mateus2222

folia z sianokiszonek- utylizacja

Polecane posty

Bartek1961    2

Oni nie mają jeszcze dzieci dlatego wywożą do lasu. Sam często słyszę narzekania ludzi na to że w lesie brudno ale prawie każdy zamiast zawieść śmieci na wysypisko to jedzie do najbliższego lasku. Myśli sobie: Przyroda wytrzyma tylko parę worków z plastikiem. A taka folia rozkłada się kilkaset lat i nie tylko dzieci ale i pra-pra-prawnuki będą ją zbierać w czasie kolejnej akcji "Sprzątanie świata"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ludzie czy wy nie macie podpisanych umów z firmami zajmującymi się odbiorem śmieci??!! np. Sita albo Remondis ( o ile wiem to trzeba mieć takie umowy ) . Ja mam kosz, a co się nie mieści to w worki obok kosza i nie ma problemów, żeby nie chcieli zabrać. Najwyżej trzeba troszkę dopłacić.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas w gminie miał być program odbiór nieczystości ale narazie cicho z tym programem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Ja tam też do kosza i zabierają co 2 tyg i żadne worki po nawozach i folie sie nicgdzie nia walają... :D

Dostaliście wysokie pojemniki na kołkach? Bo takie dała gmina moim dziadkom ale kosze stoją puste bo żadna śmieciarka po nie nie przyjeżdża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

To my kiedyś założyliśmy folią jeden przepust na łące żeby lepiej się jeździło, ale ktos ukradł po zimie.

Widać nie miał opału na zimę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
Dostaliście wysokie pojemniki na kołkach? Bo takie dała gmina moim dziadkom ale kosze stoją puste bo żadna śmieciarka po nie nie przyjeżdża :D

nie poprostu podpisałem umowę z firmą która zajmuje się smieciami i tyle .


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja robie sianokiszonke w baloty od 2001 roku najpierw palilem folie ale potem przyjechal do mnie koles powiedzial ze iles tam zaplaci ale daje mu cala folie za darmo poprostu jak ma czas to sobie przyjedzie i zaladuje a ja mam problem z glowy bo da mi zaswiadczenie o odbioze foli i wszystcy sa szczesliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

U mnie miasto sie tym zajmuje co 2 tygodnie jedzie śmieciarka która zbiera tą folie jak sie kubeł wystawi za darmo i tak pozbymam się tego cholerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja akurat foli z sianokiszonki nie mam, ale mieliśmy problem z bigbagami po nawozie bo na śmietnisku nie chcieli ich przyjąć, wujek jako radny z innymi rolnikami zadziałali w gminie i teraz te worki odbierają, podobnie jest z azbestem. Do komunalnych śmieci mamy kosz, dodatkowo działa u nas związek 12 gmin, który odbiera posegregowane śmieci tj papier, szkło i plastik. N żniwa jak wystawiamy worki z butelkami to dopiero jest ich fura ;)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

U mnie w okolicy jeden koleś skupuje wszelkiego rodzaju folie: od nawozów, sianokiszonek, kiszonek itp.

Jak pamiętam to płacił chyba 12 gr. za kg. za czystą i 10 gr. za brudną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0
U mnie w okolicy jeden koleś skupuje wszelkiego rodzaju folie: od nawozów, sianokiszonek, kiszonek itp.

Jak pamiętam to płacił chyba 12 gr. za kg. za czystą i 10 gr. za brudną.

 

a skąd jesteś?? jeśli można wiedzieć

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

No nie róbcie jaj i nie piszcie że wywozicie folie do lasu czy do dołu w polach. Ja wiem że trzeba sobie jakoś radzić ale wysypiska są ogólnodostępne. Czas zawsze się znajdzie i parę zł aby zapłacić za wywóz przyczepy śmieci też. Jada c autem często widuję w lasach lub przy drogach sterty śmieci i zawsze myślałem że to mieszczuchy wywalają no ale jak czytam wasze wypowiedzi to zaczynam zmieniać zdanie a nie chciał bym. Sory ale jak bym widział jak ktoś wiezie do lasu czy w pola przyczepę foli to od razu bym podpie...ił na policje i jeszcze bym się pod tym podpisał - na gospsodarce różne sie robi przekręty ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Ja to te folie zbieram i puźniej je pale na polu B)


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Mieszkam w powiecie grodziskim w województwie wielkopolskim. Chętnie moge przyjąc folie.... Jakby ktos chciał więcej info prosze pisac albo na pw albo na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7
ja robie sianokiszonke w baloty od 2001 roku najpierw palilem folie ale potem przyjechal do mnie koles powiedzial ze iles tam zaplaci ale daje mu cala folie za darmo poprostu jak ma czas to sobie przyjedzie i zaladuje a ja mam problem z glowy bo da mi zaswiadczenie o odbioze foli i wszystcy sa szczesliwi

 

no ja tez przekazuje folię i worki za darmo na dalsze przetwarzanie..gosc wystawia zaswiadczenia i problem z głowy.


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

U nas niektóre gminy ustawiają kontenery i zbierają a są też firmy odbierające do dalszego przerobu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

U nas to gmina zbiera pieniądze za to że zabierają odpady i wywozi się do kontenerów.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas na telefon. Jak masz za dużo to sie dzwoni i taki typ przyjedzie zabierze podziekuje i pojedzie...


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kogut83    6

do lasu i w krzaki nigdy !!! narazie spalam w piecu ale niedługo zacznę oddawać do skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj