Zaloguj się, aby obserwować  
Marcinek3080

Czy poradzi sobie z agregatem????

Polecane posty

siwy07    2

Może jak dasz przed agregatem uprawowo siewnym po jednym agregacie to będzie szło lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

na YouTube użytkownik mich654 Ursusem 914 ciąga 3m agregat Famarolu, także zależy jakie masz ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

zawsze jest tak ze napisze paru że sobie poradzi a inni że nie. MF mial 6 cylindrów był dłuższy i musiał miec obciazenie z przodu 400kg i to jakieś szło teraz masz mniej koni 4 cylindry jest krótszy to ile mu powiesisz z przodu? i jaka sila pociągniesz?

Edytowano przez ariss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam belarusa 1025 ( 105 ) koni i z 2,5m nie ma co robić. Ostatnio pożyczyłem od sąsiada zestaw 3m amazone i ciagnął bez problemu. Jeśli z 2,5m jedziesz 8km/h przykładowo to z 3m pojedziesz wolniej ale uciągnie. Jedyny warunek to pare kg na przód nawet pare dobrych kg (200-300 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Ja 102km ciągnę 3m bronę aktywną krone wraz a amazonką D8 i daje radę, jednak ziemia jest lżejsza i ciągnik trochę mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Uprawowo siewny poradzi,ale wolno, więc na te gleby weź agregat aktywny, bo do biernego jest potrzebna szybkość, i tak jak ktoś pisał - do biernego agregatu 3m. minimum 120km na takie gleby.

A jak chcesz do tego fendt'a to dobry wybór 3m. na aktywnej bronie. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Sąsiad raz pracował Fendtem 310 z agregatem uprawowo-siewnym 3m przy siewie rzepaku jak 611 miała awarie. 310 nie ma dodatkowych obciążników ale z pustym siewnikiem jakoś szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Ja robie pronarem 85ts 3m agregatem uprawowo-siewnym i jakoś doje rade <_< Tylko na przód sporo musi iść po przodkiem rzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

Według mnie troche za mały ciągnik, piszecie że ciągacie te 3m zestawy 914, i innymi poniżej 100km?

Tylko pytanie jak długo...

Kup sobie 2.5 aktywny agregat i ciągnik będzie miał o wieele lżej a Ty nie będziesz klnął, że Ci przód podnosi, takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

ja mam Fendta 412 i z 3m aktywnym nadbudowanym ma ciężko a i przodek troche podrywa a mam 870kg więc myśle że raczej nie da rady aczkolwiek była by to mordęga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozekkkk    0

mam 310 fenda i nie polecam 3m zestawu mordęga robiłem 3m i 2.5 m wole mniejszy szybciej jeżdzę i na jedno wychodzi a przynajmniej ciągnikiem nie buja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Szpeniek26 ty masz agregat bierny i on się różni i to bardzo od aktywnego. Dla mnie do takiego ciągnika to optymalne jest 2,5m. 3m to ja ciągne Fendtem 716. Nie przemęczajcie ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Nie zgodzę się że w biernym ma lżej niż w aktywnym... Dużo mocy idzie na WOM

 

Tak , ale przecież mniejszym nie bujnie szybko agregatu, żeby dobrze rozbić.

A aktywnym może jechać wolno a efekt będzie elegancki. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy do Fendta 312 zachacza Amazonkę 3m nabudowaną z broną aktywną i daje rade ale..... musi uważać, żeby czegoś nie urwać itp jak nim bujnie. Tak więc lepiej np Fendta 712

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

W agregacie aktywnym problem jest związany z tym, że trzeba wolno jeżdzić na glinach. Jeśli komuś się będzie śpieszyło to lepiej niech od razu sobie bierny kupi. Co do odp na pytanie w temacie to niepotrzebne ryzyko, nawet jak sobie poradzi to wszystko będzie na maksymalnej wydajności i nie dość, że ciągnik będzie miał ciężko to jeszcze więcej paliwa spalisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Mój wujek ma fendta 309 vario i z Amazonką KG, wałem oponowym i siewnikiem bez zboża potrafi i bez obciążnika podnieść. Jak z obciążnikiem daje sobie spokojnie rade. Moim zdaniem uciągnie, jak coś to załóż na tura, krokodyla albo łyżkę z ziemią i spokojnie powinien iść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj