jacek86

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny?

Polecane posty

pawel24    1

ja teraz mam 385 i zobacze w jesieni co ten ciagnik potrafi w plugu. Teraz na wiosne oralem 385 odlogi z plugiem 4x35 cm to nawet dymka nie pusila, ale to byla plytka orka bo gdybym gleboko zaoral to bym nie uprawil, bo by sie darni narobilo. Mozliwe ze bede jedzil 385 z prasa i roatycyjna, tylko musze walek na 1000 obrotow dac i bede na wolnych obrotach jezdzil, a na pewno osimdziesiatka spali mi mniej niz 360 z tymi maszynami. Fajnie sie tez 385 po skibach z bronami jedzi bo z przodu duze kola i mozna szybko jezdzic i kierownica nie lata. Kuzyn przed zakupem 5211 to zastanawial sie nad 360-3p ale kiedy wsiadl na probe do 3P sasiada ktora byla na sprzedaz i pojechal nia w pole to szybko wrocil bo taki byl huk w kabinie. Teraz oplaca kupowac zetory bo za okolo 30 tysiecy kupisz 5211 albo 7211 w bardzo dobrym stanie, a za dobra 3P chca 20-23 tysiace, tylko w 3P to nie ma w ogole zadanego komfortu pracy. Teraz 360 sa bardzo drogie, ale to nie wynika z tego ze te ciagniki sa dobre tylko od wielu lat nikt nowych ciagnikow nie kupuje i male gospodarstwa musza sie szescdziesiatkami zdowolic.

 

A co do ekonomii to 5211 w ciezkiej robocie pali mniej na hektar niz 3P bo zetorek sie nie slizga.

 

Do 330 to nie 2x40cm tylko 2x30 cm czyli zwykly grudziadz to bedzie OK, choc w ciezkiej ziemi to bedzie mial co robic


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Wiesz ja mam 2*40 ale to jest robota fachowca z mojej okolicy który swojego czsu robił pługi i kultywatory całej gminie.Do 20 tys kupisz zetora 7011 prawie to samo co 7211.U mnie to c-330 na polu nie miała sie czym popisac z rozrzutnikiem 3,5 t poprostu brakowało jej siły na 4 biegu.Ale to było przed remontem zobacze jak teraz bedzie to szło

 

Dobra 330 z rozrzutnkiem 3,5 tony rozrzuci obornik na 4 biegu pod warunkiem ze nie masz gorek. U mnie jest plasko wiec 330 sobie z tym rozrzutnikiem radzi.

 

A nie ma problemu z czesciami do 7011?-pasuja czesci od 7211? Czy w 7011 jest plaska podloga i jak z komfortem pracy w tym ciagniku?Mam nadzieje ze w 7011 zwolnice i most nie wyja. Pozdrawiam


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Zwolnice i most nie wyją cisza.Komfort taki jak 7211 może minimalnie głośniej ale radia można słuchać.Jest ogrzewanie kabina na wielkośc taka jak w 7211 jest aby z innego materiału obicie bo czarne ale tak to wszystko w kabinie identyczne .Z częściami nie ma żadnego problemu.Komfort jak dla mnie to jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

a jak wyglada zuzycie paliwa w 7011?Ile pali na mth i na ha orki?


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mój kumpel kupował ciągnik.wybrał NH td 80 bo sprzedawca zachwalał że są super oszczędne. mówił że spali 5 litry na mtg.spotkałem go póżniej i pytam -jak tam , czy naprawdę spali piątkę- a on mówi " pewnie że tak ,spali i to bez żadnego problemu i to nawet w krótszym czasie niż 1 mtg. także nie trzeba zbytnio wierzyć sprzedawcom , dopiero jak sam sprawdzisz to będzie wiadomo ile pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

slyszales, fajna wypowiedz a ja widzialem T190 w glebokiej orce obrotowka 5x45 i spalila ok. 25l/h to wedlug mnie ani duzo ani malo, ale porownywalnie z innymi markami pracujacymi w takim sprzecie na takiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

co znaczy głęboka?

 

25,35,45cm ? a może taka http://video.google.pl/videoplay?docid=2877110899713322395

 

jezeli jego max obciążenie wynosi ~40l/h (albo i nawet trochę więcej, według DLG-> 44l/h) wiec szedł na ~60% obciążenia skoro spalił tylko 25l/h

 

Nawet po odjęciu nawrotów, gdzie nie ma obciążenia przez max 10min/h (wyolbrzymiam) przy pełnym wykorzystaniu mocy powinien łyknąć 35l/h

 

 

wiec jaka to głęboka orka? 25cm?

 

a jezeli orał głęboko , to co to za pulchna ziemia ze tak lekko szedł?

 

a moze za ten czas zorał 1ha? Bo więcej czasu spędzał na zabawie z nawracaniem lub jedzeniu..

 

U mnie ten ciągnik nie miał by takiej sielanki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

wg mnie nie ma co mówić o ekonomice jeśli widzę jak gość ciągnikiem 80km ciągnie 2 skibowego zagona. każdy ciągnik jest ekonomiczny jeśli się ma do niego odpowiednią maszyne o odpowiednio jeżdzi (chodzi mi o ciężką noge)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

ja mam t25 i moim zdanie to jest ciągnik ekonomiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lernik    0

osobiście uważam że najbardziej ekonomiczny jest c-330 choć jak kiedyś sieliśmy od świtu do nocy i ostro jeżdziliśmy to też troche spalił :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

w przeliczniu na wykonana prace to wychodzi tak ze np. w orce kazdy ciagnik spali na malych kawalkach w przeliczeniu na hektar wiecej niz na duzych. Na przyklad ja mam kilka malych kawalkow od 0,1 do 0,3 ha i tam w przeliczeniu na hektar orki ciagnik wiecej mi spali niz na innych kawalkach ktore maja 2-3 ha. Bo na malych kawalkach co chwile musisz nawracac, a to krzywe, a to od miedzy co chwile odorujesz, zajezdzasz cofasz itp. A masz wiekszy kawalek to robota calkiem inaczej idzie. Z 330 jest ten problem ze w wiekszosci pracuja one na malych kawalkach i przez to zawsze ilosc wykonanej pracy nie jest rewelacyjna ale i tak calkiem ekonomicznie te traktorki wypadaja. Jak kos ma wieksze kawalki po 5-10 ha to jest calkiem inaczej pracowac niz na poletkach po 0,2 ha


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsardas18    0

u mnie trzydziestka obrabiała 11 ha ziemi i to wsam raz dla niej a teraz ma do pomocy większego "bydlaczka" 80km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

frut 255 lub ursus 3512 to jest to samo tylko roczniki trochę inne :) niedaleko do mocy ursusa C-360 jest 17koni mech. mocniejszy od ciapka a pali w jego granicach. super maszynka. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

zblizony moca jest do c-360 a chodzi z maszynami od c-330 a zetor 3320 ma tylko 45KM i bedzie chodzil z tymi maszynkami co c-360 i on duzo nie spali. Wiec 255 lub 3512 wiec nie sa one tak bardzo oszczedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
zblizony moca jest do c-360 a chodzi z maszynami od c-330 a zetor 3320 ma tylko 45KM i bedzie chodzil z tymi maszynkami co c-360 i on duzo nie spali. Wiec 255 lub 3512 wiec nie sa one tak bardzo oszczedne

I z tym się zgodzę. 16 łap w kultywatorze i Ferdek kopie piękne koleiny pod samą oś a c 360 jedzie z nim na trójce i nie grzebie.Dla mfa 12 łap wystarczy i tutaj bliżej mu do ciapka niż do c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

mf255 plugiem 3 skibowym to mozna sobie zrobic podorywke a nie orac na zime, a jezeli bedzie chodzil z 2skibowym to nie bedzie bardziej oszczedny od zetora bo ile zaorasz 2 a ile 3 skibowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
mf255 plugiem 3 skibowym to mozna sobie zrobic podorywke a nie orac na zime, a jezeli bedzie chodzil z 2skibowym to nie bedzie bardziej oszczedny od zetora bo ile zaorasz 2 a ile 3 skibowym

 

Zależe jak kto orze na zime i jakie ma ziemie, u mnie obojętnie czy to jest orka pod siew czy na zime to zawsze na 25cm się orało i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj