stachuwus

Straty azotu w glebie - jak im zapobiec ?

Polecane posty

RSM32    0

annabiedronka ten tester jest mało dokładny ale w przybliżeniu określi gęstość. Pomiary wykonywać przy temperaturze rsmu 20 oC . Jest w Warszawie firma AREOMETR gdzie można kupić gęstościometry z dokładnością do tysięcznej części i wtedy pomiar jest dokładny Około 60 zł i też wysyłają.

Wcześniej piszesz że inhibitor ureazy z rsm-em działa tylko 24 godziny. Podziel się swoją wiedzą lub podaj gdzie o tym można przeczytać. Dystrybutor tego ihibitora twierdzi inaczej a na opakowaniu jes WE itd. O moczniku z dodatkiem inhibitora można przeczytać w ostatnim "farmerze" gdzie między innymi badania przeprowadził Instytut Nawozów w Puławach. O stosowaniu łącznie z rsm-em marazie nie przeczytałem ani słowa. Przecież w rsm-ie połowa to ten sam mocznik tylko w formie płynnej. Szukajmy sposobów na ograniczenie strat azotu w glebie bo naprawdę są duże a szczególnie przy stosowaniu granulowanego mocznika na glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Inhibitory ureaz można spotkać w nawozach:

-UREAstabil z inhibitorem ureazy (NBPT)

-moNolith46

co faktycznie spowalnia hydrolizę mocznika w glebie mimo sprzyjających ku temu warunków.

 

http://www.agrofoto.pl/drukuj/34096.html

http://www.agrapolska.pl/produkty/ureastabil

http://monolith46.pl/

 

Pewnie wiele tym nie pomogłam ale natknęłam się przypadkowo na stronę monolithu46 to wspominam o nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym że ureaza z RSM działa ok 24 godz dowiedziałem się od ludzi z Puław podczas szkolenia na temat stosowania RSM-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Dzięki SŁONECZKO za linki.

A do ANNYBIEDRONKI Ja od ludzi z Puław /a trochę ich znam/ dowiedziałem się że inhibitor ureazy triamid N -(n-butylo-)tiofosforowy (NBPT) w RSM- ie rozpada się w ciągu 24 godz i nie może go dodawać producent tylko rolnik tuż przed aplikacją bezpośrednio do opryskiwacza. A w glebie z RSM-em stabilizuje proces rozkładu mocznika do węglanu amonewego i znacznie ogranicza straty amoniaku do atmosfery. Co trwa od kilku do kilkudziesięciu dni.

Dla zaiteresowanych: wczoraj dostałem opracowanie "Nawozy stabilizowane: możliwość zwiększenia efektywności składników pokarmowych w rolnictwie". Na AF nie opublikuje ale na prv kilka stron udostępnię.

M. E. Trenkel

Internaonal Ferlizer Industry Associaon (IFA)

Paryż, Francja, 2010

Edytowano przez RSM32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

kolego jestem zainteresowany bardzo tym inhibitorem bo chciałbym to dodać do mocznika lub rsm w opryskiwaczu aby tym zasilać pszenice i dodać to opryskiwacza na sadzarce tak żeby nawóz który stosuje rzędowo pod pyra nie uciekał tak mocno. jak macie jakieś info o środku typu nazwa w jakich pojemnikach, widzę że fajna nowość będzie już czekam jak tylko coś będziecie wiedzieć to piszcie ja sam zadzwonię to swojego dostawcy czy coś takiego mają. :) dobrze by było żeby jeszcze ten monolith46 lub ureastabil mieli w sprzedaży . a tu nie ma i trzeba znów rok czekać.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do RSM32 o tej reszcie co dodałeś to pan z Puław "zapomniał powiedzieć",ale nie dziwię się w końcu mają zwiększać sprzedaż a nie ograniczać.Wracając do tematu ograniczenia strat nawozów to znalazłem coś takiego

http://www.google.pl...zOdItfHLA27wRcA rozdział2.3.1

Edytowano przez annabiedronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj