Zaloguj się, aby obserwować  
tomek321455

mała hodowla trzody chlewnej.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morowa91    6

Ja bym na twoim miejscu nawet nie zaczynał się w to bawić, bo ja sam miałem ponad 20 macior, a teraz zostały mi tylko 3 i tak całkiem to zlikwiduje bo szkoda zachody, bo ta cena jest śmieszna i wole zboże sprzedać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucasssss    0

Ale teraz zaczyna się powoli opłacać hodowla świń. Dużo rolników zrezygnowało ze świń i teraz jest duże zapotrzebowanie na nie. Cena u nas jest już 4,50- 60 zł i ma iść do 5 zł, bo nie ma świń. No przy tej hodowli ( jak przy każdej innej raczej ) jest trochę zachodu. Pasza droga jest 1 workiem jakiegokolwiek koncentratu kosztuje od 50- 70 zł wzwyż jedyne co jest za darmo to słoma :o , ale i tak żeby ją mieć trzeba jeszcze ciągnikiem trochę się narobić żeby ją zebrać... :o My mamy ( wujek ) zawsze te 60 szt. na stanie jak sprzedamy trochę, a tak średnio jak hodujemy to 80-100 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

cena idzie w dół kto ci powiedział że w górę chyba ostatnio sprzedawałeś świnie miesiąc temu to były po 4,50 a teraz są po 3,90-4,00+vat


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucasssss    0

Tydzień temu... I były po 4,60 bodajże, a ten Berger ( facet, który po nie przyjeżdża ) powiedział, że cena pójdzie jeszcze do góry, bo nie ma świń, że dużo rolników na krowy się przerzuciło i przerzuca... 2 jego stałych klientów co sprzedawali mu zrezygnowało. Zawsze mu dawali po 130 świń na raz, a my przeważnie po 20- 25 świń. Małe gospodarstwo mało świń :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Panie @Lucassss, jeśli wszyscy będą tak podchodzić do sprawy, to za kilka miesięcy tuczniki będą po 2.50 zł za kilogram, bo oczywiście teraz wszyscy się na świnie nastawiają. I akurat, jak już będą mogli sprzedać to wtedy cena spadnie do 2.5 zł. Ile razy jeszcze musi tak być, żeby się ludzie wreszcie rozumu nauczyli ?


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja myślę żeby się opłacała ta hodowla to trzeba chować więcej i wtedy te straty nadrobimy ilością sprzedanych tuczników :o. My mieliśmy ciągle około 40 macior i sprzedawaliśmy do 600 szt tuczników rocznie a teraz chlewnie stoją puste (magazynujemy w skojcach na głęboką ściółkę nawóz w big begach). Gdyby cena była wysoka to i tak wszyscy by nie rzucili się spowrotem na chów świń tylko nieliczni by to zrobili. :o


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucasssss    0

Nam się puki co opłaca, a mamy 100 szt. Pasze tanio kupujemy po znajomości tak jak i lekarstwa. A najniższa stawka za świnie była u nas 3,90 przez 5 miesięcy, a tak te 4 zł zawsze się trzymało... A wie ktoś ile kosztuje parka prosiąt ??? Ile z 240 zł strzelam proszę się nie śmiać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
Nam się puki co opłaca, a mamy 100 szt. Pasze tanio kupujemy po znajomości tak jak i lekarstwa. A najniższa stawka za świnie była u nas 3,90 przez 5 miesięcy, a tak te 4 zł zawsze się trzymało... A wie ktoś ile kosztuje parka prosiąt ??? Ile z 240 zł strzelam proszę się nie śmiać :o

Witam powiedz gdzie ty mieszkasz ze najniższa stawkę za świnie otrzymałeś 3,9 ja w ty roku najtaniej sprzedałem po 2,8 a najdrożej 4,70 i powiem ci ze teraz sprzedaje po 4,1 z tendencja spatkowa i myślę o zaprzestaniu hodowli ma 30 macior cykl zmoknięty kiedyś jeszcze szło zrobić na tym jakieś pieniądze ale teraz to nic szczególnie w tym roku


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

panowie albo rośniemy i sprzedajemy co najmniej 1000 tuczników w ciągu roku w cyklu zamkniętym albo rezygnujemy. zasada RR ROŚNIJ albo REZYGNUJ tak to już jest w tym świńskim świecie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Do 1000 sztuk to u nas może trzy osoby oddaje rocznie u nas limit jest trochę mniejszy ok 600 sztuk rocznie i nawet na tym wychodzimy oraz sprzedawanie loszek i knurów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

weź człowieku ogarnij i wybij sobie te świnie z głowy, szkoda roboty, świński rynek jest chyba najmniej stabilnym cenowo ze wszystkich, o ile w ogóle się opłaca to rzadko bo ja ceny lepsze to pasze idą w górę 2x, albo inne koszty, jak się opłaca to chwilowo a potem ceny spadają... jedynie jak ktoś ma większą hodowlę to może jeszcze wyjdzie na swoim bo kiedyś trafi się na tą cenę :P pomyśl o jakiejś innej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Tak Ok to może mam teraz wszystko przebudowywać na krowy mleczne czy byki jeśli cena mleka jest tak samo zadowalająca jak cena za żywiec niecała 1zł za litr :P a krów nie będziesz żywił na samej kiszonce też trzeba inwestować w pasze koncentraty nie mówię tu o małej hodowli typu 100sztuk rocznie jeśli by się dało bym trzymał więcej ale mam za mała chlewnie wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

nie miałem na myśli takich hodowli, coś zupełnie innego, źle mnie zrozumiałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

w mojej wsi zostało dwóch rolników ja i przemek1503 ale on już zrezygnował z hodowli świń i sprzedaje rzepak i zboże a my chowamy 500szt świń w cyklu zamkniętym i 300 w tym roku w cyklu otwartym


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas rzepak też jest siany dopiero drugi rok to nawet nawet narazie w sporadycznych ilościach 6ha dla przystosowania. Tak samo ze zbożem zobaczyć tylko jaka cena teraz jest a żeby sprzedawać tez musisz mieć jakieś przechowalnie silosy wszystko się opłaca jak jest dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0
mój ojciec też chodzi do pracy i nie chowamy macior bo nikt nie przypilnuje ociec w pracy ja w szkole tylko kupujemy prosiaki

ja tez trzymam żutowo rocznie odstawiam 400 sztuk. Myślę ze to najlepsze rozwiązanie. Miałem maciory dajcie sobie spokuj raz 15 raz 2 prosiaki. a nie raz wszystkie zdechną. wole kupić pare za 280zł i mieć spokuj.a teraz przerobiłem chlewnie zamątowałem wyciag obornika i paszociąg i szczeże mówiąc nudzi mi sie troch i mysle o dodatkowym chowaniu opasów z tego taz jest jakaś kaska, coż trzeba coś robić żeby nie zamarznąć zimą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

kiedyś zawsze mieliśmy ok 10-15sztuk:) Ale od roku nie bawimy sie w żadną hodowle.ojciec zamierza na wiosne kupic kilka cielaków, ale to sie jeszcze zobaczy:D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Ojciec miał taką fantazje żeby trzode chowac:\ Ja od poczatku byłem przeciwko:) nie lubie świń:) a Pozatym miezkam w mieście i nie lubie smrodu:\L)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

no a jak:P Ale nie tylko mi to przeszkadzało:\ wujek trzyma świnie i podobnie jak ja mieszka w mieście i czasami naprawde tak smierdzi że aż sąsiedzi mają odsyc:D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas od kiedy pamiętam były świnie kiedyś ojciec mówił że w latach 70-tych trzymali trochę bydła ale powrócili do świń teraz trzymamy jak najwięcej się zmieści w chlewni ale mam chrapkę na hodowle opasów i nową oborę ale nie rezygnując ze świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja mam takie samo odczucie jak ty. Myślę że na początek 5 wystarczy. No wiesz zawsze gdzieś zrobisz im jakieś przytulne miejsce i przy 5 ciu rozpoznasz ich zachowania i ile zjedzą. zawsze możesz zrezygnować lub kontynułować chodowlę co nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj