Gość Luke16

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli nie widzisz różnicy, miedzy Octavią a A3, to naprawdę nie ma o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No wiesz nie wiem czy Ty się orientujesz że VW Golf IV, Audi A3 i Octavia to jedna i ta sama płyta podłogowa :P ... Do moderatorów jako autor proszę o zamknięcie tematu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Wg mnie do mniej wiecej 2005-6 roku faktycznie VW na tle konkurencji wypadał dużo lepiej (nie żebym bronił tej marki). Dużo lepsze wykonanie, zywotniejsze silniki, elastyka, lepsze prowadzenie itd. Teraz troche to inaczej wyglada, ponieważ np OPEL ze swoja INSIGNIĄ wybił sie i to dośc mocno, to samo z Fordem Mondeo (MK4). Wcześniej np Vectra C czy Mondeo MK3 mogło sie chować przy Passacie B5 FL \ B6...

 

 

Po za tym opinia polaków o samochodach jest mało wiarygodna, ponieważ nasz naród kupuje często 10-15 letnie samochody, nie zdając sobie sprawy że np Golf 4 z TDI może mieć faktycznie 500 tys km przelotu... Więc później powstaje opinia, jak przy (skręconym rzecz jasna) przebiegu np 160-200 tys, może sie zepsuc to i tamto... Więc jak gdziekolwiek słysze, że Golf 3 czy 4 to złe auto, to naprawde lepiej nie czytac takich komentarzy. Można powiedzieć, ze kiepskim autem jest Passat B6, a ostatni dobry VW to własnie np Golf 4.

Edytowano przez piotrkrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tu się zgodzę w polsce sporo jest trupów z przekręconym licznikiem w których wszystko może się popsuć. Potem pojawiają się opinie, bez pokrycia o autach, które tak naprawdę dawno przekroczyły zakładany czas eksploatacji. Niestety te niemieckie jak audi, vw, bmw czy merc. Są kupowane przez ludzi, którzy dużop jeżdżą i uważają je za trwałe. Najczęściej w nich cofane są szafy. A potem porównania co się psuje bardziej.

Co do renówki nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Może do momentu aż coś nie padnie. Auta francuskie mają to do siebie, że są montowane całe moduły. Np silnik dmuchawy ogrzewania razem z kompem. Nie rozbieralne co podnosi koszt ewentualnej wymiany. Podobnie jest z wieloma innymi elementami, gdzie nie wymienisz części eksploatacyjnej tytlko cały element itd. Pozatym jak ktoś rozkręcał np 15 letnie audi i 15 letnią renówkę to poczuje róznice. W audi wszystkie śrubki bedą jak nowe zero problemów z odkręcaniem a we francuzie wszystko pokryte rdzą przy roczniku o połowę mniejszym. Jeśli ktoś koniecznie chce francuza to tylko te najprostsze modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

o mało z krzesła nie spadłem, w jakim to modelu masz silnik dmuchawy z komputerem,

a rdzą to są tylko te pokryte, co miały solidne klepanko w przeszłości, w mojej Xantii jeszcze z żadną śrubą nie miałem problemu, podobnie w Peugeocie 106, a teraz robię remont pikaczento siostry, i też gdzieś nie chcą sie śruby urywać, czy przekręcać, nie ma się czego uczepić

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Swego czasu miałem c3 nawet śruba na końcówce drążka się zapiekła. Był problem z odkręceniem rdzewiały zamki serwo, karoseria. i wiele innych śrub. Ładne autko ale jaka tandeta. Silnik z sterownikiem jest w lagunie tylko nie pamiętam której.Nie oszukujmy się jakość jest niższa i tego ukryc się nie da. Kumpel ma 407 to nawet po odgłosie zamykania drzwi widać różnicę między a4 z podobnego roku. A nawet w starszych modelach lepiej się zamykają.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

No wiesz nie wiem czy Ty się orientujesz że VW Golf IV, Audi A3 i Octavia to jedna i ta sama płyta podłogowa :P ... Do moderatorów jako autor proszę o zamknięcie tematu....

Płyta ta sama a samochody całkiem inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja nie widze roznicy jezdzac Mazdą RX-8 a BMW 335i E92 M-Pakiet..... komfort jazdy porównywalny a niby mazda auto sportowe a BMWe komfortowe :)

 

 

małe porównanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Jak to mówi mój nauczyciel: auta dzielimy na 3 grupy: dobre, złe i niemieckie :) i nie kupować aut na F: Fiatów, Fordów i francuskich ;) np. w Citroenie C4 żeby wymienić żarówkę trzeba się nieźle nagłowić albo jechać do serwisu.... ot. wasze super francuzy.... :unsure:


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

w golfie 4 trzeba najlepiej błotnik zdjąć :D żeby żarówkę zmienić .... Przerabialiśmy to z kumplem :D PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE TEMATU BO NIE MA SENSU TAKA GATKA I TE STEREOTYPY POLAKÓW :/ JEŹDZIJCIE TYMI CUDNYMI VW, AUDI O PRZELOTACH RZĘDU MILIONA KILOMETRÓW ...

 

taki mały wierszyk : :D

passtuch - jedno słowo a tak wiele znaczy

zaraz wam mechanik wszystko wytłumaczy

passtuch to jest perła, ideał dizajnu

rózni się nie wiele, ciutkę, od kombajnu

kultowa już buda, przed liftem i po

b5 się rozumie - prestiż to jest to!

czy to w tedeiku czy też jest w benzynie

zaszpanuje każdej, wiejskiej blond dziewczynie

sołtysowi z wólki morda już się cieszy

bo handlarz mu ciągnie, passacika z Rzeszy

będzie w tedeiku, po dziadku lekarzu

sołtys dumny chodzi, zamiata w garażu

dziewięć dziewięć rocznik (model dwa tysiące)

jeżdżony był tylko w słoneczne miesiące

pali trzy literki - cztery jak jest zima

jedyny mankament - do nabicia klima

rozrząd wymieniony, filtry, płyny, paski,

z zazdrości z burmistrzem wynikły niesnaski

szyby w oryginale, w elektryce cały

"czeki" bardzo rzadko się w nim zapalały

sto trzydzieści "koła" szafa pokazuje

przebieg oryginalny - z tym nie dyskutuje

czemu tak wytarty, mieszek i fajera?

poradzimy sobie - lśniąca czerń markera

passtuch znakomicie opał toleruje

chociaż ropy na wsi nigdy nie brakuje

przyspieszenie takie że aż w fotel wgniata

objadę każdego w japońcu wariata

to było największe, marzenie życiowe

by nabyć passtucha, można sprzedać krowę

już passtuch w garażu, można go oblewać

wieśniackie pokrowce szybko przyodziewać

by gnojem z gumowcy, środka nie pobrudzić

za fajerą passka nie można się nudzić

kredyt na passtucha wziąć było warto

bo passtuch to passtuch! Volkswagen DAS AUTO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma to jak podleczyć kompleksy wyśmiewając VW ;). Zwłaszcza jak pisze to właściciel francuza :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Gdzie tu kompleksy :lol: jeżeli francuzy to takie rozpadające się jeździdła, szajs, złom itp. to dopiero trzeba mieć jaja by tym jeździć :P a nie tam ciepłe kluchy w nigdy niepsującym się VW :D

 

Takie wnioski wysnułem czytając ostatnie strony tematu (jak już golf padł ), tak a propos kompleksów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dla mnie rozmowa dalsza w tym temacie nie ma sensu bo i tak właściciele swoich DAS AUTO wiedzą lepiej o wszystkim bo wujek stryjka brata coś tam powiedział że sąsiadowi się wahacz wybił w renault moje zdanie jest takie nie miałeś nie mów za innych bo coś się usłyszało od 10tej osoby ... Ja już więcej w tym temacie nic nie piszę ... I proszę po raz kolejny o zamknięcie tego tematu ...

 

P.S. Sam jeżdżę Niemcem a nawet dwoma i niczym szczególnym mnie one nie zachwycają... po przesiadce z Vectry B do Laguny aż się robi uśmiech na twarzy ... Raz za żwawość silnika a dwa za komfort jazdy który jest znacznie lepszy niż w Passacie b5 ... :D No ale na wsi musi królować VW :D :D Jak w tym wierszyku :P :P Czym zachwyca VW ?? Gnijącym golfem III czy Passatem B4?? Aluminiowym zawieszeniem w B5?? Sypiącą się elektryką ?? Silnikiem 2.0 TDI?? Monotonnością wnętrza i czarnymi plastikami?? VW skończył się na golfie II i Passacie B3 .... I tyle w tym temacie ... Dziękuje dobranoc....

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mówić, że Opel to niemiec, to tak, jakby nazywać Renault samochodem.

Laguna ma 1 przewagę nad Passatem, cenę. Sprzedający chętnie pozbędzie się tego przybytku za 3-4 tysiące. W praktyce Lagune kupi się za 1/3 cenę Bory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mariusz napiszę ostatnie zdanie :D Bo mnie rozbawiasz do łez... Nie wiem coś się uparł na te renault ... Nie wiem ile aut już miałeś w swoim posiadaniu ale ja naprawdę duuużo i najlepiej zawsze wspominam auta francuskie .... Powtarzam się po raz kolejny u nas w firmie (jak i nie jednej) chodzą Citroeny Berlingo ... mamy je od nowości przebiegi po ok. 200 tyś od 2008 roku... zero awarii tylko eksploatacja a łatwo nie mają bo chodzą cały czas w terenie jak to praca weta... kumpel ma w teren Pande też nie narzeka i nie chce innego autka ... I jakoś te na F się nie sprawdzają, zaś hurtownia przywozi nam leki VW Caddy 1.9 TDI raz że kasa duuuża na nie poszła to wyposażenie zerowe, gniją strasznie no i awaria goni awarię ... U nas w moich rodzinnych stronach na wsi same VW i Audi ... Ojciec ma Renault :P ... Podobnie jak z prasami wszyscy mają Sipmy a my JD i najlepiej na tym wychodzimy :P No ale mentalność Polaków a w szczególności przez mieszczaństwo zwanych wieśniaków przerasta wszelkie normy ... A Ty Mariusz jeździj swoim przecudnym wieśwagenem i wyrywaj panienki na dyskotekach ... Pozdro i bez odbioru...

 

P.S. I popieram Cię Karol4 też bym nie zamienił lalki na A4 czy Golfa ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wymienisz bo musiałbyś dopłacić 10 tys zł.

To takie polskie, chwalić to co się ma(Renault, Opel, Fiat) i wyśmiewać to co mają sąsiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Panowie sprawa wygląda tak, auta niemieckie i japońskie zajmowały zawsze pierwsze miejsca w rankingach niezawodności, francuzy daleko z tyłu.... Tylko jest jedno ale- rankingi obejmują wszystkie ogólne usterki auta. Czyli w takiej lagunie siądzie żarówka, czujnik cofania i np czujnik stopu w ciągu X lat eksploatacji, a w VW przez ten sam okres urwie się korbowód i zrobi sito z bloku i co? laguna trzy razy bardziej awaryjna :) chwalicie silniki TDI , tylko patrzeć epidemii choroby szalonych diesli, sam juz byłem świadkiem dwóch zniszczonych całkowicie silników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Panowie powiem tylko jedno. Jeśli jakość tych aut była by taka och i eh. Cena na rynku wtórnym by to odzwierciedlała. Weźmy np toyotę nie miecka nie jest a kosztuje. Pisałem już o zamykaniu drzwi ale czy własciciel renówki zajaży o co chodzi. Ktoś pisze, że nie zamieni renówki na a4. No jasne, bo na auto z podobnego rocznika budzet nie pozwala i tyle. Więc po co takie dyrdymały wypisywać. Kazdy lubi to co ma.

Korbowód może urwać się zawsze. Jak by auto francuskie miało 3 razy przekręcony licznik po 10 latach to już by z niego strzępy były. Prawda jest taka, że wiele aut vw, bmw, audi czy merca trafia do polski z przekręconą szafą. Póxniej tu jeździ i zmienia właścicieli. 10 letni passat często gesto ma przebieg około 400 tys. Francuzy takiego przebiegu rzadko dożywają i walają się na złomowiskach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Nie wymienisz bo musiałbyś dopłacić 10 tys zł.

To takie polskie, chwalić to co się ma(Renault, Opel, Fiat) i wyśmiewać to co mają sąsiedzi.

Akurat nie mam takiego kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

KAROL4 to udało Ci się tak zrobić ? Ja osobiście wiem że nie udało się wymienić Renault na VW bądź Audi bez dopłaty min 8tyś. Samochody w tym samym roczniku, podobne wyposażenie itp. Znam 3 takie przypadki, byłem przy podpisywaniu umowy i brałem udział w całej akcji z tymi samochodami. No ale to tylko 3 przypadki, nie reguła. Mam okazję testować dużo samochodów ściąganych z zachodu i jak na razie jak dla mnie Audi wygrywa. Meganka i Laguna jak dla mnie samochody nie wygodne i średnio mi się nimi jeździ. Gonzobonzobong "niemcy" ciasne ? no może tylko A4 ale passat i A6 to się nie zgodzę. Jak już podajecie przykłady kumpli , sąsiadów itp . to ja dorzucę też. Wujek<sąsiad przez płot> ma właśnie w posiadaniu już swój 46 samochód < dokładnie policzone :D > jak wszedł w erę "niemców" to powiedział że już innych nie chce, właśnie jest 7 audi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Na jedno a4 tdi powiedzmy z 2004 r potrzeba około 2 laguny dci 2004. Prosty przelicznik, i w większości przypadków przyczyna zazdrości. Passat może nie jest mistrzem jeśli chodzi o jakość materiałów i wzornictwo względem audi. Ale powiedzieć, że jest ciasny to duża przesada zwłaszcza względem laguny. Jedyna wada tego auta to jego popularność i faktycznie czasami to może drażnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj