dedel

mały ciagnik do transportu

Polecane posty

dedel    0

Witam wszystkich, szukam małego ciągnika 30-50KM, wyłącznie do transportu wewnętrznego, będzie ciągnął dwie przyczepy max 3t każda. Dobrze aby miał wspomaganie i pneumatykę do przyczep (mogę sam dorobić). Ciągnik musi być kupiony na fakturę i na gwarancji. Cena najchętniej do 45tyś zł brutto. Chciałbym coś niezawodnego z łatwym dostępem do niedrogich części. Oto wyniki moich poszukiwań:

Pronar 320 T

Massey Ferguson 240 lub 350

New Holland SNH 304

MAHINDRA FS-404

 

Proszę o opinie i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

45 tyś brutto i na gwarancji ??? :blink: za ta kase kupisz stare romadło i nikt ci na to gwarancji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dedel    0

Mylisz się, wszystkie wymienione spełniaja te warunki.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego chyba faktycznie troche nie powazny jestes. Kto ci da gwarancje na ciagnik za taka sume? Chyba ze mowimy o gwarancji rozruchowej lub np na miesiac. Dopisz do ceny pare zer to wtedy bedzie to realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dedel    0

Nie mam ochoty na spory dotyczące cen i nie o to pytałem, może ktoś poza znajomością cen. Będzie coś w stanie napisać o wyżej wymienionych ciągnikach (zakładając że wszystkie są nowe) i ich przydatności do moich zastosowań.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego za taka sume to kupic mozesz NOWY ciagniczek ale ogrodniczy a nie taki jak ty piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

do 50 tys brutto spokojnie kupi Massey Ferguson 240 lub 350 (pierwszy chyba składany w Pakistanie a drugi coś mi się obiło o uszy że w Brazylii). Ogólnie u nas jak był produkowany to nosił nazwę MF/Ursus 235/255.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na moje to są za małe ciagniczki (sadownicze) wątpie żeby z przyczepa 3 tony normalnie ruszyl sa waskie i lekkie troke miekkie podloze i bedzie sie drapal z przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Mam pronara 320 A - z kabiną z 2002 roku.

Jako ciągnik do transportu ma fatalnie zestopniowaną skrzynię biegów. Są spore problemy z ruszeniem z przyczepą 3 t (jedną) mimo aż 16 biegów. Jeżeli będziesz go używał do lekkich prac polowych to jest super. Części do niego są w miarę tanie i poza drobiazgami takimi jak np linki gazu ktore często pękają raczej nie ma problemów.

U mnie zajmuje się bronowaniem, siewem nawozów (rozsiewacz zaczeniapny ok 1000 kg), opryskami (zaczepiany 1200l i belka 15 m), czasem się nim orze - można dociążyć pług masą traktora, czasem sieje (jak był poznaniak stary).

Dodatkowo używany jest do kombajnu porzeczkowego

 

Ciągnik jest dość tani, ale nie wiem czy 2 raz bym go kupił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Hm... wyłącznie do transportu wewnętrznego , więc przedni napęd wręcz zbędny ;)

 

 

Nie napisałeś czy ma być to nowy czy używany ciągnik...

 

Z nowych proponowałbym małego MTZ : http://otomoto.pl/mtz-belarus-nowy-320-4-A113092.html

i małego farmtraca : http://otomoto.pl/farmtrac-nie-ursus-zetor-pronar-535-nie-ursus-zetor-pronar-A104938.html

 

Tylko ,że cena jest wyższa niż podałeś , ale może warto ? Ft ma gwarancję na 2 lata co warto uwzględnić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dedel    0

Mam pronara 320 A - z kabiną z 2002 roku.

Jako ciągnik do transportu ma fatalnie zestopniowaną skrzynię biegów. Są spore problemy z ruszeniem z przyczepą 3 t (jedną) mimo aż 16 biegów. Jeżeli będziesz go używał do lekkich prac polowych to jest super. Części do niego są w miarę tanie i poza drobiazgami takimi jak np linki gazu ktore często pękają raczej nie ma problemów.

U mnie zajmuje się bronowaniem, siewem nawozów (rozsiewacz zaczeniapny ok 1000 kg), opryskami (zaczepiany 1200l i belka 15 m), czasem się nim orze - można dociążyć pług masą traktora, czasem sieje (jak był poznaniak stary).

Dodatkowo używany jest do kombajnu porzeczkowego

 

Ciągnik jest dość tani, ale nie wiem czy 2 raz bym go kupił..

Czy problemy z ruszaniem związane są z jego małą masą?

 

Hm... wyłącznie do transportu wewnętrznego , więc przedni napęd wręcz zbędny ;)

 

 

Nie napisałeś czy ma być to nowy czy używany ciągnik...

 

Z nowych proponowałbym małego MTZ : http://otomoto.pl/mtz-belarus-nowy-320-4-A113092.html

i małego farmtraca : http://otomoto.pl/farmtrac-nie-ursus-zetor-pronar-535-nie-ursus-zetor-pronar-A104938.html

 

Tylko ,że cena jest wyższa niż podałeś , ale może warto ? Ft ma gwarancję na 2 lata co warto uwzględnić .

Potrzebuje wersje bez kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PROKMAR DF 504 mam, polecam, wiecej info na gg3182131 pzdr:]

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dedel    0

Niestety z tego co wiem nie robią go w wersji platformowej.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj