jacek86

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny?

Polecane posty

Kamyk514    2

ja mam 2-3-4klase ziemi i jakoś orze na zimę ursusem 3512 już 10 lat trzy skibowym pługiem i dobrze sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

ja swoją 385 gdy w tym roku orałem pole w pługu 4 skibowym spalił mi 17 litrów na ha. Jak myślicie to dużo???

Jeśli przeliczając na godziny spalił oko 8-9 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
u mnie c 360 spalil na 2 ha ziemi ok 18-20 litrow

2 ha orałeś około 6 godz i Ci dwa litry spalił?

to kocioł na dwa dni orki tarcza ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

może was pogodze. najlepszy jest 360-3p. ma silnik perkinsa a reszta sześćdziesiatka i to jest idealne połączenie. pług 1,05m na glebie 3b górki gliniaste na polach około 5ha pali 10-12l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elew    0

Witam

Ja również mam 360 3P

tylko, że z pompą wtryskową rzędową, taki wynalazek.(bez obaw chodzi na opale)

Efekt jest taki, że nawet przy dobrym obciążeniu silnik nie słabnie , za to z tłumika wydobywa się chmura czarnego dymu .

Oczywiście spalanie w tym momencie jest ogromne.

Znajomy w takim ciągniku ma typową pompę rotacyjną i mówi o spalaniu na poziomie 330, ja określam spalanie swojego

na poziomie 360.

ALE!!!

Podam pod dyskusję taki przypadek.

Zalałem zbiornik BIO paliwem i pojechałem orać.

Po dwu nawrotach , przy zanurzonych pługach 3 , silnik przestał wchodzić w obroty powyżej 1200.

Bez obciążenia wszystko było ok.

Doszedłem do wniosku, że padła pompa wtryskowa, a ponieważ słoneczko było wysoko postanowiłem jeszcze trochę popracować

i tak z wielkimi oporami , gazem wciśniętym w podłogę i niskimi obrotami zaorałem około hektara.

W domu zadzwoniłem do znajomego mechanika aby dowiedzieć się gdzie mogę zregenerować moją pompę.

Kolega zaproponował , żeby najpierw spuścić to g...BIO i wymienić filtr paliwa.

W CPN -ie kupiłem filtr i 30l czerwonej oranżadki , przy okazji dowiedziałem się, że dzisiaj był facet który przez BIO uszkodził wszystkie wtryski.

Następnego dnia wymieniłem paliwo i filtr----i tu ciekawostka po spuszczeniu BIO okazało się, że brakowało zaledwie 7 litrów do stanu po zatankowaniu. Zaorane pole to około 1 h +/- kilka arów.

Wymiana paliwa i filtru pomogła na 100% , ciągnik znowu wchodził w obroty przy obciążeniu i spalanie wróciło do normy.

Pozostały areał około 1,2h pochłonęło 15l.

Ciekawostką jest to, że przy zapchanym filtrze spalanie było tak małe a jednocześnie układ paliwowy się nie zapowietrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

ja w swoim też mam taką pompę ale nie widzę różnicy w spalaniu w stosunku do orginalnej pompy. to świadczy tylko o tym cpn. bo jeśli jakość tego bio by była dobra to ciągnik śmigałby jeszcze lepiej jak na on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja tam nie narzekam,moj 1614 jest oszczedny w orce spala 18do20 na 1ha.Mam C-328 ten to jest oszczedny ale pracuje moze 2 tygodnie w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja szczerze mówiąc i moim zdaniem to mam wszystkie w miare oszczedne ciągniki. no ale c-330 najoszczedniejsza bo najmniejsza i najmniej zrobi.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ursus C-330 jest to najlepsza oszczędna maszynka ;)

najoszczędniejsza w jeździe na pusto polną drogą i najlżejszych pracach, mf 255 pali więcej o te 0,5 l na godz w lekkich pracach ale zrobi wszystko dużo szybciej

 

mf 255 w lekkich robotach i najlżejszych spala u mnie 2,2-2,5 l/godzinę zegarową do 3,5 -4,5l /godz zegarową w orce itp więcej jak 5,5l nigdy nie spali, a ciapek trudno powiedziec ale podejrzewam że około 2 l nawet mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

same roller 70 i pług 4 x35 orząc na 25 cm wychodzi mnie do 10 l na ha, ok 7 na h, i uważam to za dobry wynik w lekkich pracach jak np pryskanie pali mi 3 na h, a też uważam że c330 jest najbardziej ekonomicznym traktorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

uwaga!!!! skoro C-330 jest najekonomiczniejszy, to sprzedajemy nasze duże MF JD itp, i kupujemy po 5 c-330 zaczepiamy 2 skibowe pługi i orzemy ;) ludzie wrzućcie na luz, ciapkiem to można siano przewracać i grabić, ewentualnie przyczepy podciągać. ciapek do orki to się nadaje dla doniczkowicza , a nie rolnika na poważnie :D

a tak dla przykladu: "CASE STX500, o mocy maksymalnej 550 KM, współpracujący z zaczepianym 20-skibowym pługiem Gregoire-Besson, o szerokości roboczej 10,5 m w ciągu doby zaorał dokładnie 321,17 ha. Co ciekawe, orzący w tempie prawie 13,4 hektara na godzinę ciągnik zużywał zaledwie 8,5 l paliwa na hektar!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ciapek jest najoszczędniejszy jak ma ciągnąć konną furę po utwardzonej drodze, jak już wjedzie z tą furą w łąkę lub orane pole już nie będzie oszczędny :blink:

Najoszczędniejszym ciągnikiem jest mf 255 i nikt mi nie udowodni że jest jakiś inny ciągnik 45km który w lekkich pracach będzie oszczędniejszy, podkreśliłem lekkich tzn zgrabiarka, beczkowóz itp do 3t, rozsiewacz nawozów, ładowacz itd, ogólenie 2,2-2,5l/godz średnie spalanie w takich pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

masz racje MF255 jest oszczedny oglnie kazde MF sa oszedzne w porownaniu do innych ciagnikow tej samej klasy..

 

a co co do opałówki to przez opal w MF255 pompa paliwa od razu poszla i potem silnik byl do remontu .. ale tanio macie ta rope teraz na stacjach jest po 3.50 albo cos kolo tego a tu nie ktorzy po 2.20 maja .. niezle niezle a na opale teraz chyba nie bardzo sie oplaca bo jak zobacza albo ci "mily" sasiad sprzeda do agencji ze jezdzisz na opale to ci dopałaty zabiora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

do niedawna też uważalem że c 330 jest najoszczędniejszym ciągnikiem jeżeli chodzi o spalanie. teraz posiadam case jxu 85 z turem i w pracach podwórkowych typu przywieść coś podrzucić wypchac pali na 23-24 mth 100 litrów paliwa.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj