Jarekb20

Fendt 512 a 515

Polecane posty

Jarekb20    1

Witam kolegów.

Mam takie pytanie, planuje kupić fendta 512 ale zastanawiam się również nad 515 i chciałem zapytać jaka jest różnica w mocy między tymi ciągnikami. Czy np jak się okaże, że 512 jest za słaba to czy można ją jakoś podkręcić do 515. Czy różnica jest tylko na Pompie paliwa ( większa dawka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Powiem tak miałem okazje pojezdzic każdym modelem od 512, 514 , 515 a wybrałem tylko 515 ze względu na stan ciągnika. W normalnej pracy w polu praktycznie nie czuć jakieś dużej różnicy. Wjęc zwracaj uwagę czy ciągnik jest zadbany i niedojechany, choć bardzo ciężko jest znaleźć coś sensownego. Sam szukałem prawie pół roku tego ciągnika, bo to co przyjezdża do nas z niemiec jest bardzo dojechane. Jeżeli byłbyś zainteresowany numerem tel do ludzi któży handluja tylko fendt-ami to napisz na priwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jarekb20 na pewno jest świetnie obeznany gdzie można kupic dobrego Fendta bo jest z krainy Fendtem płynącej ;) Do 515 wchodzi wiecej oleju do silnika czyli miska olejowa bedzie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Ja zjedziłem tą całą kraine fendtów :) i każdy kombinuje jak może. Ogładam fajną 514, a tu po dokładny sprawdzeniu widze że jest złożony z 3szt i połowa świerzo malowana. A przez telefon miała być indalna i nie bede żałował jak przyjade. Wcześniej jak nie maiałem jeszcz kasy uzbieranej to mysłalem ze pójdzie szybko z kupnem. Ale gdy już masz te sto pare tysiecy to wszystko ogładasz po 5 razy aby nie wpaść na mine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Na oku mam już jednego fendta 512c z 96 ma kosztować ok 120tys. ( drogo i nie drogo)z wyposarzenia to: skrzynia 50km/h, resorowana oś i przedni TUZ. Silnik jest aktualnie w remoncie (bo ciekło z uszczelki pod głowicą, turbo w regeneracji, półbiegi nowe) i z tego co widziałem cięgła z tyłu tez nowe. Stan licznika ok 6300 h no i od pierwszego właściciela.

 

I tak sie właśnie zastanawiam czy warto go brać czy może czekać na jakąś 515 Bo czy w razie czego można by bylo go troszkę podkręcić tak do 140KM i jeśli tak to na czym :)

 

Jarekb20 na pewno jest świetnie obeznany gdzie można kupic dobrego Fendta bo jest z krainy Fendtem płynącej ;) Do 515 wchodzi wiecej oleju do silnika czyli miska olejowa bedzie inna.

A ty kolego skąd pochodzisz bo w galerii widzę że tankujesz claasa 76 w Białej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja akurat mam dość spory kawałek do Białej, ale dość dobrze znam te strony i czesto tam bywam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Pomiedzy 512 a 515 nie ma praktycznie zadnej roznicy poza troche bardziej "podkreconym" silnikiem w 515. Inaczej wygalada sprawa jesli porownujemy np. 510 do 515. tam jest pare znaczacych roznic jak wielkosc turbosprzegla, zwolnic czy wielkosci chlodnicy. Od 512 caly system hydrauliczny jest rowniez wiekszy, wchodzi tam dwa razy wiecej oleju niz w tych malych. I jeszcze jedna roznica jest w ilosci zabieranego paliwa gdzie od 512 mamy o ponad 70 litrow wiekszy bak.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Nowe cięgła, nowe półbiegi, uszczelka wydmuchana i to wszystko po 6300h??? Trochę to dziwne. Ja tam w motogodziny nie wierze bo słyszałem od serwisantem że po sprawdzeniu 8 na 10 ma kręcony licznik, nie wiem ile w tym prawdy, wiec trzeba dokładnie patrzyć i słuchać :).A byłeś w Niemodlinie?? Bo widzę że jesteś z opolskiego, a on zawsze miał coś na stanie, chodź nie zawsze wystawione na allegro, nie wiem jak teraz. A nie chciałbyś trochę dołożyć i kupić coś z serii 700??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Jeśli chodzi o serie 700 to myślałem żeby kupić ale jak się okazuje to praktycznie poniżej 200 tys to są same wersje z numerem ramy poniżej 2000, czyli niby te wadliwe więc trochę nie bardzo chciałbym ryzykować wolę wersje 500 która jest bardziej dopracowana.

A jeśli chodzi o cięgła i wydmuchaną uszczelkę to może się w każdym zdarzyć. Ja mam jeszcze 312 z 90 roku ma ok 9000 h wymienione tam były uszczelki pod klawiaturą i końcówki wtyskiwaczy, no i w tym roku jak jechałem z pługiem 5 skibowym obrotowym to jeden wieszak się urwał (gwint zerwało tam przy korbce regulacyjnej w obudowie) na szczęście się nic nie połamało. Haki przy kulach też by trzeba było troszkę naspawać ( pewnie w każdym ciągniku z hakami to się wyrabia). A niemcy nie bawią się w coś takie tylko od razu do serwisu po nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Z tego co patrzyłem to fendt 716 z 2002r był za 150tys, a z 2001 za 130tys, a one mają już chyba numer ramy ponad 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Nr. ramy do 2000 mają te do 2000r. Najprościej mówiąc, felerne są te z czarnym podłokietnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

No to jeśli tak to nie musisz wcale tak dużo dokładać, żeby mieć serie 700 bez feleru :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Witam.

Mam pytanie. Na co zwrócić uwagę podczas oględzin tych ciągników. Chodzi mi o serię 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chciałbym się dowiedzieć czy te ciagniki fendt 512c sa z turbem? Bo znajomy ma fenda 512c favorit i ma turbo ja ostatnio oglądałem takiego bo mam zamiar kupic i był bez turba a też była to 512c :) Jak to jest z tymi fendami? Może mi to ktoś troszke rozjaśnic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj