Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobra to teraz pozostaje tylko jechać do sklepu i ją kupić ;) Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jeśli spawarka tylko inwertorowa transwormatorowa to przeżytek ta pierwsza mniejszy pobór prądu lepsze spawanie regulacja odległości zaiarzania wykorzystanie 80% mocy inaczej 250 amper spawarka inwertorowa możesz spawać ciągle 180 amper w transwormatorze tylko około 100 amper także wiem co piszę bo 2 transwormatorowe spaliłem mam inwertorową przesiadka z boba na merca była także wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

co do transformatorowych na pewno odradził bym ci zasilaną 230 V co do inwertorowej za 700-800zł zasilana 230 V max 200A elektroda max 3,25 nie mam zdania z praktyki wiem że nie ma to jak 380V siłowa co innego to ta http://allegro.pl/sp...i1994024628.html

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hmm tak czytam i się zastanawiam czy umiem spawać:Da już mówię dlaczego :) mam spawarkę transformatorową regulacja 50- 300A i przy spawaniu elektrodą 3,25 i 250-300A, nie da się spawać ciągiem a dlaczego? 1. 3/4 elektrody idzie normalnie ale ta reszta to po prostu się rozpływa, roztapia tak już jest nagrzana często aż czerwoniutka (czyli co ta ostatnia część to strata ;))

2. po wyspawaniu ciągiem z 10 elektrod kabel jest az gorący (mówię o spawaniu w temperaturze minimum 10 stopni w pomieszczeniu)i nie tylko kabel bo rączka (uchwyt elektrody)tez aż nie raz parzy (spawam bez rękawic) być może ten uchwyt za mały jest,

3. łatwo idzie spalić czy tam przepalić taką spawarkę nie raz dym z niej leciał (akurat moja nie ma wentylatora, innej transformatorowe maja??)

I teraz tez miałbym pytanie jakie kable macie przy takich spawarkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

takim sprzętem to można spawać:) ale ci powiem ze jak się fazy porobi to ze 40mm się pospawa :D w byłym zakładzie pracy często się spawało 20mm 35mm i szło bez najmniejszego problemu, gdyby cena była niższa to sam bym się skusił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nie wiem czy już coś wybrałeś inni takie takie doradzali musisz sam wiedzieć do czego będziesz głównie potrzebował jej jak raz na kilka dni coś tam poprawić ,jakieś małe konstrukcje to spokojnie kup coś 300-500 zł i na 230 i na 380 V są podciągniesz kabel 230 i możesz dalej coś pospawać ja nawet 4 elektrodą tylko szybciej termik się włączy i masz czas na kawkę parę minut aż ostygnie mam taką i zadowolony wszędzie zaniosę,tą dużą rzadko używam ,te droższe to kup jak myślisz na prawdę sporo czasu przebywać w warsztacie tak to szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Filipoo spawasz zbyt dużym amperażem elektrodom 3,25 wystarczy na 200 A ja mam taką 250 A nie ma podziałki ale na max to 4 gotuje a taką z gniazdka 230 V to punkty robię i co to za spawanie 5 min spawa 5 min przerwy na papierosa bo czujnik termiczny ma a z gniazdka aż paruje w gospodarstwie to dobra siłowa powinna być

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

inwertorowa spawarka elektroda 3 120amper powyżej pali metal elektroda 2 / 25 amper i spawasz blachę 1 ciągle a jak przy spawaniu transformatorową grzeje wam się kabel lub uchwyt to znaczy że jest już przebicie na zwoju pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

takim sprzętem to można spawać:) ale ci powiem ze jak się fazy porobi to ze 40mm się pospawa :D w byłym zakładzie pracy często się spawało 20mm 35mm i szło bez najmniejszego problemu, gdyby cena była niższa to sam bym się skusił:)

 

Teraz cena to już 2000, oczywiście odbiór własny. Zapraszam

Sprzedaję bo mam 2 sztuki.

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Filipoo spawasz zbyt dużym amperażem elektrodom 3,25 wystarczy na 200 A ja mam taką 250 A nie ma podziałki ale na max to 4 gotuje a taką z gniazdka 230 V to punkty robię i co to za spawanie 5 min spawa 5 min przerwy na papierosa bo czujnik termiczny ma a z gniazdka aż paruje w gospodarstwie to dobra siłowa powinna być

no to ustwa na 200A i przetop 5mm blache??? bez faz oczywiście a tak powyzej 250A juz przetop był( nie miałem mozliwosći pospawania z obu stron wiec musiałem z jednej a fazy nie robiłem bo wtedy by zostało z 2-3mm grubości a to juz łatwo przepalić

 

Teraz cena to już 2000, oczywiście odbiór własny. Zapraszam

Sprzedaję bo mam 2 sztuki.

 

pozdro

jeszcze duzo :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

250amper okej ale elektroda 5 bo 4 już z takim amperem pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Filipoo i @Stank, czy wy na prawdę nie wiecie jakim prądem spawa się elektrodą 3,25 itp. Na opakowaniu jest to napisane.

 

Jest taka zasada: potrzeba 30A na każdy mm grubości elektrody, czyli dla elektrody 3,25 potrzeba 97,5A, dla 4 mm 120A itd. Najczęściej należy podkręcić amperaż bardziej, bo wiadomo błędy wskazania podziałki, wiek spawarki obciążenie sieci i rodzaj elektrod. Będąc przy elektrodach mogę z czystym sercem polecić wam firmę Lincoln Electric. Spawa się nimi świetnie w porównaniu do elektrod Esab. (mowa o rutylenowych). Elektroda się nie "klei" a spawy wychodzą gładkie, otulina(zgorzelina) sama odpada.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego zapomniałeś o grubości materiału i o pozyci spawania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To fakt zapomniałem. Z doświadczenia wiem, że przy spawaniu pionowym, czy pułapowym potrzeba większego amperażu. Podałem tylko zasadę według której należy ustawić wstępnie spawarkę, bo jak ktoś dla elektrody 3,25 ustawia 250-300A a inny twierdzi że 200 A też będzie dobrze, to nigdy nie uda się dobrze zespawać czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

250 A na elektrode 3,25 to chyba do upalania materiału przy ciągłym spawaniu takim natężeniem to by elektroda rozgrzeła się do czerwoności i otulina by z niej odpadła a co do takiego standardowego spawania materiału co leży na płasko to w szkole uczyli mnie że odpowiedni kąt to 75 stopni

Edytowano przez Szymek123

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy przy dzisiejszym spawaniu przeanalizowałem co pisaliście względem prądu spawania thomas2135 jest różnica czy spawasz blachę 2 mm czy 20mm tą samą elektrodą kończyłem dziś lemiesz do śniegu blacha 5 mm płaskowniki ogólnie materiał o grubości 5 do 8 mm robiłem elektrodą 3.2 nie mam podziałki przy spawarce zawsze jak zaczynam spawać ustawiam natężenie stosowne do materiału i elektrody tak żeby spaw dobrze ułożyć i dziur nie powypalać . ale dziś przeliczyłem obroty pokrętła, spawarka na max ma 250 A wyszło że elektrodą 3,2 spawam na 150A przy tego typu materiałach nie wydaje mi się aby amperaż był za duży elektrodą do końca jadę i jakoś czerwona się nie robi bo gdy dam jeszcze 10 obrotów pokrętła wychodzi 190A to na grube blachy 10 mm nie jest wcale za dużo wiadomo elektroda 3,2 rozgrzewa się do czerwonego niedawno robiłem uchwyt z blachy 20 mm dużo spawania nie było do tego typu roboty biorę elektrodę 4 amperaż dokładnie nie ustalony chyba z 200 A i jadę bo inaczej takiego materiału bym dobrze nie połączył spawaczem wybornym też nie jestem samouk od 15 lat , ja nie czytam jakim prądem zalecają spawać bo sam to sobie ustawie ale dla elektrod 3,25 zalecają 90-125 ,4 160-180 A ,mam też małą spawarkę 125 A max , do cienkich blach to może dobra a coś grubszego elektrodą 3,25 na max ledwie smarka, wiadomo materiał 2mm gdyby na te 150 lub więcej nastawić to dziury wypalisz , spawam elektrodami bester 3,2 x 350 mm rutylowe opakowanie 5kg cena około 42zł te z firmy electric lincoln są dobre ale cenowo jak by wyszły względem innych za kilogram czy opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stank nie powinieneś określać amperażu na podstawie liczby obrotów, bo nie wiesz, czy jeden obrót na niskim amperażu spowoduje taki sam wzrost prądu na dużym amperażu. Sam w swojej spawarce mam skalę tak zrobioną, że przy prądzie do 100 A podziałka jest w dość bliskich odstępach (1-3cm) natomiast 250 A jest oddalone od 100 o jakieś 7cm. Wiec w rzeczywistości nie spawasz prądem 200A a 120A Jakiej spawarki używasz, bo ja spawałem taką za 500zł z allegro i była ustawiona na 120-140 A dla elektrody 3,25. Co do elektrod to z pół roku już ich nie kupowałem, ale ostatnia cena jaką pamiętam to chyba 65 i później 75 zł za opakowanie ok 140 szt, dł. 450mm. Esaby były droższe o 20 zł.

 

Co do ustawiania odpowiedniego prądu wiadomo, że spawany materiał ma tu duże znaczenie i nieraz może być tak, że minimalny prąd może być za duży, ale to już kwestia odpowiednich ustawień przez spawającego.

 

@Mares wrzuć jakieś foto do galerii jak coś kupisz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

siłową kupiłem w 95 nie jest to firmowa spawarka to rzemiosło dodatkowo ma rozruch do dziś spawam jeszcze nic nie siadło, sieciowa 230 V to besterka 130 A transformatorowa to na takie coś szkoda kasy wydawać tylko do lekkich prac i na krótko zdecydowanie jako jedyna w gospodarstwie się nie nadaje , siłowa to coś z tego gatunku tylko 250 A http://www.allegro.pl/spawarki..i2033910115.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

ja mam juz 2 dedre 200a z castoramy pierwsza byla z 2007 r chodzi do dzisiaj a w tym roku dokupiłem sobie druga z 2012 bo ma wiecej funkcji nie grzeje elektord jak sie przykleja i trudniej jest przykleic elektrode polecam spawalem teowniki wszystko blache 1cm idzie az miło


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Ja zakupiłem właśnie spawarkę z rozruchem Turbo TS-350 230/400 V Spawex z Grene jutro będe odpalał przy jej pomocy ursusa 2812 ciekawe jak się spisze ;D

Edytowano przez Szymek123

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj