Skocz do zawartości
michasko

agregat prądotwórczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ariss    2

trzeba do niego by zrobić przekładnie walcowa żeby obroty zmniejszyć z tych 850, żeby mógł ciągnik pracować na obrotach jałowych bo tak to szkoda paliwa

michasko    1

Myśle zastosować go do C360 3P. Obroty wom przez skrzynie na 5 biegu można uzyskać 1300 przy 2200obr silnika

Wiadomość z agroFakt.pl

ariss    2

i co będziesz przez biegi i to jeszcze na takim wysokim gazie stosował ten agregat? taniej przekładnie walcowa z zejść z tych obrotów na 300 i ciągnik będzie chodził na wolnych obrotach, chyba ze masz pola roponośne gdzieś

Piotrek1985    4

kolego jak wojskowy to orginalny z silnikiem a nie przeróbka

pad-8 ci wystarczy, sam takiego uzytkuje, były z silnikiem ify V4

i c-330.

I napewno mniej spala niz ta 60-tka

ariss    2

ja chce tego 16kW i myślę co zrobić by go podpiąć do mf 255. Pojadę może w weekend to zobaczyć bo to z 15 km ode mnie

michasko    1

jakbyś kolego mógł mi poźniej coś napisać po zobaczeniu tych agregatów to byłbym bardzo wdzięczny. A propo obrotów to 1300 ma przy 2200 obrotów silnika tak pisze w instrukcji ciągnika, tzn że 850 obrotów wom będzie miał gdzieś przy 1400 obrotów silnika

Edytowano przez michasko

samex69    31

Jeśli miałbym brać to tylko 16kw.I niech nikt nie wierzy w takie gadki że wojskowa prądnica o mocy 8 kw pociągnie 10 kw silnik - morze i pociągnie ale bez obciążenia a jak dostanie dobre obciążenie to albo wywali zabezpieczenie albo co gorsza po prostu się spali i będzie po zawodach . Ja od 6 lat mam agregat 16kw napędzany od WOM -dałem za niego 8600 zł a teraz taki sam można dostać za 5500 zł.Miałem z nim trochę problemów - był już przezwajany a przepracował nie więcej niż 50 godzin.

wiesaw    1

Ale 16 kV - 14 kW czy może lepiej ten większy 18 kV - 16kW tak jak w temacie?

ariss    2

przecież jest napisane na aukcji że są tylko dwa typy

8kW (10kva)

16kw (20kva)

i po co się chwalić przeliczaniem mocy biernej, czynnej i pozornej

Edytowano przez ariss

Radan    28

Jaki agregat dieselka około 40kW?

Firmy jakiejś dobrej.

grzesiekxy    15

Koledzy mam pytanie czy agregat 22kVH na wom z różnicówką bedzie działał z instalacją cztero przewodową (trzy fazy + zero).Agregat ma wyjście na pięć bolców więc pewnie trzeba zrobić przejsciówkę na cztery . Tylko co podłaczyć pod maśę -przewód N czy PN a może zmostkować. Czy przy takim połączeniu różnicówka w agregacie nie będzie wybijać?

Sadek    446

Wszystko zależy od instalacji, ale jeżeli w instalacji 4-przewodowej gdzieś masa jest podłączona pod obudowę silnika lub w gniazdku uziemienie zmostkowane z zerem to nie będzie działać.

Najprostszym sposobem jest zmostkowanie różnicówki.

grzesiekxy    15

Do "sadek" pewnie trzeba będzie rozkręcić skrzynkę w agregacie.A co zrobić z przewodami PE oraz N. Zero z przewodu czterożyłowego podłączyć pod N agregatu i zmostkować z PN czy raczej wogóle ni podłanczać PN agregatu. Myśle zrobić przedłużacz -do agregatu wtyka 5 zdrugiej strony wtyka 4 gdzie N bedzie zmostkowane z PN to wpiąć do gniazda w oborze i od tego gniazda kabel czterożyłowy do przełącznika SIEĆ -AGREGAT.No i oczywiście zmostkowanie różnicówki. Czy to będzie działać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się