mtz_820

Ceny śruty rzepakowej, sojowej, DDGS i nie tylko

Polecane posty

damianzetor9540    2705

Wcześniej dawaliśmy młóto suszone z śrutą rzepakową pólł na pół a po tej cenie to zrezygnowaliśmy i jadły same młóto. A teraz kto wie , może się znów wróci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

na WGT:

 

makuch rzepakowy 860-1000 zł/t

śruta rzepakowa 820-900 zł/t

makuch słonecznikowy 835-850 zł/t

śruta słonecznikowa 600-1285 zł/t

śruta sojowa 1490-1910 zł/t

 

 

cena uzależniona od ilości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

na WGT:

 

makuch rzepakowy 860-1000 zł/t

śruta rzepakowa 820-900 zł/t

makuch słonecznikowy 835-850 zł/t

śruta słonecznikowa 600-1285 zł/t

śruta sojowa 1490-1910 zł/t

 

 

cena uzależniona od ilości :D

 

Kolego rozumiem ze są to ceny netto, z jakiego rejonu jestes i jak ksztaltuja się ceny sruty rzepakowej, sojowej i otrab?

U mnie na dzien dzisiejszy sruta rzepakowa 1040(podbno zaczyna rosnac w skupie), otreby pszenne 500

Edytowano przez Karror830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@Karror830 na Warszawskiej Giełdzie Towarowej ceny są zazwyczaj netto

sęk w tym że aby kupić tam towar trzeba mieć założone konto na tej giełdzie, a oferty są na różne ilości głównie zaczynają się przy 24t i jej wielokrotności

 

jeśli chodzi o lokalizacje są to oferty z całej Polski

https://www.ewgt.com.pl/towary/oferty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

niestety podrożała, koniec października kupiłem o 1070zł/tona ,a w ubiegłym tygodniu 1180zł,sojowa 2100zł,mowa o mniejszych ilościach worki po 50kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Orientuje się ktoś jaki jest PRAKTYCZNY termin ważności śruty sojowej??? Chodzi mi o to ile czasu od kupna można ją mieć i skarmiać nią zwierzęta bez obaw że im zaszkodzi????? kwartał,pół roku,rok??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
    • Przez adam1996
      Znalazłem ostatnio ciekawy temat o uprawie soi na kiszonkę między rzędami kukurydzy nie będę robił reklamy nikomu więc sam opisze mniej więcej o co chodzi a mianowicie: soje miałoby się wsiewać między rzędy kukurydzy kiedy ta ma 10cm co spowoduje że soja nie zdąży dojrzeć i łatwiej będzie ją zakisić oraz będzie miała mniej substancji antyżywieniowych. Plusem takiego działania ma być mniejsza ilość chwastów oraz bardziej wartościowa kiszonka. Pytałem w ODR niestety nikt na ten temat nic nie wiem dowiedziałem się tylko że soi nie ekstrudowanej nie powinno się podawać bydłu bo zawiera zbyt wiele tłuszczu który "zalepia powoduje gorsze przyswajanie paszy" ale to jeśli chodzi o soje suchą na temat zielonej nic nie wiedzą.Załatwiłem już darmową próbkę soi i teraz się zastanawiam czy ją siać czy nie. Czy ktoś próbował już takich nowości ? Macie na ten temat jakieś opinie ? 
    • Przez qamil
      Witam.
      Ostatnio naczytałem się w internetach wiele artykułów poświęconym nawożeniu roślin strączkowych. Na  AF  również nie znalazłem  odpowiedzi na to pytanie . W moim przypadku najbardziej interesuje mnie nawożenie bobu.
      Głównym pytaniem jest czy lepszym terminem do wysiewania nawozów fosforowych i potasowych jest jesień( tak jak piszą w tych artykułach )    czy wiosna?    Zamierzam siać  nawozy bezchlorkowe co jak wiadomo,  do tanich nie należą,  a NIKT nie chciałby  puścić z deszczem dużej kasy,  przez jedną niewiadomą.
      W moim przypadku gleby są średnie.   to niby wskazane siać na zimę,  ale jednak nie mam  przekonania.
      Może ktoś juz praktykował taki problem i podzieli się spostrzeżeniami?
      Pozdrawiam
    • Przez Piters182
      Witam. Czy znacie jakiś kupców na soje? Jestem z okolic Lubelskiego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj