Skocz do zawartości
przemek111447

opas bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opas

the1mati1    45

http://olx.pl/oferta/cieleta-miesneselekcja-rolnika-CID757-ID9yXNr.html#4d2acde4ef;promoted Był może ktoś z tym gościem na selekcji na podlasiu albo ktoś słyszał o nim? Jest to jakiś handlarz z okolic Turka. Kupował ktoś od niego cielaki?  Ceny zaczynają się od 16zł/kg netto za cielaka mieszanća + plus 100zł od sztuki dla gościa za z ktorym się jedzie na selekcje + 40 zł transport. Gościo mówił że kupuje od jakieś firmy z podlasia, która wysyła cielaki na export za granicę.Są tam cielaki polskie i litewskie.  Ktoś wie co to za firma? Ktoś coś słyszał o tych wyjazdach na selekcjie albo z nim byl????

PawelN25    0

Witam co powiecie na taką proporcje na 100 kg paszy 15 kg sanbulla 15kg rzepaku reszta jęczmieńia otręby pszenne i żytnie po 23 kg i mocznika 2 kg

Wiadomość z agroFakt.pl

borek12    34

ile wsadzi  byczków do kojca o powierzchni 26m2  będą w nim do samego końca stół paszowy długość 6 m wysokość stołu od posadzki kojca 50 cm  ile powinno być miejsca minimum m2 na jednego dorosłego byka według wymagań UE ?

głęboka ściółką 

Przy wielostanowiskowym systemie utrzymania powierzchnia dla jednej sztuki bydła powinna być następująca :

do 300 kg-1,6m2

300-450 kg -2m2

powyżej 450 kg -2,5m2 

Mam dylemat, a mianowicie miałem   10 szt cieląt aktualnie mają prawie 4,5  miesiąca tylko pech chciał że jeden zachorował i padł. Chciał bym uzupełnić to stadko tylko nie wiem na co się zdecydować czy odchowany cielak prawie za 2 tyś czy kupić cielaka 4 tygodniowego za 1100zł  bardziej pasowała by mi ta druga wersja tylko chciał bym żeby były razem w jednym końcu, myślałem żeby po odchowania  tak po 2,5 miesiącach dokooptować tego cielaka do stada tylko czy nie będzie za duża różnica wieku miedzy nimi. Co myślicie na ten temat ?

dawid199303    13

nie wiem czy to dobry dział. Ale mam problem od dwóch tygodni jednego byka ciągle wzdyma co może być powodem i jak temu zaradzić?

dawid199303    13

dostaje buraki pociete i po nie całe 2kg śruty dwa razy dziennie z koncentratem nutęreny od niedawna i od tamtej pory tak ma. zaraz po śrucie dostają wodę

artur125    287

bydło do 6m-cy bez żyta i pszenżyta.Otrąb dla byków nie ma sensu, lepiej sypać koncentrat

mati5720    17

Witam jestem z mazur nie wiecie gdzie w okolicy można kupić jakieś odsadki typowo mięsne byczki ?

dlaczego otręby nie ma sensu ja daje pszenne i nie narzekam  lepiej wyglada kupa ;) i fajnie jedzą mieszam z soi jak mam tani dostep 

Dinek94    13

witam a mam pytanie czy wystarczy jak będę dawał opasom wyslodki z pryzmy do tego śrubę z przenzyto siano i koncentrat z Sano?

mlody43    14

witam :)
mam pytanie moje byczki dostaja srute ze zboze (owies,pszenzyto i zyto) dwa razy dziennie plus caly dzien i noc maja do oporu sianokiszonki. Rosna tak ze w 20-24 miesiące przekraczaja 700kg. Chcialbym by bylo lepiej. Mam do dyspozycji dokupienie mokrych wyslodek buraczanych albo w nastepnym roku zrobienie kiszonki z kuku (ale tu sie boje bo mamy bardzo duzy problem z dzikami wiec to ostatecznosc). Co jeszcze byscie mi doradzili?

darkoe    10

Jeśli chcesz żeby byk był dobrze odzrzywiany to koniecznie kiszonka z kukurydzy. Na duzą sztukę to min. 40 kg na dzień. Do tego ja daję jeszcze raz dziennie śrutę z żyta, przenżyta, owsa i koncetrat w sumie ok 5-6 kg takiej mieszanki. Do tego na zagrychę idzie siankiszonka, siano lub ewentualnie słoma

zetorki12    1998

Powiedzcie mi prosze w szczekułach co jedzom byki jak czensto itp

dzięki :)

Ty chyba dla jaj tyle "byków" narobiłeś w temacie o bykach , bo nie możliwe żeby ktoś był tak głupi :P:D :lol: .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp. 
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez agroleon
      Panowie zwracam się z prośbą a natomiast chciałbym kupić bydło mięsne byczki oraz jałówki ras typowo mięsnych . Poradźcie gdzie mogę szukać może macie namiary na rzetelnego sprzedawcę lub sami sprzedajecie odsadzone sztuki. Zajmuję się hodowlą bydła na rzeź kupuje byczki i jałówki trzymam i sprzedaję duże sztuki do rzeźni. zeszło mi parę sztuk i chce dokupić. Znacie może rejony gdzie można kupić cielęta mięsne lub sprzedawców albo sami sprzedajecie to dajcie znać. Prosił bym o kontakt z takimi osobami obliguje to współpracą na dłuższą metę.
    • Przez KarolGo
      Witam. Czy stosuje ktoś Big Bull Sano dla opasów? interesuje mnie opinia tego premiksu jego skład i przyrosty. z góry dziękuje za odp.