Polecane posty

pawlon    0

to są zwykłe łozyska. w pierwszych prasach były dospawywane podkładki a teraz juz są same łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jane012    0

Witam kupiłem metal fach i jeden bok beli owija dwa razy zacina się kółko

Edytowano przez Jane012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3060    0

Mam kolejne pytanie. Na zegarze od MF Z-562 [to jest chyba LP-2] mozna zobaczyć w jakiś sposób liczbę bel wszystkich zrobionych, czy tylko ten dzienny licznik??

Edytowano przez MF3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Mam kolejne pytanie. Na zegarze od MF Z-562 [to jest chyba LP-2] mozna zobaczyć w jakiś sposób liczbę bel wszystkich zrobionych, czy tylko ten dzienny licznik??

 

A wogóle da sie zobaczyc dzinny licznik?? U mnie jest tylko pokazane ile zrobiłem ogólnie belek i nic nie pisze ile zrobiłem w jednym dniu.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

mechanizm powinien załączyć sie w momencie gdy wskaźnik osiągnie koniec żółtego pola

 

Nie prawda!! Wszystko można ustawic. Ja na poczatku mialem tak ze mechanizm sie załaczał w srodku zółtego i belki były bardzo luźne no to pojechałem do kolegi co ma metal-facha od 3 lat i on mi wytłumaczył co zrobic zeby belka była lepiej zbita i zeby mechanizm załączał sie później. Teraz załącza mi sie na końcu czerwonego i robi lux belki


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3060    0

A wogóle da sie zobaczyc dzinny licznik?? U mnie jest tylko pokazane ile zrobiłem ogólnie belek i nic nie pisze ile zrobiłem w jednym dniu.

 

 

To jest właśnie dzienny licznik i tę liczbę możesz skasować. Nowego dnia możesz zaczynać od "0"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

To jest właśnie dzienny licznik i tę liczbę możesz skasować. Nowego dnia możesz zaczynać od "0"

No ja wiem o tym. Pytałes jak mozna zobaczyc liczbe ogolnie zrobionych bel - poprostu nie kasowac licznika. Ja wcale nie kasuje tego licznika bo po co?

Edytowano przez farmtracker

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

@Jane012: miałem taki sam problem, jak otworzysz białą klapę(tą od sznurka), zobaczysz w lewym, górnym rogu kalamitkę, nasmaruj ją a następnie spójrz gdzie idzie sznurek (od początku), przechodzi on przez takie dwie blaszki, podkręć je( nie za lekko, nie za mocno) aby sznurek miał większy opór i dzięki temu kółko nie będzie się zatrzymywać( w moim przypadku pomogło) :)

Edytowano przez Luc826421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

Nie prawda!! Wszystko można ustawic. Ja na poczatku mialem tak ze mechanizm sie załaczał w srodku zółtego i belki były bardzo luźne no to pojechałem do kolegi co ma metal-facha od 3 lat i on mi wytłumaczył co zrobic zeby belka była lepiej zbita i zeby mechanizm załączał sie później. Teraz załącza mi sie na końcu czerwonego i robi lux belki

zgadza się, wszystko mozna ustawić, byle z głową ale jak przesadzisz to siądzie Ci wał w skrzyni napędowej.

Edytowano przez pawlon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam kupiłem metal fach i jeden bok beli owija dwa razy zacina się kółko

też to przerabiałem, kółko ślizgało się na cienkich sznurkach nasmołowałem rowki których używam jakiś czas było ok i znowu to samo, okazało się że kółko ślizga się na ośce tam nie ma żadnego klina, więc wywierciłem otwór obok oski i wkręciłem śrubkę że tam o coś oparła i teraz jest ok,

ps. a może sznurek źle zakładasz bo ma być w około kółka obkręcony a nie tylko zakręcać na kółku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Mam pytanko do użytkowników Metal-Fach Z-562+rotor. Z jaką prędkością belujecie słomę np. po przenżycie? Wiem, że słoma słomie nie równa, ale chciałbym się dowiedzieć mniej więcej. Ja zwijam pokosy po kombajnie Claas z hederem 3,2m. Ciągnik Zetor 7745T 81KM Jak słoma jest dobra to jeżdżę na 1 biegu szosowym, jak słoma słabsza (cieńsze pokosy) to na 2 biegu szosowym i dobijam na półbiegu. Chciałbym się dowiedzieć jak to robią inni tą prasą i traktorem o podobnej mocy. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Witam , otóż jak w temacie mam problem z owijaniem suchej słomy siatką , ustawiam siatkę na 3x razy żeby się owinęła bela , a gdy puszczam siatke kulką ją złapie ale zostaje w jednym miejscu kula nie jest owineta cała i bele są nieowiniente , czy to jakiś problem czy pro prostu ten typ tak ma ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Słoma jest pewnie zbyt sucha i krótka. Kolego spróbuj późnym wieczorem lub rano, gdy jest rosa, wtedy powinno być ok. Miałem podobny problem, ale jakoś się dało. Owiniecie siatką 2x wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

no właśnie wyjechałem wieczorem koło 20 to szło ładnie . no ale wszystkiego nie da się zrobić wieczorem , 20 ha nie zrobie w wieczór lub poranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

mój kolega to w dzneiń troche pośpi a w nocy beluje bo nie ma szans zeby zrobic belke z suchej słomy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Można zrobić belkę z suchej słomy w środku dnia ale nie polską prasą... Niestety będziesz musiał zmęczyć te 20 ha rano i wieczorem inaczej się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ustawiacie w ogóle prasę do słomy według instrukcji obsługi ?

 

2.1.1 PRACA MASZYNĄ PRZY ZBIORZE SŁOMY.

Przy zbiorze słomy należy prasę belującą wyregulować według poniższych wskazówek:

- w mechanizmie dźwignia – linka (rys.4) przełożyć linkę w otwór 4 lub 5 dźwigni. Z praktyki

producenta należy wyregulować naciąg linki tak aby luz linki wynosił maksymalnie 20 mm (rys.6).

- przestawić wysokość zaczepu na otwór regulacyjny nr 2 (rys.7) (standardowo prasa ustawiona jest w

otwór regulacyjny nr 3).

- zdemontować docisk Z562 118.000.000 wg. katalogu części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel97    4

Brat robi w środku dnia belki Metal Fachem. Więc sie da. Tylko że one nie sa wtedy takie jak te robione rano czy wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Można zrobić belkę z suchej słomy w środku dnia ale nie polską prasą... Niestety będziesz musiał zmęczyć te 20 ha rano i wieczorem inaczej się nie da...

Możesz podać jakimi konkretnie prasami? http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/379694-zetor-forterra-11441-unia-famarol-df-18vd/ Jakoś ja w samo południe prasowałem. Z Sipmą także nie było nigdy żadnych problemów.

 

Sąsiad starą walcówką Welgerem prasuje w południe i także nie ma problemów mimo że walcówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

Można zrobić belkę z suchej słomy w środku dnia ale nie polską prasą... Niestety będziesz musiał zmęczyć te 20 ha rano i wieczorem inaczej się nie da...

 

jak nie można jak można ja warfamą robię w południe i są ładne owinięte bele zdięcie można zobaczyć w mojej galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

ta prasa ma swoje zagrania , dziś prasowałem 15 ha pszennej słomy i ładnie owijała tylko że musiałem owijać 3 razy kulke , a prasowałem od godz 14 do 21 , sznurkiem wychodzą ładnie o każdej porze dnia i nocy z tym problemu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

koledzy wezcie te zabawki posprzedawajcie i kupcie sobie john deerke od 550 do 590 obojetnie jaki macie fundusz na to i bedziecie belowac 24h na dobe ,,,, jak czytam jakie macie problemy to zadaje sobie pytanie dla jakiej idei to czynicie ze sie zaopatrzyliscie w takie zabawki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A te jd 550 rto niby takie cudo? jest kilka innych tematów o zapychających się jd lub że bela nie chce się obracać w komorze, a siano po pasówce to jedna pleśń, jak ktoś ma prasę walcową to ma powód do tego metalfach jest i tak o niebo lepszą prasą od sipmy clasik i wszyscy w okolicy teraz chcą ten chłap sprzedać, bo po kilku sezonach nadaje się na złom i prawie każdemu się paliła, a co metalfachu, owszem są problemy ale to bardziej zależy od słomy, zgrabiona słoma idzie dobrze a są słomy po prostu śliskie, żytnie słomy gdzie był oprysk zrobiony tylko zapomniano o dobrym nawożeniu słoma jest miękka i tam jest problem, we wszystkich onnych przypadkach albo z zielem z perzem idzie tylko gwizd, jak mamy takie coś belować to przede wszystkim uważać trzeba na kupki słomy podczas dobijania belki jeździć na niskim boegu i wysokich obr, jak już nic nie pomaga, można walce pomalować jakąś farbą jeden dzień pomoże, albo nasmołować 2-3dni się trzyma.

ps. miałem klijenta gdzie okrutnie bele stawały miałem sobie już dać spokój ale w końcu jakoś zmęczyłem te pole, po czym klijen pochwalił się że żyto na tym polu zawsze tak źle się beluje i w zeszłym roku znajomy robił tam sipmą clasik i wyrzekł się i przyjechał następnego dnia o 4tje rano i skończył bo też wyrzucał bele i roztaczał i się zapychało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj