Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

grzesmaly    701

Przeciez jak bys nie sfazowal takiej grubosci to zamias elektrody musial bys dac drut zbrojeniowy i to jakas 10mm ;-) nie powiem ci ile ma amper poniewaz poszla na robote razem z migomatem spawaja cala naczepe aluminiowa ale powiem jedno ze teraz mysle nad plazma i chyba tej samej firmy kupie bo naprawde robi robote jak na moje potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Na pewno na 1 mm blachy 40A ?Czy na 1 mm średnicy elektrody ?

15 mm blachę chcesz spawać 600 A, popraw wypowiedz.

 

Chodziło mi dokładnie o tą wypowiedz a o fazowaniu mocno słyszałem, jak byłem studentem Polibudy Św. to robiłem projekt przyrządu do fazowania- to było b. dawno.

Dyskusja była jaką kupić spawarkę?

Jak zwykle dyskusja zatacza szeroki krąg i nie koniecznie na temat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Tak wiec wracajac do tematu ja mam zakupiona spawarke magnum inwektorowa z tigiem bardzo fajna polecam dwa lata temu kupiona 1500netto migomat bester 140 albo 1400 nie pamietam dokladnie modelu zakupiony 7 lat temu maly do drobnego spawania na 220/380v cena 2800netto do tego bester transformatorowy 380v uzywany duzy bo sie niego licznik spalil jak spawalem przyczepe na belki 11m ale elektrody 5mm jedna za druga cena jakies 1000zl migomat tez uzywany campi na drut chyba 2 mm nie pamietam jaki mozna w niego wsadzic i spawac poniewaz w zasadzie go nie uzywam za duzy do moich potrzeb akupiony bardzo okazyjnie 1000koronszfeckich ;-) to jakies 500zl bo nie powiem w latach swietnosci kupiona na gieldzie slomczyn spawarka z rozruchem dziadostwo jak nie wiem napewno nie warto kupowac spawarki w takich punktach spalila sie po miesiacu i byla na aluminium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Na każdy 1mm spawanej blachy musisz liczyć 35-40Amper,poniżej tej wartości to tylko "smarkanie"

 

Teoria czy praktyka, bo na 20 spawam i nadal trzeba uważać by nie przepalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Ja mam starego Bestera transformatorowego 250A i spawa pięknie, tyle że jest duży i ciężki. Jak kiedyś padnie to kupię spawarkę firmy ESAB widziałem co potrafi i jestem pod wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Rok temu kupiłem z neta inwertorową kraftdele za 500 zł i śmiga aż miło. Latem w upałach ani razu nie wyłączyła się w porównaniu do besterki transformatorowej która co 3 elektrody wyłączała się z przegrzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

w tamtym roku kupiłem nutola 180A inwerter i też jestem zadowolony, ni grzeje się i ciągnie równo aż miło, transformatorówka o podobnym amperażu nie ma startu. Do drobnych prac i napraw w terenie idealna a jak większe spawanko to pod migomat idzie. Dalem za nią 380zł i gdybym miał kupić jeszcze raz to bym kupił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

dedra 200 A inwertor mogę polecić wyspawała  ponad 50 paczek elektrod kupiona na budowy  nie oszczędzana bo lepiej żeby się na gwarancji spaliła   niż później.. kable spawalnicze i uchwyty marketem zajeżdżają bo długo nie wytrzymały... no i są krótkie    wyspawano nią kompletne samonośne konstrukcje budynków  20x65  i 14x50  mogę powiedzieć że troszkę nie służy jej bardzo długi przedłużacz  (70mb)  gdyż powoduje on takie spadkli napięcia że trzeba podkręcić o ok 20 amper aby się dobrze spawało..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Teoria czy praktyka, bo na 20 spawam i nadal trzeba uważać by nie przepalić

Teoria, chodzi o to że na każdy 1mm spawanego materiału (nie musi to być blacha) potrzeba ok. 35-40A prądu spawania żeby ten materiał przetopić na całej jego grubości. Wiadomo że w praktyce blachę 1mm szybciej przepalisz niż fazowaną 5mm czy 10 mm spawając prądem ustawionym według tej zasady. Widocznie działa to też praktycznie w przypadku spawania elektrodą otuloną, ale już w przypadku spawania mig mag nie ma zastosowania. Przykład, mam stary półautomat Lorch m6060, maks. prąd spawania 200A, maks. grubość drutu 1,2mm.

Ja mam jeszcze zabytek wirową Ew 23u, pozostała po dziadku. Można tym "okręty" spawać, daje do 300A stabilnego prądu (bezwładność wirnika niweluje spadki). Maszyna niezniszczalna, ale nikomu nie polecam, chyba że za darmo dostanie. Pobór na biegu jałowym coś koło 11kW, potrzeba "pancernej" instalacji.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

ja polecam jakiegoś  mini-maga półautomat  najlepiej starszego polskiego typu  ozas  typ 125 lub 160 porządny sprzęt wujek nią spawa  i dobra rzecz tak spawareczke miec w domu

Edytowano przez mati8991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

Jak kupić spawarkę? Przeżywam ten sam kłopot... Szczerze powiedziawszy przerzuciłam naprawdę sporo informacji na ten temat, również na tym forum. Kierując się opiniami jestem w stanie kupić jeden z tych modeli: http://www.sklep.tomsystem.pl/spawarki/ kwestia tylko tego czy ktoś mógłby powiedzieć, który z nich jego zdaniem jest najlepszy, najbardziej opłacalny. Potrzebuje naprawdę czegoś dobrego. Nie jest to sprzęt kupowany na własny użytek, a na użytek firmy więc musi być naprawdę dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Tos dal wybor liczylem ze z 3 modeli a tu wszystko jest mydlo i powidlo hehe powiedz co bedzie spawane jakie grubosci i srednio ile uzywana dziennie noi najważniejsze co to ma byc spawarka czy moze mig czy bedzie stacjonarnie czy mobilnie
bo wiesz na firme prawnicza tez mozna kupic spawarke tylko co oni beda sedziego do krzesla spawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Karelma ETD 250 , chyba.... Chcesz kupić? 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kiedyś taką kupiłem za grosze też nie wiedziałem co to za model chyba dlatego że są stare bez oznaczeń zazwyczaj,  spawała naprawdę dobrze, wiele nowych tak nie spawało. Potem mi się spaliła i teraz też mam możliwość wyrwania jej za grosze, a że znalazłem temat o spawarkach to pomyślałem że zapytam ktoś może wie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Spawalem kiedys taka bardzo fajnie szla ale napewno bym nie kupil bo wydaje mi sie ze nowe tez fajnie radza sobie i mniej zuzywaja energi
mam kempiego tych gabarytow i nie uzywam prawie wcale bo jak wieksze spawanie mialem to licznik ze sciany splynol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Spawalem kiedys taka bardzo fajnie szla ale napewno bym nie kupil bo wydaje mi sie ze nowe tez fajnie radza sobie i mniej zuzywaja energi

mam kempiego tych gabarytow i nie uzywam prawie wcale bo jak wieksze spawanie mialem to licznik ze sciany splynol

A we wsi światła przygasały jak takimi się spawało  :) Mam inwertorową 3-fazową 270A i wogóle inna robota, lekka, mocna i cicha, jaki dasz przedłużacz taki będzie, nie czuć spadków mocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

trochę spawarek już u siebie w pracy przetestowałem i dla mnie najlepszą firmą jest Fronius choć jest drogi to Esaby przy nim wysiadają,spawałem też polskimi Ozasami ale już za często padają więc przechodzimy na froniusy  i takie coś http://allegro.pl/spawarka-kuhtreiber-kit-500ws-mig-mag-zestaw-i5141582043.html

 

A czym się różni ESAB od OZAS ? :blink:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

Esab w porównaniu z Ozasem przede wszystkim nie grzeje się i można spawać większym amperarzem przez co szybciej i wydajniej bo człowiek który obsługuje takową spawarkę więcej pospawa w ciągu 8 godzin pracy niż Ozasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ozas to stara firma i z tego co zauważyłem wchłonął ja Esab. Stare Ozasy to były maszyny przemysłowe do zakładów i do wycierki po budowach. Miały być nie do zdarcia i takie były.

A co do grzania i spawania to jeśli spawarki mają takie same parametry to technicznie spawają takim samym prądem w takim samym czasie. 

Tak że to porównanie bo tym pospawasz więcej i większym prądem jest trochę bez sensu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. A porównywanie starego ozasa do nowego esaba jest bez sensu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj