Polecane posty

ejczbio    82

Generalnie wybór należy do Was Krajowe czy zagraniczne!

Metalfach jako firma robi ogromny postęp w rozwoju swojej produkcji. Obecnu sprzęt jest dużo lepszy jak kilka lat temu dotyczy to również pras. Do tego dochodzi to że dajesz zatrudnienie Polakom a nie zagranicznym a to Polacy piją Twoje mleko i jedzą Twoje mięso czy chleb.

Oczywiście, że tak. Żeby tylko Polskie maszyny chociaż w połowie były tak przemyślane i wykonane jak zagraniczne, to nie byłoby problemu! Ale to są moje pieniądze i chciałbym je wydać jak najlepiej, żeby za kilka lat nie żałować i nie sprzedawać 'nowego' sprzętu, bo nie spełnia oczekiwań/nie działa jak powinien/rdzewieje i się psuje. Dlatego też jeśli wniosek prejdzie pozytywnie, będę starał się kupić jak najmniej polskiego sprzętu...niestety...

Ps.prawdopodobnie będę sprzedawał prasę metal-fachu, gdyby ktoś... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz16b    0

wie morze ktoś czy przy zakupie rozrzutnika metal-fach jest w standardzie kabel do świateł?? bo mi nie dali :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacekd    0

Witam czy ma ktoś prase Metal Fach z 2010 roku i czy prawdą jest fakt że prasy mają naspawane na walce jakieś profile co likwidują problem z suchą słomą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

Cześć!

Mam prasę Metal Fach Z562 od ponad miesiąca. Wiele słyszałem o stawaniu (ślizganiu się) bel słomy. Sam nie wiem bo jeszcze nie prasowałem ale za w czasu chcę temu zapobiec. I tu rodzi się pytanie jak? Co zrobić aby do tego nie dochodziło? Co zrobić kiedy to się już stanie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi! B)


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mit i tyle ;[

jak ktoś nie czyta instrukcji obsługi to może i komuś tam stawały bele, w instrukcji jest napisane że do słomy należy przestawić zaczep tak żeby prasa była wypoziomowana tzn zaczep wyżej i podbierak wyżej żeby bele była bardziej na klapę ułożona, natomiast do zielonek jak tak pojedziesz będzie odskakiwała klapa i prasa musi być do zielonek pochylona do przodu tak więc musi być przestawiona z powrotem żeby do przodu pochylić żeby nie było naporu na klapę i problemu nie ma ze słomą, mi osobiście staneły 2 bele siana które schło 2 tygodnie i zbierałem w samo południe i było ze 35stC w cieniu, ogólnie to serwisant to mówił że jak coś leży z miesiąc i wyschnie na popiół to może stawać ale tylko w takiej sytuacji :)

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam 4 lata już i tylko raz mi staneła bela i to w sianie, przez głupote bo prawie dobita już była a ja przejżdzałem z kawalka na kawałek i elipsa sie zrobiła, ale w jechałem w wałek z sianen chwile poskakała i poszła dalej.

 

Wiec powiem tylko każdy sprzet zależy od tego jak będziesz go szanował i nim pracował.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja jak prasowałem swoją prasą (NH BR6090), a słoma leżała długo i była już krucha, nie za tęga, to i jedna kolka staneła i póżniej było jajko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

Taką prasę mam 3 lata i pierwszego roku miałem trochę problemów ze słomą,ale to raczej z braku wprawy.Jak koledzy wyżej pisali,jeśli nie chcesz przestawiać zaczepu,to musisz uważać żeby słoma za dużo się nie mieliła w komorze,tzn. masz prawie dobitą belę i kończy ci się wałek,a do następnego musisz kawałek podjechać,to może się trochę sieczki narobić,ale to zależy też od słomy.I jak będziesz prasował słomę,to czasem musisz wysiąść i sprawdzić,bo kamienie mogą sie dostać między wałki,zresztą będziesz słyszał,jak się kamień dostanie ;) .Ogólnie,to zrobiłeś b.dobry zakup,ja sobie chwalę tą prasę,przez 3 lata tylko raz mi pękła spinka od łańcucha,a bel to chyba z półtora tysiaka już trzasnęłem.Jak w ub. roku prasowałem z sąsiadem słomę(On ma Sipmę),to chyba z 10 razy wymieniał zabezpieczenie,a ja nawet raz nie stanęłem.To chyba tyle,jak jeszcze będziesz coś chciał wiedzieć,to śmiało pytaj.

Edytowano przez foka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

I do słomy powinno się wymontowywać prętowy dociskacz nad podbierakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja do słomy wyjmuje zgrzegła w prasie idzie jak trzebaa to zaraz by sie dławiła tak to tylko szum.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

A jakieś rady dla nowego użytkownika macie? :) Bo w prasach jestem całkowicie zielony, a teraz będzie trzeba wszystko poprasować.


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Na slome wyjmiesz grabie z podbieraka, druga jak dobijasz bele walek CI sie konczy nie wylączaj prasy niech chodiz dalje, jak bedizesz mial troche beli albo prawie pelna w komorze nie jezdz po drodze na drugi kawalek zla strategia potem staje,a tak to sam zobaczysz reszte ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

mam prase class roland 46 i pierwsze słysze zeby bela staneła nawet jak mam nie dobita i pojade na drugie pole to nie staje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Bela stanie w komorze walcowej ale trzeba spełnić kilka rzeczy:

1. Za słaby koń pociągowy- główny problem

2. Sucha słoma (głównie pszenna)- mało istotnie jak mamy odpowiednią moc ciągnika

3. Bela staje głownie przy początkowym dobijaniu ale gdy nie wchodzi świeży materiał (głównie gdy zmieniamy pokos a bela prawie nadaje się do owinięcia sznurkiem)- mało istotne gdyż większym ciągnikiem możemy zredukować bieg na wyższy i szybciej przejechać, zmniejszając obroty WOM przez co słoma się tak nie kruszy

 

Jest sposób na ruszenie beli ale to już wyższa szkoła jazdy i trzeba się tego nauczyć na własnych błędach :P jednak najważniejsza jest moc ciągnika min.70km- bez tego ni huhu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

Ciągnik mam prawie 68 konny bo tak ma napisane na tabliczce na silniku, więc jakoś da rade. Drugim problemem o którym słyszałem to owijanie się siatki na walcach. O co z tym chodzi? No i czekam na kolejne rady dla nowego użytkownika. :D


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Owija sie siatka na wałku bo trzeba lekko obszlifowac plaskowniki naspawane na nim, u mnie sie tak z poczatku czasem zdarzało teraz to tylko smiech, no i opusc pardziec preta napinają cego siatkę i przekonasz sie że bedzie OK.

 

Do kolegi ZUCH, jak masz hydrauliczna komore a nie na zamku to możesz se pogadac.!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

ja użytkuję już 5 rok prasę metal fach,w słomie mi się jeszcze nie przytrafiło żeby bela stała a było prasowane w różnych warunkach,natomiast w sianie raz mi stanęła bela ale to nic dziwnego jak to była sieczka i nie było pociągu.Z prasy jestem ogólnie zadowolony,uważam że to dobra maszynka na średnie gospodarstwa,chociaż i na większych też.Nie dawno zakupiłem drugą prasę tej firmy,posiada juz centralne smarowanie i obwiązywacz siatką.Od razu mowie ze starą będę spzrzedawać i jest w bdb stanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie dodam to że jak prasujesz zaraz po kombajnie to nie ma mowy zeby staneła. Stara może, nawert jeśli nie jest za sucha. Podsumowywując wypowiedzi powyższe i moją, wyjmij grabie, nie prasuj starej słomy, a będzie dobrze, jak kupisz przekaźnik trzykrzyżakowy czy wysokokątowy jak kto woli to już całkiem bajka bo bez wyłączania zjeżdzasz z pokosu w pokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

prasuj zaraz po skoszeniu to ci się żadna nie zatrzyma a to co piszą że dużo koni trzeba to nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

wiem tyle ze te prasy sa z rotorem wielkim nie wypałem sa z tym problemy z rotorem i kto kupil te prasy to nie raz do serwisu prowadzał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

ja mam taką prasę przed wczoraj miałem uruchomienie przez serwis przy pracy z nożami zapchała się kilka razy na jednym pokosie (źle zwiniętym) poza tym było ok. bele zbite dobrze. na razie prasowaliśmy próbny kawałek w tym tygodniu będzie więcej do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Masz jakie zdjecia beli, lub prasy ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0
Napisano (edytowany)

niedługo powrzucam zdjęcia prasy belki mam tylko owinięte

Edytowano przez uiop86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj