przemek111447

opas bydła

Polecane posty

maciejo360    27

Kiszonka z kukurydzy to podstawa? O kurczę, a mój wujek przez tyle lat jej nie robił :( w dzisiejszych czasach podstawa to sianokiszonka i potem kiszonka z kukurydzy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Kukurydza   w tych  czasach  to  podstawa  udanego  opasu  ........) Sianokiszonka   jest  dobra  pod   warunkiem  że masz   dobre łąki  .....  inaczej to szkoda zachodu . Nie  polecam  kiszonek z żyta  ( słaba wartość  pokarmowa ) , raz   podsuszyłem  ponad  200 bel  w folię  . To samo  odnosi  się  to  do  odpadków  po  kukurydzy  cukrowej  z przetwórni  , niby  tania  w kupnie  ale   tyłka nie urywa  , co  niektórzy  wożą  na  maksa ale  przeważnie  do  krów  ....opas potrzebuje dobrego i wartościowego    jedzonka   ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Podstawa to dobrej rasy opas, ale faktycznie kiszonka jest wartościową paszą. Ja osobiście daję sianokiszonkę, a łąki mam średnie po prostu dość wcześnie po skoszeniu trawy owijam ją folią. Nie czekam na wilgotność w granicach 40%, może nie jest to właściwe postępowanie ale działa od kilku lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reko232    0

A jak sądzicie co lepiej zrobić czy dawać ziarna kukurydzy czy dawać pociętą kukurydze na ladzie (mam tylko 4 sztuki :) ) ? Lepiej opłaca się zasiać trawę czy kukurydzę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak sam mam 4 sztuki jak masz własny sprzęt to ci się opłaca :D  tak to musisz zapłacić za wynajem sieczkarni i jak dla 4 sztuk nw czy zdążysz to spać żeby się nie popsuła mój kuzyna ma ok 200 sztuk i mi mówił że dla 10 sztuk minimum opłaca się robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

A jak sądzicie co lepiej zrobić czy dawać ziarna kukurydzy czy dawać pociętą kukurydze na ladzie (mam tylko 4 sztuki :) ) ? Lepiej opłaca się zasiać trawę czy kukurydzę ???

Dla takiej ilości to lepiej sianokiszonkę, bo wynajem sprzętu to duży koszt, a poza tym kto przyjedzie skosic i zwieść taki kawałek pola...

Lepiej zrob sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A  zrobienie  sianokiszonki  to nie  koszt ? i  szybciej  się zepsuje  niż 4 szt.  zjedzą balot.  Kuku  na kiszonkę  0.5 ha  -u  nas  dużo tak sieje  a  ścięcie  ,wpada  zestaw  na wieś  i jednego  dnia  wszystkim zetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co jest dobre dla bydła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Witam, mam pytanie dla tych ktorzy stosuja wozy paszowe dla bydla miesnego otoz czy w przypadku karmienia bykow po przez woz pazowy zaobserwowaliscie np lepsze przyrosty?? bo jesli chodzi o krowy to mowi sie ze woz paszowy poprawia ich wydajnosc mleczna a jak to jest przy opasach??? poza ulatwieniam pracy daje jeszcze jakies efekty stosowanie wozu paszowdo dla bykow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ile wsadzi  byczków do kojca o powierzchni 26m2  będą w nim do samego końca stół paszowy długość 6 m wysokość stołu od posadzki kojca 50 cm  ile powinno być miejsca minimum m2 na jednego dorosłego byka według wymagań UE ?

głęboka ściółką 

 

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Zmieści się tyle ile wejdzie i tak żeby wszystkie sztuki mogły jednocześnie jeść.Poszukaj norm odnośnie warunków trzymania bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

stół jest długi to 10 by swobodnie się zmieściło do stołu paszowego tylko mnie teraz będą nękać kontrole i nie chce przesadzać z obsadą i chce się dowiedzieć ile m2 potrzeba na 1 dorosłego byka na głębokiej ściółce

 


 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

koleżanki i koledzy potrzebuję pomocy mianowicie ze wzlędu na słaby plon qq w ubiegłym roku spowodowany suszą kończą mi się jej zapasy.mam zamiar posiać jakieś mieszanki żeby dawać bykom na zielono.Moje pytanie brzmi co zasiać żeby szybko urosło i dało w miarę dobry plon?Myślę o mieszance zbożowo-strączkowej tylko co najlepiej w niej posiać?Może jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszekglow    17

mój byk waży 340 kg daje mu kiszonke z kukurydzy i sianokiszonke i troche siana 2kg san bulla 1kg mieszaniki. Jest troche ziemniaków i niewiem czy warto zacząć dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

zaszkodzić mu nie powinny oczywiście z umiarem. Ale różnicy nie będzie bo ziemniak jest energetyczny a nie białkowy, jak dajesz qq to chyba nie widzę sensu bawić się jeszcze w kartofla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

ja chowam byki na opas i daje qq do syta. siano kidzonke i siano do tego san bul i srute z zyta owsa i pszenzyta troche otrab pszennych i w 18 miesiecy maja wagie 800 kg to ladnie bydlo angus i simental

Edytowano przez rafalsport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj