przemek111447

opas bydła

Polecane posty

the1mati1    64

http://olx.pl/oferta/cieleta-miesneselekcja-rolnika-CID757-ID9yXNr.html#4d2acde4ef;promoted Był może ktoś z tym gościem na selekcji na podlasiu albo ktoś słyszał o nim? Jest to jakiś handlarz z okolic Turka. Kupował ktoś od niego cielaki?  Ceny zaczynają się od 16zł/kg netto za cielaka mieszanća + plus 100zł od sztuki dla gościa za z ktorym się jedzie na selekcje + 40 zł transport. Gościo mówił że kupuje od jakieś firmy z podlasia, która wysyła cielaki na export za granicę.Są tam cielaki polskie i litewskie.  Ktoś wie co to za firma? Ktoś coś słyszał o tych wyjazdach na selekcjie albo z nim byl????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelN25    0

Witam co powiecie na taką proporcje na 100 kg paszy 15 kg sanbulla 15kg rzepaku reszta jęczmieńia otręby pszenne i żytnie po 23 kg i mocznika 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borek12    34

ile wsadzi  byczków do kojca o powierzchni 26m2  będą w nim do samego końca stół paszowy długość 6 m wysokość stołu od posadzki kojca 50 cm  ile powinno być miejsca minimum m2 na jednego dorosłego byka według wymagań UE ?

głęboka ściółką 

Przy wielostanowiskowym systemie utrzymania powierzchnia dla jednej sztuki bydła powinna być następująca :

do 300 kg-1,6m2

300-450 kg -2m2

powyżej 450 kg -2,5m2 

Mam dylemat, a mianowicie miałem   10 szt cieląt aktualnie mają prawie 4,5  miesiąca tylko pech chciał że jeden zachorował i padł. Chciał bym uzupełnić to stadko tylko nie wiem na co się zdecydować czy odchowany cielak prawie za 2 tyś czy kupić cielaka 4 tygodniowego za 1100zł  bardziej pasowała by mi ta druga wersja tylko chciał bym żeby były razem w jednym końcu, myślałem żeby po odchowania  tak po 2,5 miesiącach dokooptować tego cielaka do stada tylko czy nie będzie za duża różnica wieku miedzy nimi. Co myślicie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

nie wiem czy to dobry dział. Ale mam problem od dwóch tygodni jednego byka ciągle wzdyma co może być powodem i jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

dostaje buraki pociete i po nie całe 2kg śruty dwa razy dziennie z koncentratem nutęreny od niedawna i od tamtej pory tak ma. zaraz po śrucie dostają wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam221    0

witam mam pytanko z czego robic srute dla bykow mam owies zyto przenzyto i przenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

bydło do 6m-cy bez żyta i pszenżyta.Otrąb dla byków nie ma sensu, lepiej sypać koncentrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Witam jestem z mazur nie wiecie gdzie w okolicy można kupić jakieś odsadki typowo mięsne byczki ?


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego otręby nie ma sensu ja daje pszenne i nie narzekam  lepiej wyglada kupa ;) i fajnie jedzą mieszam z soi jak mam tani dostep 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

witam a mam pytanie czy wystarczy jak będę dawał opasom wyslodki z pryzmy do tego śrubę z przenzyto siano i koncentrat z Sano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

witam :)
mam pytanie moje byczki dostaja srute ze zboze (owies,pszenzyto i zyto) dwa razy dziennie plus caly dzien i noc maja do oporu sianokiszonki. Rosna tak ze w 20-24 miesiące przekraczaja 700kg. Chcialbym by bylo lepiej. Mam do dyspozycji dokupienie mokrych wyslodek buraczanych albo w nastepnym roku zrobienie kiszonki z kuku (ale tu sie boje bo mamy bardzo duzy problem z dzikami wiec to ostatecznosc). Co jeszcze byscie mi doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Jeśli chcesz żeby byk był dobrze odzrzywiany to koniecznie kiszonka z kukurydzy. Na duzą sztukę to min. 40 kg na dzień. Do tego ja daję jeszcze raz dziennie śrutę z żyta, przenżyta, owsa i koncetrat w sumie ok 5-6 kg takiej mieszanki. Do tego na zagrychę idzie siankiszonka, siano lub ewentualnie słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedzcie mi prosze w szczekułach co jedzom byki jak czensto itp

dzięki :)

 

Ty chyba dla jaj tyle "byków" narobiłeś w temacie o bykach , bo nie możliwe żeby ktoś był tak głupi :P:D :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

panowie ile bykow w 2 grupach wiekowych na 25ha lak w tym 15 rzeka i 14ha ornej 4 -6 klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj