daany

t25 długo stał

Polecane posty

mar56cin    8

Widac ze władek jest trochę przerobiony, orginalnie nie miały, co i jak to musisz się sam skapnąć. Tylko niepomyl się z dmuchawą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Witam! Jak tam prace nad Władziem sie posuwają?

Może ja coś koledze pomogę?

 

bo jak widzę, to jak na razie mało informacji podałeś...

 

Ale tak:

-kontrolki nie zawsze będą działać (przepalone zasniedziałe odłączone przez kogoś)

-do odpalenia bezpieczniki nie są potrzebne

-kup sobie akie coś:http://www.google.pl/imgres?q=multimetr&um=1&hl=pl&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1024&bih=629&tbm=isch&tbnid=0t25D0D7-RTTPM:&imgrefurl=http://www.rc.info.pl/pozostale/multimetr.html&docid=URYOXRgFJcxjgM&w=280&h=280&ei=Bfs_Ttj1KMmh-QanquyvCw&zoom=1 W rusku bez tego ani rusz

-odpalic można zwierając metalowym przedmiotem te duże śruby na rozruszniku

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

hmm no więc prąd jest, dochodzi do rozrusznika ale dalej nic się nie dzieje ;| Rozrusznik nie kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

może rozrusznik się zepsuł

albo coś ze stykami może zaśniedziały

elektromagnes

Edytowano przez Me97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

może stacyjka a jak włączysz mase to świecą światła? jak nie to masa się zepsuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

na ostro czyli? Tak wszystko działa klakson świtał etc. Prąd dochodzi do rozrusznikaa na 100 tylko rozrusznik nie krecie ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

Na ostro czyli tak: Przy rozruszniku jest jeszcze taka druga mniejsza puszka u góry. I tam wystają takie śrubki. Trzeba złączyć dwie śrubki kluczem albo śrubokrętem i powinien zakręcić. Tylko jeszcze trzeba dokładnie wiedzieć które. Nie mogę zdjęcia znaleźć na internecie bo bym ci pokazał :rolleyes:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Jesli masz prąd na rozruszniku, jak przekręcisz stacyjke,to niema nic słychac? Nawet tykania?

Spróbuj na zwarcie, jak koledzy wyzej pisali, mostkujesz te dwie sróby.

Napisz co się dzieje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jeśli jest podejrzenie stacyjki to połącz czymś metalowym śrubkę do której dochodzi cienki kabelek ze śrubą do której dochodzi kabel od baterii.

 

27365936.th.jpg

 

Jeśli cewka jest zaśniedziała w środku/spalona

(brak reakcji na opisane wyżej czynności),

to łączy się te śruby oznaczone na zdjęciu.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Spróbuj wykręcić od jakiegoś innego T-25A rozrusznik i zobaczyć bo po co kupować nowy jak ten np może być dobry a będzie inna przyczyna lub spróbuj wyjąc wszystkie bezpieczniki i kręcić i zakręci to znaczy ze w instalacji musi być spięcie,ja mam już kupioną nową tylko brak czasu na założenie bo raz zapomniałem wyłączyć masy i akumulatory rozładowały się do zera <_< U mnie raz też nic nie było nie tykał nic to wysiadłem ruszyłem klemy i zadziabał tez muszę wymienić na nowe <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

A jak próbujesz kręcić to wyrzuć wajchę od biegów na luz i nią poruszaj. Tam też jest blokada B)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz512    0

A gdy przekręcasz stacyjką nie słychać strzelenia pod zegarami bo jeśli tak poszedł ci przekażnik rozruchu ale wtedy powinien odpalać ci na ostro ja tak mam kupiłem już nowy ale ze żniwa to nie ma czasu wymienić. przekaźnik kosztuje 8zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Witam znowu! Jak tam idą prace przy Władku? Pewnie teraz po wakacjach to już lipa z czasem?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kcwi    0

Witam, mam pytanie posiadam Władymirca T25, który kilka lat stał nie odpalany, stan w jakim jest teraz wskazuje na potrzebę remontu silnika jak i osprzętu (rozrusznik nie kręci). Zastanawiam się czy da radę dokonać niezbędnych napraw i czy będzie potrzeba rozbierania silnika oraz czy w takim stanie nie trzeba będzie rozpoławiać traktorka. Zabardzo się na tym nie znam więc chciałbym prosić o radę jakie niezbędne naprawy potrzeba aby można było przywrócić władka do jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1991    0

Jak długo stał nieodpalany. Został postawiony uszkodzony czy pracował i jednego dnia przyszedł zmiennik i został postawiony bez żadnych uszkodzeń. Jeśli top ta druga opcja to do pierwszego odpalenia proponuje dać dobre zdrowe akumulatory (być może dlatego rozrusznik nie kręci)układ paliwowy proponuje zalać ropą a starą wylać pozmieniać wkłady filtrów paliwa oraz przeczyścić filtr powietrza i wyczyścić silnik (po odpaleniu będzie widać czy są jakieś wycieki a być może ujawnia się jakieś uszkodzenia typu pęknięcie, być może trzeba odświeżyć elektrykę mogły przewody zaśniedzieć- nie łączyć masa lub zostały przerwane. Zobaczyć jaki jest olej być może jest przepalony wtedy zmieniamy olej na nowy. Przy starcie nie kręcić długo na rozruszniku bo mogą się szczotki przykleić(zawiesić) i będzie kręcić samoczynnie a to nie pożądane Kręcić na odprężniku aby silnik miał lżej dopiero zwolnić odprężnik gdy ciągnik będzie mieć chęć odpalić. Jeśli został postawiony uszkodzony i wiesz co było uszkodzone należy to wymienić i zobaczyć stan innych elementów czy pracują nie zacinają się itp po odpaleniu niech pochodzi na wolnych obrotach aż się troszkę rozgrzej zobaczyć trzeba ciśnienie oleju oraz przecieki o ile występują następne możemy sprawdzić światła i resztę podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jeśli stał kilka lat to obowiązkowo wymienić olej w silniku. Olej powinno się zmieniać nie rzadziej niż raz na rok niezależnie od ilości mth, no chyba, że z instrukcji wynika, że należy wymienić wcześniej - zależy od ilości mth. Pewnie też dobrze by było wymienić olej w układzie hydraulicznym, ale to może poczekać. Pompę olejową można wyłączyć. Nawet bym zalecał ją wyłączyć jeśli rozrusznik jest słaby, bo pompa też stawia nieco oporu podczas rozruchu - ważne zwłaszcza zimą.

Generalnie jeśli ciągnik był sprawny zanim został zostawiony samemu sobie powinien odpalić bez większych perypetii. Na początek przed rozruchem i po zastosowaniu się do wskazówek stachu1991 proponuję przepompować paliwo pompką ręczną. Częstą przyczyną słabego kręcenia przez rozrusznik są zaśniedziałe lub niepewne styki na drodze od akumulatora do rozrusznika. Sprawdź przede wszystkim klemy, wyłącznik masy, śruby na przewodach prądowych na rozruszniku, a jak to też nie pomoże to włącznik elektromagnetyczny w rozruszniku. Jak rozbierzesz włącznik w środku są główki śrub miedzianych lub mosiężnych. Często powierzchnie tych główek są nadpalone lub zaśniedziałe. Najlepiej wymienić na nowe, albo doraźnie można obrócić o 180 stopni.

A czy silnik będzie wymagał remontu zobaczysz jak pochodzi kilkadziesiąt mth. Jak bierze olej to silnik do remontu :). Jak kopci to albo wtryskiwacze albo pompa paliwa do remontu.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kcwi    0

Rozumiem, że wymiana olejów to podstawa ale czy odpalenie go po ok.8-letnim postoju nie będzie miało wpływu na silnik (tłoki, pierścienie, itp.) bez uprzedniego sprawdzenia i ewentualnej wymiany. Przed postojem był na chodzie tylko rozrusznik miał zepsuty więc odpalało się go na tzw. pych i jeżeli dzisiaj miałbym go odpalić to tylko w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co na pych ??? odkreć ten rozrusznik i to napraw do szyku jak powinno być jeśli wszystko było ok to powinien odpalić dobre akumulatory, zmiana oleju, filtrow i w pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

8 lat to sporo, ale ja bym nie przesadzał. Zresztą i tak chyba nic nie poradzisz jeśli coś się przez ten okres stało. Myślę, że jeśli przedtem chodził dobrze to i teraz powinien odpalić, a wymienić pierścienie i tłoki zawsze zdążysz. Ja kiedyś miałem też takiego t-25 co stał kilka lat nie uruchamiany, choć starałem się go przynajmniej raz na rok uruchomić. Potem go sprzedałem rodzinie i wiem, że chodzi bez zarzutu do dziś ;). Jeśli cylindry albo zawory nie zardzewiały to będzie ok ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kcwi    0

Obawiam się sam rozrusznik to nie wszystko, pewnie instalacja już do wymiany, z tego co widać to w opłakanym stanie więc puki co myślałem tylko aby go odpalić i zobaczyć jak silnik bo z zewnątrz to kupa roboty będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj