyczynił się tą decyzją do zamknięcia cukrowni w Łapach. A więc w jego okręgu wyborczym. Dziewię się, że ludzie na takich fajtłapów głosują. Nie zależnie z jakiej partii w plolityce jest tak, że stołki dostają zasłużeni działacze niezależnie od kompetencji a potem widać efekty. Czy tez brak efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Koledzy i koleżanki na nie które moje pytanie Ja znam odpowiedz ale Dziękuje Wam zawsze czegoś nowego można dowiedzieć się od Was.

 

:ZAMYKAM" bo się nie opłaci.

Koleżanko @ania25 tak brzydko żaden polityk czy biznesmen by nie powiedziałem wprost. Ulubione ich słowo to "reforma" lub "sprywatyzować"

 

A tak woli ścisłości to Mr. Moderator, za co, i po co te 2 pkt. ostrzeżeń?

Kolego za złamanie punktu w regulaminie AF- wierz mi nie ma się czym chwalić.

p.s nie musisz przepisywać postu możesz użyć "multi cytowania" lub „cytuj” w okienku posta-tak jest szybciej

 

.... jeszcze dwa lata temu była świńska górka i protesty rolników z tego powodu. Gdyby teraz PROW dawał więcej pieniędzy na budowę obór to historia ze świńska górką by się powtarzała częściej niż kiedyś.

hmm "świńska górka" tak więc rozwiń myśl swoją kolego Stach.

W Polsce w roku 2006 produkowaliśmy około 18 mln szt. pogłowia trzody chlewnej, obecnie około 13-14. W roku 1992 było to około 23 mln.

W małym kraju Danii obecnie około 28 mln sztuk przedtem około 25.

Teraz relacja produkcji do konsumpcji mięsa wieprzowego.

W Polsce 2006r było to 110-130% obecnie poniżej 100%

W Danii 475%.

Co robi Dania z tą "świńską górką" kolego Stach????

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Stasiu bardzo skrupulatnie odpowiadasz na każde pytanie, to jednak jakoś umknęło twej uwadze, ciekawe czy celowo czy też nie. Więc przyłączam się do pytania i proszę o odpowiedz, tylko szczerą

A jaką chcesz odpowiedź przeczytać?

 

Czemu w Polsce tak nie może być???? Czemu zamykamy są jedne z najlepszych(nie zadłużonych) cukrowni???

Dla pieniędzy. Jak pamiętasz UE za każdą zamkniętą cukrownię dawała dość duże pieniądze. Do tego jeszcze pieniądze ze sprzedaży gruntów czy maszyn i wychodziło, że lepiej było ją zamknąć i wziąć pieniądze niż produkować. KSC nie jest firmą charytatywną czy fundacją, że powinna robić wszystko pro bono.

Drugim powodem, że tu jest Polska i jeszcze minie 20 lat zanim dojedziemy do obecnego poziomu gospodarczego Niemiec i ich myślenia.

Po trzecie, prywatyzują KSC i ty jako patriota i wielki obrońca polskiej gospodarki, wykupujesz z innymi udziały i robisz to samo co w Niemczech. Czy jednak taniej i łatwiej jest ponarzekać, że to Tusk powinien zrobić?

 

Ja zawsze mówię od nadwyżki głowa nie boli gorzej jak jest deficyt .

Powiedz mleczarzom, że nadwyżka mleka jest fajna i powinni się z tego cieszyć.

 

hmm "świńska górka" tak więc rozwiń myśl swoją kolego Stach.

W Polsce w roku 2006 produkowaliśmy około 18 mln szt. pogłowia trzody chlewnej, obecnie około 13-14. W roku 1992 było to około 23 mln.

W małym kraju Danii obecnie około 28 mln sztuk przedtem około 25.

Teraz relacja produkcji do konsumpcji mięsa wieprzowego.

W Polsce 2006r było to 110-130% obecnie poniżej 100%

W Danii 475%.

Co robi Dania z tą "świńską górką" kolego Stach????

W 2010 roku Niemcy wyprodukowały 5,5 mln aut a kupili 3,2 mln.

Co oni robią z tą nadwyżką aut?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Stanisław - jesteś bardzo ynteligentnym człowiekiem, innych pouczasz i wyzywasz od nieuków, przygłupów i podobnych a sam nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie ? Powtórzę pytanie: czy miałeś 18 lat podczas referendum w sprawie przystąpienia do UE, jeśli tak to jak głosowałeś? Odpowiedz jaką chcę przeczytać ma być SZCZERA z twej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

pier**lita, pier**lita, pier**lita. Poproszę instrukcję na metanol z ziemniaków, - tylko kompletną instrukcję na produkcję metanol/etanol z ziemniórów.

 

A pozatym poproszę szeroko - rozwinętą dystrybucję, z tegoż, że składnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie, nie miałem. A jeżeli bym miał to nie głosowałbym bym zza.

 

Rozumiem, że jako przeciwnik UE jeździsz na zachód z paszportem, a drogi wybudowane z pomocą UE omijasz szerokim łukiem i opluwasz tablice ,,unijne'' wiszące u rolników?

 

Czy dzis masz już 18lat? :o Jesli tak to możesz startować na posła, i u boku Jarka walczyć o wycofanie sie z Unii. :o

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

A zastanawialiście się kiedyś czemu np. nie jest dotowane gospodarstwo będące w harmonii z fazami księżyca?

 

Bo mam jedną krowę - i od niej zawsze ten sam cielak się rodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj