przemek111447

opas bydła

Polecane posty

Haha jak ja jade po nawozyto dokałnie tak jest, z ojcem bierzemy kilka ton polifosek, moczników, saletr, soli potasowych i fosforanów a oni takie gały a po co przecież jest saletrzak tylko jedn sie da i rośnie a potem wypominają że co ja tak ciagam przyczepy z pola. Powiem Wam panowie że pomagają nam te dopłaty owszem ale też psują one poważne rolnictwo i rozwój, Bo właśnie utrzymują sie jeszcze tacy dwuzawodowcy którzy głównie zysk czerpią z dopłat a w polu za przeproszeniem gów*o. Najlepszym rozwiązaniem było by wycofanie dopłat a zwiększenie cen produktó któe sprzedajemy żeby punktować rozwój a nie stanie a nawet cofanie się w rozwoju. Nawt dopłąta to produktu była by sporyk kopnięciem a nie do hektara i pojawia sie dużo takik którzy mają kupe ha i tylko raz w roku je skoszą i dopłąte dostaje i z dopłaty żyje.

 

nie zgacam sie z toba moj tata ma gospodarstwo 2 krowy swiniaka i kury kaczki itp ale taz pracuje u kogos i szanuje gospodarstwo kombajn kupiony 2 ciagnik kupil i tak dalej wiec nie opbrazaj niektorych pewnie ze jedni nie sprzedaja ziemi bo po co trawa rosnie prosza mojego tate zeby wykosil a oni za pseldo uprawe gleby doplate dostaja

 

Haha jak ja jade po nawozyto dokałnie tak jest, z ojcem bierzemy kilka ton polifosek, moczników, saletr, soli potasowych i fosforanów a oni takie gały a po co przecież jest saletrzak tylko jedn sie da i rośnie a potem wypominają że co ja tak ciagam przyczepy z pola. Powiem Wam panowie że pomagają nam te dopłaty owszem ale też psują one poważne rolnictwo i rozwój, Bo właśnie utrzymują sie jeszcze tacy dwuzawodowcy którzy głównie zysk czerpią z dopłat a w polu za przeproszeniem gów*o. Najlepszym rozwiązaniem było by wycofanie dopłat a zwiększenie cen produktó któe sprzedajemy żeby punktować rozwój a nie stanie a nawet cofanie się w rozwoju. Nawt dopłąta to produktu była by sporyk kopnięciem a nie do hektara i pojawia sie dużo takik którzy mają kupe ha i tylko raz w roku je skoszą i dopłąte dostaje i z dopłaty żyje.

 

nie zgacam sie z toba moj tata ma gospodarstwo 2 krowy swiniaka i kury kaczki itp ale taz pracuje u kogos i szanuje gospodarstwo kombajn kupiony 2 ciagnik kupil i tak dalej wiec nie opbrazaj niektorych pewnie ze jedni nie sprzedaja ziemi bo po co trawa rosnie prosza mojego tate zeby wykosil a oni za pseldo uprawe gleby doplate dostaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

sklad na 1 tone paszy

soja 100kg

rzepak 150kg

drozdze 50kg

mocznik 25kg

witaminy 25kg

reszta sruta z roznych zboz

 

2,5kg na sztuke dziennie od 150kg do konca opasu.

 

Jest ok? czy czegos brakuje? bialka?

 

Nie zadawaj tego samego pytania w kilku tematach. Wystarczy w jednym

 

Tez mam problem prawie cale stado sie zablokowalo w rosnieciu. dostaja qq i siano do oporu a do tego pasze wiec powinny isc w oczach a one niektore w wieku 2 lat 400kg waza mlodsze sztuki w wieku 1 roku nie lapia jeszcze 300kg. zadnych biegunek nie ma, zadnym siersc nie sterczy, wszystkie sa gladkie a nie rosna. Niektore byly odrobaczane ale nie widze roznicy. Na jesien wprowadzilem 2 byki do obory ktore chodzily na palu mialy po 200kg, a teraz po paru miesiacach w oborze jeden mial na wadze 180kg, czyli zmalal.. Co moze byc przyczyna??

 

 

Powiem tylko tyle, byki prze białkowane z pewnością.. jednym słowem mają się za dobrze.. Wszyscy chcielibyście żeby byki miały po 16 miesięcy i już 800kg czystej wagi, dawaj im objętościowej do woli a treściwej zmniejsz.. wypiernicz ten mocznik i drożdże bo moim zdaniem strata pieniędzy albo ogranicz do minimum ...! Żeby nie było to trzymam 30 opasów i znam się na tym sztuki które wywożę po 18-20 miesięcy osiągają 750-820kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile potrzebowal bym trawy + lucerny na gruntach ornych z przeznaczeniem na siano lub kiszonke (zaleznie od pogody) aby spokojnie wyzywic 5-6 sztuk bydla (2 dorosle sztuki, 2 okolo roczne i 1-2 sztuki cielat). Hektar wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech ktos bardziej doswiadczony podpowie bo przymierzam sie do zakupu ziemi (wymuszonego) i nie wiem czy taki areal wystarczy czy trzeba jeszcze troche kasy skombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie jestem doświadczony, ale hektar licz x 10 belek, 3-4 pokosy to masz 30-40 balotów to z palcem w du.. wyżywisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to super. Dzieki za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a czy trzymanie opasow luzem nie jest troche ryzykowne samo to jak wybrac obornik jak one sa luzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy przepedzasz je do innego boksu lub na wybieg i dopiero.

Tak sie zastanawiam czy dalo by sie wprowadzic pasadzki pod katem (jak u trzody sie spotyka) zeby pod wplywem ruchu zwierzat obornik sie zsuwal i na koncu wyciag. Bylbo by to chyba najmniej pracochlonne. Ale nie znam sie az tak na bydle (choc chcialbym) zeby stwierdzic czy to dobre czy wrecz zle rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Witam. Mam pytanie. Mianowicie zamierzam na zimę zapełnić oborę wolnostanowiskową w której teraz są jałówki a w zimę idą do uwięziówki. Czy opłaca się wstawić do niej 10 byków które mogły by stać w niej ok 1,5roku. Czy wstawiał ktoś cielęta od firm w których za cielaki płaci się dopiero po sprzedaży dużych sztuk. Czy takie coś będzie opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

na pewno zostanie obornik.wszystko zależy od tego jakie cielęta kupisz ,jak je będziesz karmił ,do jakiej wagi urosną i najważniejsze jaka cena będzie za dwa lata......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Co Wy gadacie że nie urosnie jak jest odpojony, ma w miare niezłe geny to w 1,5 roku od urodzenia 650-700 kg jest jak najbardziej osiagalne. Sam sprzedawałem ostatnio byki z lutego marca i Kwietnia 2013 roku najwiekszy ponad 700 kolejne 680 660 640. Jeden z konca kwietnia miał 630. Kupowałem je 15 kwietnia i 13 maja w wadze 60- 80 kg takze to że paszporty miały lewe jest nierealne. Jak sie da tak sie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

szczerze? jak na tą cene za ktora sprzedałem nie ma tragedii chcialem wziac za nie po 8 zł ale dostałem po 7.78 bo jeden był słabszy i wszystko poszło w jednej cenie. Wiem tyle. Trzymałem krócej. juz stoją kolejne, jakby nie dostały białka to by wiecej zboza zeżarły- proste i dłuzej rosly a co za tym idzie i tak mniej wiecej taka sama kalkulacja zostaje a jestem 3 msc do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kolego Andr3w jakie żywienie stosujesz, co w postaci białka? Pytam, bo też mam partię byków z marca, kwietnia zeszłego roku i moje mają od 500 do 550 kg, trochę słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

na początku soja pozniej wprowadziłem troche rzepaku dodatkowo a na koncu 10% rzepaku i 10% słonecznika no i mocznik premiks kreda. ostatnie 3 mies nie dostawały premiksu ani kredy.

Osypka pszenzyto i owies pół na pół. No i pszenzyto parowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a liczyłes za ile zjadły ci tych dodatków białkowych i premiksu? Ja trzymam byki mleczne na samych kiszonkach i śrucie ze swojego zboża do około 800kg 24-26 miesięcy. Teraz białko tanieje i nie wiem czy go nie zacząć im dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Właśnie jedyne co mnie odstrasza to ceny śrut białkowych, do tanich nie należą. Soja potaniała w porównaniu z poprzednim rokiem, ale i tak to spory koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

na upasienie byka trzeba 3 tony zboża. u mnie była krzyżówka simentala z hf to miał niecałe 2 lata i miał 964 kg na sianie wysłodkach i paszy z pszenżyta żyta i owsa ale także koncentrat a czysty hf miał 811 kg tak samo pasiony.


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj