pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
StasiekS    73
Skoro nie pracujesz na roli (na własnej)... to jak możesz się udzielać...

Tak samo jak ty udzielasz się w sprawach politycznych mimo, że nie jesteś politykiem.

był jeszcze jeden który w TESCO pracował i bronił pracowników...

To pewnie o mnie chociaż w Tesco to tylko czasem zakupy robię a pracowników nigdzie nie broniłem tylko porównywałem obciążenia podatkowe związane ze służbą zdrowia.

 

Jest jedna rzecz, która powinna zgodzić wszystkich rolników, jest to brak szacunku dla tego zawodu.

Rolnicy sami na ten szacunek sobie zapracowali. Trochę to także wieje hipokryzją mówić o szacunku dla swojego zawodu a jednocześnie nie darzyć nim innych.

 

Dotrzymywanie terminów płatności i ściągalnośc należności na cywilizowanym poziomie - co by nie było co roku na forum tematów typu "Probelmy zakładów w Bodaczowie itp"

To dotyczy każdego obywatela nie tylko rolnika. Po drugie to uregulowane jest tylko trzeba przyśpieszyć działanie sądów i po problemie.

 

-zlikwidować szarą strefę w rolnictwie(krus, dopłaty, itp)

Trochę zbyt ogólne i szerokie pojęcie. Może jakieś konkrety?

 

 

-ziemia rolna dla rolników, a nie lekarzy. ;[ (Monitoring obrotu ziemią)

Już nie przesadzajmy. Warszawiak może powiedzieć, że mieszkania dla mieszczuchów a nie nowobogackich z jakiś wsi. Ale przy sprzedaży ziemi z zasobów państwowych uprzywilejowany powinien być rolnik ale bez monopolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Może taki postulat :Wsparcie dla hodowców trzody jakieś programy rozwoju nowoczesnej produkcji,ułatwienia w pozwoleniach na budowę budynków inwentarskich,ucywilizowanie handlu na targowiskach nowoczesny rynek w każdym powiecie dla rolników a nie chinskiego badziewia. Gdzie my żyjemy prokurator protestuje i strzela sobie w głowę przed kamerami normalnie oglądam i nie do wiary!! :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@Stasiek, jak widać wszystkiego nie wiesz.W krajach zachodnich obrót ziemi odbywa się przez specjalną agencję która pilnuje by ziemia rolna trafiała do rolnika, ma pierwszeństwo odkupu jeśli ktos chce sprzedać dla ,,lekarza''. A co w takim systemie nie pasuje?

Konkrety? W Krusie rolnicy, reszta won. Co to za prawo , że notariusz jest na krusie? Uszczelnić system wypłacania dopłat, jak na razie pobierać dopłaty można nie wiedząc nawet gdzie się ma pole. :o

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Że w innych krajach funkcjonuje to nie znaczy, że musi u nas. W USA służba zdrowia jest prywatna ale czy musi być u nas? Chodzi mi o to żeby tylko nie tworzyć monopolu na ziemię dla jednej grupy społecznej. Podobnie mogą chcieć miastowi aby obrót mieszkaniami był kontrolowany i żeby twój syn/córka nie mogli podkupić mieszkania warszawiakowi bo przez przyjezdnych musi więcej płacić. Tak samo nie powinno się decydować za kogoś komu ma swoją ziemię sprzedać. Jeśli twój sąsiad chce sprzedać lekarzowi to niech to robi. Jego ziemia, jego święte prawo do tego. Ale z zasobów państwowych, ziemia powinna być sprzedawana najpierw rolnikom a w razie braku chętnych innym grupom społecznym.

Może taki postulat :Wsparcie dla hodowców trzody jakieś programy rozwoju nowoczesnej produkcji,ułatwienia w pozwoleniach na budowę budynków inwentarskich

A ja mam taki. Chciałbym ułatwienia dla producentów gwoździ, programy w rozwoju nowoczesnej produkcji gwoździ. Miały to być postulaty realne i uniwersalne dla wszystkich, takie które nie obciążą budżetu państwa mld. złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

kolego StasiekS zgłoś się d Gajowego...

postulaty???? pamięta ktoś taką akcję... Litr mleka= litr ON :blink: producenci mleka protestowali w latach 90... dobre akcja... :lol: kiedyś vat na maszyny rolnicze wynosił bodajże 7%!!!! ;[ niebawem polską ziemię będą wykupowali NP. Niemcy... ;[

farmermf ma rację KRUS = rolnicy reszta na drzewo...


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
kiedyś vat na maszyny rolnicze wynosił bodajże 7%!!!! ;[ niebawem polską ziemię będą wykupowali NP. Niemcy... ;[

Bo nadchodzi pora aby spłacić połowę nowego ciągnika i odwdzięczyć się zachodnim sąsiadom za dopłaty itp. Nic nie ma za darmo.

 

kolego StasiekS zgłoś się d Gajowego...

Chyba ciężko u mnie z myśleniem bo nie zrozumiałem. Możesz wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A ja teraz powiem coś od siebie ;)

Po pierwsze czytam ten temat i nie widzę żadnych konkretów

Po drugie sami tak wybraliście, chcieliście liberałów to mamy liberałów którzy nic nie robią bo do tej pory to chociaż można było coś usłyszeć o wsi i rolnikach a teraz cisza tak jakby wieś nie istniała.... I nie piszcie teraz ze ja nie głosowałem na PO albo coś takiego bo po pierwsze to z tego co się orientuję to mam 40% przewagi nad całym społeczeństwem a to by wystarczyło ale ze ludzie tak głosują to nic na to się nie poradzi ważne żeby przy następnych wyborach wyciągnąć wnioski bo protesty to i tak nigdy nam nie pomogły i chyba już nie pomogą :)

 

Ja uważam że szanse do protestu mieliśmy przy ostatnich wyborach ale jej nie wykorzystaliśmy ;( Ale to jest tylko moje zdanie i mój pogląd jeżeli ktoś się zgodzi z nim to jest mi bardzo miło jeżeli ktoś jest przeciwny niech też się wypowie tylko proszę o kulturę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

PO? A taki wszech dobry PiS co zrobił dla rolników? I tu nie pisać że potrzebny drugi Lepper bo on coś zrobił ale jak dopchał się do koryta to tylko z tego koryta wyciagał dla siebie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Mam propozycję dla moderatorów. Banować tych co wspomną o PO/PiS/SLD/PSL czy Lepperze i kto jest gorszy a kto lepszy. To już się nudne robi. Chyba, że będzie to walka na argumenty a nie potyczki słowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja proponuję doprowadzić do porządku gospodarkę melioracyjną, sami doskonale wiemy, jaki jest stan systemów odwodnień. Wiele rowów jest zarośniętych, drenacji dawno nikt nie kontrolował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@Bobek racja, podpisuję się .

@Stasiek, a ja bym ciebie zbanował, nie jesteś rolnikiem, a mądrzysz się niesamowicie jakbyś znał nasze problemy :o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

No fakt, będąc ubezpieczonym w Zusie, mając parę ha, studiując kierunek niezwiązany z rolnictwem w wielkim mieście i mając inne zdanie niż większość przedstawicieli wsi, nie można już być rolnikiem...? W sumie nawet za takiego się nie uważam i chyba uważać nie chcę.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Popieram pomysł z % dla osób które mówią o partiach politycznych.

Co do dyskusji to piszcie dalej te pomysły bo się robi ciekawie. Bo narzekać każdy potrafi, ale co zrobić żeby było lepiej to mało odzewu. A tu jest i wreszcie temat zaczyna mi się podobać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Ja proponuję doprowadzić do porządku gospodarkę melioracyjną, sami doskonale wiemy, jaki jest stan systemów odwodnień. Wiele rowów jest zarośniętych, drenacji dawno nikt nie kontrolował.

 

i kto to mówi :D

 

a tak na poważnie to jeden z konkretniejszych postulatów bo po upadku poprzedniego systemu rządzacy przeżucili odpowiedzialność za meliorację na samorządy które albo nie mają pieniędzy albo robią wszystko zeby akurat na ten cel pieniedzy nie mieć (bo przecież iluminacje świąteczne ważniejsze)

 

ja bym dożucił jeszcze doradztwo rolnicze z prawdziwego zdarzenia a nie tylko pomoc przy wypełnianiu wniosków - doradca to powinien być ktos kto rolnikowi rzeczywiscie doradzi - przyjedzie na pole i powie co ma zasiac zeby po pierwsze było to racjonalne od strony przyrodniczej (zmianowanie) ale także ekonomicznej - oczywiście ostateczna decyzja pozostaje rolnikowi - bo też nie zawsze rolnik wie co się dzieje z jego polem - do krowy wezwiesz weterynarza jak zachoruje a jak na polu zaczynaja wychodzić cuda to kogo wezwiesz ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odnośnie bobrów to jestem za. ;) Rodzina jakoś za bardzo rozpanoszyła. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

@Bobek masz rację a @Stasiek skoro nie uważasz się za rolnika to po co udzielasz się na forum rolniczym? Rolnicy nigdy nie potrafili się zorganizować i upomnieć o swoje. Górnikom jak rząd chce uciąć parę złotych to robią taką rozpierdzióche na wiejskiej że w sejmie żadna ustawa przeciwko nim nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Dobrze to ja już więcej nic nie napisze bo widzę ze na tym forum nie wolno mieć własnych poglądów chociaż jakbyście nie zauważyli nie napisałem nic o partii Kaczyńskiego (żeby nie było że używam PiS) Bo tak naprawdę to nie jestem w stanie ocenić tego człowieka jak potrafi rządzić bo sorry ale w tej koalicji w której on był i z kim musiał współpracować to ja mu naprawdę współczuję i patrząc na to ze strony obserwatora to ja znalazłem u niego tylko jedną wadę która jest straszna nie chęć do Rosji którą sam poczułem i mam na myśli embargo oprócz tego uważam ze naprawdę na tą chwilę nie było lepszego wyboru bo idealny nie był żaden ;( Co do jakichkolwiek przykładów to się wstrzymam bo i tak je obalicie i powiecie ze to albo było złe albo zrobiło to PO albo może Ruch Palikota ;)

 

Co do Pana moderatora @milanreal1 użyłem 4 nazwy partii politycznych oraz jedno nazwisko osoby związanej z daną partią która jest wam przeciwna ;)Dlatego proszę o solidne % bo w końcu od nikogo innego ich nie dostaje ;) A i przy okazji pozdrawiam Ojca Rydzyka i całe Radio Maryja oraz Telewizje TRWAM bo może i nie da się tego radia słuchać ale codziennie słucham wiadomości z róznych źródeł i wcale nie uważam żeby tam były jakieś wielkie zakłamania a jak ktoś wpadnie na genialny pomysł i ma trochę rozumu to nie będzie się nabijał z ojca Rydzyka tylko posłucha jego serwisu informacyjnego później posłucha wiadomości na TVN Polsacie i TVP i będzie potrafił wyciągnąć wnioski ;)

Edytowano przez brzozak2
skoro chcesz tak bardzo roznorodnosci to nie ma problemu, ja ci moge dac % za OT, zgodnie z tym co zostalo wczesniej ustalone - zero polityki w tym temacie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Moim zdaniem to powinny by protesty przeciwko tak wysokim cenom paliwa, nawozów, maszyn, ale głownie chodzi o zarobek jaki mają dilerzy którzy nic nie robią a mają do 30% to jest chore. Co z tego że dają większe dopłaty jaz za nie można mniej kupić. Kiedy to się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Podobnie mogą chcieć miastowi aby obrót mieszkaniami był kontrolowany i żeby twój syn/córka nie mogli podkupić mieszkania warszawiakowi bo przez przyjezdnych musi więcej płacić. Tak samo nie powinno się decydować za kogoś komu ma swoją ziemię sprzedać. Jeśli twój sąsiad chce sprzedać lekarzowi to niech to robi. Jego ziemia, jego święte prawo do tego. Ale z zasobów państwowych, ziemia powinna być sprzedawana najpierw rolnikom a w razie braku chętnych innym grupom społecznym.

 

nie trafione porównanie bo mieszkanie to zazwyczaj nie warsztat pracy, a jak inaczej nazwać gospodarstwo

 

raczej powinno być mieszkanie w mieście dla ich mieszkańców, domy na wsi dla ludzi ze wsi ;)

 

np we Francji jak Twój sąsiad sprzedaje ziemię, a Ty akurat nie masz kasy na nią, wykupuje ją taka ich ANR i ty ją obrabiasz, jednocześnie spłacasz niskooprocentowany kredyt, w momencie jak spłacisz, jest już Twoją własnością, przynajmniej tak było parę lat temu, więc czego my się rzucamy, o ochłapy, marne 25-30% tego co na zachodzie, jak mamy przyjmować ich wzorce... to przyjmujmy

 

niestety chyba przyznam rację "Mirowi": "dziki kraj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

sprzedawcy nawozów mają zarobek bo dopłaty nie są wypłacane jednocześnie choć to jest dziwne bo skoro ARiMR ma tak naprawdę czas do końca żniw na kontrole płatności bezpośrednich to prawdę mówiąć można by rządać przyspieszenia wypłat. Przecież nie przyjadą w listopadzie kontrolować j. jary który sciałem w sierpniu.

Czyli decyzje mają być np rozesłane do 31 listopada br.

Dopłaty mają byc przelane do 15 grudnia br.

Tylko że to przeszło by u tych co mają same pola.

W przypadku zwierzaków przyjechac mogą zawsze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

oglądał ktoś dziś agrobiznes??? dziś było wzmianka o protestach rolników... było też o drastycznym spadku ceny żywca wieprzowego... cóż pasza drożeje, paliwo też a tuczniki w dół... :( a co roku to coraz mniej za dopłaty mogę kupić nawozu... <_< co do melioracji to już dawno nie płace żadnych spółek wodnych...

- na łące jest tak przeprowadzona melioracja że nie była nigdy koszona ciągnikiem...

- stan rowów woła o pomstę do nieba

- tam nawet pieszo nie da się wejść

- kopali kanalizację i przerwano dreny po większym deszczu mam rzekę przy obejściu

- ostatnio straszono mnie sądem :D

- mam dokumentacje że od 50 lat ta łaka nie nadaję się do użytku :)

- zazwyczaj była koszona jeden raz do roku kosą spalinową:)

to tak nawiasem...

miesiąc temu byłem na pokazach ( marki nie podam:)) w Drążgowie Lubelskie...

na pytanie o cenę maszyny jeden z przedstawicieli podał cenę z kosmosu a na pytanie ... Dlaczego tak drogo????:)

odparł... Bo na rolnictwie jest interes....:) chciałbym zdementować pogłoski i dodać... Na Rolniku jest interes :blink: ludzie biorą maszyny ze sporymi zapasami mocy itp... nabijając dilerom spore zyski...


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4

co wy od leppera chcieliście jakoś tylko on bronił polskiego rolnika z tego co teraz widze

 

miało być bez polityki, +10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolko    0

Wg mnie to Tusk ma nas rolnikow daleko gdzies. Uwaza ze on jest pan a reszta to sie nie liczy. Wazne zeby on mial dobrze. A rolnik to i tak jest gruboskorny i wytrzyma wszystko ale czy do konca?? jednak rolnik ma swoją cierpliwosc wszak od myszy do cesarza wszyscy zyją z gospodarza. Prawda?

 

Bez polityki, +10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ktoś ma dalsze propozycje postulatów o które warto walczyć?

Które warto poruszać podczas akcji protestacyjnych? Tylko mówimy o takich które będą mówiły za rolników łącznie a nie za krowiarzy czy drobiarzy czy rolnika-ekologa co uprawia ptaszki.

 

Konkrety, postulaty z propozycjami jak to zostało zrobione np w krajach starej pietnastki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
nie trafione porównanie bo mieszkanie to zazwyczaj nie warsztat pracy, a jak inaczej nazwać gospodarstwo

Mieszkanie także jest często warsztatem pracy. I jak sobie wyobrażasz pracę w mieście bez miejsca zamieszkania? Czyli gospodarstwo rolne powinno być bardziej uprzywilejowane prawnie niż mieszkanie jakiegoś mieszczucha?

 

np we Francji jak Twój sąsiad sprzedaje ziemię, a Ty akurat nie masz kasy na nią,

Jeśli nie mam kasy to albo była ona dla mnie za droga albo nie powinien na siłę się na coś porywać. Jestem zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej i to nawet na wsi dlatego nigdy nie będę chciał aby coś mnie na siłę uszczęśliwiało tak jak to próbuje zrobić wielu stąd. Chcą na siłę podporządkować innych bo oni chcą być rolnikami i już. Mimo, że się do tego nie nadają ale chcą aby państwo czyli reszta obywateli z własnych podatków fundowała im zabawę w rolnika. I nie pisz, że bez rolnika by z głodu poumierali bo na jego miejsce są chętni którzy bez niczyjej pomocy sobie doskonale poradzą.

 

a co roku to coraz mniej za dopłaty mogę kupić nawozu... <_<

Jak tam kupuje tyle samo ile co roku no chyba że się areał zwiększył. Może dlatego, że dopłaty przeznaczam na dzivki i wódę. Dobrze, że tego cena się w miarę nie zmienia.

 

Bo na rolnictwie jest interes....:) chciałbym zdementować pogłoski i dodać... Na Rolniku jest interes :blink: ludzie biorą maszyny ze sporymi zapasami mocy itp... nabijając dilerom spore zyski...

Pretensje do tylko do siebie.

 

A ja miałbym postulat oznakowania pochodzenia żywności ale nie tak jak teraz tylko tak, że klient nie musząc za dużo szukać wie skąd jest mleko albo mięso. Do tego należy uregulować to tak aby szynka była polskiego pochodzenia jeśli 70% składników jest z Polski a nie parę % to Polskie a reszta niemieckie a sprzedawane jest jako nasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj