Skocz do zawartości
krzysztof12

Jakie pasze dla młodych cieląt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
pasze

Wiadomość z agroFakt.pl

komodo    87

nie lepiej dac całych ziaren zboz owsa i jeczmienia razem z cała kukurydza a nie odrazu faszerowac cielaka pasza gotowa jeszcze sie w zyciu naje Sama gotowa pasza raczej nie wspomorze rozwoju układu pokarmowego

krzychoo124    1

a co takiego złego jest w tych gotowych paszach? Tam jest zawarte wszystko kukurydza, pszenica, soja, siemie lniane i przede wszystkim witaminy, których w samym produkcie zbożowym nie ma. No ale każdy karmi jak uważa, ja z całą pewnością moge polecić Meggi bo zauważyłem u cieląt brak biegunek, lepszy apetyt i przede wszystkim cielęta są zdrowe.

komodo    87

akurat meggi wlasnie to juz chyba jest gotowe co nie wymieszane z całymi ziarnami chyba ale takze to jeszcze nie najgorzej ale mozna samemu i taniej wyjdzie do ziaren dołozyc witamin lub lizawki i naprawde bedzie zdrowiej

ChiquitaB    48

kiedyś właśnie coś o lizawkach czytałem, że nie powinno się ich używać bo mają negatywny wpływ. Lepiej osobo witaminy wpowadzać

Dzientki    1

Ja dla swoich cielaków daję całe ziarna kukurydzy plus gnieciony owies oraz pełnoporcjówkę CJ z De Heus. Witaminy dodaję do wody.

komodo    87

no lizawka witamin nie zastapi ale cielaki chetnie korzystaja u mnie chodza po powietrzu maja na drzewie przymocowane to zawsze cos tam sobie lizna :D

Grześ    3

Ja dodaję jakiegoś kalbera bodejrze ideal z ibeki po 45zł/25kg. Jak narazie nalepszy z tych które stosowałem (Trouw, de heus, nutrena(cargil), sano). Orginalny niemiecki zaden polak przy tym nie rył w przeciwieństwie głównie do nutreny

andrzej25    0

od jakiego wieku ( oczywiście w miesiącach ) można dawać lizawki cielętom i jakie te lizawki mają być , bo na rynku są różne .............

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się