Gość Luke16

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD?

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Muszę unieruchomić auto taty i jest to VW Golf 1.9 TD .... Co zrobić żeby diesel stanął a nie było by śladów że to ja coś zrobiłem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

najskuteczniejsza metoda bedzie mlotek i jeb w leb,oczywiscie swoj(napewno unieruchomisz siebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

bezpiecznik wyjmij od pompki elektrycznej jeśli ten samochód takową posiada.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

szmergiel jak coś ci się nie podoba to nie pisz w temacie ... i co najwyżej tym młotkiem to siebie walnij... Dlaczego unieruchomić ?? Prosty powód ... ten samochód zagraża bezpieczeństwu rodziców ale i innych użytkowników drogi ... Stan krytyczny ( brak przeglądu od 3 lat, niedługo podłogą się wyleci, brak świateł z tyłu itd... )

Też myślałem coś z bezpiecznikami zmajstrować albo do silnika czegoś dosypać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jak do paliwa dosypiesz to go zniszczysz bezpiecznik nic nie zrobi i nie będzie się nic wyświetlało tylko nie wiem czy on ma pompę elektryczną czy tylko tą przy silniku. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ma pompę wtryskową. Jak tak to kabel od elektromagnesu ściągnij. Do pompy dochodzi jeden kabel i jak włączasz zapłon to elektromagnes stuka. Powinien być on przykręcany nakrętką.

Można też do wężyka włożyć kawałek drewna, śrubki żeby paliwo nie poszło. Albo pod samochodem naciąć trochę wężyk z paliwa co idzie do silnika. Zasię powietrza i koniec.

Żeby całkiem unieruchomić to pasek rozrządu przeciąć lub mocno naciąć to po chwili pęknie. Ale to będzie raczej po silniku.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

to nie możesz ojcu wytłumaczyć że takimi autami się nie jeździ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

A może nasłac policję .Ojciec zapłaci wysoki mandat ,zabiorą dowód i po robocie?

To już by było czyste sk****syństwo żeby na własnych rodziców donosić. Ja bym odpiął jakąś kostkę od zapłonu albo odłączył komputer o ile to ma komputer.Albo jeszcze lepszy pomysł jako spóźniony prezent gwiazdkowy kup mu porządny samochód.

 

 

Jak by w tym poście coś było nie tak to sorry :)

Edytowano przez Tanco96

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

tak jak wyżej koledzy pisali najlepszy sposób to rozłączć kabel z pąpki bo na pewno ma elektryczną znam taki przypadek co genialni mechanicy niemogli odpalic auta to co to dawali mu startera az silnik wyciągnoł kopyta na Amen a wystarczyło tylko kabel do aku przyłozyć... <_< możesz tez wypiąć kabel z rozrusznika albo z bezpiecznikami się pobawic lub zatkac wężyk paliwowy z filtra jakims paprochem jest jeszcze pare sposobów ale one się kończą kapitalką silnikai a usterke nie będą wyglądać...


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

rozwiązanie jest proste - rozbij go sam w kontrolowany sposób, będzie klnięcia ale po 2-3 miesiącach wszystko wróci teoretycznie do normy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulian    5

Witam coś mi się zdaje że powód jest inny unieruchomienia tego auta ale to nie moja sprawa , sposób na to jest prosty wsyp mu szklankę cukru do baku tylko ostrzegam silnik szlak trafi na amen. A i jeszcze jedno nie nadcinaj paska rozrządu bo jeśli by pękł w czasie jazdy a nie daj boże było by ślisko na drodze mogło by to spowodować zablokowani kół a w konsekwencji wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli pasek pęknie, to nie zablokuje kół, sprawdzone na własnej skórze ;) . Zawory się wygną, wał dalej się obraca.

 

Ja bym mimo wszystko zaczął od naprawy samochodu, części do golfa nie są drogie(do tego pełno używek).

 

Jeśli koniecznie musisz go unieruchomić to przestaw kąt wtrysku o parę ząbków. Trudno to zdiagnozować, bo pompa podaje paliwo, więc wydaje się, że jest ok. W tym silniku to 10 min roboty.

 

PS

To nie Ty kiedyś porównywałeś Fiata JTD z golfem ojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak Diesel to może zrobić jakąś nieszczelność w obwodzie zasilania paliwem albo wyciągnąć sprężynkę z zaworu przelewowego albo zamienić przy zbiorniku przewody zasilania z powrotnym

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Podaj go w anonse za jakąś rozsądną cenę ludzie będą wydzwaniać to da do myślenia rodzicom i może pozbędą się trupa, a zawsze możesz się wykręcić że ktoś zrobił im kawał lub że to pomyłka no i oczywiście nic o tym nie wiesz :lol: może jakiś złomiarz kupi go na części, z 1 tyś by pewnie dał ;)

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
;) Ma ktoś foto bezp od pompki? Wujo ma VW Polo z 93r 1,4D i nie można jej odpalić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

I już dziadyga sposobem unieruchomiona :P w przekaźniku 109 (od pompy) usunąłem jeden ze styków i umarł dziad :D

 

I od razu telefon od taty kiedy wolne w pracy mogę sobie zrobić bo trzeba autka poszukać bo tego nie ma sensu remontować :D Jeszcze na allegro go później wrzucę może z tysiaka się jakiegoś dostanie :)

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

to golf 3? z elektronicznie sterowaną pompą? silnik z1? czy aay?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W opisie jest 1.9 TD czyli AAZ na wtrysku pośrednim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dosyp do baku 1kg cukru :P unieruchomisz na dobre :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co do silnika to nie wiem jaki jest kumpel kazał mi jak jest przekaźnik 109 to usuń z niego jeden styk i nie odpali no i fakt nie odpalił :P Cukier już dosypywałem i nic nie dał :P .... Co do szkła wodnego to była by ostateczność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

I mjej teraz syna ...

Ciekawe jak będziesz się czuł jak twoje dzieci będą ci tak robić na złość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ostatecznością mogło by byc podpaenie, że niby zwarcie było. Ewentualnie na policje trzeba było numery podać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj