mateus2222

folia z sianokiszonek- utylizacja

Polecane posty

Hanter150    2

Niedaleko mnie jest skup ale folia musi być bez żadnych zanieczyszczeń ani resztek.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Tak to problem bo jak masz dużą hodowlę to czyszczenie foli zajmuje trochę czasu. Dlatego kiszonka w pryzmach jest lepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

mam pytanie - bo piszecie ze ktoś skupuje tą folie - ale co jest z nia potem robione ?? :)


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Chyba ją przetapiają i znowu robią z niej folię. Przynajmniej mi sie tak wydaje. Bo co innego mogli by z niej robić.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0

U nas rok temu jeden facet założył nawet skup folii... Płacił po 20 gr za kilogram... w tym roku dzwonię do niego i mówi że za darmo nawet nie chce bo ma jeszcze dwie tony tej foli i nikt nie chce od niego kupić... Szukam teraz dojścia do ludzi zajmujących się przetwarzaniem tej folii. Czy nie macie takiego kontaktu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0
U nas gminy się zajeły tym problemem i zbierają to paskudztwo. A może w następnym roku zrób pryzme a nie bele?

 

a co potem gmina robi z tą folią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

my ładujemy do silosa a puźniej w doły wywozimy ;d


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas gmina zaproponowała taki program zbiórki odpadów:mają dawać na każdy miesiąc worki na folie makulaturę szkło a potem wywozić do firm zajmujących się przetwarzaniem odpadów ale to tylko ich plany ale co z tego wyjdzie...

 

Ze śmieciami u nas jest tak wrzuca sie wszystko na rozrzutnik w wywozi w dawny kanał znajdujący sie na łące włącza sie taśmę trochę to nie ekologicznie ale cóż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ze śmieciami u nas jest tak wrzuca sie wszystko na rozrzutnik w wywozi w dawny kanał znajdujący sie na łące włącza sie taśmę trochę to nie ekologicznie ale cóż..

 

my właśnie podobnie wyrzucamy w doły po piachach i zasypujemy


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

to co wysypisk smieci u was nie ma ze wywozicie je byle gdzie ??:P - przeciez to jest zatruwanie srodowiska i samego siebie przy okazji - mówiac wprost to głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
to co wysypisk smieci u was nie ma ze wywozicie je byle gdzie ??:P - przeciez to jest zatruwanie srodowiska i samego siebie przy okazji - mówiac wprost to głupota

Ja mam do wysypiska 10km korzystają z niego trzy gminy a klucze od bram maja tylko sołtysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

też mam do wysypiska gdzieś z tyle a żeby wywieś to nie mam czasu a do lasu pracowinik wywiezie.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

a ja mam do wysypiska 12km i nie widze w tym problemu - poza tym składowisko ma obowiazek przyjecia śmieci jesli nie sa to odpady niebespieczne - chyba raczej chodzi wam co te pare złotych co trzeba zapłacić - i nie tłumaczcie sie ze ktos tam ma klucze i takie tam co za problem iśc do sołtysa jak on ma klucze - najlepiej wywiesc do lasu a pozniej sie dziwicie ze ludzie z miasta mają takie a nie inne zdanie o rolnikach - wstyd mi za was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mi nie chodzi o kase bo to pare złotych tylko o czas a tego mi brakuje ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie raz w miesiącu przyjerzdża samochud i zabiera bez czyszczenia i bez żadnych problemów


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0

Jest!!! Widzę!!! Widzę światełko w tunelu... jest dobrze... Dzwoniłem dzisiaj do producenta folii... skupują folię oczywiście ale musi być bez zanieczyszczeń... i trzeba dowieźć do nich. Dwa minusy ale cóż to dużo lepsze niż do lasu (ostatnia głupota!!!)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

My wywozimy w dół po dawnej żwirowni.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

oj nieładnie panowie po lasach smieci rozwozic - nieładnie - co na to powiedzą wasze dzieci co kazdy kto robi takie rzeczy ma u mnie MINUSA :angry:


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

NO wiesz ale my walimy w głąb mamy taki wjazd jeszcze nie zasypany i tamtędy podjeżdżamy. A jak myślisz czyją inicjatywą u wójta było zepchnięcie śmieci? A ludzie i tak nie wjeżdżali dalej i wyrzucali od razu przy drodze. Też mam jakieś 100m pole od tego śmietniska i kiedyś przed Sampem chodziłem i śmieci wybierałem.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

U nas okresowo przyjeżdża śmieciarka z gminy i zabiera folie, musi być popakowana w worki i płaci sie bodajże 2zł od worka.

 

2km ode mnie mieszka człowiek który składuje folie na wielką kupe i gdy wiatr wieje od jego zabudowań (więc prosto na moje i sąsiadów gospodarstwa) wtedy podpala folie! :P Czarna chmura leci na nasze budynki i wszyscy to wdychamy. Kiedyś gdy wiatr bedzie w strone jego domu, pojade i podpale mu tą kupe, może jak sam sie tego nawdycha to przestanie tak robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj